Sari la conținut

Inca Unu Pe Trecerea De Pietoni


Fulguletz
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

...pai lucrurile stau cam asa...nelson,asa isi zice cel care pilota sv-ul,este angajatul meu...are 2 sv-uri si o honda ...este un manelist pe motor...nu accepta ca cineva sa mearga mai tare decat el...nu se plimba decat in oras,nicidecum afara ,si cu mare viteza si pocnituri de motor prin luarea contactului....zicea el ca aia e adrenalina....a stricat 3 motoate in 2 ani accidentandu-le..din fericire ,pana atunci se terfelise doar el...tota lumea ii spunea sa o lase mai incet,dar este genul de individ care nu accepta sfaturi eram toti niste fraieri iar el smecherul cal mai grozav..motorul lui arata ce o sorcova..nelson racing,si alte nenumarate abtibilduri..nu stia cate urechi are,este mincinos,lenes,idiot....are niste bani dar nu cred ca sunt prea multi...ii plac kichurile...nu are respect pentru nimic....adaug ca este totusi milos,genul care ajuta batraneii sa-si care bagajele,iubeste animalele,si este saritor pentru prietenii lui...una peste alta,a gasit ce a cautat..iar la puscarie a mai fost tot pentru accident pe trecerea de pietoni conducand o masina si neavand permis...nu l-am luat nicicand cu mine la amicii mei motociclisti pentru ca imi era rusine cu el...iar balsul e un oras mic,ne arata lumea cu degetul..azi l-au inmormantat pe copil...dosarul de la politie e in regula ,adica in mod normal,individul va plati pentru ceea ce a facut...pacat de copilul acela..dumnezeu sa-l odihneasca ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pai lucrurile stau cam asa...nelson,asa isi zice cel care pilota sv-ul,este angajatul meu...are 2 sv-uri si o honda ...este un manelist pe motor...nu accepta ca cineva sa mearga mai tare decat el...nu se plimba decat in oras,nicidecum afara ,si cu mare viteza si pocnituri de motor prin luarea contactului....zicea el ca aia e adrenalina....a stricat 3 motoate in 2 ani accidentandu-le..din fericire ,pana atunci se terfelise doar el...tota lumea ii spunea sa o lase mai incet,dar este genul de individ care nu accepta sfaturi eram toti niste fraieri iar el smecherul cal mai grozav..motorul lui arata ce o sorcova..nelson racing,si alte nenumarate abtibilduri..nu stia cate urechi are,este mincinos,lenes,idiot....are niste bani dar nu cred ca sunt prea multi...ii plac kichurile...nu are respect pentru nimic....adaug ca este totusi milos,genul care ajuta batraneii sa-si care bagajele,iubeste animalele,si este saritor pentru prietenii lui...una peste alta,a gasit ce a cautat..iar la puscarie a mai fost tot pentru accident pe trecerea de pietoni conducand o masina si neavand permis...nu l-am luat nicicand cu mine la amicii mei motociclisti pentru ca imi era rusine cu el...iar balsul e un oras mic,ne arata lumea cu degetul..azi l-au inmormantat pe copil...dosarul de la politie e in regula ,adica in mod normal,individul va plati pentru ceea ce a facut...pacat de copilul acela..dumnezeu sa-l odihneasca ...

 

Te rugam sa urmaresti desfasurarea anchetei si sa ne tii la curent. Asta nu trebe sa scape nepedepsit sub nici o forma. Au mai fost cazuri cand au mutat trecerea de pietoni peste noapte, ca sa nu fie accidentul pe trecere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesant e ca in articol se specifica ceva de genul "avea 0,04 OO/O alcool in aerul respirat" deci clar luase ceva la bord inainte sa mearga cu motorul..

pacat ca se intampla astfel de chestii, oricum, nu trebe lasate nepedepsite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt destui cei care trec ca orbii pe trecerea de pietoni, in special pensionari. ori baga capul inainte sii dau jar pe trecerea de pietoni, ori abia merg si se uita dupa muste de parca ar avea treaba maine. sa nu mai zic de sontorogii care trec prin locuri nepermise, nu se asigura decat atunci cand ajuns in mijlocul strazii, unde se si opresc pentru ca asigurarea sa fie cat mai temeinica, apoi o i-au iar la pas ...

 

 

Moshule, daca e pe trecerea de pietoni nu mai conteaza ca e hodorog, ca nu are dinti in gura, etc. Poate sa traverseze si cu mersul furnicii, esti obligat sa opresti sa astepti pana traverseaza strada, daca este pe sensul tau de mers indiferent ca el e pe banda 1 si tu pe banda 2, ca el abia se misca si tu poti trece mult mai repede ca ai multi cai putere.

