Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Este numai din cauza presiunii pe care o are din partea presei, sponsorilor,fanilor, staff-ului de la ducati si a tensiunii provocate de procesul in care va aparea. Cu atatea porcarii pe cap, crezi ca mai poti fi lucid la 300km/h inainte de intrarea in curba?? Normal ca nu sunt bune cauciucurile sau furca..

 

Cea mai buna decizie pentru psihicul lui si pentru a se intoarce pe pista in forma ar fi o pauza de un an.

Ramane de vazut cat de tare ramane in fata persiunii creeate de cei din jur.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice fara un deget - opozabilul cu siguranta - nu vrei tu sa te abtii de tot?

Fa-ne un serviciu si stai linistit la tine in copac/grota pana iti cresc cele 2 falange mai sus amintite (a se citi "pana evoluezi de la maimutoi la om") si pana inveti sa folosesti un limbaj oarecum articulat - in general - si apoi privitor la fenomenul GP.

Pt tine vom accepta si gesticulatia ca mod de exprimare, sa nu ne crezi exclusivisti.

Daca consideri acest topic un recycle bin - posteaza linistit pe alte forumuri - ajutat de frunze, fum, bulbuci de ura si dispret pt opiniile altora, sau ce mai ai prin arsenalul de balta.. Promit ca aici nu va plange nimeni dupa vanturile tale cu iz de cunoscator.

Sugestie: fa-ti un topic separat in care sa-ti expui parerile avansate si apoi citeste-le unei audiente de nivelul tau - e clar ca iti place sa te auzi oracaind. Nu ne mai chinui cu atitudinea ta de "eu stiu tot, restu' e prosti". Laasaa-nee!

 

Acum serios, acesta este un topic pe care obisnuiam sa il urmaresc cu placere, si frumos ar fi ca si pe viitor: oricine sa poata veni cu pareri pertinente sau fabulatii de fan inrait, unde si cunoscatori si mai putin cunoscatori se pot da cu parerea (asta inseamna "forum") fara teama unui "nouă-dește" care sta dupa colt gata sa despice orice fraza in 4 si sa improaste cu coji de seminte absolut de fiecare data cand opinia cuiva nu e in rezonanta cu cea a domniei sale . Chiar nu e in zona un Admin sa il opreasca pe flamer? Multumesc in avans.

Daca urmareai cu adevarat acest topic, ai fi fost constient/a de contextul mesajului pe care l-ai citat. Ma refeream exact la genul de mizerii cu care ai ales si tu sa contribui aici. Nu la parerile cuiva legate de MotoGP, ci la atacurile personale lipsite de orice decenta, pana si opinii politici din alte topicuri invocate fara nicio noima aici. Se tot adunau desi le ignoram, asa ca din cand in cand am ales sa mai raspund. Dupa o pauza placuta, vad sa s-a mai trezit cineva...

 

:what: Daca vrei sa iti spui "fabulatiile de fan inrait" fara teama de a fi contra-argumentate, nu prea ai ce cauta pe un forum.

Mai sunt cativa postaci pe aici cu o exprimare si maniera de a ataca persoana si nu continutul, similare .....dar macar nu sunt atat de ipocriti incat sa strige dupa admin :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este numai din cauza presiunii pe care o are din partea presei, sponsorilor,fanilor, staff-ului de la ducati si a tensiunii provocate de procesul in care va aparea. Cu atatea porcarii pe cap, crezi ca mai poti fi lucid la 300km/h inainte de intrarea in curba?? Normal ca nu sunt bune cauciucurile sau furca..

 

Cea mai buna decizie pentru psihicul lui si pentru a se intoarce pe pista in forma ar fi o pauza de un an.

Ramane de vazut cat de tare ramane in fata persiunii creeate de cei din jur.

 

Da, si eu cred ca nu forma fizica de moment este problema lui Vale, varsta, etc, ci psihicul... Prea multe esecuri in pregatirea acestei motociclete, plus cele enumerate de tine si deja este prea mult chiar si pentru el. Si mai e ceva, dupa parerea mea: se pare ca nu intelege deloc motocicleta asta.. altfel nu imi explic set-up-ul dezastruos din calificari si din cursa de la Losail... Nu spun ca motocicleta este buna.. dimpotriva, nici acest model nu e mai rasarit decat cel din anul precedent (de altfel ma asteptam la asta), dar e clar ca, in acest moment, nu poate sa o duca mai aproape de posibilitatile ei. A se vedea rezultatul lui Hayden.

