Sari la conținut

Iulian Anghel, Abator, Lovit


paul_dragos
 Share

Postări Recomandate

un motociclist iulian anghel a b-93-hhk a fost dat jos de clio b-20-rgo, incepator. parca astea-s numerele.

ideea este ca nu este nici un ocular, si politistii.... se fac ca isi fac treaba.

daca il stie cineva, nr meu este 0722137217 dragos. nu am fost la accident dar pot veni sa spun ce am vazut.

nu am apucat sa-l dau ca l-au bagat smurd-ul in masina repede si rutiera a inceput sa ne disperseze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sta la capatul autobuzului 313...ii stiu motocicleta...este user pe forum...iti dau numarul lui

pe privat dupa ce primesc acordul tau

LE: saracul numai ghinioane are...a mai avut un fzr pe care l-a facut dauna in prima sau a 2-a zi...

LLE :datele de pe forum

iuliano

 

 

 

 

 

Group: Membru

Posts: 408

Joined: 22-March 06

From: bucuresti-berceni

Member No.: 9.353

Moto: suzuki gsx-r 600 k8

Numar: B-89-HHK

Club: passion without limits

Incercati sa dati de nr lui de telefon ca eu nu il mai am..il mai caut la cativa dar...nu stiu sigur daca il gasesc

Editat de Supapa_Jr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vorba de Iuliano , nr inmatriculare b-89-hhk, din cate am inteles are probleme mari la ambii genunchi si sold, asa spun baietii care-au ajuns acolo dupa accident. de asemenea, aceiasi baieti spun ca motocicleta este destul de avariata, un K8 galben. ori copilul asta e urmarit de ghinion (si cu fzr-ul tin minte c-a avut un accident serios) ori zona aia chiar e blestemata... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, il durea soldul in partea stinga, air la genunchi i-au pus baietii departatoare parca gonflabile.

motorul era la cca 7 m de masina unde s-a oprit si cca 12-14 de la locul impactului. a fost atit de puternic impactul ca masina este inutilizabila, iar motorul fac pariul ca mere pe roti:) asa ca sa mai .... indulcim putin.

ca sa stiti: acolo soferul auto trebuie sa cedeze trecerea dinspre timpuri noi, semafoarele nu mergeau, si la cum a fost proiectata motocicleta, pe sensul de mers, banda 2 cum ai face rondul masina mergea cu viteza.

pe jos uscat complet, luminata intersectia.

 

ps. stiti cum arata un gabor care trebuie sa ia informatii despre un accident rutier care vine la fata locului????

aaaa, a vazut cineva ceva? asa intr-o doara. aveam parcata masina in strata pe banda 3, si m-a rugat sa o mut. nu m-a intrebat daca am vazut, cum ma cheama.. etc.

siguranta si incredere, ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sta la capatul autobuzului 313...ii stiu motocicleta...este user pe forum...iti dau numarul lui

pe privat dupa ce primesc acordul tau

LE: saracul numai ghinioane are...a mai avut un fzr pe care l-a facut dauna in prima sau a 2-a zi...

LLE :datele de pe forum

iuliano

 

 

 

 

 

Group: Membru

Posts: 408

Joined: 22-March 06

From: bucuresti-berceni

Member No.: 9.353

Moto: suzuki gsx-r 600 k8

Numar: B-89-HHK

Club: passion without limits

Incercati sa dati de nr lui de telefon ca eu nu il mai am..il mai caut la cativa dar...nu stiu sigur daca il gasesc

 

e un incepator varza si un inconstient. a dat fzr-ul de pamant, si-a luat mai mare. majoritatea dintre voi nu intelegeti ce inseamna sa fii atent la detalii. cand ai prioritate... arunca dracului un ochi si de unde ar trebui sa o primesti, n-o lua ca si cand ar fi garantata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e un incepator varza si un inconstient. a dat fzr-ul de pamant, si-a luat mai mare. majoritatea dintre voi nu intelegeti ce inseamna sa fii atent la detalii. cand ai prioritate... arunca dracului un ochi si de unde ar trebui sa o primesti, n-o lua ca si cand ar fi garantata!

 

 

Sunteti prieteni de il descri asa bine? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce aiurea suna, Iulian Anghel, abator. . .

 

Sanatate lui Iulian!!!

 

Poate urmatoarea e Hayabusa. . .Ca intzeleg ca la el merge schema asta: A cazut ca e una mai mica? Inseamna ca e proasta! Luam una mai mare si mai scumpa, ca e mai buna ca aia mai mica. .

