Sari la conținut

Rossi's Fan Club 46


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cand cineva imi spune "Pot sa o fac", eu ii raspund: "Arata-mi ca poti", iar Valentino n-a putut sa imi demonstreze asta. Se poate vedea ca incearca, face tot posibilul, dar asta il duce in afara zonei de "confort", in timp ce Marc si Lorenzo nu depasesc inca acea zona. Valentino a inregistrat tot succesul sau, ramanand in zona lui de confort. Acum, nu mai e cazul.

 

Are dreptate Burgess in fraza de mai sus. Asta s-a vazut cel mai bine la Motegi, cand in disperarea sa de a ramane aproape de cei din fata, si-a depasit limitele iesind in afara circuitului. Apoi, cand a mers in limitele sale, reusea sa ii depaseasca pe ceilalti piloti, sa fie mai rapid. Dar cu primii 3, pur si simplu nu poate sa tina pasul. Astia impun un alt ritm, un alt nivel, pe care Rossi nu il poate atinge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred la fel.Limita lui e sub a celor 3.Tare as vrea sa ma insel desi cred ca e destul de evident.

Oricum nu are nimic de pierdut, asa ca nu pot sa il condamn.Iar daca nu ii iese macar a incercat si a facut pe dracu in patru.

La un moment dat se va retrage, si daca nu mai castiga inca un campionat se va retrage tot ca un campion.La palmaresul lui daca se retrage la finele 2014 tot pleaca cu barba sus.Daca o mai intinde inca 2-3 ani aiurea prin motogp atunci isi pierde valoarea.

Ramane de vazut la anul ce poate face"capra".



e interesanta si partea asta

 

"I have absolutely lost My passion for everything that happens in the paddock and on the track, I'm still passionate about the technology of these machines, but what you can do in the race is the result of the development work that is done upstream. I love everything about this development work on the bike, but then it's up to the guys who drive them to achieve the ultimate in racing."

 

eu cred ca si Rossi si Burgess au o varsta.

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa zic si eu. Daca in 2014 va avea rezultate similare cu ce a avut anul asta, eu cred ca e momentul cel mai bun sa se retraga. Mie mi-ar placea sa se duca in WSBK, fiindca acolo chiar ar putea face cateva sezoane frumoase. Eventual, sa revina Yamaha si sa alerge pentru ei... asa ar fi frumos :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In wsbk la bataie cu Max Biagi, ar fi foarte frumos.

Asa se zvoneste ca max va participa la cateva cursa in 2014 in WSBK.Poate daca anunta rossi ca intra in WSBK din 2015 se baga si biagi, for the fuck of it :D

Mi-ar place sa il vad pe rossi castigand campionatul mondial de SBK.

Acolo poate readuce ducati'ul intr-o lumina buna daca ar reusi sa castige cu el.SI asa si-ar spala pacatele .. :P



https://www.youtube.com/watch?v=zxZMrX6s6L8



https://www.youtube.com/watch?v=GoI7tZ4gVh4



https://www.youtube.com/watch?v=w5ncPiZFCfc

 

ascultati cu casti ... e superb :D

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In prima zi a Monza Rally Show, Vale a obtinut un loc secund si un loc trei in cele doua probe speciale castigate de spaniolul Daniel Sordo (Citroen DS3).

In cea de-a doua zi, Vale a castigat 3 din cele 5 PS si in celelalte a terminat pe locul al treilea.

In clasamentul general, dupa doua zile, conduce Daniel Sordo, urmat de Rossi la 5.9 si de Dindo Capello la 7.2. In crestere este si Tony Cairoli (septuplu campion mondial de motocros), care a urcat pana pe 8 la finele celei de-a doua zile, avandu-i in fatza pe fratii Brivio si in spate pe Uccio Salucci.

 

post-56994-0-38882800-1385236691_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se retrage cu capul jos din MGP si devine campion la raliuri cum se pune? :P

Nu va participa in wrc,ci poate in dtm.

Parca asa a declarat intr-un interviu la un moment dat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rossi a castigat si penultima PS din Monza Rally Show, dar este la 5.8 de castigatorul de anul acesta al Raliului Germaniei, spaniolul Dani Sordo.

Nu stiu daca Vale poate recupera diferenta asta pe ultima PS.

Vom vedea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da. A mai pierdut in ultima PS.

Clasament : 1. D.Sordo-M.Marti (Spa/Citroen DS3) 1: 16,21.4; 2. V.Rossi-C.Cassina (Ita/Ford Fiesta) la 10.6; 3. R.Capello-L.Pirollo(Ita/Citroen DS3) la 15.6;...; 6.R.Brivio-D.Brivio (Ita/Ford Fiesta) la 1,33.6;...; 8. T.Cairoli-M.Romano (Ita/Citroen DS3) la 1,56.0; 9. A.Salucci-M.Dotta (Ita/Ford Fiesta) la 2,15.8; etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rossi, cel putin pt mine, este cel mai complet atlet din lume.

Adica un fel de SUV intr-o parcare in care vezi numai F40, 911rs, Enzo, Pagani, Ascari, Ariel *$H#@( si defender, bowler...?

 

Nici macar acolo, intre SUVuri, nu se ridica la varf. Nu mai face fata in disciplina lui si treci la premii de consolare...Nu mai are mult si il nominalizati la Oscar.

