Sari la conținut

Accident Pasajul Unirii - acum 20 min....


Haurar
 Share

Postări Recomandate

Ce-i nightwolf, ti-ai inghitit limba? la 22 de ani ai tai, mucosule, n-ar trebui sa dai massuri pe messegner sa-ti iasa tovarasii la lupte pe forum. Ce faci tu in politie ma? masori? te lauzi ca din cauza ta s-au facut expertizele corect si vinovatii nu au scapat? ma da de cand stii tu cum se finalizeaza un dosar?? de cand ai tu acces la astfel de informatii? de cand iti permite tie seful ruletelor sa stai pe forumuri de motociclisti si sa dai din casa?

ba, cine te-a facut ma judecator? ai studii cat o croitoreasa!

ai carnet categoria A? NU! ai motocicleta? NU!

ce *** cauti ma aici? pai cand mi-a murit un copil care a crescut cu mine in casa in accident de motocicleta, ai sarit ca e un inconstient si l-ai facut albie de porci pe forum, fara sa stii detalii, fara sa masori tu accidentul! dup-aia mi-ai spus ca speri sa fii de tura cand o sa cad si eu, ca abia astepti sa ma aduni.

pai ma dobitocule, nu puteam eu in secunda doi sa te trimit cu ruleta de gat la stapanu tau si sa iti fac foaie de drum, sa te duci la tara la rudele lu' maica-ta? nu mai ziceam de spitzu din c*r care te-ar fi usturat o viata.

 

daca nu imi ziceai in cele mai grele momente vorbele alea, poate ca uitam. dar a trecut aproape un an de atunci si inca te mai tin minte. vedem noi cine pe tura cui e si cand.

si fac un apel umanitar, pentru linistea sufletului meu, catre toti cei care ma pot ajuta: cand il intalniti pe nightwolf da-ti-i o mare flegma din partea mea!!!

 

mi-ai promis tu nightwolf ca ne intalnim noi intr-o zi si nu te-ai tinut de cuvant... acum iti promit eu. jeg agramat ce esti.

imi scriai pe pm "creer"... pai imi imaginez ce mortii si ranitii mmai nene, scrii tu in rapoartele alea pe care cica le completezi. poate trebuia sa dau crezare unui om care mi-a zis ca tu in politie nu existi. ca iti iei informatii de la neamuri si faci si tu pe nebunu. esti!

Busted ! :D :D :P

 

:smoke: :D

Editat de pantera
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 232
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Forumul pizdii cu lipsa de moderatori. Sa stearga careva mizeriile offtopic de pe topicul asta!

La porceala sunteti buni, la ceva constructiv, oha!

Si cica e postul craciunului, sa fim mai toleranti, sa dam ce avem mai bun in noi. Io'te, asta e nivelul! Zero barat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor, am citit topicul de fata si l-am recitit apoi pt. a-mi da seama cum s-a ajuns la aruncatul asta cu scuipati in stanga si-n dreapta. Se pare ca "vinovat" este Nightwolf. De ce? Pt. simplul fapt de a se inflamat la adresa unor useri care au scris niste mici aberatii, probabil in ideea de a lua si ei parte la discutie. Apoi au venit altii care s-au legat de faptul ca personajul "in culpa" - Nightwolf - lucreaza in politie, e "militaian", are sau n-are motor s.a.m.d. Oameni buni, din cate am ajuns sa-i cunosc activitatea pe forum (si nu pe cea din timpul serviciului) a lui Nightwolf, acesta a aparut nu de putine ori aici, voluntar, si a pus umarul sa se faca lumina in cazul unor accidente in care nu se stia mai nimic sau informatiile care circulau erau, mai mult sau mai putin, denaturate, plus lamuririle de ordin legislativ pe care le-a oferit unora dintre noi atunci cand acestia pareau sa aibe nevoie. Acest lucru mi se pare laudabil si imi doresc sa continue si de acum inainte in folosul comunitatii moto. E adevarat ca a existat o perioada, daca imi aduc bine aminte, in care, sustine el, cineva posta aberatii de pe userul lui, iar acest lucru a provocat indignarea forumistilor. Se pare insa ca acea perioada s-a stins demult. Asadar, nu inteleg de ce trebuie sa aruncam atat de tare cu noroi in el?! Pt. ca are si el uneori, ca si noi dealtfel, fobiile lui, nervii lui, derapajele/greselile lui mai mult sau mai putin controlate? Toata lumea spune ca el este platit din banii nostrii bla, bla, bla. Nene, pt. ce scrie el pe forum nu este remunerat din banii nimanui, nu va mai impacientati atat. Este prezent aici, cum am mai scris, VOLUNTAR, nu pt. ca are vreo indatorire de serviciu sau a depus vreun juramant in acest sens. Asta doar daca n-o fi agent sub acoperire, ca tot ne plac noua teoriile conspiratiei. :smoke:

