Sari la conținut

Participarea romaneasca la Dakar 2006


Postări Recomandate

io cred ca "pepsi" e de fapt coca cola. am fost tradati! :peace:

 

 

pai asta e

 

BTW: din cate am auzit statul roman nu la sponsorizat, doar statul maghiar si fostul sal coechipier

 

din cate stiu io....

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 229
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

pai asta e

 

BTW: din cate am auzit statul roman nu la sponsorizat, doar statul maghiar si fostul sal coechipier

 

din cate stiu io....

:peace:

Propun ca Zsolt sa isi schimbe numele in Gheorghe sau Ion sau de ce nu...Maria.Sa fie si el mai roman! :ok:

Daca s-a nascut pe teritoriul Romaniei e cetatean roman.Ca probabil el in sufletul sau se considera maghiar e alta treaba.Oricum, decat cu romanii get-beget gen ono...

Statul roman e o laba trista!Sponsorizeaza doar vilele si conturile obscute ale alesilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pepsi Man, m-am facut de pomina. Iti raman dator cu o bere pentru ca am confundat Pepsi Man cu Pepsi :peace: Maine dimineata in mod oficial imi torn cenusa in cap si imi sfasii camasa in semn de regret :ok: In rest postul meu ramane valabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa incep cu o enumerare:

In echipa de aur a Stelei in 1986 erau maghiarul Ladislau Boloni, Gabi Balint, sarbul Miodrag Belodedici, antrenor era maghiarul Emerich Ienei. Fotbalistul considerat cel mai bun al tuturor timpurilor este aromanul Gheorghe Hagi. In nationala de aur au mai jucat si Michael Klein si Zsolt Muzsnay. In gimnastica feminina, care a adus mai multe premii ca aproape tot restul sporturilor la un loc, Ecaterina Szabo era unguroaica, Lavinia Milosovici tot radacini sarbesti are, Emilia Eberle suna a fi fost nemtoaica iar unii din cei mai buni antrenori de gimnastica au fost sotii Karolyi. Galina Astafei, recordmena mondiala la saritura in inaltime avea origine slava, era lipoveana parca, la fel ca si marele canotor Ivan Pataichin. Iar cand Galina Astafei a preferat sa devina cetatean german si sa castige recorduri pentru ei, ai nostri au aruncat toate gunoaiele asupra numelui ei, pentru ca ar fi "tradat". Boxerul Feri Vastag nu era nici el de etnie romana. Toti cei enumerati, printre multi altii care nu mi-au venit in minte, au concurat sub culorile Romaniei, li s-a intonat imnul Romaniei cand au castigat (oricare ar fi fost el la acel moment) si au adus premiile si gloria lor inapoi in aceasta tara. Nu au zis nimic de etnia lor iar de rezultatele frumoase s-a bucurat toata tara, nu doi cei de aceeasi etnie.

 

Propun ca Zsolt sa isi schimbe numele in Gheorghe sau Ion sau de ce nu...Maria.Sa fie si el mai roman! :ok:

Daca s-a nascut pe teritoriul Romaniei e cetatean roman.Ca probabil el in sufletul sau se considera maghiar e alta treaba.Oricum, decat cu romanii get-beget gen ono...

Statul roman e o laba trista!Sponsorizeaza doar vilele si conturile obscute ale alesilor...

 

:D :peace:

 

 

Pepsi Man, m-am facut de pomina. Iti raman dator cu o bere pentru ca am confundat Pepsi Man cu Pepsi :) Maine dimineata in mod oficial imi torn cenusa in cap si imi sfasii camasa in semn de regret ;) In rest postul meu ramane valabil.

 

 

:P

Nu-i nici un fel de problema.

Pe noi lumea ne confunda usor, asta este...

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Partea trista este ca Zsolt a marsat foarte mult pe Romania si pe faptul ca el merge acolo ca reprezentant al Romaniei - chiar daca a mers sponsorizat de un concern maghiar, intr-o echipa maghiara el fiind de etnie maghiara. A insistat peste tot sa se inteleaga ca el participa din partea Romaniei!

 

Incepe sa-mi fie rusine cu unii dintre "romani", care inafara de barfe ieftine si spirit balcanic nu sunt in stare de altceva. Poate sub-specia asta de romani ar trebui sa se numeasca minoritate ...

