Sari la conținut

Sa Nu Mergeti Ca Mine


fordesro
 Share

Postări Recomandate

salutam toata lumea ptr inceput, sa va spun ce am patit azi :) UN MAREEEEE BOU sunt . ma duceam la munca ,plec de la semafor in spatele unuia cu o kia si merge "bou" pe mijloku masinii la 7-8 m in spate cand.... ce apare in fata mea........ o ditamai groapa (pe agricultori cu orzari asta ca sa stiti si voi) si nu ziceti ca am fost un fel de "hopa mitica" . mi-am facut tartareatza MUCI , jante strambe, si carenele de bord sparte . asa ca NU MERGETI IN SPATELE MASINILOR PE CENTRUL LOR !!!!!!!, MERGETI IN LINIE CU ROTILE MASINII. ASTEPT INJURATURILE DE RIGOARE CA LE MERIT :unsure: :angry: :kiss: :kiss: e bine ca n-am decat o mica contuzie la glezna

Editat de fordesro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acu nu te mai injur nimeni ca si asa esti suparat.

 

Imi mai permit doar un sfat (din experienta personala, vazut cu ochii miei). Daca tot mergeti in spatele rotii, aveti grija la camioanele cu 4 roti per osie (doua pe fiecare parte, osie dubla... cum dracu i-o zice... intelegeti voi. De doua ori am vazut miscarea... camionul trece peste o caramida, o ia intre roti si ii da drumul mai departe in mecla raiderului sau a cui se afla in spate. O data am vazut proiectilul zburand cand mergeam pe jos si voiam sa traversez. A doua oara eram in masina si a zburat pe deasupra. Dar de multe ori le-am vazut intre roti intrebandu-ma cand o sa zboare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutam toata lumea ptr inceput, sa va spun ce am patit azi :) UN MAREEEEE BOU sunt . ma duceam la munca ,plec de la semafor in spatele unuia cu o kia si merge "bou" pe mijloku masinii la 7-8 m in spate cand.... ce apare in fata mea........ o ditamai groapa (pe agricultori cu orzari asta ca sa stiti si voi) si nu ziceti ca am fost un fel de "hopa mitica" . mi-am facut tartareatza MUCI , jante strambe, si carenele de bord sparte . asa ca NU MERGETI IN SPATELE MASINILOR PE CENTRUL LOR !!!!!!!, MERGETI IN LINIE CU ROTILE MASINII. ASTEPT INJURATURILE DE RIGOARE CA LE MERIT :unsure: :angry: :kiss: :kiss: e bine ca n-am decat o mica contuzie la glezna

 

niciodata nu mergem pe centrul masinilor deoarece acolo e uleiul. nici in spatele lor la distanta insuficienta pt. a frana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urata treaba asta cu mersul pe centru si chiar in spatele masinilor.

1 data am stat in spatele unei masini de scoala. Nu am vrut sa o stresez pe domnisoara de la volan.

m-am trezit cu ditamai canalul in fata. Cu mult noroc am reusit sa scap.

Zona : langa liceul Cervantes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutam toata lumea ptr inceput, sa va spun ce am patit azi :P UN MAREEEEE BOU sunt . ma duceam la munca ,plec de la semafor in spatele unuia cu o kia si merge "bou" pe mijloku masinii la 7-8 m in spate cand.... ce apare in fata mea........ o ditamai groapa (pe agricultori cu orzari asta ca sa stiti si voi) si nu ziceti ca am fost un fel de "hopa mitica" . mi-am facut tartareatza MUCI , jante strambe, si carenele de bord sparte . asa ca NU MERGETI IN SPATELE MASINILOR PE CENTRUL LOR !!!!!!!, MERGETI IN LINIE CU ROTILE MASINII. ASTEPT INJURATURILE DE RIGOARE CA LE MERIT :bounce: :rock: :D :( e bine ca n-am decat o mica contuzie la glezna

 

Am facut si eu ca tine, am fortat galbenul si cel din fata a trecut ok, iar eu am facut pe rossi si am aplecat fierotenia de era sa pun genunchiul pe jos (glumesc) ca sa evit ATATA craterul. Ce mi s-a parut amuzant a fost ca in acelasi timp si eu si pasagerul am exprimat o parere concisa despre situatia respectiva, care suna cam asa: PLM ! Daca luam groapa aia mai adanca de 10 cm cu 30 la ora, cel putin pe fata indoiam si eu janta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. asa ca NU MERGETI IN SPATELE MASINILOR PE CENTRUL LOR !!!!!!!, MERGETI IN LINIE CU ROTILE MASINII.

 

 

Da, am incercat si eu treaba asta o vreme, dar se gaseau prea multi destepti care sa ma inghesuie pe banda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer am vrut sa-i actionez in judecata deoarece le-am spus celor din p.s 2 si adp 2 ca este un mare gropan acolo si ca se putea intampla ceva f rau si au tratat cu indiferenta :cheers: unu chiar mi-a zis ca daca muream asta era soarta ,dar am inteles ca pana se pronunta instanta dureaza cam 1an juma' si cu banii de-i dau la avocat imi fac "drujba" ca e greu sa dai la pedale (bicicleta) de cand am facut "ghiozdan" in fata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici pentru alea... si alea au niste standarde. am luat si eu o groapa in ct, de ma gandeam, in timp ce eram in aer, ce carena sparg, ce oglinda las pe acolo, pielea de la ce picior o jupoi, noroc ca nu aveam viteza si aterizarea a fost ok. era groapa d-aia smechera, de nu o "vezi"(ma gandeam la pasarici) de la distanta si e pe toata banda.

ce drumuri, ce tara... ce (cuvant frumos).

