Sari la conținut

Acident - Doua Persoane Decedate


Danny1000
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 160
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

DE CE I-AI ALES PE EI DOAMNE? Misha a murit pe loc iar Bogdan s-a tarat pana la ea, a luat-o in brate si a murit si el . Asa le-a facut poze politia. Sunt finii mei.

 

cutremurator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE CE I-AI ALES PE EI DOAMNE? Misha a murit pe loc iar Bogdan s-a tarat pana la ea, a luat-o in brate si a murit si el . Asa le-a facut poze politia. Sunt finii mei.

:D Odihneasca-se in pace! :unsure: :rock:

Dumnezeu sa aiba grija de ei sus acolo..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca revin atat de tarziu cu detalii... accidentul a avut loc vineri in jurul orei 14 in localitatea Dragos Voda. Aro nu a iesit de pe straduta, ci venea pe sens opus si a facut stanga. Zi cu soare, soferul avea soarele in spate, nici macar nu poate spune ca a fost orbit! Motorul... un kawa vulcan de 1400 cu mult crom, verde, s-ar fi vazut de la o distanta foarte mare... drumul: prost de tot, chiar cand l-au luat Bogdanel zicea ca motorului asta nu-i plac gropile! Ma indoiesc ca aveau viteza. Soferul, intr-un aro, probabil ca avea c***ele direct proportionale cu marimea masinii si a prostiei din cap, a uitat ca atunci cand faci stanga trebuie sa dai prioritate de dreapta! Motorul a lovit aripa dreapta a masinii, nu a fost culcat, iar ei au cazut foarte aproape de locul impactului...

Stupid, stupid, stupid...

Sa va zic ca dupa parerea mea accidentul ar fi trebuit sa se soldeze doar cu cateva vanatai si zgarieturi... sa va zic ca din nu stiu ce cauza castile le-au zburat din cap si s-au lovit amandoi de asfalt... sa va mai spun ca urmele de franare de pe asfalt erau foarte usoare si aveau 9 metri...

Cred ca nici o secunda nu au crezut ca idiotul nu le va da prioritate... ca se vor lovi... ca totul se va termina atunci!

 

Numai cei care i-au cunoscut pot intelege cat de plini de viata au fost, cat de mult s-au iubit... (atat de mult incat parintii lui, desi sunt din Braila, au acceptat sa fie ingropati amandoi in Mangalia, in acelasi mormant!), si cat de mult ne-au umplut vietile cu prezenta lor.

 

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace si sa le dea putere celor apropiati sa depaseasca crunta incercare la care au fost supusi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DE CE I-AI ALES PE EI DOAMNE? Misha a murit pe loc iar Bogdan s-a tarat pana la ea, a luat-o in brate si a murit si el . Asa le-a facut poze politia. Sunt finii mei.

 

Devastator, nu cred ca voi uita aceste cuvinte, aceasta descriere prea curand! :rock:

Pot spune doar ca imi doresc ca idiotului ce conducea Aro sa nu-i iasa din minte imaginile de la fata locului, sa-l bantuie toata viata de acum inainte, sa nu-si mai gaseasca linistea.

Este oare atat de greu sa te asiguri, sa opresti cateva secunde? Se pare ca da.....unii sunt prea grabiti si din pacate altii nevinovati platesc scump, prea scump....

Condoleante familiei si prietenilor :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va zic ca dupa parerea mea accidentul ar fi trebuit sa se soldeze doar cu cateva vanatai si zgarieturi... sa va zic ca din nu stiu ce cauza castile le-au zburat din cap si s-au lovit amandoi de asfalt...

 

Vrei sa spui ca daca aveau castile legate ar fi scapat din acest accident doar cu cateva rani usoare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate se pare, ar fi scapat daca castile ar fi ramas la locul lor.

 

este ciudat, am vazut ca majoritatea poarta un brain-cap stiu si eu, si poate la ture lungi maxim un flip-up.

nu contest fiecare face ce vrea si poarta in ce se simte bine, in america pe chopere nu aveau nici macar un brain-cap si inteleg acel sentiment de libertate pe care il ai pe un choper cand mergi linistit in treaba ta, dar din pacate, romania nu prea e locul de brain-cap si mers fara casca, probabilitatea de a da de idioti este infinit mai mare.

 

au fost ceva cazuri anul asta, in care lipsa unui echipament de protectie decent al capului a dus la evenimente nefericite ce puteau fi usor evitate.

 

inca odata, nu vreau sa fiu moralist, dar noi majoritatea celor cu trompete de strada si viteza la drum suntem robocopi, si daca am avea loc probabil am mai pune ceva protectii si nu neaparat ca mergem cu viteza luminii.

