Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Salut,

 

Detin un Simson Sport, are ca sa un fel de bancheta, material de sa este tras peste un cadru metalic cu arcuri.

Am cadru cu arcuri, dar trebuie imbracat. Crezi ca ma poti ajuta? Cam cat costa asa ceva si in cat timp poti s-o faci?

Ma intereseaza doar sa de pilot, fara pasager.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

Detin un Simson Sport, are ca sa un fel de bancheta, material de sa este tras peste un cadru metalic cu arcuri.

Am cadru cu arcuri, dar trebuie imbracat. Crezi ca ma poti ajuta? Cam cat costa asa ceva si in cat timp poti s-o faci?

Ma intereseaza doar sa de pilot, fara pasager.

Salut,

Vreau poze,ca sã fiu sigur c-am înteles exact despre ce e vorba...Unul din verii mei,are-un Simson.Teoretic...! Mobra zace de vreo 8 ani,la unchi-meu,la subsol...La vremea respectivã,mi-i se pãruse dificil,sã refac seaua aia.A fost prima datã când am gãsit arcuri si iarbã de mare,într-o sea unsure.gif.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e cea mai buna poza pe care o am acuma:

20110923004.jpg

Practic am doar cadru metalic cu arcuri, peste ea trebuie face ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Dariane, ce trebuie sa fac sa primesc si eu saua aia de KLE ca, desi ti-am promis ca vin si stau cu tine sa o termini, aseara nu te-am mai prins la telefon. Cred ca am asteptat destul cu ea, nu vreau sa zic mai multe dar vad ca la altii se poate si mai repede de 9-10 luni ca la mine. Ti-am spus anul trecut ca nu ma grabesc cu ea dar parca totusi a trecut cam mult de atunci. Ce ma deranjaza cel mai mult este faptul ca desi stau pe tine cu telefoanele si insist, nu reusesti sa gasesti timp sa o termini odata ! Fa un efort te rog ca mai am putin si vand si motocicleta. Am sa ma bucur mult de saua ta in cazul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man probabil ai mai auzit din astea, ce dracu sa fac cu o turma de mitze care si-au facut obicei sa-mi varzareasca seaua?

Aseara n-am mai pus husa pe moto si chiar au intrecut masura, e plina de gauri :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pffff...drace...unui prieten,i-am fãcut special din cauza asta,o husã care-mbracã doar seaua.Am folosit poliplan gros,material din care se fac bannerele de pe stradã.Se prinde de motocicletã,în 6 puncte,câte 3 pe fiecare parte.Materialul ãsta,are tzesãtura din fibrã de sticlã.Tzine mai bine,la zgârieturi si-mpunsãturi (gheare,cemai...! ).Dacã-i prinsã asa,mâtzele n-au cum sã se mai bage pe dedesubt,sã stea direct pe sea.. Încearcã sã-ncropesti ceva de genul ãsta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Darian.

 

Am de retapitat 2 sei(pasager si pilot) de cbr 900rr.

 

post-63013-0-36682600-1342001999_thumb.jpg

 

Cam asa vreau sa arate. Doar ca in loc de galben negru si in moc de negru galben. La pasager nu vreau nimic modificat iar la pilot in spate o vreau putin mai lunga(1cm) ca am un luft si se vede urai, Sa fie mai moale(gen ceva silicon) si sa nu mai fie atat de in panta(in cap) ca sa nu mai lunec ca pe topogan la prima decrlerare si dand cu bilutele de tancpad.

 

Cat ar costa toata treaba asta si cat ar dura?

 

Multumesc o zi faina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Farã broderii ( RR si HONDA,de pe locul pasagerului),ar costa 200 ron. RR-urile,dacã-s destul de mari,poate-as reusi sã le fac prin insertie de material.Logoul cu Honda,însã,clar,din broderie.Ca timp de executie...hmmm...mã vizitezi de vreo 3 ori,te plimbi prin parc,vreo orã,de fiecare datã,si rezolv (stau pe-o strãdutzã care dã-n Cismigiu).Primele 2 dãtzi,ca sã-mi fac tipar la ele,si-a 3-a oarã,ca sã le desfac si capsez pe cele noi.Aicea,s-ar putea sã dureze mai mult...O sã-l întreb pe @dkid,cât ar costa broderiile

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si presupun ca dureaza pana vine broderia nu? Ca si culori inca nu sunt sigur cum sa le fac. Mai bine dau o fuga pana la darian si isi da si el cu parerea.

