Sari la conținut

Accident Mortal


bogdan boeru
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 83
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu pot sa cred am fost cu amandoi prin oras la ture mai demult nu in seara tragediei :scratch: si el si ea au fost de zahar...R.I.P. pt Oliana si Radule nu pleca dintre noi te vrem iarasi printre noi la glume si plimbari si intalniri.. Nu te lasa.. ai 22 de ani oricum ai scapa fara picioare...dar sa traiesti nu conteaza ca nu vei mai merge important e sa traiesti... Pe mine m-ai ajutat si n-am avut ocazia sa te ajut...spre sa te ajut pe viitor nu vreau si nu vrem sa ne parasesti...sa ne lasi cu sufletele indurerate si cu gandurile mereu la tine...ai doar 22 de ani...stiu dar sper sa te faci bine sa citesti acest topic...Nu vreau sa accept vreau sa fie doar zvonuri si doar atat...in minitea mea esti in viata... astept detalii telefoane orice informatie...sa spuna ca nu este adevarat..

 

Frate unde te duci tu ne-am luat motoare sa fim impreuna sa fim uniti sa iesim la plimbari bancuri povesti intamplari iar acu ne lasi cu lacrimi in ochi...avem tot ce ne trebe si murim...de ce trebe sa ne despartim?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se pare ca eu am ceva cu vacile, m-au ratat vreo 3 pina acum si destul de close. ar trebui ceva mai mult de o amenda pentru B.O.I.I. care tin vacile pe strada in loc de pasune. Intr-o seara am sunat la 112 sa reclam niste inconstienti cu o caruta care nu avea nici macar o urma de ceva reflectorizant sau lumina si era pe un drum circulat...dar nu am intalnit cu nici un echipaj de politie dupa reclamatie...indiferenta costa vieti.

RIP.

Editat de danny_nt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am plecat aseara destul de tarziu (21) din Targu Jiu pana la Horezu VL. In Pistesti sunt aproape mereu cai ( si aseara erau) in localitatea Campu Mare sunt mereu cai si vaci .

Cum pot fi trasi la raspundere proprietarii : caii au cipuri si pot fi identificati usor ( inteleg ca toti au suferit operatia asta in Gorj). Vacile au un "cercel" cu o serie de identificare.

Inteleg ca la Campu Mare este cineva care are o turma de 80 vaci si nu are absolut nici o autorizatie pt a folosi pasunea si nici o grija pentru animale. Saptamana trecuta in localitatea asta (Campu Mare) un Audi a lovit un cal ( s-a gasit proprietarul dupa cip) iar un autocar a lovit o vaca. Acel imbecil, responsabilul turmei am inteles ca a taiat urechea vacii cu cercel cu tot pt a nu exista "probe".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P :scratch: :)

 

P.S Domni profesori din Tg.Jiu super experimentatzi va rog mumos sa va mai ganditzi de 3 ori cand vretzi sa va datzi pe 1 rotila in primele luni de pilotat.

 

Asfalt uscat.

Shi eu ... eu cu cine votez ? Hic ! Dom profesor, unde esti dom profesor ?

Despre ce vorbeshti turmentatule, ce profesori ai vazut in coshmarul tau ? Alo ! Alooo! Deshteptarea !

Editat de alnaibii
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am plecat aseara destul de tarziu (21) din Targu Jiu pana la Horezu VL. In Pistesti sunt aproape mereu cai ( si aseara erau) in localitatea Campu Mare sunt mereu cai si vaci .

Cum pot fi trasi la raspundere proprietarii : caii au cipuri si pot fi identificati usor ( inteleg ca toti au suferit operatia asta in Gorj). Vacile au un "cercel" cu o serie de identificare.

Inteleg ca la Campu Mare este cineva care are o turma de 80 vaci si nu are absolut nici o autorizatie pt a folosi pasunea si nici o grija pentru animale. Saptamana trecuta in localitatea asta (Campu Mare) un Audi a lovit un cal ( s-a gasit proprietarul dupa cip) iar un autocar a lovit o vaca. Acel imbecil, responsabilul turmei am inteles ca a taiat urechea vacii cu cercel cu tot pt a nu exista "probe".

