Sari la conținut

B14LEO


ChaosBorn
 Share

Postări Recomandate

Care gaseste masina implicata, sa puna adresa aici....tocmai am inlocuit lichidul de frana si nu stiam ce sa fac cu ala vechi....Acum mi-a venit o idee... :drink:

 

Clar, nemernicul ala care a comis-o, a facut-o in mod intentionat, iar faptul ca s-a dat jos si a ras spune multe despre instabilitatea lui mentala...e de evitat in trafic.Sigur are boala pe motociclisti!

 

Cat priveste repararea daunelor pe RCA-ul dementului, este greu de zis daca se va putea face.Din cate stiu eu, daca se dovedeste ca ala a lovit in mod intentionat, societatea de asigurari la care are RCA poate refuza plata daunelor, ramanand ca voi sa il dati in judecata pe handicapat pentru a obtine banii necesari reparatiilor.Trebuie sa va interesati in prealabil ce si cum.

 

Bafta cu reparatia motoarelor si atentie la astfel de alienati!

Pot si eu contribui la actiuni din astea caritabile. Am un bidon de lichid de frana desfacut in primavara lui 2006 care mai contine 800-900cc de material si al carui continut isi asteapta un nou stapan. Astept o adresa si o fanta orara de livrare, ca am inteles ca destinatarul e B14LEO sau B10LEO. Daca pot si apuc - ca un ecologist moderat si rational - o sa incerc sa pastrez bidonul si sa-l dau la reciclare la Petrom, daca nu, nu, ideea principala e ca eu sa scap ca chiar vreau sa fac asa o livrare daca pe caile normale la cap intr-un stat care se pretinde de drept nu iese nimic intr-un caz ca asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca lichidul de frana lasa niste pete pe vopsea,ceea ce nu e deloc bine. :drink:

Recomand solutia SuperKromofag care in mod sigur duce masina direct la vopsitorie. :moto:

 

Lichidul de frana este recomandat de asemenea si pentru parbrize, lunete, geamuri laterale, oglinzi, faruri.Se aplica usor din mers, folosind o seringa, de preferat sterila.... :sick:

Editat de Kassu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nimeni nu s-a gandit la o ungere temeinica cu vaselina a discurilor de la frana sau ... tehnic vorbin sectionarea conductelor de franare !

 

 

fiti cat mai originali , inventivi si in situatii de gen , cat mai multi si uniti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nimeni nu s-a gandit la o ungere temeinica cu vaselina a discurilor de la frana sau ... tehnic vorbin sectionarea conductelor de franare !

 

 

fiti cat mai originali , inventivi si in situatii de gen , cat mai multi si uniti!

 

trebuie sa raspundem cu aceeasi moneda - colegului nostru NU i-a fost pusa in pericol viata, pe cand ce spui tu...

 

benzina in rezervor nu aveti?! ca sticle, sapun si carpe...

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nimeni nu s-a gandit la o ungere temeinica cu vaselina a discurilor de la frana sau ... tehnic vorbin sectionarea conductelor de franare !

fiti cat mai originali , inventivi si in situatii de gen , cat mai multi si uniti!

 

Si daca se opreste intr-un batran, cuplu de tineri, copil mic, masina vreunui nevionvat (in cel mai fericit caz)?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... nimeni nu s-a gandit la o ungere temeinica cu vaselina a discurilor de la frana sau ... tehnic vorbin sectionarea conductelor de franare !

 

 

fiti cat mai originali , inventivi si in situatii de gen , cat mai multi si uniti!

Joaca cu frana nu e indicata, pot muri oameni nevinovati. Asa nu !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca lichidul de frana lasa niste pete pe vopsea,ceea ce nu e deloc bine. :rock:

 

 

 

 

 

Recomand solutia SuperKromofag care in mod sigur duce masina direct la vopsitorie. :what:

Lichidul de frana nu lasa pete, pur si simplu vopseaua se decojeste si nu mai prinde pe tabla aia decat daca o speli de cateva ori cu diluanti tari si alcool si intre turele de spalat mai dai cu smirghel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa mergem cu furci si topoare sa ii dam foc la casa si la masina sa ii rapim copii (daca are)...........cineva de aici se gandeste ca poate aplana conflictul si sa incerce sa rezolve cu asigurarea ?Baiatul cu kawasaki terminase acum o saptamana de facut motoru ... iar honda era impecabila

Editat de drc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa mergem cu furci si topoare sa ii dam foc la casa si la masina sa ii rapim copii (daca are)...........cineva de aici se gandeste ca poate aplana conflictul si sa incerce sa rezolve cu asigurarea ?Baiatul cu kawasaki terminase acum o saptamana de facut motoru ... iar honda era impecabila

 

una e sa dea peste tine FARA SA VREA si eventual sa-si ceara scuze, alta e ce s-a intamplat aici.