O pauza de un an, este foarte mult intr-o competitie de acest nivel. Ceea ce poate sa faca, este sa gaseasca o alta motocicleta, cu sprijin de uzina sau, daca nu, sa plece in alta competitie, unde sa faca spectacolul cu care ne-a obisnuit. Si legat de asta, nu cred ca zvonurile legate de o posibila intoarcere la Yamaha, sunt doar simple speculatii de presa. Nu iese fum fara foc... Ceva discutii, fie si de principiu, au fost probabil.. pana la ceva concret mai e mult si depine de multe variabile. Depinde in primul rand de rezultatele lui Lorenzo. Daca nici anul asta nu ia titlul pentru Yamaha, ar fi mai mari sansele sa il revedem pe Rossi la Yamaha, fie si cu o motocicleta de client, dar cu sprijin de uzina...

Editat de xt600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Depinde in primul rand de rezultatele lui Lorenzo. Daca nici anul asta nu ia titlul pentru Yamaha, ar fi mai mari sansele sa il revedem pe Rossi la Yamaha, fie si cu o motocicleta de client, dar cu sprijin de uzina..."

 

Stii vorba aia: "Nu da vrabia din mana, pe cioara de pe gard". Deci eu nu cred ca Yamaha renunta la Lorenzo ca sa il readuca pe Rossi. In cel mai bun caz, il vom vedea pe doctor cu o motocicleta Yamaha de client. Dar nu la uzina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Depinde in primul rand de rezultatele lui Lorenzo. Daca nici anul asta nu ia titlul pentru Yamaha, ar fi mai mari sansele sa il revedem pe Rossi la Yamaha, fie si cu o motocicleta de client, dar cu sprijin de uzina..."

 

Stii vorba aia: "Nu da vrabia din mana, pe cioara de pe gard". Deci eu nu cred ca Yamaha renunta la Lorenzo ca sa il readuca pe Rossi. In cel mai bun caz, il vom vedea pe doctor cu o motocicleta Yamaha de client. Dar nu la uzina.

 

Asa am spus si eu. Motocicleta de client, dar cu sprijin de uzina. In felul asta se evita si situatia de a mai fi din nou coechipieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca urmareai cu adevarat acest topic, ai fi fost constient/a de contextul mesajului pe care l-ai citat. Ma refeream exact la genul de mizerii cu care ai ales si tu sa contribui aici. Nu la parerile cuiva legate de MotoGP, ci la atacurile personale lipsite de orice decenta, pana si opinii politici din alte topicuri invocate fara nicio noima aici. Se tot adunau desi le ignoram, asa ca din cand in cand am ales sa mai raspund. Dupa o pauza placuta, vad sa s-a mai trezit cineva...

 

:what: Daca vrei sa iti spui "fabulatiile de fan inrait" fara teama de a fi contra-argumentate, nu prea ai ce cauta pe un forum.

Mai sunt cativa postaci pe aici cu o exprimare si maniera de a ataca persoana si nu continutul, similare .....dar macar nu sunt atat de ipocriti incat sa strige dupa admin :rolleyes:

 

 

Prietene,

 

Daca ai fi avut activitate cerebrala macar cat Ătzi the Iceman in momentul in care a fost descoperit inghetat in Alpi, ai fi realizat unde e limita intre blagosloveala si unde am contribuit on topic, dar nu e cazul, caci pt tine totul a fost mizerie. Atacul personal a venit pe considerentul ca ti-am rabdat destul ineptiile si cred ca ar trebui sa te indrepti spre alte topicuri daca cumva mai esti binevenit pe undeva..Au mai intrebati si altii pe aici de ce insisti sa postezi pe un forum pe care il dispretuiesti atat de mult, si tot altii au gasit si raspunsul: te hranesti cu animozitate.

 

Nu mi-e teama de contra-argumente, le astept cu interes, asta creaza de obicei o dezbatere constructiva, care insa in prezenta ta, -ca autodeclarat formator / remodelator de opinii-, nu este o optiune viabila. Asta pt ca esti genul de frustrat care nu se poate opri doar la a contra-argumenta, ci se simte dator sa arunce cu noroi in oricine si la orice opinie diferita de a sa, fapt care cu siguranta se rasfrange si in viata de zi cu zi, serviciu, si cine te-o mai suporta..

