Sari la conținut

Accident Lascar Catargiu


icv45
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 827
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nistorescule ai vazut ca pamantul e rotund si se invarte roata! mai tii minte ce teatru' faceai la TV cand a lovit basescu o alta masina de la SPP.

sper sa nu se musamalizeze si sa se faca dreptate.

uite stirea pe protv http://stirileprotv.ro/stiri/eveniment/cor...otocicleta.html ...sunt curios daca o sa se mai vb si de rezultatele finale ale anchetei

 

sanatate multa celor 2

dupa ce o sa iasa din spital un cbr nou o sa i astepte :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sper sa nu se musamalizeze si sa se faca dreptate.

Din pacate insa, in tara in care traim, dreptatea este numai pentru unii. Daca ai bani si relatii, miine trecerea aia de pietoni dispare si apare un "drum cu prioritate"... Exemple care sa confirme ceea ce spun sunt nenumarate. Noi stim doar citeva din numele cu rezonanta. Cu fiecare zi care trece si aflu stiri de genul asta mi se face mai sila de tara asta, legile din tara asta, oamenii din tara asta... Mi-e ciuda ca eu personal nu pot face nimic pentru un pic mai multa normalitate si bun simt. Se pot face marsuri si proteste si reportaje si cite si mai cite.

Degeaba daca legea nu se aplica la fel pentru toti. Eu sunt de parere ca numai o inasprire a legilor corelata cu aplicarea acestor legi identic pentru toti, fara nepotisme si pile si relatii...

Insanatosire grabnica celor doi. Sper sa treaca cit mai repede peste ranile fizice si mai ales cele psihice (pe care multi nu le iau in considerare).

Stima maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un articol despre caz, cu explicatii utile in legatura cu accidentul:

 

http://www.cotidianul.ro/cornel_nistorescu...ideo-66876.html

 

"Contactat de Cotidianul, Nistorescu a refuzat să precizeze dacă va încerca să se împace cu victimele înaintea demarării unei anchete penale efective. Aceasta nu poate fi declanÂşată de procurori decât dacă una dintre victime are nevoie de cel puțin 60 de zile de spitalizare sau dacă depune o plângere prealabilă. Purtătorul de cuvânt al Spitalului Floreasca, Bogdan Oprița, a declarat pentru NewsIn că starea celor două victime este stabilă. Bărbatul este internat la secția de Ortopedie, iar fata a fost operată Âşi se află internată la terapie intensivă. Ea a suferit o ruptură în zona abdominală, a declarat Oprița pentru sursa citată. Medicul nu a putut estima câte zile de îngrijiri medicale necesită cei doi pacienți."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta chiar ca-i tare.

 

Mai incerc o data, poate mai e cineva interesat de circumstante, nu numai de injurat. Nu de alta da` poate bagam ceva la cap. De ce nu a oprit motociclistu` la trecere cand a vazut ca masinile de pe banda 3 opresc? Se putea evita accidentu` sau nu?

 

 

Poate nu a oprit pentru ca X5-ul a trecut peste scuar....nu pe trecerea de pietoni....care intre noi fiind vorba este TRECERE PENTRU PIETONI,nu pt bmw x5 cu sofer jurnalist......

Mai bine ne gandim,de ce nu a respectat legea soferul?ca se putea evita accidentul,decat sa vedem de ce nu a oprit motorul?care oricum avea prioritate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi o chestie de bun simt......citind comentariile de pe motociclism.ro sa isi faca user si sa isi ceara macar scuze........sau ceva.Asa ceva ar fi frumos in cazul oricarui accident.......cei implicati nefiind neaparat persoane publice.

Si eu care vroiam la un moment dat sa ma mut in Bucuresti.Nici de-al dracu nu vin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamne-Doamne nu bate pe nimeni cu parul.

Nenea Nistorescul s-a prostit simultan cu imbogatirea...drum inapoi nu exista.

Creste un copil infiat...Andrei..si primeste pensie alimentara de la ultima (a 4 a) sa nevasta .

A prins-o cu unu' inauntru....adica el la 58 i-o dadea mai greu ....acu tanti e cu unu de 54..

 

De sarbatori doresc lu cornel ca macar 1% din tot scuipatul pe care-l pot dona motociclistii din tara asta sa fie masa lui de craciun..

 

 

Se va impaca cu bietii nostrii camarazi...pe bani...voi ce-ati face ?..

(Acu'...io stau si gandesc in dreptul meu:...ce motocicleta sa-mi iau pentru o bucata de splina rupta?)

 

Ce suntem noi ...batuti de d'alde nistoresti ?...nici macar uniti nu suntem ...din pacate.

 

Sau ma-nsel ?

