Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

N-o vinde? Cred ca s-ar da la un pret foarte bun, ar iesi in profit :)

Sau o pastreaza, ca poate o sa mai aiba nevoie de ea?

 

Mai degraba o face quickshifter pe GP12 ;)

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai degraba o face quickshifter pe GP12 ;)

 

Sau crick lateral :D. Abia astept testele de la sfarsitul lunii, sa vad daca fara greutatea suplimentara din picior, castiga macar 2-3 zecimi. :crack:

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau crick lateral :D. Abia astept testele de la sfarsitul lunii, sa vad daca fara greutatea suplimentara din picior, castiga macar 2-3 zecimi. :crack:

:cheers:

 

:crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-28093-0-87337700-1330178509_thumb.jpg

 

 

:rusinica:

Pacat ca nu apare nici varsta nici vechimea in acel tablou, date esentiale pt orice statistica. Rezultatele de la clasele mici nu ar trebui amestecate, oricine isi da seama de ce...

Rossi are deja 12 ani in MotoGP, pe cand Stoner este la jumatate (6) iar Lorenzo la o treime (4). Oricare dintre ei isi va dubla -cel putin- nr de victorii intr-un interval echivalent. Daca nu s-ar fi intalnit toti in acelasi interval de timp (impartindu si victoriile intre ei) si ar fi profitat de o concurenta mai slaba, ca cea pe care a intalnit-o Rossi (Biaggi, Barros, Gibernau, Capirossi) ar fi strans usor acelasi nr ca si el.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu apare nici varsta nici vechimea in acel tablou, date esentiale pt orice statistica. Rezultatele de la clasele mici nu ar trebui amestecate, oricine isi da seama de ce...

Rossi are deja 12 ani in MotoGP, pe cand Stoner este la jumatate (6) iar Lorenzo la o treime (4). Oricare dintre ei isi va dubla -cel putin- nr de victorii intr-un interval echivalent. Daca nu s-ar fi intalnit toti in acelasi interval de timp (impartindu si victoriile intre ei) si ar fi profitat de o concurenta mai slaba, ca cea pe care a intalnit-o Rossi (Biaggi, Barros, Gibernau, Capirossi) ar fi strans usor acelasi nr ca si el.

 

Cea de-a 38-a victorie a lui Jorge a fost anul trecut la San Marino (daca nu ma-nsel), cea de-a 40-a victorie a lui Stoner a fost tot anul trecut in cursa de la Valencia, iar a 105-a victorie a lui Vale a fost in 2010 in Malaezia.

Nu poti sti, niciodata, ce se va intampla in viitor. La fel de bine cum spui ca Stoner sau Lorenzo au sanse sa castige MP cu carca, se poate ca acest lucru sa-l faca Vale...Mi se pare aiurea sa faci scenarii despre ce s-ar putea intampla! N-au nicio relevanta.

Pana una-alta, ceea ce e scris in acel clasament e real si trebuie apreciat!

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea de-a 38-a victorie a lui Jorge a fost anul trecut la San Marino (daca nu ma-nsel), cea de-a 40-a victorie a lui Stoner a fost tot anul trecut in cursa de la Valencia, iar a 105-a victorie a lui Vale a fost in 2010 in Malaezia.

Nu poti sti, niciodata, ce se va intampla in viitor. La fel de bine cum spui ca Stoner sau Lorenzo au sanse sa castige MP cu carca, se poate ca acest lucru sa-l faca Vale...Mi se pare aiurea sa faci scenarii despre ce s-ar putea intampla! N-au nicio relevanta.

Pana una-alta, ceea ce e scris in acel clasament e real si trebuie apreciat!

VITTORIE: 42

PODI: 111

MONDIALI: 4

 

Exact dupa acelasi model (inselator) si Biaggi pare un pilot mai de succes/talentat decat Stoner ori Lorenzo.

Intradevar, datele sunt reale dar comparatia este eronata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VITTORIE: 42

PODI: 111

MONDIALI: 4

 

Exact dupa acelasi model (inselator) si Biaggi pare un pilot mai de succes/talentat decat Stoner ori Lorenzo.