 

Poate va uitati prea mult la televizor, dar in Transilvania traim in buna intelegere cu romanii de toate etniile. In Timisoara este un conglomerat de maghiari, sarbi, bulgari, nemti si toata lumea e happy. La fel in Cluj, Satu-Mare sau Alba-Iulia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Smokey

astea-s reminiscentele lu' "Înpuscatu"

stii ca-s multi bucuresteni care nu stiu ca în tara sunt numiti "mitici"?

mie mi-au trebuit fo 40 ... ca sa aflu ...

 

stii de faze prin Sf. Gheorghe: intram sa cer o pîine si mi se raspundea în ungureste?!? asta se iarta dar se uita cam greu ...

 

regimu' a avut grije ... de ... au fost o palarie de ani ...

 

<< edit: 40 = ani >>

Editat de RO-shu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Zsolt,

am stat cateva zile in mare suspans referitor la starea ta, n-am putut face nimic, pentru ca nu stiam nimic, informatiile au fost foarte amestecate.

Tot timpul m-am gandit la tine si cel mai greu era ca nu puteam face nimic sa te ajut.

Acum ca situatia s-a mai clarificat, iti transmit toate cele bune, recuperare cat mai rapida si multa, multa sanatate si bafta.

Te asteptam cu mult drag si nerabdare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

Nitescu merci de poze! daca mai ai... :peace:

Am dat imagini la antena 3 .cred o sa apara in cadrul emisiunii "cafeaua cu sare" de luni,La tvr in cadrul jurnalului de sport.Si pe la tv sport la stiri............si mai vedem cine este interesat.pozesi alte informatii mai gasiti si pe siteul oficial www.dakar.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Smokey

astea-s reminiscentele lu' "Înpuscatu"

stii ca-s multi bucuresteni care nu stiu ca în tara sunt numiti "mitici"?

mie mi-au trebuit fo 40 ... ca sa aflu ...

 

stii de faze prin Sf. Gheorghe: intram sa cer o pîine si mi se raspundea în ungureste?!? asta se iarta dar se uita cam greu ...

 

regimu' a avut grije ... de ... au fost o palarie de ani ...

 

<< edit: 40 = ani >>

 

 

 

:peace:

 

Ciudat ca in Romania sa ti se raspunda cu nu stiu romaneste de catre un roman.

On topic, Zsolt insanatosire grabnica.E de admirat ca ai reprezentat Romania cand echipa si sponsorul nu sunt romanesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni, pe mine nu ma intereseaza/deranjeaza faptul ca zsolt e de etnie maghiara si nationalitate romana, sunt multi la fel . ce ma deranjeaza, ca o plecat la DAKAR reprezentand statul roman iar aceasta nici nu il sponsorizeaza.

cred ca ati inteles gresit ce am zis io cu cativa pagini mainainte

 

@smokey: nu o vrut sa fie o barfa ieftina...

 

PS: Zsolt insanatosire grabnica , mult respect

 

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

oameni buni, pe mine nu ma intereseaza/deranjeaza faptul ca zsolt e de etnie maghiara si nationalitate romana, sunt multi la fel . ce ma deranjeaza, ca o plecat la DAKAR reprezentand statul roman iar aceasta nici nu il sponsorizeaza.

cred ca ati inteles gresit ce am zis io cu cativa pagini mainainte

 

@smokey: nu o vrut sa fie o barfa ieftina...

 

PS: Zsolt insanatosire grabnica , mult respect

 

:peace:

da, ok, in contextul asta nu pot decat sa-ti dau dreptate. imi mentin insa parerile referitoare la sub-specia nostra de romani, care sunt buni doar la otravit capra vecinului...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zsolt: Nu te cunosc personal, dar din ceea ce stiu despre tine esti cam ca ursul. Cind se termina hibernarea (repede, sper) o sa iesi din birlog nou-nout, cu pofta de mincare si de KTM-uri :ok:

Si a-propos de Federatie: Ciinii latra, ursul trece. Am vrut sa le scriu si eu care e parerea mea despre groapa aia comuna, dar nu stiu daca merita efortul! Ma mai gindesc.

Mai mult respect decit incape intr-un singur post si insanatosire exagerata! :peace:

Editat de Taz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie toata afacerea mi se pare cea mai statistic de cacao situatie de ghinion cu carul posibila.