toti gresim si suportam consecintele. sau macar asa ar trebui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Practic nu este vorba de un accident dar am nevoie de ajutorul vostru. Ieri 14.11, in jur de 16.00-17.00 impreuna cu un prieten am parcat motocicletele in parcarea "restaurant Dunarea", le-am lasat parcate exemplar si am plecat cu treaba. La intoarcere am gasit motocicletele cazute una peste alta, cu rezervoarele distruse complet (pana la buson una dintre ele, ghinion de nesansa ca a cazut pe un stalp subtire de otel, indicator cu numele strazii), carenele zgariate, semnalizatoare sparte, balta de ulei caci una dintre ele a dat cu blocul motor de bordura in cazatura. Vrem sa gasim conducatorul auto a Daewoo Cielo visiniu cu numarul de inmatriculare B14LEO, care potrivit martorilor (vreo 4 la numar si care nu au vrut sa ne ajute pe post de martori la politie) a lovit motocicletele cu Cielo a carui date tocmai le-am enumerat. Nu vrem jihad or something, vrem sa ne de-a asigurarea sa ne putem face motocicletele caci sunt cam terminate. Respectivul nu risca probabil mai nimic (vreo 2 puncte) dar ramane om, mai ales ca am inteles ca e un individ in varsta cu parul alb. Omul a coborat a ras un pic uitandu-se la motociclete si a plecat. Daca aveti masina asta prin cartier sau pe la munca o informatie ne-ar salva de la cheltuieli uriase pentru cele doua motociclete, un ZXR 750 si un F4i sport.

Va multumesc!

 

 

 

P.S. Am fost la politie, am facut constatarea s-a facut citatie respectivului proprietar al masinii care este o femeie si nu barbatul care a facut boacana respectiva dar slabe sanse sa iasa ceva

 

 

TRE SA NE FACEM DREPTATE SINGURI IN UNELE CAZURI CUM AR FI ASTA.... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia care stau in bloc la Dunarea. .decat sa va datzi martori inocenti pe forum, ATI FACUT CEVA SA REGLATI PE DOBITOC?!? Eu cred ca NIMIC. . ca parcheaza jigodia sub bloc la voi si voi nici macar un borcan plin cu castraveti nu ia-ti plantat in parbriz. . ce sa mai zic de 2-3-5 tarnacoape infipte in masina. .ala bulgaria. . . Numai gura e de voi. .dar altfel. . .niente. Va datzi solidari, va crizatzi pe balcon, dupa care aprindeti o tigare, luati un Skol din frigi, si va bagatzi la un film, cu coaileee in aer. . .Hai Romale!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia care stau in bloc la Dunarea. .decat sa va datzi martori inocenti pe forum, ATI FACUT CEVA SA REGLATI PE DOBITOC?!? Eu cred ca NIMIC. . ca parcheaza jigodia sub bloc la voi si voi nici macar un borcan plin cu castraveti nu ia-ti plantat in parbriz. . ce sa mai zic de 2-3-5 tarnacoape infipte in masina. .ala bulgaria. . . Numai gura e de voi. .dar altfel. . .niente. Va datzi solidari, va crizatzi pe balcon, dupa care aprindeti o tigare, luati un Skol din frigi, si va bagatzi la un film, cu coaileee in aer. . .Hai Romale!!!

 

ce sa-i facem, asta-i situatia! we have to live with it.

Editat de _Dexter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia care stau in bloc la Dunarea. .decat sa va datzi martori inocenti pe forum, ATI FACUT CEVA SA REGLATI PE DOBITOC?!? Eu cred ca NIMIC. . ca parcheaza jigodia sub bloc la voi si voi nici macar un borcan plin cu castraveti nu ia-ti plantat in parbriz. . ce sa mai zic de 2-3-5 tarnacoape infipte in masina. .ala bulgaria. . . Numai gura e de voi. .dar altfel. . .niente. Va datzi solidari, va crizatzi pe balcon, dupa care aprindeti o tigare, luati un Skol din frigi, si va bagatzi la un film, cu coaileee in aer. . .Hai Romale!!!

:rock: ce-mi place cand le mai da cineva peste nas la toti vitejii p**** :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....... ATI FACUT CEVA SA REGLATI PE DOBITOC?!? Eu cred ca NIMIC. . ca parcheaza jigodia sub bloc la voi si voi nici macar .......

Poate pentru simplu fapt ca ala nu locuieste acolo si parcase ocazional... :rock: Oricum este "varsata" treaba .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia care stau in bloc la Dunarea. .decat sa va datzi martori inocenti pe forum, ATI FACUT CEVA SA REGLATI PE DOBITOC?!? Eu cred ca NIMIC. . ca parcheaza jigodia sub bloc la voi si voi nici macar un borcan plin cu castraveti nu ia-ti plantat in parbriz. . ce sa mai zic de 2-3-5 tarnacoape infipte in masina. .ala bulgaria. . . Numai gura e de voi. .dar altfel. . .niente. Va datzi solidari, va crizatzi pe balcon, dupa care aprindeti o tigare, luati un Skol din frigi, si va bagatzi la un film, cu coaileee in aer. . .Hai Romale!!!

 

 

cred ca n-ai inteles nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...