Sari la conținut

Accident Jeff


mihai.grizzly
 Share

Postări Recomandate

Oricine poate trece prin asa ceva si totusi e ciudat ca ii se intampla unui om care merge mai bine pe motor decat pe picioare....sanatate multa si fie ca operatia sa iasa bine si recuperarea sa fie rapida ........

 

Nu vreau sa zic decat ca se poate intampla oricaruia dintre noi.. Doamne fereste..dar cred ca oricum cu cat mergem mai mult cu atat ne apropiem de un inevitabil accident..e sansa...asta este ....si sa speram ca accidentu va fi sa zicem cand scoatem motocicleta din garaj sau pe unde o tinem... :) .asa e in viatza ...dar am observat fenomenul asta in viata de zi cu zi ca cu cat te scalzi mai mult in ape cu rechini risti sa fii muscat ....e cum a patit crocodile hunter ala de pe discovery a murit saracu in mediul lui........ :scratch:

 

Si lasand povestile deoparte... sa incercam sa fim optimisti...poate si cate o rugaciune inainte de fiecare plimbare ar fi OK.

Insanatosire grabnica Jeff!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 162
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

vad ca in brasov e cu adevarat o comunitate moto. nimeni nu se cearta, nimeni nu acuza, ci toti sunt uniti. foarte bine baieti :scratch: .

sper sa nu apara prea curand cei care de obicei posteaza pe aceste topicuri si care stiu ei mai bine.

 

legat de Jeff, ii urez insanatosire rapida, mult mai rapida ca a mea.

fractura de femur -- operat a doua zi, dupa ce mi-au gaurit piciorul si au atarnat niste greutati de el sa nu se lipeasca oasele intre timp. eu stat 5ore in operatie, caz special. apoi stat cam 11 zile in spital, dat drumu acasa. apoi 2 luni de stat cu piciorul sus(folosite carjele, controale si radiografii la greu), dupa care am avut voie sa incep recuperarea medicala intr-un centru specializat(2 saptamani). inca doua luni in carje, dar folosit si piciorul(mimat mersul-ca sa nu uit sa merg). dupa inca doua luni(baston) am fost in stare sa merg fara pic de sprijin(carja sau baston). in total cam 6 luni am avut eu nevoie ca sa ma recuperez(nu mai zic de durere, fiecare simte dupa cum ii e pielea), si nu total.intre timp pot sa zic ca m-am urcat pe moto in luna a 5-a de la accident si nu am avut mari probleme in a merge cu ea, iarna fiind.

foarte mult calciu pt oase si medicamente pentru articulatii, sa nu "rugineasca", multe lichide, fructe...

sper sa fie de ajutor si sa stiti la ce sa va asteptati.

numai bine!

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine este Jeff ?

Deja s-a inceput cu caterinca ieftina din pacate. :laugh:

Sanatate multa baiatului si sa se refaca in cel mai scurt timp,caci la asa prieteni viata merita traita secunda dupa secunda alaturi de ei.Bravo voua pt faptul ca stiti sa fiti uniti si in clipele grele. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol de tot. Macar la anul sa poata sa urce din nou pe motor. Sper sa se refaca fara urme si sper sa nu i se mai intample.

Anul asta a fost nebunie in trafic, in oras mersul pe doua roti e stres total. Cu sensurile astea unice si cu tz benzi pe directie stau cu ochii bulbucati, sa vad in toate partile. Nu exista zi sa nu schimbe unul banda fara sa se asigure sau sa intoarca peste cele doua bretele din mijloc, sau sa iasa sau sa intre de pe unde il taie capul. M-am copt vara asta in geaca cu protectii, doar doar ma rastoarna careva. Daca pateam ca Jeff tot aia era.

Editat de Tik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna intrebare..cine este jeff?

Un baiat pe care se pare ca nu-l cunoaste chiar toata lumea. Nu apare la televizor si n-a jucat in filme. In schimb il cunosc brasovenii care circula pe doua roti, sigur cei care au trecut pe la scoala lui Florin. E brunet, destul de inalt, de treaba. Cine-i Florin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabica Jeff! Sa fii cuminte si sa faci tot ce zice nenea doctoru' sa te poti urca cat mai repede pe doua roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna intrebare..cine este jeff?

tu te plictisesti?

