Sari la conținut

Cazatura Filmata Din Mers


ianachim
 Share

Postări Recomandate

Cum poti sa afirmi ca cineva merge prost, vazand o pelicula de film de cateva minute ? Merge prost, ca taie curbele pe contrasens ? Voi nu le taiati ? Fiti seriosi ! Intr-o curba unde ai vizibilitate si vezi ca nu vine nimeni, nu o tai pe contrasens ?

 

Dar daca stai cu el de vorba si il cunosti si pe el si pe toata familia si ai facut revelionul cu el si ati baut cand erati mici, asta te ajuta sa stii cum merge? O pelicula de 6 minute este mai mult decat edificatoare, mai ales cand nu cunosti omul, deci poti sa fii impartial.

Nu-l cunosc pe Ianachim, putea sa fie si bunica pe motor in film si tot la fel as fi comentat.

La urma urmelor putin imi pasa de cum merge el, argumentez de dragul argumentatului si pentru ca-mi place sa spun adevarul.

Despre taiatul curbelor sunt de acord problema este ca el le taie si unde nu are vizibilitate. Problema e ca le taie si fara sa vrea. :disappointed:

Legat de cazatura, ati fost acolo, si din 4 insi nu a fost nimeni in stare sa se uite peste drum la dracia aia de bordura sau pata de pe asfalt si sa vada de ce a cazut. Eu unul nu as plecat pana nu cercetam locul, de curiozitate, nu sa stau apoi sa fac analiza filmuletului pe youtube. Erati acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 331
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

curbele-s prea frumoase sa le tai ca prostu'.....

 

de ce-o fi pusa linia aia continua acolo? asa cum le tai tu le taie si idio_tii cu tirurile sau cu jeepanele...si de cate ori ii vad ii injur. ce pretentii sa mai avem de la aia care intorc pe dubla continua? care mai e farmecul unei curbe daca tu o iei drept? nush de ce-ai cazut, nasol si pacat in acelasi timp. cine n-a fost acolo degeaba-si da cu parerea. da' taiatu' curbelor nu e decat nesimtire si prostie.

 

bafta

Editat de betzigash
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PETRICA mana nu te mai oftica ca te.a vazut lumea cum mergi

tu nu vezi ca mai au un pic si incep sa se certe intre ei

 

Asa e ! Suntem niste inconstienti !

Eu m-am hotarat ! Imi vand motoreta, ca oricum nu stiu sa merg cu ea ! Tu ... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e ! Suntem niste inconstienti !

Eu m-am hotarat ! Imi vand motoreta, ca oricum nu stiu sa merg cu ea ! Tu ... ?

 

 

:disappointed:

eu sunt mai al dracu

 

 

O DONEZ

DOAR UNUIA CARE TAI CURBELE :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam greu cu sifonieru' pe curbe,nu?...Pana una-alta cine s-a uitat atent a putut oberva bolovanu' care se vede in dreapta langa linia continua si pe langa care trece roata spate poate prea aproape in momentul pierderii aderentei :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu un "sifonier" din asta m-am dat si eu pe Cheia .. ah, nu, am zis Cheia ... :lol: ma rog, trecem peste ... si pot sa spun ca .. pe cat de frica mi-a fost cand m-am urcat pe el, pe atat de usor am mers si m-a inclinat .. cand m-am dat jos impresia a fost .. "frate, motorul asta merge singur, parca e pe sine" :disappointed:

 

Nici eu nu tai curbele, nu stiu de ce ... poate pentru ca imi place sa ma inclin, din cauza asta mi-am luat motor, altfel mergeam cu masina. Desi, nici nu masina nu-mi place sa tai curbe, dar asta e alta discutie. Nu e bine sa le tai pentru ca te poti obisnui asa, adica prost.

 

Anyway .. nu acuz pe nimeni, fiecare merge cum vrea, cum poate, cum simte .. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te uiti atent pe partea dreapta se vede ceva ca si o ureche de pod...eu zic ca ai atins chestia aia ...se vede si din filmulet ca e smucitura...nu prea cred sa fie vorba de vreo pata de ulei...

post-15835-1225982867_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator trotinet
daca te uiti atent pe partea dreapta se vede ceva ca si o ureche de pod...eu zic ca ai atins chestia aia ...se vede si din filmulet ca e smucitura...nu prea cred sa fie vorba de vreo pata de ulei...