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am venit de la el de la spital...el avea 30 km/h,era in rondul de la vacaresti (putin mai sus de palatul copiilor) si a intrat nenorocitul ala cu clio in el ..semaforul era stricat iar boul cu masina nu a acordat prioritate.... "nu l-a vazut"..

clio avea aprox 80km/h si avea cedeaza trecerea,iar iulian era pe drum cu prioritate.....ca sa nu mai zic ca soferul era baut,nu beat mort...dar bause ceva..ca i-a iesit destul de mult la alcoolemie.

iulian e ok...il cam doare pieptul cand respira,i-au dat calmante...iar picioarele il dor de la genunchi in jos

el avea probleme cu genunchii de la accidentul cu fzr-u ....si acum iar s-a lovit...are ligamentele incrucisate,dar a venit ortopedul si l-a facut bine...

il dor si talpile..

asa..ce sa va mai zic........

daunele motorului...

toata partea stanga harjaita....toba strambata,carenele zgariate destul de urat...oglinda rupta,rezervor indoit...

urma sa isi faca prima revizie...abia facuse 1000 km....:bounce:

a! sa nu uit! tin sa ii multumesc din partea lui iulian si a familiei sale lui Mihai(nu stiu daca e pe forum) care a aparut din senin si s-a oferit sa vina cu o dubita si sa ia motorul sa il duca acasa la Iuli...a facut un efort destul de mare...pentru ca s-a dus sa ia duba de la serviciu si s-a intors foarte repede.

Starea lui Iulian este una buna pe ansamblu...era plin de draci in prima faza..iar dupa avea chef de glume....ii linistea pe ceilalti pacienti de prin salon :laugh:

il externeaza in seara asta!

cam atat pe moment...poate va zice el mai multe cand ajunge pe la calculator!

 

e un incepator varza si un inconstient. a dat fzr-ul de pamant, si-a luat mai mare. majoritatea dintre voi nu intelegeti ce inseamna sa fii atent la detalii. cand ai prioritate... arunca dracului un ochi si de unde ar trebui sa o primesti, n-o lua ca si cand ar fi garantata!

te rog sa nu mai comentezi daca esti in necunostinta de cauza...conduce atent si prudent in oras. nu si-a luat motor mai mare ca sa dea cu el de pamant....

si pentru informatia ta...l-a vazut pe cel cu clio..pentru ca a franat...iar idiotul de conservar nici macar nu a schitat vreun gest de a apasa pedala..

asfaltul era uscat,...abia dupa 15 min de la accident a inceput sa ploua

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la ce pm comentati aiurea daca n-ati fost acolo ?????

s-a intamplat ...poate ca se putea anticipa ceva ,dar acum in functie de priceperea fiecaruia , nu trebuie sarit si dat cu barda

 

 

trebuie sa treci pe verde ca si cum ai avea cedeaza in ziua de azi

 

 

Pai tu nu sti ca toti s-au nascut destepti pe aici?...ca si...desteptu de fesu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recomand celor care tot comenteaza inteligent la un accident, sa o pateasca si ei, pentru ca apoi sa nu mai dea cu presupusul si sa ne arate cat de buni sunt ei.

putea sa aiba si 10 ani, si 100, putea sa fie pe bicicleta sau pe busa. a avut zile ca l-a pocnit in rezervor si nu in picior. motorul era la o distanta de cca 6 m de masina unde s-a oprit si de cca 13 m de unde a fost pocnit.

in loc sa incercati sa ajutati, dati cu mucii-n fasole....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e bine sa ne hazardam in afirmatii si comentarii aiurea avand in vedere ca nu stim cu siguranta ce s-a intamplat.

Confirm gradul de periculozitate a intersectiei cu pricina (face parte din traseul meu zilnic).

Cand nu merg semafoarele e nasol acolo.

 

 

Iuliano, santate maxima iti urez si recuperare usoara.

 

 

PS: intamplarea a facut sa-l cunosc cand s-a intamplat accidentul acela de pe Luica (zona CET), si nu mi-a lasat impresia unui "rider inconstient". 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate bikerului! bine ca nu este mai grav! chiar daca intra unu in tine, forumistii te scot vinovat, ba ca ai avut motor mare, ba ca aveai casca X, iar daca ai murit " vai , ce baiat bun era"... daca bikerul mergea linistit si a intrat ala n el direct? chill out mai robotilor!

 

de azi inainte chiar si verde sa am, ma asigur! e varza in tzara asta!

 

BAFTA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate bikerului! bine ca nu este mai grav! chiar daca intra unu in tine, forumistii te scot vinovat, ba ca ai avut motor mare, ba ca aveai casca X, iar daca ai murit " vai , ce baiat bun era"... daca bikerul mergea linistit si a intrat ala n el direct? chill out mai robotilor!