 

Da, acolo mai mereu sunt animale pe carosabil, fiindca stim foarte bine cine traieste in Pistesti. Totusi, nu e normal ca niste oameni nevinovati sa moara din cauza unor incompetenti care nu sunt in stare sa-si tina animalele in curte.

Editat de HellBiker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chestia asta imi aduce aminte de accidentul de la Iasi de anul trecut sau acum doi ani... tot motociclist, tot vaca pe sosea....

Si imi mai aduce aminte ca traim intr-o tara de nivel Sri Lanka/Botswana/India cu vacile in drum, in casa, in masina iar mai nou pe moto...

 

Mizerie....

 

Odihneasca-se in pace aceia dintre noi care isi gasesc sfarsitul din cauza astora....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce greu imi este cand ma gandesc la ce dureri tragi radu-le si cat vei trage de acum incolo pana vei ajunge acasa si cred ca vei trage si dupa ce vei iesi din spital...as vrea sa impartim durerile....pt ca stiu ca sunt infernale si insuportabile care te fac sa zici ca peste asta nu mai treci dar vei trece si vei avea zambetul pe buze iarasi dumnezeu sa te ajute sa treci cu usurinta prin chinurile care te rod :scratch: imi pare rau de tine si de oliana pt ea zic R.I.P. pentru tine zic Hai Ca Poti ...trebe,...nu renunta acum ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din surse sigure NU A MURIT NICI RADU NICI TATA Lui a facut infart tatal dar si-a revenit radu este bine si-a revenit dar va ramane fara un picior.. doamne ajuta sper sa fie bine.. revin cu informatii.. Radu` Stiu ca poti nu ne lasa indurerati te asteptam acasa cu bine..

 

Vesti bune! Pacat ca o sa ramana fara un picior, insa macar o sa fie in viata. Viata este tot ce conteaza! Il asteptam acasa, ca toti motociclistii din Tg-Jiu!

 

PS: Speed, te duci la inmormantarea lui Oliana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sunati la 112 (pentru ca politistii au obligatia sa ia masuri si chiar au inceput sa ia) cand mai vedeti animale lasate pe marginea drumului si tarabe cu comercianti.

Daca noi (oamenii) nu facem nimic nu vom reusi niciodata sa ii civilizam pe taranii astia!!!

 

RIP!

 

Ce vrei sa spui cu tarabele cu comercianti? Ii ia politia la intrebari mai nou?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze ca nu am mai scris acum am venit de la serviciu

 

 

 

asa este, radu nu a murit doamne ajuta insa vreau sa spun tuturor VEDETELOR din TG JIU pe motocicleta sa se potolesca, viata este prea pretioasa ca sa o ignoram atentie , puneti suflrt si atunci cand mergeti pe motor VA ROG EU!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

o stiam din vedere pe fata DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA IN PACE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A circula in Romania pe timp de noapte cu motocicleta este sinucidere curata.De cand era sa dau cap in cap cu un cal care fugea cu caruta dupa el pe DN1 venind pe intuneric din fata m-am lecuit.Nu mai pomenesc de cadavre,gropi,nisip,animale cu doua sau mai multe picioare,vehicule semnalizate sau nu,marcaje de care iti aduci aminte dupa ce patesti ceva.Daca mai adaugam elementul VITEZA si lipsa de experienta,atunci este foarte sigur ca doar hazardul ne mai salveaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of of...cand o sa se faca ceva si la noi in privinta animalelor...

Ce poti sa mai spui in asemenea situatii decat condoleante familei...si sa speri ca o sa se faca ceva in privinta asta...

In alte tari cand se intampla lucruri de genul asta ... se discuta la nivel de administratie...presa dezvolta..si se ajunge la o rezolvare a problemei...noi in schimb traim intr-un status quo..."da ..asta e...am mai auzit"...imi cer scuze dak sunt deplasat...vreau sa stiu si eu ...AMR...nu poate sa propuna..eu stiu o schimbare a legislatiei rutiere ...adik nu pt asta sunt AMR??....sa reprezinte drepturile motociclistilor..sa faca ceva orice..."unde s multi puterea creste"...cam asta e fundamentul unei asociatii nu..?