 

Deci o sa dau o fuga pe la tine darian si sa stabilim ce si cum da pe saptamana viitoare.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... sal'tare!

'ți muriră iar telefoanele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si presupun ca dureaza pana vine broderia nu? Ca si culori inca nu sunt sigur cum sa le fac. Mai bine dau o fuga pana la darian si isi da si el cu parerea.

 

Deci o sa dau o fuga pe la tine darian si sa stabilim ce si cum da pe saptamana viitoare.

Numai bine.

OK.Dupã ce te hotãrãsti,dau comanda de broderie,si când vine (max. 2-3 zile),mã vizitezi,sã fac tipar.A doua zi,vii sã le schimb fetzele.Între timp,poti sa mergi cu motocicleta,cu seile nemodificate.

 

@nflt: da,vãd cã si fixul,nu mai vrea...am re-re-re...cârpit cablul,da' de data asta,e si ceva din centralã.Mâine,vino sã-ti iei seaua.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , am si eu un BMW F650GS din 2003 cu sa galbena. E cam joasa pentru mine si cam tare. Se poate sa o faci cat mai inalta si mai moale(si pt mine si pasager) si eventual tot cu aceeasi culoare/tip de material ?

de asemenea se poate face in aceeasi zi ? ca nu am unde lasa motorul fara sa.

dscn39391.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Ca sã iasã ca lumea,înãltzarea ar trebui s-o fac cu silicon.Ãsta,la cât de mult trebuie turnat,nu merge fãcutã toatã lucrarea,doar într-o singurã zi.N-are când sã se usuce,ca dup-aia,sã pot sã-mbrac totul,cu burete moale.Mã-ntind pe 2 zile,cu totul.Dacã vrei,recuperez husa cruiserului meu...Acoperi si nu se vede lipsa seii.Si-ar mai fi problema culorii- galbenul ãla,e-o culoare mai "plinã ",o nuantã mai spre portocaliu,decât ce existã disponibil. Dacã vrei,treci pe la mine,sã-ti arãt,cã mai am o bucatã.

He,he...Acu' vreo 5 ani,când cochetam cu ideea de-a cumpãra si eu un GS,si se putea personaliza pe calculator,asta era combinatia mea favoritã - cu ABS,culoare "arctic blue" si cu seaua galbenã rolleyes.gif...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok , atunci decat un galben urat mai bine un negru ceva sau gri inchis , ai niste poze cu ce ai mai facut pentru f650gs? Ma intereseaza sa fie cat mai simplu sa nu am probleme cu apa la cusaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,îmi dai de lucru...Am peste 900 de poze....Sã nu uit: am negru de 2 feluri,si gri,2 tonuri diferite:unul mai "silver" si celãlalt,mai închis. Bãnuiesc c-o sà-l vrei p-ãla mai inchis,cã se vede mai greu,când se murdãreste (vorbim de-o sea de GS...). Nu-ti fã griji cu "apa pe la cusãturi",cãci chiar dac-ar intra,n-ar avea cum sã ude buretele -dedesubt pun folie de plastic,în câteva straturi,nu doar unul.Oricum,încerc s-astup gãurile de la cusãturi,cu prenandez (nu cu silicon,cã nu prea aderã la textilul de pe spatele pielii sintetice ,aviz concurentei wink.gif).

 

post-2143-0-77749800-1342694252_thumb.jpgpost-2143-0-60406400-1342694283_thumb.jpgpost-2143-0-95281700-1342694314_thumb.jpgpost-2143-0-39528600-1342694551_thumb.jpgpost-2143-0-92086600-1342694611_thumb.jpgpost-2143-0-07445000-1342694647_thumb.jpg

 

Astea-s poze cu 2 sei diferite....Sunt sigur cã mai am si cu altele,dar pe toate cele de 650 GS,le-am cam fãcut în acelasi stil,ca pe-astea.Acu' vreo sãptãmânã,am modificat una,ceva mai simplutz.O sã-l rog pe stimatul client,sã punã el,niste poze.Culmea e cã ieri,am primit o cerere de modificare a unei alte sei de GS,cu pozã atasatã.Asta,e la extrema cealaltã - foarte sofisticatã..Sea Corbin -