 

e ceva alunecos mah pe asfaltul ala . se vede clar ca omul a cazut dupa ce a calcat pe pata aia. daca lovea bordura se vedea la motor lovitura iar cazatura era cu totul altfel cu dezecchilibru si rostogolire, nu alunecare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba n-ati inteles nimic! tipu e foarte bun iar cazatura e foarte studiata. profesional executata. nu va mai straduiti ca n-o sa-l puteti egala.

v-a zis omuletzu de zeci de ori aici sa va uitati la semnatura lui nu la cum merge.

da voi numa nu vreti sa pricepeti, ceapa voastra de cocalari! semnatura bey, atentie la semnatura!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la min. 4:34 se vede clar cum cade un castravete din lada ce venea din contra sens ... asa ca vinovat pentru acest incident este castravetele bulgaresc

 

 

300px-Cucumber.jpg

 

 

atentie la castraveti din bulgaristan, sunt foarte periculosi (inca ne mai poarta ranchiuna pentru cadrilater), este recomandat sa ii evitati

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba n-ati inteles nimic! tipu e foarte bun iar cazatura e foarte studiata. profesional executata. nu va mai straduiti ca n-o sa-l puteti egala.

v-a zis omuletzu de zeci de ori aici sa va uitati la semnatura lui nu la cum merge.

da voi numa nu vreti sa pricepeti, ceapa voastra de cocalari! semnatura bey, atentie la semnatura!!!

 

;)

castigator pt donatie

singurul care s.a prins

cum vrei motocicleta

cred ca cel mai bine impartita in 5 ca sa fie pe maasura ta de 250

:rolleyes: :nono: :lool:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator trotinet
la min. 4:34 se vede clar cum cade un castravete din lada ce venea din contra sens ... asa ca vinovat pentru acest incident este castravetele bulgaresc

 

 

300px-Cucumber.jpg

 

 

atentie la castraveti din bulgaristan, sunt foarte periculosi (inca ne mai poarta ranchiuna pentru cadrilater), este recomandat sa ii evitati

 

cadrilaterul e la ei mah nu la noi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cadrilaterul e la ei mah nu la noi

:lool:

 

"Cea mai mare parte din sudul Dobrogei, situată la nord de linia Turtucaia-Balcic, a fost obținută de România ca urmare a participării sale la cel de-al Doilea Război Balcanic, în 1913. Pentru a denumi acest teritoriu se foloseÂşte în mod eronat tot numele Cadrilater, probabil din comoditate Âşi din cauză că nu s-a găsit un alt nume. Rămâne în componența României până în 1940 când prin Tratatul de la Craiova, semnat la 7 septembrie, reintră în componența Bulgariei."

 

On-Topic:Ian, daca tot te pensionezi, imi cesionezi mie motorul?BTW, ador semnatura ta! :nono: E un fel de Codul lui DaVinci al motociclismului, nu? :rolleyes:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ma nenea cu castravetele

iar bagi galceava

si pe postul asta

o sa inceapa lumea ca era bio catravete fara chimicale

si coaja prea cruda si lucioasa

:rolleyes:

 

gogoneii astia de 2008 ,,,, un an de fapt foarte bun da samanta proasta

 

<Cred ca am slabit un kil la prima iesire in oras dupa ce la scoala tot ce am invatat o fost poligonu in viteza1. Acu am mai prins ceva incredere dar tot ma simt extrem de vulnerabil pentru ca nu stiu mai nimic si mi groaza de prima situatie in care voi avea de efectuat o franare de urgenta. Cred ca o sa ma vars pe asfalt instantaneu la prima situatie de acest gen. Am citit eu pe aici topicuri legate de procedee de franare dar teoria e teorie iar in realitate e cu totul altfel.

 

This post has been edited by albastru.vertical: Sep 11 2008, 08:49 PM>

 

astia imi sunt tare haiosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ianachim, nu te cunosc dar sunt de acord cu petrica. nu merita sa te consumi pentru parerile celor care se cred riderii perfecti. oricum probabil cand voi avea 100.000 km voi avea si eu curajul sa-mi dau cu parerea despre un anumit stil de condus dar pana atunci toata stima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricat de gogonel as fi tot iau curbele mai bine ca protagonistul acestui topic. iar despre depasirea aia n-am cuvinte. orice bou isi da seama ca si-a cautat-o dar noroc ca de data asta n-a gasit-o. eu zic ca merita sa mai incerce. poate pana la urma tot gaseste el vreo capota libera.

