Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Va amintesc ca Rossi calareste Yamaha pentru al 8lea sezon la clasa regina - ar trebui sa stie fierul ala si pe dinauntru si pe dinafara cu ochii inchisi, sa stie ce merge si ce nu merge bine la el, nu sa bajbaie in setari weekend de weekend.

Ma intreb cati alti piloti aflati la ora actuala pe pista mai pot trece in CV atatia amar de ani (OPT) in cadrul unei singure echipe. Cati s-au mai dat pe majoritatea circuitelor din EU de cate 10-12 ori la clasa mare?

 

Honda de 1000cc a fost cumva construita in jurul lui Jmekerez si nu stiu eu? Inainte de 2013 nici nu stia copilu ce e aia electronica pe mobra..sa nu mai zic de circuite pe care se da pt prima data..si le mai si castiga.

 

Nu era vorba de performanta, ci de faptul ca un pilot de GP nu a incercat alta motocicleta decat Honda, in intreaga lui cariera.

Dar ca de obicei, incerci sa ataci un pilot cu un argument fara niciun fel de semnificatie, si cand intelgi asta cauti alte diferente...

 

Chiar si Doohan a mers 6 ani pana sa castige primul titlu la 500, la varsta a de 29 ani.

 

Stiu ca ai mari probleme de intelegere, dar si cu cititul stai la fel de prost?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stiu ca ai mari probleme de intelegere, dar si cu cititul stai la fel de prost?

Eu ti-am raspuns tie, nu lui vampiria. El intreba de piloti care se mai afla pe circuit la ora actuala, si au mers atatia ani in aceeasi echipa si tot ajung sa se planga ca nu isi gasesc un set-up pe plac si sa se lupte cu pilotii echipelor satelit, in mod constant. Nu e cazul lui Pedrosa.

Tu faceai o observatie intr-o doara, cum ca "asta micu" nici nu a mai mers pe alta motocicleta in cariera lui sportiva. Nici Doohan nu a mers pe altceva decat Honda, in cariera lui de pilot GP. So what?

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, cum spuneam, ala mic a mers doar pe Honda in campionatul mondial...E drept c-a mai mers si pe un Kawasaki cand avea vreo 9 ani. Da, si pe un Italjet la 4 ani. Aaaa, si, se pare ca taica-sau a plimbat-o pe maica-sa (care era gravida) cu un Derbi si femeii nu i-a placut, motiv pentru care tatal a incerct si un KTM. Nici asta n-a fost de succes...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci, cum spuneam, ala mic a mers doar pe Honda in campionatul mondial...E drept c-a mai mers si pe un Kawasaki cand avea vreo 9 ani. Da, si pe un Italjet la 4 ani. Aaaa, si, se pare ca taica-sau a plimbat-o pe maica-sa (care era gravida) cu un Derbi si femeii nu i-a placut, motiv pentru care tatal a incerct si un KTM. Nici asta n-a fost de succes...

Nu stiam atatea detalii despre Doohan :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-43378-0-44750100-1377797213_thumb.jpg

 

două poze cu Marquez de cînd se dădea pe Honda în campionatul sătesc, zona Moara Vlăsiei-Nuci-Gruiu

 

Si o poza cu Marquez din '86 pe cand alerga in Cupa Prietenia...

post-43378-0-46093400-1377797149_thumb.jpg

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luke-yoda-marc-marquez-valentino-rossi-s

Transcriu si dialogul mai jos :P
Luke: -I'm not looking for a friend, I'm looking for a Jedi master!
Yoda: -Jedi master? You seek Yoda!
Luke: -Yoda?
Yoda: -Yes. Always two there are, no more, no less: a master and an apprentice. Much to learn you still have...This is just the beginning!...Always in motion the future is!
You must un-learn what you have learnt! A Jedi strength comes from the Force! You MUST Be the Force!
BE THE FORCE!
:crack:
Editat de vampiria_t
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

luke-yoda-marc-marquez-valentino-rossi-s

 

Si una mai simpatica valentino-rossi-marc-marquez.jpg?w=270&h

=)))) :lol:

 

S-a dat drumu' la poze cu Marc? De ce nu ziceti, ca am si eu cateva. :D

 

marc1.jpg marc2.jpg

 

Sursa: http://www.marcmarquez93.es/en/biografia/

 

Foarte draguta poza pusa in articolul din Prosport, tot cu Rossi.