 

nu cunosti, nu te bagi. scri doar ca sa te bagi in seama? vezi-ti de ale tale...

avea dreptate cine spunea ca vor aparea si pe aici acei gura casca, numai sa se bage in seama..

 

PS: valabil si pt cel care anterior isi pusese aceeasi intrebare. Sau voi credeti ca ii cunoasteti pe toti motociclistii din RO?

Uimitor, sa stiti ca exista si unii pe care nu ii stiti si probabil mai mult de 95% din cei din tara nici nu au auzit de voi...

 

PS2: pt cei care au mutat topicul de la brasov... acum intelegeti de ce era mai bine sa fie lasat acolo?

Editat de Skywalker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa completez postul lui MetalWarrior (Vali)... in vreo 2 luni deci la un an si ceva de la accident, urmeaza inca o interventie chirurcicala, cea de scoatere a tijei metalice care strabate femurul de sus pana jos, cea care a permis fixarea si sudarea osului. In zona rupturii osul va fi o idee mai gros (explicatii competente de ce asta, stiu sa dea ortopezii motociclisti de aici). Asta inseamna ca Jeff va fi functional in 7-8 luni fara carje sau baston, apoi o perioada de inca 5-6 luni pana la interventia de scoatere a metalului inserat in os.

 

Sanatate jeff si in functie de metabolismul fiecaruia, perioadele de recuperare pot fi mai lungi sau mai scurte decat ceea ce am scris eu !

 

Vali a mers cu fostul meu Vulcan, la 4-5 luni de la accident si practic ii era mai usor pe moto decat pe 2 picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu te plictisesti?

 

nu cunosti, nu te bagi. scri doar ca sa te bagi in seama? vezi-ti de ale tale...

avea dreptate cine spunea ca vor aparea si pe aici acei gura casca, numai sa se bage in seama..

 

PS: valabil si pt cel care anterior isi pusese aceeasi intrebare. Sau voi credeti ca ii cunoasteti pe toti motociclistii din RO?

Uimitor, sa stiti ca exista si unii pe care nu ii stiti si probabil mai mult de 95% din cei din tara nici nu au auzit de voi...

 

PS2: pt cei care au mutat topicul de la brasov... acum intelegeti de ce era mai bine sa fie lasat acolo?

daca eu zic maine ca a facut accident andrei,nu e evident ca o sa ma intrebi care andrei? insanatosire rapida jeff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca eu zic maine ca a facut accident andrei,nu e evident ca o sa ma intrebi care andrei? insanatosire rapida jeff

 

daca tu zici maine ca a facut accident andrei si eu nu stiu cine e andrei, inseamna ca acel mesaj NU mi se adreseaza. deci nu ma bag in discutie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are rost sa v-a mai certati aiurea-n tramvai, threadul a fost gandit pentru sectiunea de Brasov, unde a fost si postat, dar fiind vorba de un accident, moderatorii l-au mutat (sau e vre-un script automat) la sectiunea de accidente, de aici si confuzia.

 

p.s. Pentru restul tarii, Jeff e un tip din Bv care a avut, din pacate un accident.

 

p.s.2. Sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine este Jeff ?

 

 

nu va agitati....intrebarea lui stanciuc era retorica si pt el insusi...cu siguranta raspunsul care l-a primit stanciuc de la stanciucul ala mic din creierul lui cu ochelari de cal, a fost ca jeff e doar un bozgor....

ce ma obosesc pe mine distrusii astia care-si sustin punctele de vedere doar pe forumuri, iar cand e vorba de-o intalnire fata-n fata la un pahar de vorba-n contradictoriu nu mai stiu cum sa se fofileze, probabil din cauza ca poate degenera.... pune mana si relaxeaza-te ba stanciuc ba....ma intreb, daca te nasteai prin cj, sau tg. mures aveai aceleasi conceptii? ti-am mai zis eu, cu ocazia prostiilor ce le-i trimis pe privat, pune mana si relaxeza-te, mai iesi din casa....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...