 

Atunci : LA TREABA ..cine face rost de e-mailurile lu' nistorescu ?...ca avem ce scrie !

cine face rost de telefoanele lu' nistorescu ?...ca avem ce telefona !

cine-i stie adresa ?..ca trebuie sa primeasca si el niste urari !

 

Si nu indemn pe nimeni la ura...doar la fapte... bune !

 

scuip....deci sunt deasupra lu' cornel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se putea evita accidentu` sau nu?

 

dupa cate am citit, se putea evita.

dar motociclistii moralisti sunt ocupati cu injuraturile.

 

neatentia se plateste.

pacat de fata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cate am citit, se putea evita.

dar motociclistii moralisti sunt ocupati cu injuraturile.

 

neatentia se plateste.

pacat de fata.

Crezi ca ar fi deplasat daca te-as ruga sa-mi explici cum se putea evita acest accident dupa parerea ta.Eu frecventez zona zilnic si vreau sa stiu ce am de facut intr-o situatie asemanatoare daca un bou (oricare) se gandeste sa intoarca pe celalat sens de circulatie folosind acea portiune de trotuar.Sper ca esti din Bucuresti sau macar cunosti zona accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crezi ca ar fi deplasat daca te-as ruga sa-mi explici cum se putea evita acest accident dupa parerea ta.Eu frecventez zona zilnic si vreau sa stiu ce am de facut intr-o situatie asemanatoare daca un bou (oricare) se gandeste sa intoarca pe celalat sens de circulatie folosind acea portiune de trotuar.Sper ca esti din Bucuresti sau macar cunosti zona accidentului.

 

daca cei de pe banda 3 au oprit cand au vazut bizonul ca intoarce..e elementar.....sa-ti iei masurile incat sa poti opri.ei am inteles ca au fost pe banda 2. imi pare rau de copii, vinovat e bizonul...dar si eu cred ca se putea evita. ce nu inteleg e de ce nu a dat primul ajutor ptr ca legea te obliga...nu e chestie de omenie sau nu. POate ca fost socat..e singura explicatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca cei de pe banda 3 au oprit cand au vazut bizonul ca intoarce..e elementar.....sa-ti iei masurile incat sa poti opri.ei am inteles ca au fost pe banda 2. imi pare rau de copii, vinovat e bizonul...dar si eu cred ca se putea evita. ce nu inteleg e de ce nu a dat primul ajutor ptr ca legea te obliga...nu e chestie de omenie sau nu. POate ca fost socat..e singura explicatie

Iti recomand sa mai citesti postul nr.10 a lui rocristea,din cate imi dau seama chiar tipul care a dat interviul,sper sa nu ma insel.A fost acolo.

 

Sa moara Bicu ...dupa ce citesc forumul asta de fiecare data ma intreb de ce draq nu avem cel putin trei piloti in MotoGP... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca cei de pe banda 3 au oprit cand au vazut bizonul ca intoarce..e elementar.....sa-ti iei masurile incat sa poti opri.ei am inteles ca au fost pe banda 2. imi pare rau de copii, vinovat e bizonul...dar si eu cred ca se putea evita. ce nu inteleg e de ce nu a dat primul ajutor ptr ca legea te obliga...nu e chestie de omenie sau nu. POate ca fost socat..e singura explicatie

Iti recomand sa mai citesti postul nr.10 a lui rocristea,din cate imi dau seama chiar tipul care a dat interviul,sper sa nu ma insel.A fost acolo.

 

Sa moara Bicu ...dupa ce citesc forumul asta de fiecare data ma intreb de ce draq nu avem cel putin trei piloti in MotoGP... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca cei de pe banda 3 au oprit cand au vazut bizonul ca intoarce..e elementar.....sa-ti iei masurile incat sa poti opri.ei am inteles ca au fost pe banda 2. imi pare rau de copii, vinovat e bizonul...dar si eu cred ca se putea evita. ce nu inteleg e de ce nu a dat primul ajutor ptr ca legea te obliga...nu e chestie de omenie sau nu. POate ca fost socat..e singura explicatie

Iti recomand sa mai citesti postul nr.10 a lui rocristea,din cate imi dau seama chiar tipul care a dat interviul,sper sa nu ma insel.A fost acolo.

 

Sa moara Bicu ...dupa ce citesc forumul asta de fiecare data ma intreb de ce draq nu avem cel putin trei piloti in MotoGP... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca cei de pe banda 3 au oprit cand au vazut bizonul ca intoarce..e elementar.....sa-ti iei masurile incat sa poti opri.ei am inteles ca au fost pe banda 2. imi pare rau de copii, vinovat e bizonul...dar si eu cred ca se putea evita. ce nu inteleg e de ce nu a dat primul ajutor ptr ca legea te obliga...nu e chestie de omenie sau nu. POate ca fost socat..e singura explicatie

Iti recomand sa mai citesti postul nr.10 a lui rocristea,din cate imi dau seama chiar tipul care a dat interviul,sper sa nu ma insel.A fost acolo.