Intradevar, datele sunt reale dar comparatia este eronata.

 

 

Nu am reusit sa-mi dau seama cum ai dedus tu ca talentul reiese din numarul de victorii, dar trec peste asta. Cu succesul sunt de acord.

Privind cifrele, si luandu-o stricto sensu, da, in acest moment Max este un pilot mai bun. Care-i baiul?

Cifrele vorbesc despre realizarile unui om intr-o perioada de timp.

Comparatiile cu piloti din alte vremuri precum Johnny Ceccoto, Kevin Schwantz, Mick Doohan,Wayne Gardner, Eddie Lawson sau Randy Mamola nu prea au vreun suport solid. Comparatia in sine nu poate fi decat de nivel cantitativ. Si asta cred ca vrea sa arate acea statistica. Cel putin io asa interpretez. Nu m-ar mira sa-mi exprimi o alta interpretare, genul celor pe care pedeleii il dau tuturor legilor existente in aceasta tara...:)

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu s-ar fi intalnit toti in acelasi interval de timp (impartindu si victoriile intre ei) si ar fi profitat de o concurenta mai slaba, ca cea pe care a intalnit-o Rossi (Biaggi, Barros, Gibernau, Capirossi) ar fi strans usor acelasi nr ca si el.

 

Din lista ta, cu Barros și Capirossi sînt de acord, dar Gibernau i-a făcut o figură frumoasă în 2003 și pot spune că a avut mari șanse să ia titlul în acel an iar Biaggi nu a fost chiar rău, însă a fost propriul său adversar ceea ce i-a facilitat mult treaba lui Rossi (nu uita că a fost la un pas să ia un titlu de sub nasul lui Doohan).

Editat de bibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu apare nici varsta nici vechimea in acel tablou, date esentiale pt orice statistica. Rezultatele de la clasele mici nu ar trebui amestecate, oricine isi da seama de ce...

Rossi are deja 12 ani in MotoGP, pe cand Stoner este la jumatate (6) iar Lorenzo la o treime (4). Oricare dintre ei isi va dubla -cel putin- nr de victorii intr-un interval echivalent. Daca nu s-ar fi intalnit toti in acelasi interval de timp (impartindu si victoriile intre ei) si ar fi profitat de o concurenta mai slaba, ca cea pe care a intalnit-o Rossi (Biaggi, Barros, Gibernau, Capirossi) ar fi strans usor acelasi nr ca si el.

 

Acum intelegi de ce sunt aberante astfel de statistici? Pentru ca nu poti sa ii compari, oricum ai incerca. Sunt piloti din ere diferite... faptul ca s-au suprapus acum in ultimii ani, nu reprezinta o comparatie corecta. Ca sa vedem exact care dintre piloti a fost cel mai bun, ar trebui sa tragem linie dupa ce acestia isi vor incheia cariera. Asa cum punctele si pozitia in clasament, sunt corecte abia la sfarsitul sezonului, cand totul s-a terminat, asa si carierele lor... cand se vor termina vom vedea cine a avut mai multe victorii, podiumuri, etc.

 

Asa ca pana atunci, orice statistica din punctul asta de vedere, este irelevanta. Putem sa ii comparam din alte puncte de vedere, dar nu dupa aceste criterii (victorii, podiumuri, pole-uri, etc.)

 

Cat despre a doua parte a comentariului tau, ce sa intelegem? Ca Rossi a fost intotdeauna cel mai bun pilot, nu? Asa se traduce cand concurenta (Biagii, Gibernau, Capirossi) spui tu ca era mult mai slaba... ca Rossi era mult mai bun :) Exact ce se chinuie oamenii astia de pe forum sa spuna de fiecare data cand vine vorba despre acest subiect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum intelegi de ce sunt aberante astfel de statistici? Pentru ca nu poti sa ii compari, oricum ai incerca....

"Astfel de statistici" care nu tin cont de intervalul de timp?