 

două poze cu Marquez de cînd se dădea pe Honda în campionatul sătesc, zona Moara Vlăsiei-Nuci-Gruiu

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La toate declariile lui Rossi, nu la basme pt suporteri....

Nu pot sa cred ca ai ratat cel mai jenant (din punct de vedere sportiv) interviu dat vreodata de un sportiv de top. A fost pt BBC.

Pai vezi, mestere, asta-i diferenta dintre noi, eu m-am uitat la curse, tu te-ai uitat la interviuri. D-aia tu n-ai priceput nimic din astia 17 ani...

 

[tot felu' de tampenii]

Si de la 'Onda la Yamaha tot d-aia a plecat, ca erau altii mai buni in echipa si se simtea jenat...

 

Nu stiam atatea detalii despre Doohan

Tu nu stii multe detalii despre nimeni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai vezi, mestere, asta-i diferenta dintre noi, eu m-am uitat la curse, tu te-ai uitat la interviuri. D-aia tu n-ai priceput nimic din astia 17 ani...

Diferenta dintre noi e ca eu raspund la obiect iar tie iti place sa bati campii, mereu pe langa subiect.

Vorbeai de ceva ce a spus Rossi, intr-un interviu, ca doar nu ai comunicatii radio cu el in timpul curselor.

 

 

 

Si de la 'Onda la Yamaha tot d-aia a plecat, ca erau altii mai buni in echipa si se simtea jenat...

Ceea ce tu numesti cu lejeritate tampenii, sunt declaratiile lui Rossi premergatoare despartirii de echipa. Un ultimatum jenant cum eu nu am mai vazut niciodata la asa un nivel.

In schimb iei de bune niste tampenii de Public Relations, lucruri pe care niciun copil trecut de 12ani nu le-ar lua de bune.

 

 

 

Tu nu stii multe detalii despre nimeni...

Nu ma mira ca nu esti capabil sa discerni ironia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca doar nu ai comunicatii radio cu el in timpul curselor.

Mai stii?!

 

Un ultimatum jenant

Ce nu pricepi tu e ca unii isi permit sa dea ultimatumuri si altii nu.

 

Nu ma mira ca nu esti capabil sa discerni ironia.

Nici pe mine nu ma mira ca nu esti capabil sa discerni cand eu nu vreau sa discern ce vrei tu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce nu pricepi tu e ca unii isi permit sa dea ultimatumuri si altii nu.

In primul rand, sunt destui care isi permit, dar au ceva ce se numeste responsabilitate, integritate, si mai ales onestitatea de a nu abuza. E o vorba, daca vrei sa cunosti adevaratul caracter al unei personae, da-i puterea si vezi ce face cu ea...

In al dloilea rand, am vazut cu totii ca Rossi nu era unul dintrei care care isi permiteau sa dea ultimatumuri. Yamaha nu a raspuns la asa unsantaj, iar Rossi a plecat unde a apucat, ca acum sa se intoarca cu coada intre picioare (adica fara toate acele aere de primadona). Yamaha a mai catigat 2 titluri cu Lorenzo, dupa acel ultimatum. Rossi a aratat ca nu are nimic de oferit ca dezvoltator, a ingropat cel mai inovativ proiect din istoria recenta a MotoGP, iar acum arata ca nu mai e instare sa gaseasca un set-up adevacat nici pe o Yamaha de uzina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci era campion mondial, acum e pe locul 4 la mare distanta de primii 3. Eu sunt curios insa, daca Lorenzo a fost intrebat ceva de catre Yamaha inainte sa revina Rossi... stiu ca el a declarat ca n-are nimic impotriva, si e de acord cu revenirea lui Rossi. Dar asta la intrebarile jurnalistilor. Ma gandesc ca a avut un cuvant de spus si Lorenzo in toata mutarea asta.