:peace: La urma urmei important e ca Zsolt se face bine. Dakaruri mai sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu tristete am vazut azi ca si Jaroslav Katrinak, coechipier al lui Zsolt in Mol-Dakar Team a abandonat. Ultima etapa terminata a fost cea cu numarul 7, in urma careia era pe locul 11 in clasamentul general. Ramane la moto Varga sa apere onoarea echipei de pe locul 86.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa incep cu o enumerare:

In echipa de aur a Stelei in 1986 erau maghiarul Ladislau Boloni, Gabi Balint, sarbul Miodrag Belodedici, antrenor era maghiarul Emerich Ienei. Fotbalistul considerat cel mai bun al tuturor timpurilor este aromanul Gheorghe Hagi. In nationala de aur au mai jucat si Michael Klein si Zsolt Muzsnay. In gimnastica feminina, care a adus mai multe premii ca aproape tot restul sporturilor la un loc, Ecaterina Szabo era unguroaica, Lavinia Milosovici tot radacini sarbesti are, Emilia Eberle suna a fi fost nemtoaica iar unii din cei mai buni antrenori de gimnastica au fost sotii Karolyi. Galina Astafei, recordmena mondiala la saritura in inaltime avea origine slava, era lipoveana parca, la fel ca si marele canotor Ivan Pataichin. Iar cand Galina Astafei a preferat sa devina cetatean german si sa castige recorduri pentru ei, ai nostri au aruncat toate gunoaiele asupra numelui ei, pentru ca ar fi "tradat". Boxerul Feri Vastag nu era nici el de etnie romana. Toti cei enumerati, printre multi altii care nu mi-au venit in minte, au concurat sub culorile Romaniei, li s-a intonat imnul Romaniei cand au castigat (oricare ar fi fost el la acel moment) si au adus premiile si gloria lor inapoi in aceasta tara. Nu au zis nimic de etnia lor iar de rezultatele frumoase s-a bucurat toata tara, nu doi cei de aceeasi etnie.

 

In concluzie Pepsi-man: postul tau este deplasat, pentru ca desi echipa e multinationala si sponsorul principal, cel ce da nume echipei, este o companie din Ungaria, in dreptul numelui lui Zsolt tot Romania scrie.

 

:ok: :peace:

 

E mult mai ROMAN decat multi dintre noi!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari Zsolt...,prin participarea ta la Dakar sunt sigur ca ai facut o buna publicitate Romaniei si motociclismului din aceasta tara,cel putin tu ai facut ceva...

 

RECUPERO RAPID!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Enduro Man, nici nu stiu daca la momentul postarii stiai cata dreptate ai. Intre timp Andy Caldecott a trecut si el intr-o lume mai buna, aproape de locul in care ne-a parasit anul trecut si Fabrizzio Meoni. Dupa accidentul asta parca sunt recunoscator sortii ca Zsolt isi va reveni curand.

 

Vad ca intre timp ai editat post-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele noutati: http://www.dakar.ro/node/646

 

Medicii au dat verdictul: Zsolt Szilveszter poate parasi teritoriul spaniol, pentru a fi transportat la clinica unde va intra in procesul de recuperare.

 

Dupa ce a suferit sambata o interventie chirurgiacala majora la piciorul dublu fracturat, starea de sanatate a lui Zsolt Szilveszter s-a complicat medicii neputand spune cu precizie ziua in care pilotul roman va putea parasi teritoriul spaniol. In aceasta dupa-amiaza, insa, medicii au declarat ca incepand de maine Zsolt poate fi transportat la clinica unde va incepe procesul de recuperare.

Numele clinicii va fi comunicat ulterior, in momentul de fata asiguratorul si medicii spanioli incercand sa gaseasca cea mai buna solutie.

[...]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate multa Zsolt si recuperare rapida! Ai avut un mare ghinion, n-ai avut nici o vina, dar uite-te ce s-a intimplat cu Caldecott...asa ca sper sa ne vedem iarasi sanatosi pe potecile din tara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maine dimineata antena3 (la cafea cu sare-asa au promis) imagini cu zsolt.Cei de la proTV nu sunt interesati de DAKAR pe motiv ca nu aduce bani. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...