 

Poti compara pilotii, atat timp cat parametrii sunt relevanti. acesta este principiul de baza al oricarei competitii.

 

Daca te referi la statistica anterioara Rossi-Stoner, nu o poti pune in aceeasi categ. tocmai pt ca intervalul de timp era clar exprimat dar si identic (cu un dezavantaj pt Stoner datorita debutului).

Cat despre a doua parte a comentariului tau, ce sa intelegem? Ca Rossi a fost intotdeauna cel mai bun pilot, nu? Asa se traduce cand concurenta (Biagii, Gibernau, Capirossi) spui tu ca era mult mai slaba... ca Rossi era mult mai bun :) Exact ce se chinuie oamenii astia de pe forum sa spuna de fiecare data cand vine vorba despre acest subiect.

:laugh: Daca ai sti cate injuraturi mi-am luat pe acest topic tocmai pt ca am sustinut ca Rossi a fost intr-o alta liga pana la aparitia noului val.

...Mda, exact ce "se chinuie" oamenii astia de pe forum sa ignore.

Rossi fost cel mai bun de departe, cu un accent pe "a fost". Situatia s-a schimbat radical o data cu debutul lui Pedrosa, Stoner si Lorenzo (ordinea e pur cronologica). si Rossi s-a lovit de ei ca de un zid. De-abia in ultimii ani s-a aflat in aceeasi liga cu adversarii sai.

Dar treci pe langa subiect ca de obicei, cautand doar complimente pt idolul tau. Am mentionat acest "detaliu" doar pt a explica de ce sunt cu atat mai impresionante statisticile lui Lorenzo si Stoner.

 

Contextul este esential. Conteaza pe cine invingi nu doar numarul de victorii, atlfel ne-am extazia cu totii in fata lui Mladin acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Rossi fost cel mai bun de departe, cu un accent pe "a fost". Situatia s-a schimbat radical o data cu debutul lui Pedrosa, Stoner si Lorenzo (ordinea e pur cronologica). si Rossi s-a lovit de ei ca de un zid. De-abia in ultimii ani s-a aflat in aceeasi liga cu adversarii sai.

 

Contextul este esential. Conteaza pe cine invingi nu doar numarul de victorii, atlfel ne-am extazia cu totii in fata lui Mladin acum.

 

Acum ai demonstrat ca in anii trecuti n-ai privit deloc motogp-ul, degeaba aduni rezultate de final daca pana nu vezi si intelegi factorii cu care au fost obtinuti, daca priveai de exemplu sezonul 2007 si 2008 pe lista ta de 3 piloti mai buni ca Rossi ar fi aparut si Chris Vermeulen. Dar stiu, acum ai vb doar de prezent. ;)

 

Cel mai mult intr-o cursa consteaza sa simti feelingul ei si sa intelegi de ce s-a terminat asa, in niciun caz sa inveti pe dinafara timpii obtinuti la final.. Asta nu inteleg comentatorii din romania, aduc toate statisticile lumii de la steaua din 86 si stiu pana si numarul de divorturi ai fiecarui jucator, in niciun caz nu vorbesc de atitudinea din ultimul meci cand au stat 80min "la pomana" si apoi au fost schimbati.

 

Parerea mea este ca intelegi ce se petrece acolo.. numai ca esti influentat negativ de acei 2 comentatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu apare nici varsta nici vechimea in acel tablou, date esentiale pt orice statistica. Rezultatele de la clasele mici nu ar trebui amestecate, oricine isi da seama de ce...

Rossi are deja 12 ani in MotoGP, pe cand Stoner este la jumatate (6) iar Lorenzo la o treime (4). Oricare dintre ei isi va dubla -cel putin- nr de victorii intr-un interval echivalent. Daca nu s-ar fi intalnit toti in acelasi interval de timp (impartindu si victoriile intre ei) si ar fi profitat de o concurenta mai slaba, ca cea pe care a intalnit-o Rossi (Biaggi, Barros, Gibernau, Capirossi) ar fi strans usor acelasi nr ca si el.

