Sari la conținut

Reparatii sei


darian
 Share

Postări Recomandate

Sorry,numa' sintetic...N-am masina,pt. piele.Si oricum,nu recomand sei din piele naturala,decat la choppere de expozitie,si care nu prea stau p-afara.Sa nu mai zic,ca majoritatea lucrarilor solicitate,sunt cu referire la comfort -iar seile din piele naturala,si comfortabile...N-am prea vazut...!

Un set de sei,pt. Virago 535,am aicea.A ramas si motoreta,din cauza zapezii...Seile,multumita unui vecin "amabil",au fost taiate cu cutter-ul.Ca tot am umblat si la burete,ca sa-l lipesc,i-i le-am si latzit, cu vreo 2 cm pe fiecare parte.Daca vrei,vino sa le vezi,cum au iesit...

 

Era sa uit: sa'rna,nenea Robert ! Si pt. aprecieri,si pt. poze.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma intereseaza o modificare pentru o sea de Honda CBF 600. Am inteles ca nu ar fi prima.

 

Informatiile de baza: cat costa, cand se poate, cum ti-o aduc (prefer sa aduc numai seaua ca motorul e la garaj).

 

In ceea ce priveste modelul, vorbim la fata locului. Sunt deschis la sugestii atata timp cat nu mai imi amorteste poponeata dupa 200 de km si nu ma sui pe rezervor la fiecare frana mai tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile...! Banuiesc c-ai vazut ce-am mai facut,si cam cat costa, ce vrei tu...Peste noapte,n-am modificat "tariful" :love: . Deci,pina-n 150 ron. O aduci cand vrei-pt. mine,Revelionul,e-o zi,la fel ca celelalte... In functie de complexitate,dureaza 1-6 zile.Fa niste poze,cu seaua montata.Ca sa-mi dau seama de unghiul seii,si de liniile de imbinare,ale carenelor/capacelor. Asa,stiu unde sa ma "leg" de restul motoretei, mai ales cand e vorba de una multi-colora (caz general).

Ai dreptate,am mai facut pt. CBF600,cel putin una,si chiar acu' cateva luni.Da' la cate sei mi-au trecut prin mana,nu pot sa mai tzin minte,chiar toate detaliile.Na...si varsta :) ...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OK.Nu-i musai sa vii si cu motoru',de-aia ziceam de poze...Dar,intr-adevar,e preferabil sa vii si cu el - asa, pot sa-ti arat,exact unde si cat se vor face modificarile.E mai usor,mai ales pt. tine,sa-ti dai seama de transformare.Plus,ca pot ,in felul asta,sa vad unde stai tu,pe sea,mai ales la drum lung,si sa stiu unde sa adaug 'bariera"dintre tine si pasager - ca pot s-o fac,dinspre locul tau,sau dinspre locul pasagerului.Sunt cateva "chichitze",care se rezolva mai usor,venind si cu mobra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dariane, crede-ma ca mi-as misca fundul pana la tine pentru a vedea seile de Virago, dar sunt operat de curand la piciorul stang in urma unui accident moto. Asa ca, daca poti, fa-le niste poze si poate ne intelegem. Un pret pentru ele si pentru o sa de TDM(aproximativ). Imi cer scuze pentru rugaminte, dar cu seile la tine l-as trimite pe cumnatul meu si vreau sa vad inainte despre ce e vorba. Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimabile...Promit ca maine,cobor in fatza blocului,cu aparatul foto,si le fac cateva poze.Desi,era o chestie, sa le fi facut poze,azi,dupa ploaie,sa se vada cum sta apa,la 'nasturii' aia,care trag pielea sintetica-n jos. Ca,in afara de inlocuit pielea, taiata de-un vecin de-al proprietarului mobrei,mi-a cerut si-o latire a seilor,mai ales a celei de pilot.Omu' nu-i chiar "micutz", ca mine.Si-atunci,am folosit butoni ,gen nasturi,ca sa stea unde trebuie,fatza de piele.Seaua,e usor concava (scobita).Plus,ca motoreta,are si sissy-bar,cu pernutza cu butoni.Na,sa fie-n acelasi stil...!