Rossi este un pilot de motociclism, asta este singurul domeniu in care a excelat vreodata. Si a dominat pana la aparitia unor piloti si mai talentati decat el. End of story.

Editat de 9fingers
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce analogii profunde...

 

Ce pretentii sa ai de la marca Degetel ?! Mai pui doi lei si-ti iei un pahar cu apa!

Rossi a castigat Monza Rally Show si in 2006 si 2007. Daca asta e problema care le creeaza unora motive de generare a unor "judecati de valoare"...

De asemenea, legea evolutiei face ca rasa umana sa nu stagneze si sa apara, generatie dupa generatie si an dupa an, indivizi tot mai performanti. In toate domeniile.

Prostia asta a lui Degetel e ca si cum l-ai acuza pe Carl Lewis (sau pe Tyson Gay) ca nu a alergat la fel de rapid ca Usain Bolt!

Rossi a dovedit ce avea de dovedit. Poate acum nu mai este cel de acum 10 ani. E foarte posibil. Asta, insa, nu-i stirbeste nimic din cariera de exceptie pe care si-a construit-o. Iar faptul ca mai face si altceva decat motociclism, nu poate dovedi decat ca este un tip plin de calitati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rossi, cel putin pt mine, este cel mai complet atlet din lume.

Uh oh, am stricat armonia din cercul de terapie al unor suporteri nostalgici.

Nu mai face fata Rossi pe circuit si niste pase in meciuri spectacol si rally shows l-ar face cel mai complet atlet din lume...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uh oh, am stricat armonia din cercul de terapie al unor suporteri nostalgici.

Nu mai face fata Rossi pe circuit si niste pase in meciuri spectacol si rally shows l-ar face cel mai complet atlet din lume...

:))))

 

sincer nu ma gandeam la faza cu fotbalul, ci la motorsport. cred ca sunt putini cei care pot sa schimbe sporturile (chiar daca raman sa zicem tot la ceva cu motor) si sa se descurce asa bine (raliu, motogp, F1 - am inteles ca scosese timpi buni). alt exemplu de om care m-a impresionat din punctu lasta de vedere ar fi m. jordan. baschet, baseball, a rupt tot ce a incercat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

complet sau incomplet.pentru mine este o legenda vie.

Eu il apreciez enorm nu pentru ce face azi ci pentru ce a reusit sa faca in trecut.

Eu inteleg ca e gata sezonul si lumea se plictiseste,se cauta motiv de galceava si de spectacol.Doar ca sa ce?sa incepem iar sa discutam 20 de pagini cu unii frustrati?

Monza rally show e un spectacol, cum e si race of champions etc.E just for fun.



si ca sa schimbam putin atmosfera

EPIC!

http://www.youtube.com/watch?v=bZIi4PN_z9Q

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deabia dupa 5 ani de forum mi`am dat seama ca domnul degetel e un mare Frustrat...are prb multe de rezolvat la pers lui...oricum forumul poate fi o forma buna de exprimare a frustrarilor. Plus Ego-u ala gen "eu le stiu pe toate" lasa de dorim.

P.s chiar sper sa faca o figura frumoasa anul viitor rossi si dupa sa se retraga, ca a dovedit ce a avut de dovedit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Roberto imi pare rau daca din tot ceea ce in mod obiectiv ne spune 9Fingers tu intelegi ca e un frustrat!

Ce e atat de greu de inteles atunci cand spune ca Rossi e depasit de concurenta ?

Nu are dreptate?

Mai terminati cu fanatismul asta!

Nici unul din voi nu e mai Fanatic ca mine cand vine vorba de Dinamo dar pana si eu VAD cu ochiul liber ca nu e cea mai buna echipa din lume!

Nu mai faceti confuzia intre a fi fan si a sustine tampenii care nu sunt adevarate!

Rossi nu e gata...DAR nu se poate pune cu concurenta!

E simplu!

Faptul ca va ramane mereu in istorie si in inimile unora nu e surprinzator!

A fost absolut fantastic la vremea lui si eu personal am in cap unele curse spectaculoase de-ale lui pe vremea cand era pe cai mari!

Cand se va retrage motociclismul va pierde poate cel mai eblematic ambasador al acestui sport!

Dar exact cum este cu orice domeniu din viata vine o vreme cand vin altii MAI BUNI din urma!

 

 

 

 

P.S. In 5 ani de forum ai doar 7 postari!?

Editat de Sergiu 28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cine a zis ca rossi e cel mai bun din lume acum?

ne masuram poola aici acu ? Facem comparatii?

un gest mai copilaresc nici ca nu exista,decat sa incepi sa faci comparatii de genu.vetel e mai bun decat senna.

astfel de comparatii nu isi au rostul.

 

Eu urmaresc motogp din anul 2000,is fanul lui tot de atunci.Stiu ca nu e si nu va mai fi cel mai bun,dar a fost.

Faptul ca inca concureaza si nu mai castiga cum o facea e alta treaba,dar asta nu ii stirbeste meritele si nici mandria.



PS:daca la anul nu reuseste sa se bata cu cei din varf stai linistit ca se va retrage.Oricum deja varsta isi spune cuvantul.E om nu zeu.

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...