Draga degetel tin sa-ti reamintesc declaratia lui Rossifumi postata pe alt topic:"...... More real [to] compare the first 5 season of me with the first 5 of Stoner."

Editat de Gonzales
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) cu siguranta...chiar si pe Chuck Norris.

 

 

 

 

 

:crack: :crack:

Doctorul dupa operatie.

Amblz6MCQAAbMQu.jpg

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ai demonstrat ca in anii trecuti n-ai privit deloc motogp-ul, degeaba aduni rezultate de final daca pana nu vezi si intelegi factorii cu care au fost obtinuti, daca priveai de exemplu sezonul 2007 si 2008 pe lista ta de 3 piloti mai buni ca Rossi ar fi aparut si Chris Vermeulen. Dar stiu, acum ai vb doar de prezent. ;)

Right, de la compartia eronata pe care o laudati mai devreme, acum socotesti o victorie singulara, pe ploaie, releventa, in astfel de comporatii. Nu am cuvinte...

Incep sa observ un tipar aici: comiteti cele mai flagrante gafe dupa care ma acuzati pe mine de ele :rusinica:

 

Daca te uiti la rata de victorii (nr vic/nr curse) a lui Rossi de la debut in MotoGP pana in 2005 (inclusiv) castiga ceva mai mult decat o cursa din doua (1.8 mai precis). Din 2006 pana la contractul cu Ducati, rata de vic scade la o cursa castigata din 3,4 la care participa. Acesta este efectul concurentei lui Stoner, Lorenzo si Pedrosa.

 

Cel mai mult intr-o cursa consteaza sa simti feelingul ei si sa intelegi de ce s-a terminat asa, in niciun caz sa inveti pe dinafara timpii obtinuti la final.. Asta nu inteleg comentatorii din romania, aduc toate statisticile lumii de la steaua din 86 si stiu pana si numarul de divorturi ai fiecarui jucator, in niciun caz nu vorbesc de atitudinea din ultimul meci cand au stat 80min "la pomana" si apoi au fost schimbati.

 

Parerea mea este ca intelegi ce se petrece acolo.. numai ca esti influentat negativ de acei 2 comentatori.

Nu ma uit la fotbal, nu stiu despre ce comentatori vorbesti. Cat despre cei de la Digi, i-am criticat mai mult decat oricine pe aici. iar statisticile nu ii pasioneaza mai deloc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Right, de la compartia eronata pe care o laudati mai devreme, acum socotesti o victorie singulara, pe ploaie, releventa, in astfel de comporatii. Nu am cuvinte...

Incep sa observ un tipar aici: comiteti cele mai flagrante gafe dupa care ma acuzati pe mine de ele :rusinica:

 

Daca te uiti la rata de victorii (nr vic/nr curse) a lui Rossi de la debut in MotoGP pana in 2005 (inclusiv) castiga ceva mai mult decat o cursa din doua (1.8 mai precis). Din 2006 pana la contractul cu Ducati, rata de vic scade la o cursa castigata din 3,4 la care participa. Acesta este efectul concurentei lui Stoner, Lorenzo si Pedrosa.

 

 

Nu ma uit la fotbal, nu stiu despre ce comentatori vorbesti. Cat despre cei de la Digi, i-am criticat mai mult decat oricine pe aici. iar statisticile nu ii pasioneaza mai deloc...

 

 

Pai si statisticile pentru ce le inveti?, joci la "curse de noroc"?!?! :D De memorat matematic vad ca te pricepi, de facut strategii asisderea.. pana la urma nu inteleg ce iti place la aceste curse?

 

P.S: Si nici XT600 nu cred ca stie :D

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E un soi de trolling la două capete. Înțeleg să îți expui părerile și să le discuți cu argumente. Nu înțeleg de ce să insiști în a te contrazice la nesfîrșit cu cineva pe care este evident că nu ai nici o șansă să-l convingi (valabil pentru ambele tabere din conflict).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca nu apare nici varsta nici vechimea in acel tablou, date esentiale pt orice statistica. Rezultatele de la clasele mici nu ar trebui amestecate, oricine isi da seama de ce...