 

Sa moara Bicu ...dupa ce citesc forumul asta de fiecare data ma intreb de ce draq nu avem cel putin trei piloti in MotoGP... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care e legea aia? :D

 

io din cate stiu pe acolo e un indicator pe stalpii din dreapta care limiteaza viteza parca pe la 60 km/h incep sa cred ca permisul (fara vreo intentie de jignire) e luat pe raza judetului arges!?!?!???

 

ma retrag ca incepe sa ma ... si pe urma ajung sa jignesc fara vreo intentie

 

un sfat insa daca mi se permite CITESTE CU VOCE TARE CE AI SCRIS INAINTE SA MAI DAI CLIK

Indicatorul se refera la cum mergi in general pe strada aia, dar daca e vorba de prima intersectie cum pleci din Piata Victoriei (pe stanga Grigore Alexandrescu cu spitalul de copii) acolo nu exista semafor, deci e intersectie nedirijata, deci se aplica chestia aia din codul rutier cu 30km/h. Acuma din cate am inteles eu boul asta de Nistorescu a intrat in tromba de n-a reusit sa se incadreze pe banda a III-a si i-a pleznit pe astia pe a II-a, asa ca asta nici macar cand a intors pe trecerea de pietoni probabil ca nu a respectat restrictia aia teoretica de 30km/h...

 

Apropos, cand facem un mars sa-l injuram pe asta? Eu pana in martie vin doar pe scuter (ca motocicleta e deja la hibernat), dar poate se accepta si asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... si, din cate stiu eu, este semafor la trecerea aia de pietoni

Cred ca e o confuzie, unii spuneau ca accidentul a avut loc in dreptul restaurantului chinezesc (unde intr-adevar e semafor) dar altii spun ca a fost la Grigore Alexandrescu) unde nu e semafor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuip....deci sunt deasupra lu' cornel.

 

Scuipi, deci existi. Ar trebui facut ceva mai eficient. Cu putin mai mult ghinion cei de pe motocicleta nu ar fi putut scuipa. Pentru ca pe un idiot din asta cu bani, X5 il doare la 1 km in fatza p..ii de legile din romania si de cei care le aplica. De Nistorectu' asta ma doare-n dos ca are un copil infiat sau ca nu-si mai poate babardi nevasta din lipsa de putirinta si ala l-a lasat pentru unul cu maciuca mai mare. Pur si simplu nu ma intereseaza in cazul de fata. Idiotul a gresit grav si trebuie sa plateasca. Asa ar trebui sa fie intr-un stat normal, cu o societate sanatoasa si cu institutii care ar trebui sa-si faca datoria.

 

PS - apasati o data butonul Add Reply si asteptati cu rabdare. Nu trageti in server, face si el ce poate.

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol cind se intimpla din cauza inconstientei unora care de altfel se cred atotstiutori[presa] daca vrem sa se rezolve ceva singura sansa este sa rugam OTV-ul sa se ocupe de caz.sanatate celor doi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand sa mai citesti postul nr.10 a lui rocristea,din cate imi dau seama chiar tipul care a dat interviul,sper sa nu ma insel.A fost acolo.

 

Sa moara Bicu ...dupa ce citesc forumul asta de fiecare data ma intreb de ce draq nu avem cel putin trei piloti in MotoGP... :D

Pe Robert Cristea l-am intalnit de multe ori la plimbare si e un motociclist cu vechime si care stie sa se dea bine pe motor (vara de obicei pe Hayabusa) si stie ce spune, asa ca nu cred ca are rost sa punem la indoiala ce spune el relativ la ce spun diversi din astia care sunt inscrisi pe forum de 2-3 zile.

Mai bine hai sa punem la cale sa iesim pe strazi pana nu da zapada si sa facem zarva cu cazul asta, eu astept unul mai harsait in organizat de asa ceva sa bage un program clar si vin si eu macar pe scuterica... Adica presa e a patra putere in stat, si mogulii ei se caca pe noi... Hai sa dovedim ca noi aia care mergem pe partaitoare de orice fel suntem a cincea putere in stat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de c.acat maro...puteam fi oricare in locul baiatului si fetei..multa multa sanatate

 

as scrie trei pagini de injuraturi pis...as pe fata lui de (cuvant urat) ordinar....dar degeaba....

 

 

casca ochiu'! ... sloganul Motociclopilor e fix p..la acum...ce dracu sa mai casti cand iese jeepu dintre flori..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...