Eu nu ma pot pronunta decat in privinta lucrurilor care tin de bunul simt....cu toate ca nu sunt inca motociclist(lucrez la asta)...sunt om inainte de toate...!si un semen de al meu...nu ar trebui sa plateasca un pret atat de mare pt simplu fapt ca unii isi lasa "animalele la pascut"...pe DN sau DE(dak pot fi numite asa vorba lu irip )

Inca o data condoleante familiei....

Nu stiu ce se poate face in privinta animalelor intr-o tara in care guvernul investeste miliarde de euro ca sa largeasca un drum care trece fix prin centrul satelor unde nu exista de obicei alta alternativa pentru animale decat respectivul drum, si in multe din ele nici macar trotuar - de exemplu DN1 de la Bucuresti la Breaza (ca de acolo nu a mai putut fi largit) sau mare parte din drumul Bucuresti-Giurgiu.

Eu personal am dat de cele mai multe vaci pe drumul de la Campina la Doftana (o mizerie de drum unde de obicei nu poti sa vezi din timp vacile de la fumul de mici), dar am intalnit cam aceeasi poveste si in "civilizatul Ardeal" (nu dati cu pietre ca de origine sunt din Baia Mare), mai exact in secuime, in satul Bixad unde e bifurcatia spre Balvanyos (un loc infect unde nici un chelner nu ne-a bagat in seama cam 15 minute probabil fiindca aveam pe noi ceva urme de echipament de motociclisti). (Unii din) Voi cand mergeti prin locuri din astea dubioase chiar nu va uitati dupa cai sau vaci? Eu incerc sa ma uit si noaptea chiar si dupa catei...

 

R.I.P. pentru motociclista, si sper ca macar in 20 de ani sa apuc sa vad sa aplice aia de la Politie noul cod rutier ca altfel mor de batranete sau de cancer (am deja 47 de ani si sunt fumator) fara sa vad rezultatele schimbarii revolutionare care n-a revolutionat nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANIMALE sunt cei care lasa fiintele astea libere pe drumuri. NU caii sau vacile sunt devina.

 

off topic ... Acum cateva zile, pe DN1, la iesirea din Saftica spre Ploiesti. Era aproape noapte. In fata mea franeaza brusc masinile de pe ambele sensuri, de la 90 la ora la 0. Doua carute cu tigani, neiluminate, nesemnalizate, au traversat perpendicular drumul fara nici o treaba. ....

 

Deacord, trebuie sa circulam in Romania muuult mai atenti decat in orice alta parte... Dar parca tot traficul a ajuns sa semene a capcane, nu a incidente ce pot fi evitate cu ceva atentie si un dram de experienta.

Pacat de cei care platesc pentru tot haosul asta in care ne zbatem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

degeaba stam si dam din gura....

pe bucuresti-oltenita, am vazut 3 biciclisti fara semnalizare...

ca sa nu mai zic ca, am dat telefon unei sectii de politie dintr-un oras din apropierea bucurestiului, sa ia masuri in legatura cu scuteristii care se dau mari viteji si care nu au nici 12 ani.... guess what!? dl politist mi-a zis sa imi vad de treaba, ca nu are cum sa ia masuri, ca e doar el de serviciu pe 3 comune... asa ca, nu va asteptati la prea multe schimbari....

cu aceasta ocazie, felicit un primar care intr-adevar ia masuri, confiscand carutele din bucuresti!!

sugerez aplicarea aceleiasi masuri si in cazul scuteristilor fara acte in regula!!

 

 

 

Mr. Over! iti arat scuter de 49 cmc care prinde 90?! :-?

Editat de BOA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ANIMALE sunt cei care lasa fiintele astea libere pe drumuri. NU caii sau vacile sunt devina.

 

off topic ... Acum cateva zile, pe DN1, la iesirea din Saftica spre Ploiesti. Era aproape noapte. In fata mea franeaza brusc masinile de pe ambele sensuri, de la 90 la ora la 0. Doua carute cu tigani, neiluminate, nesemnalizate, au traversat perpendicular drumul fara nici o treaba. ....

 

Deacord, trebuie sa circulam in Romania muuult mai atenti decat in orice alta parte... Dar parca tot traficul a ajuns sa semene a capcane, nu a incidente ce pot fi evitate cu ceva atentie si un dram de experienta.

Pacat de cei care platesc pentru tot haosul asta in care ne zbatem.

