Sari la conținut

BMW R 1100 GS/1150 GS/GSA


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma, daca stau bine sa ma gandesc... anu trecut o dat jeepu peste mine ca am mers iarna. Si din asigurari and stuff am luat ceva BMW ;)

 

!

:angryfire:

 

Pe logica asta eu zic ca nu vrei o motoreta si mai buna !

 

Altminteri am fost la endureala in we, amuzament copios! Totul inghetat bocna, abia daca am facut rost de un pic de namol de pus pe haine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce, doar nu-i prea mare R1100-le ca sa mergi cu el pe zapada, nu? Hai cu cauciucurile de iarna si cu manusile de schi!

Mesaj completat

http://video.google.com/videoplay?docid=1727027774947676256#

...eu ma refeream strict la gilceava ce a inceput pe topicul asta!...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Se simt vibratii in curbe de viteza mica la roata spate cu cauciucul ala?

 

 

Nu, de unde ai scos-o?

Din contra, as spune ca din experienta pe care o am cu serpentinele de pe la noi ... sunt mai mult decat ok - se lasa destul de bine pe curbe!

 

Sunt cauciucurile cu care am cumparat motocicleta si ... erau destul de echilibrate - n-am simtit niciodata simptomul pe care-l pomenesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand cauciucurile se aplatizeaza din cauza profilului la curbe de viteza mica se simt vibratii. E un fapt dovedit si testat de mine cu Anakee si Tourance. Advrider e plin de intrebari de genul asta. Uitandu-ma la profilul asta sunt aproape sigur ca ai avea aceleasi vibratii. D-aia am postat la 1150GS/GSA pentru ca din asta am avut. Nu stiu cum e la 1200.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand cauciucurile se aplatizeaza din cauza profilului la curbe de viteza mica se simt vibratii. E un fapt dovedit si testat de mine cu Anakee si Tourance. Advrider e plin de intrebari de genul asta. Uitandu-ma la profilul asta sunt aproape sigur ca ai avea aceleasi vibratii. D-aia am postat la 1150GS/GSA pentru ca din asta am avut. Nu stiu cum e la 1200.

 

 

Aha, acum am inteles.

 

Pai fara sa fiu subiectiv - repet, pana le-am dat jos - nu am simtit deloc cele descrise de tine.

Ba chiar am fost foarte incantat de comportamentul lor pe traseul Cheia - Brasov - facut nu doar o data.

 

Si apropos - nu-mi dau seama cat de bine se poate vedea in pozele de mai sus - da' pana la aplatizare ... mai sunt multi km de facut!

 

Eu le-am schimbat pentru ca ... nu erau chiar cele mai bune pentru nisip - desi nici acolo nu s-au facut de ras!

post-4731-1293031912_thumb.jpg

Editat de tau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in 1969 1150-ul era prototip NASA. Pentru ca nu fusese inca testat in conditii apropiate celor de pe Pamant, l-au scos pe piata d-abia in 2000, dupa testarile de pe Marte.

Putini stiu ca Viking 1 nu a mai functionat dupa aterizarea pe marte pentru ca s-a infipt cricu de la un R1250GS in solul martian si a cazut peste proba, strivind-o!

Mesaj completat

Gresit. Testarile au avut loc pe Luna. Se doreste acreditarea ideii ca NASA a fost pe Marte. Dezinformare!

...si mai putini stiu ca Viking 1 aterizase pe Phobos, nu pentru Marte :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) :) :D na,asa ma!...asa va vreau!...gata cu gilceava, ca nu va sta bine!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...