R.I.P pustului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pai lucrurile stau cam asa...nelson,asa isi zice cel care pilota sv-ul,este angajatul meu...are 2 sv-uri si o honda ...este un manelist pe motor...nu accepta ca cineva sa mearga mai tare decat el...nu se plimba decat in oras,nicidecum afara ,si cu mare viteza si pocnituri de motor prin luarea contactului....zicea el ca aia e adrenalina....a stricat 3 motoate in 2 ani accidentandu-le..din fericire ,pana atunci se terfelise doar el...tota lumea ii spunea sa o lase mai incet,dar este genul de individ care nu accepta sfaturi eram toti niste fraieri iar el smecherul cal mai grozav..motorul lui arata ce o sorcova..nelson racing,si alte nenumarate abtibilduri..nu stia cate urechi are,este mincinos,lenes,idiot....are niste bani dar nu cred ca sunt prea multi...ii plac kichurile...nu are respect pentru nimic....adaug ca este totusi milos,genul care ajuta batraneii sa-si care bagajele,iubeste animalele,si este saritor pentru prietenii lui...una peste alta,a gasit ce a cautat..iar la puscarie a mai fost tot pentru accident pe trecerea de pietoni conducand o masina si neavand permis...nu l-am luat nicicand cu mine la amicii mei motociclisti pentru ca imi era rusine cu el...iar balsul e un oras mic,ne arata lumea cu degetul..azi l-au inmormantat pe copil...dosarul de la politie e in regula ,adica in mod normal,individul va plati pentru ceea ce a facut...pacat de copilul acela..dumnezeu sa-l odihneasca ...

 

wua

care honda ? are sv si r6 din ce stiu eu .... :rolleyes: :nono: .. honda parca a facut-o praf in vara

Editat de Fulguletz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...pai lucrurile stau cam asa...nelson,asa isi zice cel care pilota sv-ul,este angajatul meu...are 2 sv-uri si o honda ...este un manelist pe motor...nu accepta ca cineva sa mearga mai tare decat el...nu se plimba decat in oras,nicidecum afara ,si cu mare viteza si pocnituri de motor prin luarea contactului....zicea el ca aia e adrenalina....a stricat 3 motoate in 2 ani accidentandu-le..din fericire ,pana atunci se terfelise doar el...tota lumea ii spunea sa o lase mai incet,dar este genul de individ care nu accepta sfaturi eram toti niste fraieri iar el smecherul cal mai grozav..motorul lui arata ce o sorcova..nelson racing,si alte nenumarate abtibilduri..nu stia cate urechi are,este mincinos,lenes,idiot....are niste bani dar nu cred ca sunt prea multi...ii plac kichurile...nu are respect pentru nimic....adaug ca este totusi milos,genul care ajuta batraneii sa-si care bagajele,iubeste animalele,si este saritor pentru prietenii lui...una peste alta,a gasit ce a cautat..iar la puscarie a mai fost tot pentru accident pe trecerea de pietoni conducand o masina si neavand permis...nu l-am luat nicicand cu mine la amicii mei motociclisti pentru ca imi era rusine cu el...iar balsul e un oras mic,ne arata lumea cu degetul..azi l-au inmormantat pe copil...dosarul de la politie e in regula ,adica in mod normal,individul va plati pentru ceea ce a facut...pacat de copilul acela..dumnezeu sa-l odihneasca ...

 

Multe adevaruri in acest post... acest tip avea o mare boala cu pocniturile alea din contact, de cate ori l-am vazut facea acest lucru, foarte enervant ... si asa cum a scris si Flipper mai sus :rolleyes: "nelson racing" ... R.I.P. copilului si sicere condoleante familiei indurerate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
lol, asta de unde ai auzit-o ?

vineri e ultima oara cand l-am vazut si se dadea cu celalalt motor al lui prin oras ... de ancheta am vb cu judecatoarea si a zis ca inca nu i-a ajuns dosarul

si de ce nu ai sunat la 112? astepti sa mai omoare pe cineva? ma mir cum de nu i`ati rupt mainile si picioarele pana acum, sa nu mai poata sta in viata lui pe motor.

 

 

poate aflati data primei infatisari la proces. n`ar fi rau sa organizam un mars si sa fim in sala cati mai multi motoristi care sa`l acuzam pe cocalar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saracutul baiat :haha: ... sa te odihnesti in pace ...

 

iar tie IDIOT fitos si cu capu' plin de manele iti urez muuuuuuuuuuuuuuuuuulta :rock: Din cauza ta si a altora ca tine noi astia mai temperati suntem bagati in a ceeasi oala. Sper sa ajungi unde merita cei ca tine sa ajunga :what:

Editat de soarebv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. In primul rand, noi ca si motociclisti, ar trebui sa ne cerem scuze pentru un accident provocat de unul dintre noi. Imi pare rau ca a murit un copil. Dar exista marea posibilitate ca acest "motociclist" sa scape nepedepsit. Asa cum va mirati cand auziti de un sofer de masina ca scapa nepedepsit cand a lovit un motociclist, asa o sa va mirati si cand o sa scape un motociclist ce a lovit un pieton. Si ca sa va dati seama ca am dreptate, uita-ti-va la posturi de acum 1 an, cu motociclistul care a lovit 2 pietoni pe DN1 in Otopeni, cu ala din Snagov ce a omorat-o pe gagica cee-i statea in spate, etc. Ce s-a inatmplat cu ei? e vreunul la puscarie??