Sincer, imi pare rau ca trebuie s-o spun, cred ca pe acest forum sunt mult mai multi useri cu iq sub 90 (sau chiar fara asa ceva) care spun ineptii si "se baga in seama" aiurea oricand au sau n-au ocazia. Dar, ce mai conteaza, toti suntem imaculati si putem arunca nestingheriti cu pietre. Parerea mea.

Editat de andrew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stiti ca nu o sa va dea amenzi dupa userul de pe forum , nu trebuie sa-l pupati pe unde apucati ... A observat toata lumea ce importanta si-a dat pe forum , ati citit postul lui Disney ( pe care o cunosc si stiu sigur ca nu inventeaza asa ceva ) si in continuare sunteti intimidati si insistati cu ce mult ne ajuta el pe noi , ce informatii de mare valoare primim . Hai sa fim seriosi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stiti ca nu o sa va dea amenzi dupa userul de pe forum , nu trebuie sa-l pupati pe unde apucati ... A observat toata lumea ce importanta si-a dat pe forum , ati citit postul lui Disney ( pe care o cunosc si stiu sigur ca nu inventeaza asa ceva ) si in continuare sunteti intimidati si insistati cu ce mult ne ajuta el pe noi , ce informatii de mare valoare primim . Hai sa fim seriosi ...

 

Da, am citit ce a scris disney si mi se par si mie reprobabile faptele descrise de ea. Totusi, mi se pare ca este vorba de un caz relativ izolat, care nu impune stergerea de pe forum a userului "Nightwolf". Cum spuneam, fiecare are greselile sale si plateste pt. ele dupa merit. Probabil ca daca eram in locul lui disney, eram eu acela care initia un astfel de post precum al ei. Insa, in cele pe care le-am scris, am avut in vedere intreaga comunitate de aici care beneficiaza uneori de informatiile oferite de Nightwolf.

P.S. Nu, nu vreau sa ma pun bine cu nimeni de pe acest forum intr-un mod atat de meschin precum cel pe care il insinuezi tu, drept urmare nu trebuie sa "pup pe unde apuc" si nici intimidat nu ma simt. :smoke:

Editat de andrew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am citit ce a scris disney si mi se par si mie reprobabile faptele descrise de ea. Totusi, mi se pare ca este vorba de un caz relativ izolat, care nu impune stergerea de pe forum a userului "Nightwolf". Cum spuneam, fiecare are greselile sale si plateste pt. ele dupa merit. Probabil ca daca eram in locul lui disney, eram eu acela care initia un astfel de post precum al ei. Insa, in cele pe care le-am scris, am avut in vedere intreaga comunitate de aici care beneficiaza uneori de informatiile oferite de Nightwolf.P.S. Nu, nu vreau sa ma pun bine cu nimeni de pe acest forum intr-un mod atat de meschin precum cel pe care il insinuezi tu, drept urmare nu trebuie sa "pup pe unde apuc" si nici intimidat nu ma simt. :smoke:

putina ipocrizie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai baieti si fete, am auzit de la o vreme ca daca nu esti politist bun si cuminte si ai prea mult tupeu, se poate aranja cu o incendiere mica a masinii personale, o ceata de batausi care sa il astepte pe undeva...si multe alte chestii care stiu ca se pot face unui politai care nu e cuminte...Sau cel mai misto cu o camera filmat cand face ceva nepotrivit la locul de munca...(vre-o spagutza scurta sau orice altceva)

Editat de Bogdis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse, eu ma dau bine pe el sa imi treaca mai mica viteza la anu cand ma fac praf, sa nu ma bage la culpa comuna.

 

:smoke:))

 

Atata timp cat nu ma afecteaza pe mine direct atitudinea unui politist ( fie el sectorist fie el expert in accidente, suna urat masurator ) de ce sa fac front comun cu turma? Doar ca sa fiu in trend?