 

din pacate fiecare iesire poate fi ultima.

Dumnezeu sa ii aiba in grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa spui ca daca aveau castile legate ar fi scapat din acest accident doar cu cateva rani usoare ?

 

 

ce casti aveau?daca au zburat, inseamna ca nu erau legate..! eu merg numai cu casca cu inchidere DOUBLE D! mi se pare cel mai safe! este al 2 accident mortal pe chopper...ce tragedie!

 

R I P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trecand peste drama asta sfasietoare,care m-a facut sa nu postez pana cum...sunt curios care a fost cauza decesului...

...pentru ca...sunt uimit...ultimele accidente cu deces,au fost la viteze mici,care nu prevesteau decat vanatai...

 

:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea este nimic de spus in cazul asta.Am prieteni care merg pe choppere si au integrale,tin la viata lor.La drum lung eu cred ca nu se preteaza decat o integrala.Sentimentul de siguranta care le-a fost dat de viteza mica de deplasare i-a transformat in victime.Oricand te deplasezi pe 2 roti este bine sa fi pregatit pt orice in orice clipa!Pacat mare ca se curma asa vieti nevinovate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut ocazia sa stau de vorba cu Misha cateva ore in vama de 1 mai si m-a uimit pofta de viata pe care o avea.Pe Bogdan nu l-am cunoscut decat din spusele ei, vorbea atat de fumos despre el incat m-a convins ca o relatie poate sa reziste (cel putin in cazul lor) si sa fie frumoasa chiar daca distanta si timpul sunt o piedica . Dumnezeu sa-i odihneasca!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum spuneau si alti colegi mai sus, nu pot decat sa recomand si eu la randul meu castile integrale in detrimentul braincap-ului. E un sacrificiu de imagine dar un mare plus la capitolul siguranta.

Dumnezeu sa-i ierte pentru cei doi si sa le dea putere familiei si prietenilor acestora in astfel de momente grele.

Pentrul restul, ride safe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat de tineretea lor

 

inca o pereche de motociclisti isi gaseste sfarsitul in traficul din ROMANIA

 

ca avea casca mare, mica, ca era de firma, ca era castron etc nu cred ca are o importanta majora

puteau sa aibe casca castii daca intrau mai tare in masina

 

problema e ca NIMANUI NU.I PASA IN TRAFIC DE MOTOCICLISTI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce casti aveau?daca au zburat, inseamna ca nu erau legate..! eu merg numai cu casca cu inchidere DOUBLE D! mi se pare cel mai safe! este al 2 accident mortal pe chopper...ce tragedie!

 

R I P

Cum vine asta "double D"...?!!Atunci celelalte cum se cheama?Si cat de stransa trebie sa fie chinga de la casca ...sa ai sigurantza ca nu se deface sau sare de pe barbie la un soc..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum vine asta "double D"...?!!Atunci celelalte cum se cheama?Si cat de stransa trebie sa fie chinga de la casca ...sa ai sigurantza ca nu se deface sau sare de pe barbie la un soc..?

 

Double D Ring

 

Chinga se strange pana iti crapa falcile.Fara 'sto!Altfel crapa bostanul! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Misha a murit pe loc iar Bogdan s-a tarat pana la ea, a luat-o in brate si a murit si el . Asa le-a facut poze politia.

 

Am ramas fara cuvinte. :unsure: :rock:

 

Ce ar fi de invatat de aici, e simplu: pe doua roti nu ai prioritate, fii paranoic in trafic.

 

Dupa ce instalezi paranoia,realizezi ca nu mai exista placerea..

 

 

 

 

 

Condoleante familiilor.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa spui ca daca aveau castile legate ar fi scapat din acest accident doar cu cateva rani usoare ?

 

nu stiu daca ar fi scapat... nu stiu daca le aveau sau nu legate, stiu insa ca aveau casti integrale si echipamente...

 

cat despre motivul decesului... mai bine tac! pe mine m-a cuprins disperarea citind! politraumatisme...

Editat de Chopper Angel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"DE CE I-AI ALES PE EI DOAMNE? Misha a murit pe loc iar Bogdan s-a tarat pana la ea, a luat-o in brate si a murit si el . Asa le-a facut poze politia. Sunt finii mei.''

... ce as putea spune acum care sa nu fie cliseu?... care sa nu sune gol?

... eu nu am avut ce...doar mi-au curs lacrimi de la primul cuvant si mult timp dupa ultimul citit...

...si-n tot acest timp...incercam sa le sterg pt k nu-mi dadeam seama ce ma impiedica sa citesc...

si ma gandesc...erau prea buni pentru lumea asta...era nevoie de ei sus...pentru a putea fi ingeri...

RIP :unsure: :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...