Referitor la pretz,tre' sa stiu exact,ce anume vrei modificat...Oricum,cam vezi ce tarife am...

Mesaj completat

Inca niste poze,de la ultimile lucrari.Sei de Transalp si de BMW F650 Scarver.La cele de TA,am modificat forma,si le-am mai adaugat burete,sa fie mai confortabile,la drum lung.la cea de BMW,motoreta fiind destul de inalta,si proprietarul,o don'soara,am scobit,la limita bunului simt,la locul de pilot.Cererea a fost asa,si s-o fac cat mai asemanatoare,cu cea facuta de Top-sellerie:post-2143-1262553881_thumb.jpgpost-2143-1262554232_thumb.jpgpost-2143-1262554271_thumb.jpgpost-2143-1262554303_thumb.jpgpost-2143-1262554340_thumb.jpgpost-2143-1262554405_thumb.jpgpost-2143-1262554464_thumb.jpgpost-2143-1262554497_thumb.jpgpost-2143-1262554539_thumb.jpgpost-2143-1262554570_thumb.jpg

post-2143-1262553925_thumb.jpg

post-2143-1262554370_thumb.jpg

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Darian, ceva poze pentru mine?

Fii atent,ce idee mi-a venit: iti trimit prin curierat,reiserele alea,venite de pe ebay.In cutia lor,iti bag si mostre de albastru,ca sa vezi exact despre ce e vorba,nu poze cu ele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DARIANE CUM MERG MODIFICARILE LA SEAUA DE HORNET ????

SPOR LA TREABA !!!

 

 

Lucrez la 8 sei,odata...Trec de la una,la alta...Am 2 sei de Hornet,apropo... :wacko:

@GES: mersi pt. poze si aprecieri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lucrez la 8 sei,odata...Trec de la una,la alta...Am 2 sei de Hornet,apropo... :D

@GES: mersi pt. poze si aprecieri

 

Salutare Darian.

Dupa cum ti-am promis am sa revin cu alta lucrare. Cele doua sei lucrate la el au iesit SUPER :banana:

 

deci...post-28174-1263539087_thumb.jpg pe cand asa ceva si la saua mea de DR ? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O aduci la sfarsitul saptaminii viitoare.Pina atunci,am de lucru,la seile incepute.Sau,o aduci,da' nu cred sa am si timp s-o termin mai repede.Oricum,mersi de increderea acordata

Mesaj completat

Inca 3 sei,facute in week-end: una de CBR,venita de la Deva,si 2 de CB500:

post-2143-1264420385_thumb.jpgpost-2143-1264420428_thumb.jpgpost-2143-1264420483_thumb.jpgpost-2143-1264420544_thumb.jpgpost-2143-1264420939_thumb.jpgpost-2143-1264420875_thumb.jpgpost-2143-1264420345_thumb.jpg

 

 

Mesaj completat

Tocmai am terminat o sea de Hornet,venita de la Iasi:

post-2143-1264682018_thumb.jpgpost-2143-1264682203_thumb.jpgpost-2143-1264682274_thumb.jpg

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Foarte civilizat,din partea ta,sa-ti faci reclama,pe toate topicurile celorlalti...

 

 

salut dariane... ce faci? man... cand imi trimiti si mie sheile alea alemele? vreau sa nu le mai ridici in sus cum vorbisem noi si modificari. vreau sa le imbraci in ceva aderent. nu stiu ce material. ceva cand stau cu picioarele sa nu alunec. ai asa ceva? sau sa le imbraci in neopren ceva de genu.

 

astept raspuns. merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand...multumesc Darian! Lucrarea a iesit super!

Imi cer scuze pentru calitatea pozelor dar sunt facute cu telefonul mobil in parcare si fara prea multa lumina dar si asa seile arata foarte bine.

Recomand cu multa caldura pentru orice fel de modificare a seii.