Imi pare sincer rau pt tine, dar speranta exista intotdeauna..

 

Ti se pare ca te-am atacat pentru o contra/opinie on topic? Mai gandeste-te..Am atacat atitudinea de suficienta, superioritate si falsa impresie ca ti-ai castigat dreptul de a persifla pe cineva aici. Repet o intrebare ca un ecou: ce legatura ai cu fenomenul pe 2 roti, inafara asumarii rolului de bagator de seama? E o pura curiozitate: ai macar carnet categoria A, si mobra ta? Daca raspunsul este da, sunt gata sa ma inarmez cu rabdare si sa-ti fac favorul de a te mai ignora in continuare, cum am incercat sa fac si pana acum 2 seri :)

 

 

Ipocrit ?! As mai studia DEX-ul in locul tau, inainte sa folosesc termeni aiurea in contexte dubioase. Am apelat la un admin la modul serios, pt ca am asteptat destul in tacere sperand ca te plictisesti si dispari..si nu cred ca sunt singurUL (asta ca sa iti rezolv si dubiul legat de "constient/a")

 

"Ipocrit" din partea - unuia care terfeleste topic-ul si participantii in fel si chip, dar persista in a mazgali cu bale :smile Uite, poti fi mandru, te citez:

 

"Coltul asta al suporterilor e cam la fel ca vizuina lui Jiji.

Degeabea ii zice cineva palat sau "fanclub" pacat ca miroase mai mult ca o latrina.

forumul e bataie de joc, tuturor le lipseste rationamentul cu desavarsire" si bineinteles, "preferata" mea: (care m-a si determinat sa ma desconsider scriindu-ti):

"Ma tot abtin sa dau replici la mizeriile care apar pe acest topic. dar vad ca se tot aduna, e un fel de recycle bin al sectiunii MotoGP".

 

 

Dupa care tot tu schelalai la vederea unui atac personal? Si asta ce te face pe tine? Te las sa alegi singur termenul - imi pare oricum rau ca m-am coborat la nivelul tau - cred ca vad deja petrol in zona :)

 

Ca sa clarific orice nelamurire:

Te asteptam inapoi cand ai argumente pertinente, on topic, si cand te vindeci de boala muscatului frenetic in stanga si in dreapta (cunoscuta si sub numele de turba sau rabie).

 

Umbla sanatos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5371631857_303a5779fb.jpg

 

@vampiria. Densitatea de aberatii si insulte e prea mare pt a te urmari pt mai mult de cateva randuri. Poate acum realizezi de ce nu iti iese nici macar o aparenta ca ai avea ceva de spus, si de ce mi se pare ca oricine intra aici ar trebui sa se tina de nas...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@vampiria. Densitatea de aberatii si insulte e prea mare pt a te urmari pt mai mult de cateva randuri. Poate acum realizezi de ce nu iti iese nici macar o aparenta ca ai avea ceva de spus, si de ce mi se pare ca oricine intra aici ar trebui sa se tina de nas...

 

 

Au contraire mon ami, chiar am spus ce era de spus si am pus punctul pe "i" - poate TU realizezi acum ce neplacut poate fi sa te afli sub rafale si ca atare sa incetezi aceasta practica si sa participi on topic de acum.. Cum ziceam, speranta exista chiar si pt cei de nivelul tau. Intr-adevar, de mult timp lumea se cam tinea de nas pe aici, siderata de "performantele" tale olfactive :) Sa speram ca nu va mai fi cazul. I rest my case.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au contraire mon ami, chiar am spus ce era de spus si am pus punctul pe "i" - poate TU realizezi acum ce neplacut poate fi sa te afli sub rafale si ca atare sa incetezi aceasta practica si sa participi on topic de acum.. Cum ziceam, speranta exista chiar si pt cei de nivelul tau. Intr-adevar, de mult timp lumea se cam tinea de nas pe aici, siderata de "performantele" tale olfactive :) Sa speram ca nu va mai fi cazul. I rest my case.

 

Am zis sa iti raspund la atacuri tocmai pt ca reflecata destul de bine nuanta topicului. Daca ai avea un dram de.......lying, ai fi observat ca injuriile si lamentarile de genul "nu conteza cate argumente aduci, scrie in alta parte" caracterizeaza "fanii" acestui topic. Sa apari acum de nicaieri, si sa dezgropi niste raspunsuri la acele atacuri, nu cred ca impresioneaza pe nimeni.

