Sari la conținut

Trike-uri!


myagi
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 185
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:baldy:

nu e inca construita pozele din link sant reprezentative!

e in proect,oricum nu va fi copia celei in poze

in principiu fiecare cu parerea .

oricum e un simbol in primul rand al romaniei, nu ca asi fi eu un patriot comvis ., dar imi place sa fiu roman si sa pot arata asta!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy:

nu e inca construita pozele din link sant reprezentative!

e in proect,oricum nu va fi copia celei in poze

in principiu fiecare cu parerea .

oricum e un simbol in primul rand al romaniei, nu ca asi fi eu un patriot comvis ., dar imi place sa fiu roman si sa pot arata asta!

:cheers:

 

amice.. dracula nu este un simbol al romaniei.. este un produs al marketingului american precum coca cola, mcdonalds si hd

 

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BELEA cu bea mare ideea. Da de unde facem rost de blonda???

 

Sint cel mai bucuros sa vad ceva romanesc , si daca fraerii aia de vestici cred prostia cu Dracula asta e treaba lor , noi ce sa facem??? Traicu asta cu acoperis e ALTCEVA decit ce vezi in mod frecvent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AndreiRN

amice.. dracula nu este un simbol al romaniei.. este un produs al marketingului american precum coca cola, mcdonalds si hd

 

:)

Si eu credeam ca un Britanic calatorind prin Ungaria si Transilvania sa inspirat din folclor si fapte istorice de a scris romanul. Doar il chema Vlad Dracu.

Ce ati mai da o tura pana la McDonald cu asa jucarie. Poate si cu o blonda alaturi si Coca-Cola in mana.

:cheers:

 

Mie nu-mi place prea mare, prea mult material, se putea mai mica si era ok

Blonda e prea multa pt tinee??

Deci una mai micuta sa fie adaugata kitului tau.

Cate kg?

:D

 

Da de unde facem rost de blonda???

Pai iesi cu asa ceva pe piata si sa vezi cum sar blondele langa tine.

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa este.

poate am gresit.

ideea e care e parerea ta despre thema?

 

ca tema e ok.. dracula e un concept care se vinde :banana:

 

Si eu credeam ca un Britanic calatorind prin Ungaria si Transilvania sa inspirat din folclor si fapte istorice de a scris romanul. Doar il chema Vlad Dracu.

:cheers:

 

si Sadoveanu are romane inspirate din fapte istorice si folclor.. oare de ce nu s-a auzit in "tarile calde" de "Fratii Jderi" ?? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

As avea o rugaminte la voi de aici.....care stiti o punte spate de la triciclurile alea de cofetari,sau de la triciclurile alea lungi rusesti

Caut o punte cu tot cu planetare pt tractiune pe lant

 

va salut.....

L&R

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se face! Caut si tinem legatura. De fapt mi-ai dat o idee pt un cadou pe care as putea sa-l fac fetitei unui prieten motociclist, motociclista la randul ei, la numai 4 anisori. un triciclu cu motor, dezvoltat pe platforma de tula. Asa cum am promis, caut si te anunt. In rest numai de bine! :P

 

PS mai pune poze cu chopperul cu motor de Yama...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat problema,voi folosii diferentialul din cutia de viteze a unei masini, folosesc doar partea interioara si ..va trebui doar sai adaptez pinionul si frina disc..si folosesc doua planetare scurte

 

mersi va salut

roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

sal, si eu sunt interesat cam cat ar fi pretzul unuia , nu neaparat cu motor in V si daca ar face cineva cam ce i-ar trebui ca sa il poata face? si bineintzeles pretzul.

 

 

BAFTA MARE!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vulcan n-am vazut pina acum. orientativ, am vazut la vanzare trike-ul din poza, goldwing la 62000 km din 91, 20 000 eur.

 

Ps. nu cred ca sunt ''facute'' de cineva, asa au iesit pe poarta fabricii cel putin pentru goldwing, bag mana in foc.

post-230-1136380571_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai 100 % dreptate. greseala mea. m-am lasat pacalit de faptul ca in anuntul de vanzare nu mentiona nimic de omologare individuala.

 

acum ca m-ai pus la cautat, am gasit intr-adevar. sunt niste bijuterii. jos palaria pentru cei ce fac asa ceva.

nu m-a interesat fenomenul pina in acest moment dar mai cotrobai ca sunt niste masinarii deosebite :ok:

 

bafta :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Kris, Spire si toti ceilalti! Sunt unii care s-au apucat deja de constructia lor... unu' care e la peste 2000 de km de Ro si care n-are probleme cu omologarea :ok: si altul, mai dement decat nick-ul primului, aici in buc, care tocmai scrie mesajul asta... Trike-ul lui Florin, ca despre el e vb, va fi surpriza! Asa mi-a promis! :welcome: Asta de care m-am apucat eu, are la baza o idee pe care am gasit-o pe-aici... o punte de dacie 1100.... Asa ca, iata-ma procurand o dacie 1100, de fapt numai partea din spate (motor, cutie, punte) cu 2 milioane de lei... (cu 3 imi luam una in stare de functionare...) Sper ca la sfarsitul lunii aprilie sa fie gata!! Acum sunt la faza de curatat si de "aranjat" piesele pe care le-am cumparat.... O sa va tin la curent cu poze ale stadiului in care ma aflu cu constructia! Salve si spor la treaba celor care se apuca de construit! :moto: Va provoc sa va faceti una! Ar fi minunat daca s-ar apuca mai multi si s-ar ajuta intre ei... unu stie sa sudeze, altul sa faca partea electrica... un inginer ar fi bun, un strungar destept.... hmmmm, vise taica! :)

 

si, daca tot v-am zis de poze....

post-5642-1137172700.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macar sa ajungeeti la electrica, ca acolo va pot ajuta eu in we.

CEl mai simplu si ieftin de realizat un trike e dintr-un oltcit, luand toata fatza si plasand ansamblul la spate. motorul ar veni in fatxa axei, ''central'' se blocheaza caseta de directie si gata. Avantajul e ca e usor de adaptat pe un sasiu artizanal, mentinand suspensia, motorul e foarte usor si nu o sa atarne departe in spate, e 4 boxer, deci e plat, etc. SI FARA TOBE SUNA BELEA la 6500 ture (zona la care incepe rosu)

 

mai e varianta cu ansamblu spate de la o broscuta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...