 

Domnu' albastru... va rog... un pic de decenta, da? Multumesc.

Poate nu toti avem talentul si experienta dumneavoastra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricat de gogonel as fi tot iau curbele mai bine ca protagonistul acestui topic. iar despre depasirea aia n-am cuvinte. orice bou isi da seama ca si-a cautat-o dar noroc ca de data asta n-a gasit-o. eu zic ca merita sa mai incerce. poate pana la urma tot gaseste el vreo capota libera.

 

 

deocamdata avem un film si restul vorbe. se poate face un clasament cu cine stie cel mai bine sa ia curbele numai cu aceste date? suna a bambilici adica care spune numarul mai mare castiga! asa ca cei care cred ca sunt perfecti sa posteze filme din plimbarile de zi cu zi si mai vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oricat de gogonel as fi tot iau curbele mai bine ca protagonistul acestui topic. iar despre depasirea aia n-am cuvinte. orice bou isi da seama ca si-a cautat-o dar noroc ca de data asta n-a gasit-o. eu zic ca merita sa mai incerce. poate pana la urma tot gaseste el vreo capota libera.

daca ai mers un pic pe 1200 gs,si daca ai mers si mai mult in spatele mai multor posesori de mobra d-asta,o sa intelegi un lucru(e valabil si pt ceilalti suparati pe cum ia protagonistul curbele):

 

..este o mobra comoda,foarte liniara si cu o tinuta de invidiat..care insa te face sa te plictisesti la drum...nu am vazut nici macar un singur posesor de asa ceva,care sa nu se arunce stanga/dreapta,sau acceleratie/frana,desi nu impune drumul...unii nu cad..altii au ghinionul sa agate marginea drumului....nu ar fi primul,cum am spus si acum cateva pagini..:rolleyes:

 

PS:nu prea ai cum sa-ti dai seama de abordarea curbelor,dupa o filmare cu camera montata pe casca,mai napoleon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnu'albastru.... daca nu va suparati...eu nu prea stiu sa merg.

Invatati'ma si pe mine va rog cum ati facut de ati progresat asa de mult din septembrie 2008 pana in prezent.

In septembrie scriati:

 

"Eu nici acuma nu pot face opturile in treapta a doua ca la scoala Peter abia m-o lasat de cateva ori sa incerc a doua pe linia dreapta de iesire in poligon.

Prin oras merg max cu 40km/h ca mai mult nu am tupeu, nu am incercat niciodata franare de urgenta. Macar asta trebuia sa ne invete macar teoretic cum se face.

Nu stiu alti instructori cum or fi dar Peter m-a dezamagit.

 

This post has been edited by albastru.vertical: Sep 11 2008, 08:28 AM"

 

Si acum sunteti deja as in viraje si tehnici de mers... Cu respect va rog sa ma invatati si pe mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand ziceam ca iau mai bine curbele ma refeream la faptu ca stau pe banda mea.

a sta pe banda ta nu nu e chestie de gust cum vor unii sa zica, nu e deloc optionala treaba asta cel putin in trafic.

acu sa zicem (bat in lemn - mai precis in capul maestrului ianache) ca nu-i reusea depasirea aia. pe mine unu ma durea fix in flasneta despre ce i s-ar fi putut intampla stimabilul maestru ianache pentru simplu motiv ca el si-a cautat-o inadins. dar castravetele bulgaresc de pe contrasens ce vina avea ca lu domnu ianache nu i draga deloc viatza?

asta ma doare cel mai tare dpdv principial: ca in multe cazuri rezulta victime colaterale inocente de pe urma unor fapte de vitejie ale acestor eroi ai traficului (era sa zic ai p_u_l_i_i) precum onorabilul sfetnic ianache.

eu nu-s in masura sa dau lectii de tehnica, dar stiu atata ca daca nu esti in stare sa stai pe banda ta atunci stai pe (cuvant urat) ta acasa si te da pe simulator. nu risca sa nenorocesti destine doar fiindca pe tine te manca undeva.

Editat de albastru.vertical
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...