De fapt si-au luat si ban vreo doi participanti pt replicile adresate mie (nu, eu nu am dat report si nu am chemat vreun admin).

:) Si nu ar trebui sa iti faci griji, surprinzator, pe langa insulte am primit si destule laude, pt aceste contributii.

Dar, asa cum ceri o imunitate pt a debita fabulatii aici, vad ca ai pretentii la fel de nejustificate de a ma opri pe mine sa mai raspund din cand la atacuri personale.

 

Continua :ok: esti la locul potrivit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis sa iti raspund la atacuri tocmai pt ca reflecata destul de bine nuanta topicului. Daca ai avea un dram de.......lying, ai fi observat ca injuriile si lamentarile de genul "nu conteza cate argumente aduci, scrie in alta parte" caracterizeaza "fanii" acestui topic. Sa apari acum de nicaieri, si sa dezgropi niste raspunsuri la acele atacuri, nu cred ca impresioneaza pe nimeni.

De fapt si-au luat si ban vreo doi participanti pt replicile adresate mie (nu, eu nu am dat report si nu am chemat vreun admin).

 

unghiuța,

stiu ca e foaarte greu pt tine, dar iti repet pana pricepi: nu "argumentele" tale deranjeaza, ci atitudinea abjecta fata de ceilalti participanti si opiniile lor.

Nu vreau sa impresionez pe nimeni. As fi ales alta abordare pt asa ceva, in plus nici nu am intervenit pana nu ai sarit calul a mia oara..

Tot ce imi doresc este sa iti muti eructatiile unicului neuron obosit in alta parte, inafara coltisorului de fani rossi.

Nu vom veni dupa tine, si nu te vom deranja. Iar daca e sa "iau ban" pt asta, macar sper sa merite efortul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un articol interesant aici despre problemele lui Rossi cu Desmosedici GP12.

 

Câteva frânturi:

"At turn-entry, because of something we don't know, the front doesn't allow you to tighten the turn. This understeering is the biggest problem.

"The incredible thing is that this characteristic is similar to all the Ducatis I've ridden since 2010: whether it's the version with no chassis, or the one with the carbon-fibre front, or the one with the aluminium front, or the one with the full chassis... it doesn't ever change, that'sincredible.

---

"The engine is another veryimportant problem. We need a more manageable engine: ours is very aggressive,more than Honda's and a lot more than Yamaha's.

---

"He [stoner] evolved with Ducati, so he should thank Ducati because ifhe has learned to ride in the way he rides today it's because he grew up withthis bike, which if you don't ride it in that particular way you are screwed."

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unghiuța,

stiu ca e foaarte greu pt tine, dar iti repet pana pricepi: nu "argumentele" tale deranjeaza, ci atitudinea abjecta fata de ceilalti participanti si opiniile lor.

Nu vreau sa impresionez pe nimeni. As fi ales alta abordare pt asa ceva, in plus nici nu am intervenit [ia uita-te la data citatelor care te-au deranjat. sunt vechi de cel putin 6 saptamani. pana nu ai sarit calul a mia oara..

Tot ce imi doresc este sa iti muti eructatiile unicului neuron obosit in alta parte, inafara coltisorului de fani rossi.

Nu vom veni dupa tine, si nu te vom deranja. Iar daca e sa "iau ban" pt asta, macar sper sa merite efortul :)

Dupa cum vezi, nici macar la mesajele tale scabroase nu raspund cum s-ar presupune (cum ma acuzi ca as face, fara sa citesti mai mult decat o pagina din acest forum). Desi insistenta ta pare a fi macar o invitatie.

Inca o data iti mai spun... La fel cum nu e nimic gresit in a-ti descria atitudinea si exprimarea ca mizerabile, la fel am spus si despre topicul care aduna asemenea mesaje, atacuri personale care ocolesc argumentele.

 

Vad ca reusesti sa scrii mult mai mult de cateva randuri, desi 50% din ele sunt insulte. Chiar e atat de dificil sa citesti mai mult de o pagina?

Sunt convins ca plictisesti pe totata lumea in aceeasi masura in care o faci cu mine.

 

[/font][/i]"He [stoner] evolved with Ducati, so he should thank Ducati because ifhe has learned to ride in the way he rides today it's because he grew up withthis bike, which if you don't ride it in that particular way you are screwed."