Editat de Blade Of Soul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu ai patit tu ceva mai rau. "Fierul" se repara! \

Eu acum vreo saptamana am stat pe jumatatea masinii din fata si am mai si salutat niste frati motociclisti si cu mana stanga ridicata si cu privirea in stanga la acestia si hop infata mea masinile au franat violent eu nu am mai avut timp decat sa blochez franele sa merg cu rotile franate cam vreo 2 m si in 0,5 am incercat sa culc fierul pe dreapta, dupa care impactul intre motocicleta mea si conserva din fata, viteza in momentul in care am inceput sa franez era de cca. 60 km/h. Personal nu am patit nimic cu toate ca am dat cu capul(casca) si cu cotul de portbagajul conservei :cheers: aveam casca si geaca cu protectii! In schimb la motoreta, sau spart multe: carena fata, far, parbriz, oglinda dreapta, carena dreapta, pedala frana, semnalizare dreapta, in total paguba de 2000 euroi.

Asa ca perfecta dreptate: nu stati pe mijlocul masinilor, distanta mai mare fata de acestea, cascati ochii in fata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutam toata lumea ptr inceput, sa va spun ce am patit azi ;) UN MAREEEEE BOU sunt . ma duceam la munca ,plec de la semafor in spatele unuia cu o kia si merge "bou" pe mijloku masinii la 7-8 m in spate cand.... ce apare in fata mea........ o ditamai groapa (pe agricultori cu orzari asta ca sa stiti si voi) si nu ziceti ca am fost un fel de "hopa mitica" . mi-am facut tartareatza MUCI , jante strambe, si carenele de bord sparte . asa ca NU MERGETI IN SPATELE MASINILOR PE CENTRUL LOR !!!!!!!, MERGETI IN LINIE CU ROTILE MASINII. ASTEPT INJURATURILE DE RIGOARE CA LE MERIT :cheers: :banana: :blbl: :friends: e bine ca n-am decat o mica contuzie la glezna

 

Tu nu stiai ca nu se merge pe centrul masinii din fata???? Ba mai mult, trebuie sa pastrezi macar 8-10 metrii distanta (sau chiar mai mult, in functie de motorul sau capacitatile tale de reactie) fata de cel din fata. Acum sigur o sa sti. Oricum, imi pare rau pentru tine si bafta la reparatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pastreaza o distanta suficient de mare fata de cel din fata, indiferent unde mergi. Asta e secretul. Vad o gramada de motoare, dar mai ales scutere care tin foarte aproape de cel din fata si ce ai patit tu e un exemplu la consecinte la acest lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu stiai ca nu se merge pe centrul masinii din fata???? Ba mai mult, trebuie sa pastrezi macar 8-10 metrii distanta (sau chiar mai mult, in functie de motorul sau capacitatile tale de reactie) fata de cel din fata. Acum sigur o sa sti. Oricum, imi pare rau pentru tine si bafta la reparatii.

 

eu stiu ca distanta fata de masina din fata se masoara in secunde, nu in metrii, in sensul ca ai masina in fata care trece pe langa un reper fix, apoi numeri pana la nu stiu cat (3?) apoi trebuie sa fii tu in dreptul reperului; ce faci cu 10 metrii la 120 la ora daca ala franeaza brusc ca a trecut de intersectia ce ducea pe drumul de tara?

 

cele bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu nu stiai ca nu se merge pe centrul masinii din fata???? Ba mai mult, trebuie sa pastrezi macar 8-10 metrii distanta (sau chiar mai mult, in functie de motorul sau capacitatile tale de reactie) fata de cel din fata. Acum sigur o sa sti. Oricum, imi pare rau pentru tine si bafta la reparatii.

 

8-10m e suficient pentru a "invita" alt sofer sa-ti intre-n fata, apoi alti 8-10m, alt sofer, apoi, la un moment dat te intrebi de ce daca ai aplecat de la stop te trezesti mult in spatele aceluiasi stop :cheers:

 

mergi lateral stanga si incearca sa scrutezi ce e in fata vehiculului si-o sa fie okay

 

imi pare rau ca ai invatat in felul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine sa te pozitionezi astfel incat sa vezi cat mai mult in fata si sa poti evita pe franare masina din fata (adica sa te opresti paralel cu ea) daca se urca soferul pe frane, chiar daca ai suficient loc pana in poponeata ei - cel din spatele tau posibil sa nu aiba sau sa nu observe la timp. Mai exact, intre coloanele de masini daca e loc sau fix in spatele rotii daca nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

........ Daca tot mergeti in spatele rotii, aveti grija la camioanele cu 4 roti per osie (doua pe fiecare parte, osie dubla... cum dracu i-o zice... intelegeti voi. ......

Se numesc roti jumelate

 

in alta tara cred ca aveau direct dosar penal aia care administrau drumul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...