Aici totusi ardealul (secuimea) e mai tare: mergand noaptea printr-un sat undeva intre Tusnad si Sfantu Gheorghe, vad ceva ciudat reflectorizant si cam prea sus pentru un biciclist sau un muncitor la drumuri, dar oricum am incetinit ca de, parea a fi un pieton de 2.5-3 metri. De fapt era o caruta cu fan la care din cauza fanului nu se mai vedea ochiul de pisica (care exista acolo, la fel ca si numarul, dar nu se vedeau decat de la 2-3 metri din cauza fanului). Asa ca ce au inventat secuii? Tatal struneste caii si fiul flutura o vesta reflectorizanta peste fan, si chiar o flutura agresiv spre mine ca avea impresia ca nu i-am vazut si o sa intru in ei... As propune ca tzaranii aia din Gorj (la fel ca si aia din Prahova de pe Valea Doftanei) - daca tot nu au bunul simt sa-si supravegheze animalele - macar sa le echipeze cu vesta reflectorizanta noaptea... Ce-i drept e drept, codul rutier pomeneste doar de cai si de carute, dar eu cred ca ar trebui extins si la vaci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident mortal la cartiva km de TG JIU pe drumul catre VALCEA .

O FATA a murit pe loc dupa ce moto pe care erau ea si un prieten a lovit in viteza un............. cal .

atentie era noapte!!!!!!!!!!!!!!

Am vazut scene de groaza EA A MURIT chiar daca avea casca................

ODIHNEASCA_ SE IN PACE!!!!!!!!!!!!

mai revin....

Am vazut stirea la tv. R.I.P. :scratch: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident mortal la cartiva km de TG JIU pe drumul catre VALCEA .

O FATA a murit pe loc dupa ce moto pe care erau ea si un prieten a lovit in viteza un............. cal .

atentie era noapte!!!!!!!!!!!!!!

Am vazut scene de groaza EA A MURIT chiar daca avea casca................

ODIHNEASCA_ SE IN PACE!!!!!!!!!!!!

mai revin....

 

RIP ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Revin Nu i-au taiat niciun picior si nu vor taia momentan nimic sper sa nu apara complicatii ca sa fie nevoie de interventie de amputare a picirului sau picioarelor..:scratch: nu stiu m-as duce la imormantare dar...mai bine nu ca-mi pare rau :) as vrea sa fiu alaturi de radu...tu te duci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa cred am fost cu amandoi prin oras la ture mai demult nu in seara tragediei :scratch: si el si ea au fost de zahar...R.I.P. pt Oliana si Radule nu pleca dintre noi te vrem iarasi printre noi la glume si plimbari si intalniri.. Nu te lasa.. ai 22 de ani oricum ai scapa fara picioare...dar sa traiesti nu conteaza ca nu vei mai merge important e sa traiesti... Pe mine m-ai ajutat si n-am avut ocazia sa te ajut...spre sa te ajut pe viitor nu vreau si nu vrem sa ne parasesti...sa ne lasi cu sufletele indurerate si cu gandurile mereu la tine...ai doar 22 de ani...stiu dar sper sa te faci bine sa citesti acest topic...Nu vreau sa accept vreau sa fie doar zvonuri si doar atat...in minitea mea esti in viata... astept detalii telefoane orice informatie...sa spuna ca nu este adevarat..

 

Frate unde te duci tu ne-am luat motoare sa fim impreuna sa fim uniti sa iesim la plimbari bancuri povesti intamplari iar acu ne lasi cu lacrimi in ochi...avem tot ce ne trebe si murim...de ce trebe sa ne despartim?

 

tu cu cine vorbesti ? ca omul e la spital nu pe internet

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici legea nu e aspra cu cei care au animale... sa faca puscarie cel care ar fi trebuit sa le aiba in grija...sunt sigur ca daca ar fi aspre legile atunci ar stii nea gigi unde ii este calul si la 12 noaptea.Atata vreme cat nu se face nimic din punctu asta de vedere.. tigani,carute si tot felul de mizerii o sa avem pe drum... si inca pe cele mai circulate.

e trist ... oricine putea sa fie in locul lor...Romanul trebuie condus cu mana de fier... ca altfel nu intelege.

pacat....

 

condoleante familiei fetei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...