 

Eu oricum sunt parsiv, pe forum sunt pupincurist si pe la spate va barfesc va'n gat de nenorociti :D))) :D) :D)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut prin pasajul Unirii , dinspre Tineretului spre Universitate , si pe contrasens era cazuta o motocicleta , posibil Yamaha Fazer sau altceva , in orice caz touring , un Opel Corsa cu avariile puse si multa Politie...Nu am putut opri , si imi pare rau , dar nu aveam unde...Cine stie mai multe detalii , rog sa posteze....Vad ca nici in luna decembrie nu scapam de accidente.....

 

Cel accidentat a fost transportat in stare critica la Spitalul Municipal. In seara aceea am fost la el la spital si am aflat ca i-au scos splina, are cateva coaste rupte care i-au perforat ambii plamani, hemoragie interna la creier, plus alte "mici" interventii. Hemoragia s-a oprit si a iesit din coma a doua zi, dar in momentul de fata nu poate respira decat cu ajutorul aparatelor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel accidentat a fost transportat in stare critica la Spitalul Municipal. In seara aceea am fost la el la spital si am aflat ca i-au scos splina, are cateva coaste rupte care i-au perforat ambii plamani, hemoragie interna la creier, plus alte "mici" interventii. Hemoragia s-a oprit si a iesit din coma a doua zi, dar in momentul de fata nu poate respira decat cu ajutorul aparatelor...

 

HOLY SHIT!!!!!

 

Striga daca e nevoie de ceva. Sigur s-a "autoaccidentet" sau a fost "ajutat: de o masina care venea din spate si nu a mai putut sa-l evite? Imi este greu sa cred ca cineva care "musca" o bordura se face in halul asta (exceptand accidentul de anul trecut cu Yamaha R6 cand a murit un baiat pe Kisseleff), mai ales acum cand e frig afara si toata lumea punte toata garderoba pentru o plimbare.

 

Totusi, cine-i baiatul, pe unde statea, cum il chema, ce motocicleta era?

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HOLY SHIT!!!!!

 

Striga daca e nevoie de ceva. Sigur s-a "autoaccidentet" sau a fost "ajutat: de o masina care venea din spate si nu a mai putut sa-l evite? Imi este greu sa cred ca cineva care "musca" o bordura se face in halul asta (exceptand accidentul de anul trecut cu Yamaha R6 cand a murit un baiat pe Kisseleff), mai ales acum cand e frig afara si toata lumea punte toata garderoba pentru o plimbare.

 

Totusi, cine-i baiatul, pe unde statea, cum il chema, ce motocicleta era?

 

Bine ca mai intrebati voi ca eu nu prea mai sunt coerenta si pierd informatie. Il cheama Stefan si sta in zona Brancoveanu, iar motocicleata e o Yamaha Fazer (o are de cateva luni doar). A vrut sa treaca de pe banda 1 pe banda 2 si o masina a intrat cu botul in el si l-a impins intr-unul din parapeti. Motocicleta de care se vorbea mai devreme ca arata bine si baiatu care era in picioare...din pacate nu era vorba despre el. Chiar acum 5 minute am aflat in ce stare mai e si cea mai mare problema este cea cu plamanii. Din pacate nu avem ce face, doar sa asteptam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca se intampla la sfarsit de sezon, esti sigura de dinamica accidentului. A schimbat el benzile si cel cu masina a intrar in el, sau ala cu masina la lovit pur si simplu?????????

insanatosire rapida si fara sechele

 

 

LE: scuze am recitit postul tau cu atentie, scrie ca a schimbat benzile, deci el e vinovat, si mai nasol. Dar important e sa se faca bine.

Editat de crazydriver
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca se intampla la sfarsit de sezon, esti sigura de dinamica accidentului. A schimbat el benzile si cel cu masina a intrar in el, sau ala cu masina la lovit pur si simplu?????????

insanatosire rapida si fara sechele

 

 

LE: scuze am recitit postul tau cu atentie, scrie ca a schimbat benzile, deci el e vinovat, si mai nasol. Dar important e sa se faca bine.