Editat de Jorge Lorenzo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci era campion mondial, acum e pe locul 4 la mare distanta de primii 3. Eu sunt curios insa, daca Lorenzo a fost intrebat ceva de catre Yamaha inainte sa revina Rossi... stiu ca el a declarat ca n-are nimic impotriva, si e de acord cu revenirea lui Rossi. Dar asta la intrebarile jurnalistilor. Ma gandesc ca a avut un cuvant de spus si Lorenzo in toata mutarea asta.

O lae!

 

Yamaha nu a raspuns la asa unsantaj, iar Rossi a plecat

Ceea ce denota caracter! Altu' mai miorlait si mai "fetita" ar fi dat-o la-ntors.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Yamaha nu a raspuns la asa unsantaj, iar Rossi a plecat

 

Ceea ce denota caracter! Altu' mai miorlait si mai "fetita" ar fi dat-o la-ntors.

Sigur, si santajistii pot sa aiba caracter. Dar eu cred ca termenul potrivit aici este 'orgoliu nejustificat'.

Sau cum zicea un australian celebru "your ambition outweigh your talent".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sigur, si santajistii pot sa aiba caracter.

Santajul e o chestie ilegala, in cazul Rossi vs. Yamaha despre care vorbim treaba se numeste negociere. Santaj era daca-i ameninta pe aia ca da pe net poze cu ei cu putza mica daca nu-l dau afara pe Gheorghe. Da' nu-ntelegi tu d-astea, extremismul si fanatismul innegureaza ratiunea...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Santajul e o chestie ilegala, in cazul Rossi vs. Yamaha despre care vorbim treaba se numeste negociere. Santaj era daca-i ameninta pe aia ca da pe net poze cu ei cu putza mica daca nu-l dau afara pe Gheorghe. Da' nu-ntelegi tu d-astea, extremismul si fanatismul innegureaza ratiunea...

Santajul are un sens mult mai larg decat cel juridic.

In acest caz Rossi si-a folosit puterea mediatica/comerciala/politica pt a obtine un avataj nemeritat, constrangand echipa intr-un mod injust. Ceea ce sustineai tu initial, ca a plecat in cautarea unei provocari deoarece la Yamaha devenise prea usor pt el (LOL), e de domeniul basmelor cu zane.

 

In afara copiilor de gradinita, cine mai crede in basme?

Exact, fanaticii si extremistii...

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Santajul are un sens mult mai larg decat cel juridic.

In acest caz Rossi si-a folosit puterea mediatica/comerciala/politica pt a obtine un avataj nemeritat, constrangand echipa intr-un mod injust. Ceea ce sustineai tu initial, ca a plecat in cautarea unei provocari deoarece la Yamaha devenise prea usor pt el (LOL), e de domeniul basmelor cu zane.

 

In afara copiilor de gradinita, cine mai crede in basme?

Exact, fanaticii si extremistii...

Da, da, deci Vale s-a carat de la Yamaha pentru ca era in plus, nu pentru ca asa a vrut muschii lui... Iham! D-aia dupa doi ani aia abia asteptau sa vina inapoi... De mult ce doreau sa scape de el cu doia ani inainte... Tu te auzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, da, deci Vale s-a carat de la Yamaha pentru ca era in plus, nu pentru ca asa a vrut muschii lui... Iham! D-aia dupa doi ani aia abia asteptau sa vina inapoi... De mult ce doreau sa scape de el cu doia ani inainte... Tu te auzi?

Iar bati campii aiurea, in loc sa te rezumi la afirmatiile initiale. Niciodata nu am spus ca Yamaha a dorit sa scape de Rossi, dimpotriva sunt sigur ca si-l doreau foarte mult. Echipa merita admirata insa, ca nu a cedat in fata unui asemenea santaj.

 

 

Rossi s-a intors la Yamaha la fel cum a fost sponsorizat si la Ducati .......de Dorna. In lipsa sprijinului si presiunilor din partea lui Ezpeleta (care tot dadea asigurari in presa ca Rossi va avea o motocicleta competitiva, in perioada in care se batea cu CRT urile), Yamaha l-ar fi promovat pe Crutchlow la echipa de uzina asa cum erau pregatiti.

Stii scena aia in care cineva vine bucuros, asteptandu se la o mostenire grasa dar ajunge sa plateasca mai mult pt inmormantare?

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...