Sari la conținut

Chelurebel A Avut Accident Ieri Seara :((


bicicleta
 Share

Postări Recomandate

Azi in jurul orei 20 ma duceeam in oras spre univesitate dinspre victoriei

si in apropiere de sectia de politie de pe lascar catargiu vad cateva

motoare scutere si ceva lume fiind pe celalalt sens in masina cu prietena

si recunoscand unul din scutere ii spun prietenei mele sa se duca sa vada ce s-a

intamplat ca pana intorceam eu in intersectia de la romana dura ceva

Apropo era si o salvare acolo.

sar parea ca un dobitoc cu o dacie nu a acordat prioritate a acrosat motociclitul

care mergea regulamentar (pe un endurache ceva de genu) si motociclistul din masina

a dat peste un copil

Deznodamantul ar fi cam urmatorul motociclistul ambele maini rupte cel putin,copilul piciorul

rupt iar soferul pleda pt nevinovatia lui.

Imi cer scuze daca gresesc cu ceva dar cam acestea sunt detaliile pe care le cunosc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:lol: aceeasi fraza : "nu l`am vazut" :moto: :eek: pai cum naiba ne vada daca nu se uita??! :ok: credeam ca nu voi mai vedea vre`un articol nou la rubrica accidente anul acesta dar se pare ca m`am inselat...numai bine motociclistului...iar conservarului :moron: :baldy:

 

ride safely

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un tzaran i-a taiat fatza la vreo 90km pe ora... mana dreapta rupta, cu tije. si vanatai cat cuprinde...prin zona era si un copil pe la vreo 12 ani, care s-a ales cu un picior rupt.

 

mai nasol e ca tzaranu', s-a dat jos din masina, a dat un telefon, si brusc au aparut din sectia 1 (acolo s-a intamplat) tot felul de locotenenti si capitani, care au devenit martori, ba mai mult! erau in masina cand l-au lovit pe chelu!!! cum ma!! le-as rupe capu' la toti !!!

:lol: :ok: :moron:

 

 

...Ce tzara de (cuvant urat) AVEM !!! :baldy:

 

sa-i uram sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moron: Vaii-vai! E ok omu? Nu a avut alti martori? Cauza accid. mai exact?

 

Baga-mi-as in gura lor de shmecheri cu pile!

:lol:

Hai sa ne gasim si noi ca martori si sa chemam si presa in joc ... ca deh se vrea un Minister al Internelor fara coruptie..!:ok:

Sa vezi atunci tambalau ca din ce observ nu prea mai are ce pierde Chelu! of-of :baldy:

 

Hai baga amanunte cu accidentul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
PS: posteaza la accidente nu la enduristi.. :lol:
Am unit topicurile, accidentul a fost raportat si aici de bicicleta.

 

 

mai nasol e ca tzaranu', s-a dat jos din masina, a dat un telefon, si brusc au aparut din sectia 1 (acolo s-a intamplat) tot felul de locotenenti si capitani, care au devenit martori, ba mai mult! erau in masina cand l-au lovit pe chelu!!!

daca ai fost acolo du-te si tu martor si spune ce ai vazut. JOS CORUPTIA!!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai fost acolo du-te si tu martor si spune ce ai vazut. JOS CORUPTIA!!

 

 

Exact! Bah, care va stiti prezenti pe acolo mereti si ajutati omu..va duce-ti la politie ptr. declaratii..hai nu va rusinati ca altfel contribuim la coruptiue si rezolvarea tacita si incorecta a ei!

 

Si raman la ideea ca trebe instiintata si presa-televiuziunea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica!!!

 

Pt a nu se mai intampla de'astea, cel putin nu asa des, cel ce a gresit trebuie sa plateasca. Daca e mare shmecher cu pile, poate ca presa ar putea da o mana de ajutor. Nu cred ca ar fi un subiect care sa para exagerare, mai ales daca se subliniaza frecventa accidentelor de felul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai cules si eu doi martori pe langa mine...

eu am vazit tot! ma uitam dupa el sa vad daca vine si exact atunci s-a intamplat. sa vedeti cum incercau sa ma convinga aia ca nu am vazut nimic,.."pai cum sa vezi ca tu erai in fatza! ce, mergi cu spatele pe motor?"

nenorocitul era pe banda a doua si brusc si-a dat seama ca trebuia sa faca dreapta...si a facut. numai ca pe prima banda era chelu. asta a incercat sa se fereasca cat a putut dar nimic... a intrat tzaranu in el fara nici o frana fara nimic..cred ca l-a observat doar in momentu cand si-a dat seama ca nu a luat curba.. il f..t in gura pe el si pe toti hotii pa care i-a adunat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noutatzi:

1 politia dupa primele cercetari spune ca soferul daciei este de vina

2 motociclistul (chelurebel) este bine; maine intra in operatzie ca sa-i bage o tija in mana dreapta

mai are cateva vanatai dar in rest este ok.

