Sari la conținut

PLACUTE FRANA - Totul despre Tipuri/Clase/Comparatii


Postări Recomandate

Calitative pe dracu. Nu stiu cat de bine se vede in poza, dar discurile mele au mici zgarieturi de la placutele Nissin. In primavara le schimb.

 

Ma... ce sa zic, poate sunt nissin-uri falsificate :)

Nu cred ca le mai ai pe alea puse din fabrica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 634
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Si eu eram in cautzrea placutzelor perfecte, dar, intimplator, 2 prieteni mi-au imprumutat un set de discuri marite si o pompa de 19mm. Deci, aici tre inceput tuningul, discuri, pompa si ultima, placutzele. Doar cu placutze OEM am mers majoritatea timpului, am folosit si SBS Dual Carbon, race. Altele nu pot sa-mi dau cu parerea, dar avind in vedere ca R1 2007 are din fabrica frina OEM beton, si dozabila pe deasupra, schimbarea discurilor si a pompei a facut vechiul ansamblu OEM sa para dedicat pt gradinitza grupa mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La tine singurul upgrade care merita fata de Brembo FF (OEM) este EBH HH mai als prin prisma calitate/pret sau Carbone. Nu lua Ferodo, bine daca-ti face cineva cadou incearca-le, de ce nu? :D

 

 

FARA FERODO clar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator stress_L&P

salut, care ar fi placute de frana mai bune? am gasit cu 80-90 lei bucata fata/spate dar ma gandesc ca e prea ieftin si nu o sa tina, voi cam la ce bani va uitati? si credeti ca ar fi bune?:P

 

daca-s pentru motoreta de la profil atunci stai linistit ca la ce viteza prinde poti pune picioarele jos ca sa o opresti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

stiu,dar alti zic ca nu simt cand pun frana o.O

 

 

nu conteaza altii, conteaza ce simti tu. daca tin minte bine chiar are frane brembo cel putin pe fata. cauta placute brembo, nu prea poti sa dai gres cu alea! de exemplu pe racingparts.ro. dar sunt mai multe locuri de unde poti cumpara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu conteaza altii, conteaza ce simti tu. daca tin minte bine chiar are frane brembo cel putin pe fata. cauta placute brembo, nu prea poti sa dai gres cu alea! de exemplu pe racingparts.ro. dar sunt mai multe locuri de unde poti cumpara.

multumesc mult:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

:nono:

Nu-s bune??

 

M-am documentat:

Naturally, with type approval for Germany, as confirmed by the KBA (German Motor Transport Authority) code on the reverse of the brake pad.

High-performance brake pads from an international brand manufacturer. Similar pads are used on racing machines.

Special, extra-durable brake pad. Short bedding-in period. Superb friction and therefore deceleration properties.

Outstanding wet braking performance

One of the excellent features of this material is its long service life

Exclusive to Louis. Brand quality at a bargain price.

 

Si aici:

SAITO sinter brake pads are manufactured to exacting OEM standards in one of the world's leading brake pad production facilities. And because we buy big, they are simply great value. Over organic pads, they offer even greater responsiveness in wet conditions, and retain performance better in extreme situations such as emergency stops and alpine descents.

 

SAL

Stie cineva despre placutele astea le-am gasit pe un site in state :

http://www.d2moto.com/showproduct.aspx?ProductID=14297&SEName=2000-2001-honda-cbr-929-rr-kevlar-carbon-front-rear-brake-pads

pretul mi se pare super ok

 

multam

 

 

Ii bun si Volaru'

 

•Volar Motorsport Kevlar Carbon Brake Pads

•Made with Kevlar

•Provide excellent stopping power without noise and rotor galling, even on polished rotors

•Fingertip control and strong, predictable brake response

•Material: Non-sintered / Organic

•Quantity: 6 Brake Pads per package

•Position: Front and Rear

•Fitment:

•2000-2001 Honda CBR 929 RR

00 01 2000 2001 cbr929rr cbr929 929rr brakepads breakpads break VMFA265 VMFA174 FA265 FA174 for

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, dar unde vad ca scrie Kevlar, Carbon, se pun si pe polizorul 929 RR, si e aprobat de German Motor Transport Authority.. nu am ce sa mai comentez eu..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, toate kkturile au TUV in zilele noastre.. nu-i mare scofala, si poti sa mergi cu cu non sintered foarte bine pe zzr1400, conteaza stilul de pilotaj

 

acum 28$ + transport si tot sunt foarte ieftine....

 

daca stai un pic sa te gandesti cat costa un disc nou... parca nu m-as zgarci la placute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Starea actuala a motocicletei este:

-trebuie sa-i schimb uleiul si filtrul (ultima oara au fost schimbate in toamna)

-trebuie sa-i schimb placutele de frana

-trebuie sa-i schimb cauciucurile (nu au fost schimbate in 4 ani, de cand e la mine. fostul proprietar nu stiu ce-a facut)

 

Mentionez ca am mers cu placute si mai roase decat acum, dar n-a scartait nimic la ea. De asemenea, toate accidentele s-au soldat doar cu cateva zgarieturi (daca are vreo relevanta). Ce-a patit? De ce scartaie :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...