 

de azi inainte chiar si verde sa am, ma asigur! e varza in tzara asta!

TA

 

Eu ma asigur de cand am moto chiar si pe verde si pe prioritate indifernt de situatie la cum se circula la noi asta ar trebui sa faca orice motociclist.

Multa sanatate baiatului !

Editat de AsubayaH
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de azi inainte chiar si verde sa am, ma asigur! e varza in tzara asta!

Pai pana acum cum ai facut ? :laugh:

 

E regretabil ca s-a ajuns ca aproape in fiecare caz bikeru' sa fie de vina in okii lumii indiferent de situatie .Ce pretentii sa mai ai de la astie cu media lor daca unii care se pretind a fi motociclisti (ce-o fi insemnand asta pentru fiecare) nu mai tin cont de nimic.Numai defulari de rautate si frustrari.

S-a scris ca omul era pe drum cu prioritate,avea viteza mica si ca ala a intrat in el.Ce conteaza cum este el ca om (majoritatea sigur nici nu-l cunoaste)in viata particulara cu circumstantele accidentului ? Daca avea scuter si se ducea duminica la biserica ii acorda ala prioritate oprindu-se douaj' de metri mai in spate ? :bounce: Singurul lucru care ar putea fi comentat ar fi faptul ca era incepator si nu avea experienta sa anticipeze situatia, dar nici asta nu rezulta de nicaieri.Asa ca ...?

Sanatate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de azi inainte chiar si verde sa am, ma asigur! e varza in tzara asta!

OffTopic

Abia acum te-ai prins de faza asta ? :bounce:

 

OnTopic

Sanatate lui (Bikerboy) Iuliano :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OffTopic

Abia acum te-ai prins de faza asta ? :bounce:

 

OnTopic

Sanatate lui (Bikerboy) Iuliano :laugh:

 

insanatosire grabnica baiatului----cat despre restul meseriasilor ce comenteaza aiurea......mi-e sila de voi sunteti de doi lei...nu mi-ar parea rau sa aveti un incident de genul asta,desi nu cred ca sunteti in pericol -sa fii cyber biker nu e periculos de fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai pana acum cum ai facut ? :P

 

E regretabil ca s-a ajuns ca aproape in fiecare caz bikeru' sa fie de vina in okii lumii indiferent de situatie .Ce pretentii sa mai ai de la astie cu media lor daca unii care se pretind a fi motociclisti (ce-o fi insemnand asta pentru fiecare) nu mai tin cont de nimic.Numai defulari de rautate si frustrari.

S-a scris ca omul era pe drum cu prioritate,avea viteza mica si ca ala a intrat in el.Ce conteaza cum este el ca om (majoritatea sigur nici nu-l cunoaste)in viata particulara cu circumstantele accidentului ? Daca avea scuter si se ducea duminica la biserica ii acorda ala prioritate oprindu-se douaj' de metri mai in spate ? :bounce: Singurul lucru care ar putea fi comentat ar fi faptul ca era incepator si nu avea experienta sa anticipeze situatia, dar nici asta nu rezulta de nicaieri.Asa ca ...?

Sanatate.

nu e nici incepator si nici nu duce lipsa de experienta....a condus mobre,motoare mici,motoare mari,scutere...cred ca nu i-a scapat nimic..conduce de la 16 ani......

a avut ghinion..atata tot... :laugh:

aseara dupa ce am plecat de la spital i s-a facut rau,a lesinat pentru ca nu putea respira si din cauza durerilor la genunchi.

acum e mai bine,e acasa. il dor inca picioarele si are genunchii umflati rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insanatosire grabnica baiatului----cat despre restul meseriasilor ce comenteaza aiurea......mi-e sila de voi sunteti de doi lei...nu mi-ar parea rau sa aveti un incident de genul asta,desi nu cred ca sunteti in pericol -sa fii cyber biker nu e periculos de fel.

PS postul meu nu se adresa lui Thomass-se stiu ei care sunt cyberi bikeri pe aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motocicleta nu e dauna totala , dar din cate am vazut avea daune : furca , carena fatza , toba , scarita pasager stanga , carena dreapta , oglinda stanga si dreapta etc etc. in jur de 5000 euro dauna zic eu

 

iata si poza de la locul accidentului ....

 

eu am ajuns exact in momentul in care ii lua alcolemia soferului cu clio ... omu era ceva baut ...

 

si poze :

post-24716-1221646639_thumb.jpg

post-24716-1221646643_thumb.jpg

post-24716-1221646646_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...