 

 

post-2143-0-32192200-1342696449_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,îmi dai de lucru...Am peste 900 de poze....Sã nu uit: am negru de 2 feluri,si gri,2 tonuri diferite:unul mai "silver" si celãlalt,mai închis. Bãnuiesc c-o sà-l vrei p-ãla mai inchis,cã se vede mai greu,când se murdãreste (vorbim de-o sea de GS...). Nu-ti fã griji cu "apa pe la cusãturi",cãci chiar dac-ar intra,n-ar avea cum sã ude buretele -dedesubt pun folie de plastic,în câteva straturi,nu doar unul.Oricum,încerc s-astup gãurile de la cusãturi,cu prenandez (nu cu silicon,cã nu prea aderã la textilul de pe spatele pielii sintetice ,aviz concurentei wink.gif).

 

post-2143-0-77749800-1342694252_thumb.jpgpost-2143-0-60406400-1342694283_thumb.jpgpost-2143-0-95281700-1342694314_thumb.jpgpost-2143-0-39528600-1342694551_thumb.jpgpost-2143-0-92086600-1342694611_thumb.jpgpost-2143-0-07445000-1342694647_thumb.jpg

 

Astea-s poze cu 2 sei diferite....Sunt sigur cã mai am si cu altele,dar pe toate cele de 650 GS,le-am cam fãcut în acelasi stil,ca pe-astea.Acu' vreo sãptãmânã,am modificat una,ceva mai simplutz.O sã-l rog pe stimatul client,sã punã el,niste poze.Culmea e cã ieri,am primit o cerere de modificare a unei alte sei de GS,cu pozã atasatã.Asta,e la extrema cealaltã - foarte sofisticatã..Sea Corbin -

 

 

 

daca ai avut tupeul sa faci referire la mine cu faza cu etansatul cusaturilor cu silicon fara sa sti ce material si ce silicon folosesc eu, nu ai vazut live nici un scaun facut de mine si ai tupeul sa incerci sa-mi faci reclama proasta , sa sti dariane ca nu asa iti castigi clienti ci prin munca cinstita, asa ca fi mai atent la lucrarile tale , fa-le mai cu gust, fara CUTE, cu cusaturi mai DREPTE, de simetrie cred ca nu ai auzit in viata ta, plus ca stiu cel putin 2 prieteni din buc care si-au facut la tine scaunul si nu a tinut mai mult de 1 SEZON, si totusi nu am avut treaba cu tine,dar vad ca pe tin te mananca rau, SI SINCER CU PRENANDEZ NU ETANSEZI MAI ALES CAND E VORBA DE APA, DECI VAD CA FOLOSESTI METODE COMUNISTE SI TE LEGI DE ALTII, SPER CA E ULTIMA DATA CAND AI TUPEUL SA MAI FACI COMENTARII DE GENUL ASTA PE FORUM SI SILICONU PE CARE IL FOLOSESC EU PRINDE PE ABSOLUT ORICE DAR TU NU AI DE UNDE SA STI DAR VORBESTI DEAMP....PE FORUM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai avut tupeul sa faci referire la mine cu faza cu etansatul cusaturilor cu silicon fara sa sti ce material si ce silicon folosesc eu, nu ai vazut live nici un scaun facut de mine si ai tupeul sa incerci sa-mi faci reclama proasta , sa sti dariane ca nu asa iti castigi clienti ci prin munca cinstita, asa ca fi mai atent la lucrarile tale , fa-le mai cu gust, fara CUTE, cu cusaturi mai DREPTE, de simetrie cred ca nu ai auzit in viata ta, plus ca stiu cel putin 2 prieteni din buc care si-au facut la tine scaunul si nu a tinut mai mult de 1 SEZON, si totusi nu am avut treaba cu tine,dar vad ca pe tin te mananca rau, SI SINCER CU PRENANDEZ NU ETANSEZI MAI ALES CAND E VORBA DE APA, DECI VAD CA FOLOSESTI METODE COMUNISTE SI TE LEGI DE ALTII, SPER CA E ULTIMA DATA CAND AI TUPEUL SA MAI FACI COMENTARII DE GENUL ASTA PE FORUM SI SILICONU PE CARE IL FOLOSESC EU PRINDE PE ABSOLUT ORICE DAR TU NU AI DE UNDE SA STI DAR VORBESTI DEAMP....PE FORUM

