Sari la conținut

1 Mai 2009 - Vama Veche


ambidextru
 Share

Postări Recomandate

De 5 ani de cand ma duc in vama nu am vazut nici urma de biciclist acolo, ce naiba a fost in capul lor?

Ce-a fost si pana acum - nimic :)

 

Dar ar fi pacat sa nu aparem in Vama sa le stea in gat manelistilor si emokids, tobele de la motoare

1 mai - Vama, seeya there :D

 

salutare....in costinest in white horse...a mai fost careva in ultima... "vreme" .. ? :kiss:

Acu' 2 ani. E ok. Ala nu dispare :D Trecem cu o zi inainte, ca stiu ca intr-un

an era deschis de 1 mai. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 262
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mergem cu bicicleta. Pe noua pista.

Am vazut acu' 2 seri la Antena1 un reportaj care m-a ingrozit. 1.S-au inceput lucrarile pentru canalizare si nu erau siguri ca termina pana pe 1 mai. Personal cred ca n-o termina nici pana la anul. Prinsesera in cadru strada principala care era sapata din toate partile. Nici nu vreau sa ma gandesc unde o sa se scurga toata zeama din canalele nou-infiintate...

2. Alt cadru, de data asta cu pista de biciclete, care urmeaza sa aibe traseul PRIN carciuma de la Ovidiu si PRIN WC-ul din intersectie :) Cel putin asa era comentariul, care adauga ca " terasele de pe plaja vor disparea incepand din acest an"

3. carciuma de la Ovidiu imprejmuita cu sarma ghimpata. Pe asta n-am mai inteles-o.

Una peste alta, peisajul era dezolant. Ziceai ca au turnat vreun film de razboi acolo.

De 1 mai vom merge, care cum vom apuca, vom bea ca porcii si vom face liniute pe pista de biciclete. Mai putem sa facem altceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia asteeeeeept..de 2 luni sunt cu gandu' la mare :D

daca imi iau si motorul pana atunci ma alatur gastii de protestanti satanisti :)

daca nu, va admir de la coada de la shaorma ca anu' trecut :P

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca cetatenii acestei tari nu erau romani , nimeni nu ar fi avut curajul sa strice imaginea wild din vama( ba chiar era promovata in aces sens). sunt atatea statiuni unde pot baietii mari sa se joace. daca nu ar traii romani in romania , acei cetateni s-ar fi postat pe plaja in fata boldozarelor si ar apara ultima bucatica de libertate pe care o mai au.

dar din pacate romanii din romania sunt niste curve proaste si accepta sa le-o traga prin toate gaurile si din toate directiile

 

by h3llriderr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sau le are careva cu chimia?

 

Eu le am cu chimia, am facut liceul de chimie. Lucrarea de atestat a fost bazata pe niste droguri :))

De dinamita nu prea stiu foarte multe, dar ma pot interesa. Stiu ca de fapt e o operatiune destul de simpla, nitrarea toluenului parca se numea, de unde rezulta trinitrotoluen. Trebuie sa caut exact conditiile de reactie si apoi o sa postez aici de ce avem nevoie :D) , daca Ianachim face rost de vopsea invizibila, de ce sa nu ne faca rost si de niste chimicale d'astea utile la casa omului?!?!?

 

Sau mai simplu... asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergem cu bicicleta. Pe noua pista.

Am vazut acu' 2 seri la Antena1 un reportaj care m-a ingrozit. 1.S-au inceput lucrarile pentru canalizare si nu erau siguri ca termina pana pe 1 mai. Personal cred ca n-o termina nici pana la anul. Prinsesera in cadru strada principala care era sapata din toate partile. Nici nu vreau sa ma gandesc unde o sa se scurga toata zeama din canalele nou-infiintate...

2. Alt cadru, de data asta cu pista de biciclete, care urmeaza sa aibe traseul PRIN carciuma de la Ovidiu si PRIN WC-ul din intersectie :) Cel putin asa era comentariul, care adauga ca " terasele de pe plaja vor disparea incepand din acest an"

3. carciuma de la Ovidiu imprejmuita cu sarma ghimpata. Pe asta n-am mai inteles-o.

Una peste alta, peisajul era dezolant. Ziceai ca au turnat vreun film de razboi acolo.

De 1 mai vom merge, care cum vom apuca, vom bea ca porcii si vom face liniute pe pista de biciclete. Mai putem sa facem altceva?

macar o sa avem cu ce face focu` (paleti , scanduri ,etc ) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a ajuns de rasul curcii Vama Veche (oricum era pe duca de cativa ani incoace), de ce nu incercati ceva mai la nord, mult mai la nord de Vadu.

Se trece vama la Gura Prut (Galati), intrati in Moldova, in cativa km virati dreapta, intrati in Ucraina si in drumul spre Odesa e plaja cat tine drumul.

Satele arata ca Vama acum trezeci de ani.

Si unde mai pui ca au o vodca.....si costa de tot rasul

 

 

Ucraina nu mai cere viza!

 

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a ajuns de rasul curcii Vama Veche (oricum era pe duca de cativa ani incoace), de ce nu incercati ceva mai la nord, mult mai la nord de Vadu.

Se trece vama la Gura Prut (Galati), intrati in Moldova, in cativa km virati dreapta, intrati in Ucraina si in drumul spre Odesa e plaja cat tine drumul.

Satele arata ca Vama acum trezeci de ani.

Si unde mai pui ca au o vodca.....si costa de tot rasul

 

 

Ucraina nu mai cere viza!

 

Bafta!

 

asta ar fi chiar ultima frontiera..... :friends: si multa :cheers: primarului din limanu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel de bine se poate merge si la cativa km la sud de vama....tot plaje pustii;si cateva poze din seara zilei de 1 martie in vama :friends:

WHAT THE FUCK?!?!?!?!

 

Unde-s carciumile frate?!?!?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat un pic prin calculator... Vama Veche Iunie 2008. Cu prima ocazie cand o sa am un weekend liber, o sa dau o fuga, sa vedem daca se merita sau nu sa imi petreci zilele libere de 1 mai acolo. Daca-i asa, prefer un weekend cu un gratar in famile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat un pic prin calculator... Vama Veche Iunie 2008. Cu prima ocazie cand o sa am un weekend liber, o sa dau o fuga, sa vedem daca se merita sau nu sa imi petreci zilele libere de 1 mai acolo. Daca-i asa, prefer un weekend cu un gratar in famile.

 

s-a dus un prieten azi in plimbare pana acolo si revine cu poze. acum era in constanta manca o ciorba dupa care se duce spre vama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc cativa oameni care in mod sigur vor veni la vama cu tarnacoapele la ei.... ca sa repare ce au stricat edilii :rolleyes:

.... ar fi bine daca s-ar strange cat mai multi. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, deci iau 2-3 tavarasi mai vlajgani si cerem tarnacoape in sat :kiss: Abandonam temporar trinitotoluenu :rolleyes: (asa ii zicea, ca eu am beut un paharel aseara?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca va fi plin de jandarmi, sa apere trotuarul ala. liniute nu merg, fiindca e prea ingust. insa e bun pentru o deplasare rapida pe moto de la cort la crasma/buda. Regret nespus (NOT ! )deranjul ce il voi provoca cocalarilor cu Jimmy Chu care vor alege trotuarul pentru deplasare pietonala :angry: .....

Editat de Phoebus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal'tare...sunt nou pe forum dar niciodata nu-i prea tarziu...eu ma bag de 1 mai la vama dar numai daca nu ploua...sunt la categoria chooper 110-120 km/h

e de bine..... io merg cu suta... da in nici un caz pe autostrada.... :blink: numa bine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...