:laugh: Priceless.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unghiuța,

stiu ca e foaarte greu pt tine, dar iti repet pana pricepi: nu "argumentele" tale deranjeaza, ci atitudinea abjecta fata de ceilalti participanti si opiniile lor.

Nu vreau sa impresionez pe nimeni. As fi ales alta abordare pt asa ceva, in plus nici nu am intervenit pana nu ai sarit calul a mia oara..

Tot ce imi doresc este sa iti muti eructatiile unicului neuron obosit in alta parte, inafara coltisorului de fani rossi.

Nu vom veni dupa tine, si nu te vom deranja. Iar daca e sa "iau ban" pt asta, macar sper sa merite efortul :)

 

Iti racesti gura de pomana cu individul asta. E bolnav si are mari probleme de comunicare... nu se simte bine daca nu creeaza tensiune si daca nu isi vomita pe forum obsesiile si frustrarile. Pana nu de mult, imi manca mie nervii, dar l-am bagat la Ignore si sa stii ca functioneaza. Iti recomand si tie acelasi lucru. Daca am face mai multi la fel, ar ajunge sa vorbeasca singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Loris Capirossi defends Valentino Rossi

Posted: Thursday 12 April 2012 by Toni M. loris_capirossi.jpg<BR clear=all>

 

Loris Capirossi rode the first Ducati factory bike in 2003 when the Italian manufacturer decided to go racing in MotoGP until the end of 2007 and then did another stint in 2011 with Pramac Ducati before retiring and currently is Bridgestone’s Safety Advisor to Dorna Sports and was just appointed ‘BMW M MotoGP Expert.

 

Six year’s riding Ducati’s, probably makes Capirossi the ultimate expert on the inner working’s of the company and how they think and react, but he is also Valentino Rossi’s friend and the two formed and worked closely together in the rider’s Safety Commission.

 

Following Valentino Rossi’s controversial post-race interview in Qatar, that is still filling up pages and pages of Italian sports magazines and newspapers with talk of divorce and how to solve the thorny problem of sponsors, and when Audi buys Ducati what will they do with Rossi or if Rossi will retire or if he’ll form his own team with opinions from former Italian racers like Giacomo Agostini and Gianni Rolando on GPone and from Mario Lega on motorionline.com who criticizes the former World Champion’s vast ego that got him into Ducati in the first place.

 

Dr.Costa offered his opinion the other day and now so has Capirex, who knows Ducati and Rossi slightly better than most of the people currently talking and seems to be the only one who understands what his former rival/friend is going through.

 

In an interview on Panorama.it, Capirossi was asked if he would have vented like Rossi and what he thought about it, the former rider replied, “Probably I should have done it too, because last year I had problems with my Ducati, but he and I are different but this is probably my problem,” adding “No one can argue Valentino’s talent. He’s a champion and that’s for sure and everyone should bear that in mind before judging him. He’s won nine championship titles and before anyone talks they should win as much as he has. Better yet, everyone should keep their mouths shut. I think that he complained because being the rider that he is it isn’t gratifying that he’s fighting for positions at the back of the grid. I don’t want to blame anyone, let’s be clear on that, not Ducati nor Valentino, because I believe that that they are both working 120%, and that’s the most important thing.

 

Also asked why Hayden has done better than Rossi on the same bike, Capirex said, “They’re just numbers and they don’t count now. Valentino was right behind him went he went off track, and when you go off track you need time to recover and there was no longer time to catch up, because when a bike isn’t competitive you can’t catch up. That said, I’m sure after this season Valentino will be ahead of all other Ducati riders. One race doesn’t make the difference. Situations like these have happened to me too. I know how it works. Unfortunately, we live in a very difficult world. When you don’t get results everyone starts to talk and make judgments. I believe that in Valentino’s case it is envy. He has done so much for motorcycling and if someone can attack him now they are happy. I’m always on rider’s side and will always defend him. He’s a champion and has won a lot. He’s having a difficult time, probably with a non-competitive bike. So guys, try to understand it.”

 

“Valentino is certainly giving his best . He gave a lot of important information to the team, who should follow him. As he said himself, Valentino is not an engineer, but has lots of experience and Ducati should try to follow what he says. A rider always has a lot to teach to a team. “

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He has done so much for motorcycling and if someone can attack him now they are happy. I’m always on rider’s side and will always defend him.