 

Zãu,îmi pare rãu cã ai reactia asta....N-a fost deloc în intentia mea,sã te-atac.Cinstit,eu chiar ti-am admirat lucrãrile,si nu stiu de ce te-ai simtit jignit.Nu stiu de când te-ai apucat tu,sã lucrezi sei,dar au fac asa ceva,de vreo 12-13 ani,dinainte sã am carnet (aveam scuter).Din contrã,vãd cã tu,mã lovesti sub centurã.La faza cu siliconul,am zis-o din experientzã, nu cu rãutate.De-aia am si zis "aviz concurentei", adicã un fel de sfat prietenesc. N-am mai auzit de silicon care "sã prindã pe orice".Dacã vroiam sã te jignesc,postam direct pe topicul tãu,si ziceam clar,cà eu n-am mai întâlnit la nimeni,inclusiv marii producãtori after-market,sã izoleze cusãturile,cu silicon Când o sã ai la activ fãcute peste o mie de sei ca mine, atunci sã te vãd c-o sã ai 100% clienti multzumitzi.Si-s chiar taaare curios ce fiabilitate o sã aibe seile fãcute de tine,cu materialul ãla minune,care zici cã-i gros,si se-ntinde de se dubleazã.Si apropo...scaunele moto,se numesc sei. Scuze,da' deja,m-am enervat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zãu,îmi pare rãu cã ai reactia asta....N-a fost deloc în intentia mea,sã te-atac.Cinstit,eu chiar ti-am admirat lucrãrile,si nu stiu de ce te-ai simtit jignit.Nu stiu de când te-ai apucat tu,sã lucrezi sei,dar au fac asa ceva,de vreo 12-13 ani,dinainte sã am carnet (aveam scuter).Din contrã,vãd cã tu,mã lovesti sub centurã.La faza cu siliconul,am zis-o din experientzã, nu cu rãutate.De-aia am si zis "aviz concurentei", adicã un fel de sfat prietenesc. N-am mai auzit de silicon care "sã prindã pe orice".Dacã vroiam sã te jignesc,postam direct pe topicul tãu,si ziceam clar,cà eu n-am mai întâlnit la nimeni,inclusiv marii producãtori after-market,sã izoleze cusãturile,cu silicon Când o sã ai la activ fãcute peste o mie de sei ca mine, atunci sã te vãd c-o sã ai 100% clienti multzumitzi.Si-s chiar taaare curios ce fiabilitate o sã aibe seile fãcute de tine,cu materialul ãla minune,care zici cã-i gros,si se-ntinde de se dubleazã.Si apropo...scaunele moto,se numesc sei. Scuze,da' deja,m-am enervat.

 