Rossi are deja 12 ani in MotoGP, pe cand Stoner este la jumatate (6) iar Lorenzo la o treime (4). Oricare dintre ei isi va dubla -cel putin- nr de victorii intr-un interval echivalent. Daca nu s-ar fi intalnit toti in acelasi interval de timp (impartindu si victoriile intre ei) si ar fi profitat de o concurenta mai slaba, ca cea pe care a intalnit-o Rossi (Biaggi, Barros, Gibernau, Capirossi) ar fi strans usor acelasi nr ca si el.

 

 

Singurul mare pacat e ca postezi tu pe acest topic, in rest nu am nimic de comentat, s-a spus ce era de spus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol:

Degetelu' e mortal!

V-am spus ca-i distractie maxima cu el! Asfixiaza tot in jurul lui cu sofisme de doi bani tona.

Io stau si ma-ntreb daca Degetelu' n-are cumva sange de ET in el?...

Nu inteleg cum de n-a intrat si pe thread-ul cu WSBK sa ne spuna ca Biaggi e zero?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Astfel de statistici" care nu tin cont de intervalul de timp?

 

Poti compara pilotii, atat timp cat parametrii sunt relevanti. acesta este principiul de baza al oricarei competitii.

 

Daca te referi la statistica anterioara Rossi-Stoner, nu o poti pune in aceeasi categ. tocmai pt ca intervalul de timp era clar exprimat dar si identic (cu un dezavantaj pt Stoner datorita debutului).

 

:laugh: Daca ai sti cate injuraturi mi-am luat pe acest topic tocmai pt ca am sustinut ca Rossi a fost intr-o alta liga pana la aparitia noului val.

...Mda, exact ce "se chinuie" oamenii astia de pe forum sa ignore.

Rossi fost cel mai bun de departe, cu un accent pe "a fost". Situatia s-a schimbat radical o data cu debutul lui Pedrosa, Stoner si Lorenzo (ordinea e pur cronologica). si Rossi s-a lovit de ei ca de un zid. De-abia in ultimii ani s-a aflat in aceeasi liga cu adversarii sai.

Dar treci pe langa subiect ca de obicei, cautand doar complimente pt idolul tau. Am mentionat acest "detaliu" doar pt a explica de ce sunt cu atat mai impresionante statisticile lui Lorenzo si Stoner.

 

Contextul este esential. Conteaza pe cine invingi nu doar numarul de victorii, atlfel ne-am extazia cu totii in fata lui Mladin acum.

 

Amice, esti idiot!

 

:lol:

Degetelu' e mortal!

V-am spus ca-i distractie maxima cu el! Asfixiaza tot in jurul lui cu sofisme de doi bani tona.

Io stau si ma-ntreb daca Degetelu' n-are cumva sange de ET in el?...

Nu inteleg cum de n-a intrat si pe thread-ul cu WSBK sa ne spuna ca Biaggi e zero?!

 

Pai nu ti-a sugerat asta intr-un post anterior??? Omuletul e in lumea lui...

 

Apropos de Biaggi.. a fost uluitor azi.. Se anunta un sezon fulminant, daca va sti sa isi tina nervii in frau.

 

Draga degetel tin sa-ti reamintesc declaratia lui Rossifumi postata pe alt topic:"...... More real [to] compare the first 5 season of me with the first 5 of Stoner."

 

Ei.. a trecut peste declaratia asta.. retine doar ce vrea el.. si interpreteaza abracadabrant.

 

Pai si statisticile pentru ce le inveti?, joci la "curse de noroc"?!?! :D De memorat matematic vad ca te pricepi, de facut strategii asisderea.. pana la urma nu inteleg ce iti place la aceste curse?

 

P.S: Si nici XT600 nu cred ca stie :D

 

Jur ca nu stiu!!! :what: Dar, probabil, cand o sa se retraga Rossi, nu o se se mai uite la curse. Nu ar mai avea motiv... ma gandesc..

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...