 

 

Varianta lui nu o stie nimeni, insa in raportul intocmit de politie l-au scos pe el vinovat ca a depasit fara sa se asigure iar cel de pe banda pe care a intrat nu a avut timp sa franeze si l-a impins putin din spate proiectandu-l in parapet. Cel cu masina are doar nr indoit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca mai intrebati voi ca eu nu prea mai sunt coerenta si pierd informatie. Il cheama Stefan si sta in zona Brancoveanu, iar motocicleata e o Yamaha Fazer (o are de cateva luni doar). A vrut sa treaca de pe banda 1 pe banda 2 si o masina a intrat cu botul in el si l-a impins intr-unul din parapeti. Motocicleta de care se vorbea mai devreme ca arata bine si baiatu care era in picioare...din pacate nu era vorba despre el. Chiar acum 5 minute am aflat in ce stare mai e si cea mai mare problema este cea cu plamanii. Din pacate nu avem ce face, doar sa asteptam...

 

Pfffff... gresala tipica de incepatori. Ar putea fi scos nevinovat daca masina a intrat in el din spate... daca a intrat in lateral el o sa fie scos vinovat. Ce informatii mai poti da despre starea lui? E constient?

 

LE:

Am postat in acelasi timp cu Alitzuca.

 

Ce gabori infecti... dinamica accidentului e simpla: lovitura din spate, masina vinovata, nu a pastrat distanta. Motocicleta era deja pe banda cand a fost izbita din spate. Daca era accidentul din lateral, motociclistul era vinovat: motocicleta a schimbat banda de mers fara sa se asigure si a fost acrosat de autoturism. Din moment ce a avut timp sa intre pe banda si masina l-a lovit din spate mi se pare destul de evident cine e de vina, cine a pastrat distanta si cine nu.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat ca se intampla la sfarsit de sezon, esti sigura de dinamica accidentului. A schimbat el benzile si cel cu masina a intrar in el, sau ala cu masina la lovit pur si simplu?????????

insanatosire rapida si fara sechele

 

 

LE: scuze am recitit postul tau cu atentie, scrie ca a schimbat benzile, deci el e vinovat, si mai nasol. Dar important e sa se faca bine.

 

Deocamdata suntem prea ingrijorati de starea lui ca sa mai analizam cum s-a intamplat, cine e de vina. Vedem dupa ce isi revine. Dupa cum ai spus si tu, asta e important.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri dupamasa, cand l-a putut vizita sora lui pt un minut, a deschis ochii mari cand i-a auzit vocea, l-a rugat sa dea un semn daca o aude si a clipit... De atucni insa nu da niciun semn. Oricum, am inteles ca il tin foarte sedat ca sa nu simta durerea fiindca joi noapte facea foarte urat si ar fi putut sa isi scoata perfuziile, acum il tin legat de maini si de picioare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inainte de un nou flame -> "conservarii ce lovesc din spate", o intrebare: in pasaj e linie continuua intre benzi ? Eu recunosc ca nu am trecut de mult pe-acolo si nu tin minte acest aspect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vineri dupamasa, cand l-a putut vizita sora lui pt un minut, a deschis ochii mari cand i-a auzit vocea, l-a rugat sa dea un semn daca o aude si a clipit... De atucni insa nu da niciun semn. Oricum, am inteles ca il tin foarte sedat ca sa nu simta durerea fiindca joi noapte facea foarte urat si ar fi putut sa isi scoata perfuziile, acum il tin legat de maini si de picioare...

 

Agitatia se datoreaza leziunilor cerebrale :smoke: In camera de garda li se spune 'frontali' dupa locul unde e pozitionat hematomul intracranian. In pasaj e linie continua din cate stiu eu si atunci cand te dai tare si schimbi benzile...le schimbi pe propria piele :D Multi dintre noi avem si masini...stim f bine cum este,pana la proba contrarie nu dati cu pietre in sofer :D Datul tare in pasaj e o ruleta...Daca a are sansa scapa... :D

Editat de Gixxx'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu chiar nu mai tin minte chestia asta... oricum, din cate am inteles noi, nu era chiar in pasaj ci la intrarea in pasaj... adica nu cred ca erau inca "la intuneric"... oricum, despre accident tot ce stim, stim de la varul sau si nu am avut cum sa cerem f multe detalii. Tot ce am aflat, am aflat joi noapte in fata la reanimare, nu aveam cum sa insistam pe "cum s-a produs accidentul", cand starea lui era si este mult mai importanta decat asta. Cand o sa-si revina, o sa ne spuna el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...