Si spuneti sincer, daca voi ati fi in situatia asta, nu ati face tot posibilul sa va scoateti nevinovati??

Putem face 100 de marsuri, si de protest, si de avertizare, nu se rezolva nimic atata timp cat primeaza ce ai invatat in familie: sa te dai cel mai smecher, iar daca faci vreo prostie sa scapi!

Campaniile noastre trebuie facute in scoli generale, sa invete de mici copii ca nu e bine sa faci rau, ca trebuie sa respecti legea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. In primul rand, noi ca si motociclisti, ar trebui sa ne cerem scuze pentru un accident provocat de unul dintre noi. Imi pare rau ca a murit un copil. Dar exista marea posibilitate ca acest "motociclist" sa scape nepedepsit. Asa cum va mirati cand auziti de un sofer de masina ca scapa nepedepsit cand a lovit un motociclist, asa o sa va mirati si cand o sa scape un motociclist ce a lovit un pieton. Si ca sa va dati seama ca am dreptate, uita-ti-va la posturi de acum 1 an, cu motociclistul care a lovit 2 pietoni pe DN1 in Otopeni, cu ala din Snagov ce a omorat-o pe gagica cee-i statea in spate, etc. Ce s-a inatmplat cu ei? e vreunul la puscarie??

Si spuneti sincer, daca voi ati fi in situatia asta, nu ati face tot posibilul sa va scoateti nevinovati??

Putem face 100 de marsuri, si de protest, si de avertizare, nu se rezolva nimic atata timp cat primeaza ce ai invatat in familie: sa te dai cel mai smecher, iar daca faci vreo prostie sa scapi!

Campaniile noastre trebuie facute in scoli generale, sa invete de mici copii ca nu e bine sa faci rau, ca trebuie sa respecti legea.

 

 

Imi pare sincer rau, sebastiansss, dar nu ma pot identifica cu asa un element pt a-mi cere scuze in numele lui. Nici macar atata nu merita. Nu este un motociclist, este unu' care "se da cu motoru'", atat... Un frustrat care si-a mutat jucariile pe spatiul public. Eu nu-mi voi cere scuze si cred ca nimeni altcineva nu o va face in locul acestui individ.

Nu-mi voi exprima aici primul impuls, ceea ce simt in momentul asta, ca nu mai serveste la nimic.

Pacat insa de baiatul ala.. saracu'... RIP!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer,si eu era sa dau peste un copil,insa nu din vina mea (practic,doarece teoretic eram bun de zdup).Mergeam pe o straduta cu 2 sensuri cu aproximativ 60 km/h(limita de 30-vina mea) si erau masini parcate si pe stanga si pe dreapra(inclusiv pe trecerea de pietoni) si dintr-o data un copil care alerga pe trotuar isi schimba brusc directia si continuandu`si fuga trece intr-o secunda pe trecerea de pietoni la mai putin de 1 m in fata mea(eu apucasem doar sa dau drumu la aceleratie,cand l-am vazut alergand si intrand pe trecere).Pot sa spun ca era sa ma imprastii deoarece am pus amandoua franele cat am putut de tare,insa dupa de am trecut de trecere(fara sa realizez ca nu mai are rost :rock: ).In fine.Am avut noroc si am invatat ca cu trecerile de pietoni nu este de glumit.Condoleante familiei baiatului :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce am citit eu pe site-ul ala e ca lumea inca o tine pe aia cu: nelson a fost baiat bun, totata lumea greseste etc. ...

 

mars ma in mortii ma-tii! de-as gresi eu asa cand traversezi tu, numa' blana i-as da, cat tine el de sv, ca tot conducem acelasi motor! si de-ai mai misca, as da inapoi si l-as lasa sa cada pe capul tau sec de taran imputit! auzi la el, nelson reising...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce am citit eu pe site-ul ala e ca lumea inca o tine pe aia cu: nelson a fost baiat bun, totata lumea greseste etc. ...

 

mars ma in mortii ma-tii! de-as gresi eu asa cand traversezi tu, numa' blana i-as da, cat tine el de sv, ca tot conducem acelasi motor! si de-ai mai misca, as da inapoi si l-as lasa sa cada pe capul tau sec de taran imputit! auzi la el, nelson reising...

:rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce am citit eu pe site-ul ala e ca lumea inca o tine pe aia cu: nelson a fost baiat bun, totata lumea greseste etc. ...

 

mars ma in mortii ma-tii! de-as gresi eu asa cand traversezi tu, numa' blana i-as da, cat tine el de sv, ca tot conducem acelasi motor! si de-ai mai misca, as da inapoi si l-as lasa sa cada pe capul tau sec de taran imputit! auzi la el, nelson reising...

ai postat si acolo acelasi lucru? daca nu ai facut`o, aici nu are nici o valoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...