 

Ceea ce nu înțelege multă lume este că, atunci cînd răspunzi unor aiureli scrise de careva pe un forum nu-l ataci pe Rossi ci pe autorul aiurelilor. Din acest motiv, argumentul cu lumea invidioasă care atacă pe la spate nu este valabil în cazul postărilor noastre (pe care, să fim serioși, nici Rossi și nici măcar Uccio nu le citesc), poate în cazul atacurilor din presă (mai precis aia italiană pe care Rossi o savurează la o cafea).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta ca tot zicea lumea pe aici ca un pilot nu prea contribuie la dezvoltarea unei motociclete .

Nu ai inteles nici macar ce spuneam eu, de ceea ce se intampla in aceasta competitie ce sa mai zic....

Am spus mereu ca dezvoltarea este facuta de piloti si echipele lor tehnice. Dar aceasta dezvoltare este secundara, si maximizeaza numai, un potential deja creat de proiectant(i).

 

Nu o sa ajungi nicaieri daca nu iti corectezi lipsa de atentie pt "detalii".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti racesti gura de pomana cu individul asta. E bolnav si are mari probleme de comunicare... nu se simte bine daca nu creeaza tensiune si daca nu isi vomita pe forum obsesiile si frustrarile. Pana nu de mult, imi manca mie nervii, dar l-am bagat la Ignore si sa stii ca functioneaza. Iti recomand si tie acelasi lucru. Daca am face mai multi la fel, ar ajunge sa vorbeasca singur.

 

M-am prins si eu ca evadeaza de 2 ori pe zi din camasa de forta pt a posta aici :smile - defapt cred ca asta e si motivul pt care vorbeste doar din auzite, neavand nimic de a face cu mobrele in viata de zi cu zi, desi ocoleste de fiecare data intrebarea; trebuie totusi sa treci un test psihologic pt a obtine carnetul, slava domnului :blbl:

Si cred ca i-am prins si strategia: pe langa faptul isi varsa frustrarile si mizeriile aici neinvitat, mai prinde si cate un fraier ca mine, care satul de aberatiile lui ii da apa la moara; astfel apare si mai multa mizerie unde se poate balaci, fiind mediul care ii prieste cel mai bine.

Din pacate au de suferit toti ceilalti participanti, asadar imi cer scuze pt ultimele pagini, in incercarea zadarnica de a explica unui alienat ca nu e dorit aici, voi proceda cu Ignore, merci xt600 :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tind sa cred ca in cautarea stirilor legate de Vale dam si peste jurnalisti slab pregatiti care isi dau cu parerea barfind cat mai mult pentru a isi vinde marfa. Del Torchio a dat cea mai buna declaratie si cred ca linisteste apele.

 

Mai sunt 17 etape ca sa ne dam seama ce se va intampla cu Rossi-Hayden si Ducati, sezonul este la inceput.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai inteles nici macar ce spuneam eu, de ceea ce se intampla in aceasta competitie ce sa mai zic....

Am spus mereu ca dezvoltarea este facuta de piloti si echipele lor tehnice. Dar aceasta dezvoltare este secundara, si maximizeaza numai, un potential deja creat de proiectant(i).

 

Nu o sa ajungi nicaieri daca nu iti corectezi lipsa de atentie pt "detalii".

Eu cred ca e invers , poti sa ai cel mai bun material , daca nu stii in ce directie sa tragi de ea si daca nu-i inveti limitele , comportamentul si ce sa ceri de la fier e degeaba . Cazul biaggi in moto gp (sper ca nu am zis vre-o duma , deoarece recunosc pe atunci nu eram asa fanatic) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Capirossi rullsz!

 

As zice ca unii de pe acest forum (nu dau nume) se simt cu musca pe caciula...stiti voi vorba aia ..cine se scuza se acuza!

 

 

 

Cata ipocrizie

 

p.s. "Better yet, everyone should keep their mouths shut. "

Editat de Gonzales
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata ipocrizie

 

p.s. "Better yet, everyone should keep their mouths shut. "

Ziaristii italieni ar face mai bine daca ar tacea, cu astfel de comentarii nu-l vor face pe Rossi sau pe cei de la Ducati mai competitivi.

 

Acesta a fost mesajul lui Del Torchio.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...