3 daca il prind pe sofer ii rup capu' :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noutatzi:

1 politia dupa primele cercetari spune ca soferul daciei este de vina

2 motociclistul (chelurebel) este bine; maine intra in operatzie ca sa-i bage o tija in mana dreapta

mai are cateva vanatai dar in rest este ok.

3 daca il prind pe sofer ii rup capu' :lol:

 

 

Primele cercetari nu sunt si cele finale! Nu ca m-ar bucura si doresc sa fie asa!

 

Ideea ar fi cam asa:

1. tot ce i se intampla pe parte medicale sa fie certificat ptr. IML(sa le zica medicilor sa treca deja in formatul certificatului medical) si sa-i duci mai multe timbre fiscale de 5 mii lei pentru pus pe certificate.

2. depuse certificatele la IML

3. scrierea la politie a declaratiilor de catre martori acum! Evitati in declaratii orice sintagma care lasa de inteles nesiguranta a ceea ce s-a vazut: nu stiu, se pare ca, intentia era, etc... Scrieti exact si la obiect unde erati si ce a-ti vazut fara presupuneri si schita locului accid.(treceti pe acolo sa stiti exact ce desenati);

4. pana in 60 de zile de ingrijiri medicale rezulta ca poate face plangere penala cu pretentii materiale,etc si daca le primeste sa-si retraga plangerea penala.

5. Peste 60 de zile de ingrijiri medicale => nu-si mai poate retrage nimic, e deja caz penal clar si vinovatul va primi puscarie cu suspendare, amenda penala si anularea permisului... adica un rahat!

6. Plangerea penala trebuie depusa pana in 60 de zile de la data producerii accidentului.

7. Sa nu semneze nimic anticipat, in alb, fara sa citeasca clar intelesul celor scrise si fara spatii libere! Z-uri d'alea pe unde e gol!

 

In accidentul ce l-am suferit io am un avocat pentru toata treba asta! Il recomand si daca nu aveti altul astept un PM!

 

Sa precizeze medicilor ca tot ce i se scrie ca rezultat medical sa fie certificat cu parafa,stampila spit., clar...si cu timbru fiscal de 5 mii lei(juma lipit in registru de evid a controalelor si alta juma pe certificat)

 

 

Martorii sa se mentina pe pozitie si sa nu sa se lase intimidati cu nimic!

El sa scrie in declaratie si numele martorilor cu cnp-ul lor.

Doamne ajuta!

 

:ok: :moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

Nu e Cristi cu nx-ul, nu?

Si copilul saracu' pe unde era pe strada?

 

 

 

Da , din pacate el e , cu Dominatorul verde-mov. :D

 

:moron: :baldy: :moto:

 

Au inceput sa dea in NX-isti :eek:

 

 

Sa speram ca nu e f grav si nu apar complicatii... pana in primavara sa-l vedem din nou pe cal. :lol:

DPDV legal in chestii de-astea cu vatamari militienilor nu prea le da mana sa se joace. De recomandat un avocat, oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristi era :lol:

Speram sa nu...tot e bine ca se tine de bancuri. Cautam fiinta suava sa- i ridice moralul la spital :ok:

 

Dominatorul lui e cel din avatarul meu...

Editat de ninja_skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Of, not again!!!...... :lol:

Bine ca nu a fost mai rau dar pentru asta trebuie sa il ajutati sa faca toti pasii legali cum trebuie, sa scoateti tot ce se poate de la nemernicul ala de taran smecher!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cristi ?...

ce rahat...

 

am vorbit acum cu el...moralul e sus dar cred ca-l doare mana de-l indoaie...

bine ca e intreg, asta conteaza.

thks alex

 

am vb cu cheliutza acum vreo ora, sta bine cu moralul; manca....i-am spus ca sunt si eu accidentat, vrea sa facem schimb d poze=>glumeste, deci traieste

mi-a spus ca are fractura de humerus, sper sa se refaca mai repede sa nu-l streseze prea tare recuperarea

Editat de Achile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum (cuvant urat) au vazut militienii (imi cer scuze, dar aia nu sunt politisti. Politistii sunt cei care aplica legea si si sunt demni de acea "siguranta si INCREDERE"-ca asa scrie pe masinile lor, nu?, or astia sunt militieni) accidentu ala?! Ei nu ar fi trebuit sa fie "la post"?!

Ce cacao cautau in masina cu ala? (intrebari retorice).

Mai da-o dreq! .

Io zic, ca daca martorii scriu cum a zis DDU, legal se rezolva, cel putin dpdv al vinei. (sau ma insel?)

 

Insatatosire grabnica motoristului!!

Uf...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...