 

Ride on open road.

post-22035-1265622707_thumb.jpg

post-22035-1265622750_thumb.jpg

post-22035-1265622772_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Darian,

Numele meu este Marian Burlan si trebuie sa iti spun ca am ajuns din greseala pe acest topic insa am ramas surprins de calitatea lucrarilor tale !!!

Nu ma gandisem sa fac vreo modificare insa trebuie sa recunosc ca dupa ce m-am uitat cu atentie pe toate paginile acestui topic m-am decis sa iti cer ajutorul.

Felicitari ptr ceea ce iti iese din maini, esti un artist!!!

Apelez la tine ptr o modificare la o sa de Honda CBF 600 S.

As vrea sa fie mai moale deoarece dupa cateva sute de kilometrii iti cam batatoreste partea dorsala.

Crezi ca ai putea sa ma ajuti cu un''facelift'' ?

Motocicleta este aproape noua, saua este in perfecta stare insa as dori sa aiba mai mult burete/gel si sa fie mai blanda cu posteriorul.

Ma gandesc tot la piele neagra, eventual cusuta cu ata rosu inchis/visiniu.

Cat crezi ca m-ar costa si in cat timp ar fi gata ?

Crezi ca ma poti ajuta pana vine vremea sa o scot din barlog?

Atasez si o foto cu Mobra, as vrea sa aranjez ambele sei.

 

Multumesc anticipat si inca o data felicitari ptr ceea ce faci !!!

post-49054-1266270852_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru calitatea lucrarilor tale!

 

Acum eu vreau sa te intreb o chestie, huse de rezervor ai facut? Cu pernite laterale, prinderi si tot tacamul?

Si daca se poate, cam cat crezi ca ar costa una pentru un rezervor de Yamaha Super Tenere?

 

Multumesc anticipat si spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,am mai facut.Asa,de ambitie...Dar! Din punct de vedere al rentabilitatzii,e dezastru.Clar,e foarte multa munca si timp pierdut,o gramada de tipare si material stricat,pina nimeresc forma perfecta.Nu merita,mai ales ca-i vorba doar de-o singura husa.La mai multe,poate...C-as pastra tiparul...Dar,asa...NU!

...Vezi ca mai apar de vanzare,pe ebay,asa ceva...Originale,facute de Bagster,in special...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

m-ar interesa si pe mine sa lucrz un pic la sea (sv 1000) ideea e sa o facem mai moale, cel mai mult ma deranjeaza pe lateral (nu fac ture lungi dar devine enervant si la ture medii)

 

e posibil sa facem ceva cu gel?

unii zic ca e bine altii ca nu, presupun ca nu se va mai putea refolosi vinilinul de fabrica, e posibil sa folosesti tot ceva asemanator ca si calitate sau ai ceva superior antiderapant cum spunea stimabilul de mai sus ?!

 

te rog sa imi spui la ce costuri sa ma astept.

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,am mai facut.Asa,de ambitie...Dar! Din punct de vedere al rentabilitatzii,e dezastru.Clar,e foarte multa munca si timp pierdut,o gramada de tipare si material stricat,pina nimeresc forma perfecta.Nu merita,mai ales ca-i vorba doar de-o singura husa.La mai multe,poate...C-as pastra tiparul...Dar,asa...NU!

...Vezi ca mai apar de vanzare,pe ebay,asa ceva...Originale,facute de Bagster,in special...

 

 

Am inteles, multumesc frumos pentru raspuns Darian. Oricum cred ca te voi contacta pentru modificarea seii.

Spor la treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre Dariane bre. Vie imparatia ta, faca-se voia ta...etc.

Pentru o Yamaha Tenere 2009 se poate face o modificare? Vreau sa fie mai moale saua, sa fie mai bine delimitat locul pasagerului si daca se poate sa folosesti o "piele" mai hoatza asa, anti slip. Se poate?

 

Bai Stege,trai-ti-ar...! Tocmai tzie,sa nu-ti fac?! Normal ca se poate face...!

 

@ valbi: Idem,se rezolva.Maximum 150 ron.Da' cred ca mai putzin.Tre' sa discutam,cu seaua-n fatza.

@byk: seaua,pot s-o rezolv,aia nu-i bai...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...