ideea e clara nu aveam nevoie de un sfat prietenesc scris asa incat sa-l vada toata lumea, daca era asa sincer sfatul cum zici tu trimiteai un pm, dar tu aveai alta intentie, aia cu reclama proasta fara sa sti despre ce e vorba, si daca faci sei de 13 ani tin sa te anunt ca tot a mai evoluat in timpul asta asa c nu te mai mira atat de siliconul asta care ma refeream ca prinde pe orice adica in domeniul asta, si inainte sa=l folosesc l=am testat, si sa sti ca MARII PRODUCATORI NU FOLOSESC LA SEI PRENANDEZ PTR ETANSARE, si ai putea sa incerci sa nu mai folosesti silicon de lipit BUDA la inaltarea seilor, ca nu e ok deloc, vezi ca a mai evoluat treaba si cred ca poti folosi ceva mai profesional ca sa nu mai stai dupa siliconul ala de buda pana se usuca strat cu strat asta asa ca SFAT PRIETENESC. SI ITI MAI SPUN ULTIMA DATA SA ITI VEZI DE TREABA TA SI SA NU TE MAI INTERESEZE CU CE MATERIALE LUCREAZA ALTII SI LASA-I TE ROG PE CLIENTI SA CRITICE LUCRARILE, ASA CUM SE INTAMPLA FOARTE DES LA TINE. SI NU AM NEVOIE DE SFATURI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea e clara nu aveam nevoie de un sfat prietenesc scris asa incat sa-l vada toata lumea, daca era asa sincer sfatul cum zici tu trimiteai un pm, dar tu aveai alta intentie, aia cu reclama proasta fara sa sti despre ce e vorba, si daca faci sei de 13 ani tin sa te anunt ca tot a mai evoluat in timpul asta asa c nu te mai mira atat de siliconul asta care ma refeream ca prinde pe orice adica in domeniul asta, si inainte sa=l folosesc l=am testat, si sa sti ca MARII PRODUCATORI NU FOLOSESC LA SEI PRENANDEZ PTR ETANSARE, si ai putea sa incerci sa nu mai folosesti silicon de lipit BUDA la inaltarea seilor, ca nu e ok deloc, vezi ca a mai evoluat treaba si cred ca poti folosi ceva mai profesional ca sa nu mai stai dupa siliconul ala de buda pana se usuca strat cu strat asta asa ca SFAT PRIETENESC. SI ITI MAI SPUN ULTIMA DATA SA ITI VEZI DE TREABA TA SI SA NU TE MAI INTERESEZE CU CE MATERIALE LUCREAZA ALTII SI LASA-I TE ROG PE CLIENTI SA CRITICE LUCRARILE, ASA CUM SE INTAMPLA FOARTE DES LA TINE. SI NU AM NEVOIE DE SFATURI

 

Tu chiar ai ceva probleme la mansarda, nu te mai baga pe topicul omului, e topicul lui si poate sa scrie ce vrea pe el..

esti un marlan parerea mea

Si legat de cat de mult tin seile lui Darian... eu am saua de 5 ani, e ca in ziua in care mi-a facut-o

calmeaza-te ca iti faci singur reclama proasta

 

L.E - in cazul in care te intrebi de ce ma bag - este vorba de atitudinea ta..

Editat de THC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si legat de cat de mult tin seile lui Darian... eu am saua de 5 ani, e ca in ziua in care mi-a facut-o

Facand o medie intre a ta si a mea (2 ZILE!!!) iese...cat iese.

 

PS A nu se intelege ca fac reclama cuiva, concluzia mea a fost ca data viitoare iau in considerare zicala aia cu "ce face omul cu mana lui..."

Editat de Kollar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facand o medie intre a ta si a mea (2 ZILE!!!) iese...cat iese.

 

PS A nu se intelege ca fac reclama cuiva, concluzia mea a fost ca data viitoare iau in considerare zicala aia cu "ce face omul cu mana lui..."

 

OK, sa inteleg ca dupa 2 zile s-a stricat? si te-ai dus cu ea la Darian si nu ti-a remediat problema?

Inteleg sa se mai intample chestii din astea insa eu personal nu am auzit..

 

Pentru curiozitatea mea, ce s-a stricat la saua ta in 2 zile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie Darian mi-a refacut atat sheaua cat si broderia pe barba lui, adica gratis, si asta doar pentru ca am avut o "chestie" la broderia initiala ca nu mi-a placut si care i-am semnalat-o.

Nu l-am vazut in viata mea pe omul asta pentru ca sunt din Timisoara si el din Bucuresti, dar ne-am inteles la telefon si pe net.

 

Si stiu ca l-a costat ceva refacerea sheii, pentru ca nu numai ca mi-a reimbracat-o, dar a si trimis-o la brodat la kidu' inca odata ... dupa cum spuneam, totul pe cheltuiala lui ...

Asa ca nu stiu cati mesteri mai gasiti voi, si la preturile astea, care sa faca asa ceva ...

 

asa ca fi mai atent la lucrarile tale , fa-le mai cu gust, fara CUTE, cu cusaturi mai DREPTE, de simetrie cred ca nu ai auzit in viata ta

Uite una facuta de tine, poza luata de pe topicul tau, ca sa avem un termen de comparatie, daca tot ai tinut sa-ti faci simtita prezenta pe acest topic.

post-58202-0-36388700-1343132125_thumb.jpg

Editat de Orvo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...