Sari la conținut

AM SCAPAT PE ARATURA


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma bucur ca te distrezi in asa hal...dar mai bine da-ti si tu cu parerea la ce mai intreaba fraierii pe forum.... :)

 

 

 

 

 

Poate nu mai sti!!!

Mobrele au doua roti, ai uitat? :)

Sau ti-ai luat de la Ianachim rotile ajutatoare ale lui? :agree:

Lasa mah, ca tie iti sta bine in PIZDOMOBIL!!!!! :kiss:

Dar ca tot veni vorba, sa sti ca cel mai bun este, DAKAR-ul!!!

Unii stiu de ce!!! :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand castig la loto iti fac cinste un varioscreen :)

 

Oare ???

 

Doar nu o sa plec ,,cu sifonieru' " dupa mine ! Imi este suficient capacitatea celor doua cutii, iar la nevoie se mai leaga un balot si peste ele !

 

bine tu nu ai 150 kile (aproape), si treburi pe masura ce trebe sa le iei dupa tine + pasagera de 50 de kile :goodposting: si sifornieru` ei.

 

:kiss: :) :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect ! Nu am 150kg, insa tovarasa de viata are tot asa , 50kg cu tot cu echipament. Ar vrea ea sa plece cu sifonierul de acasa dar ma opun cu vehementa. Dar tot un drac, ca pe parcursul calatoriei cumpara tot felul de nimicuri, care tot in carca mobrei se pun !

 

Revenind la subiect, cele doua mobre sunt diferite, chiar daca au fost creeate pentru acelasi scop. Fiecare au avantaje si dezavantaje.

 

... se vorbeste despre cele doua ! E bine de ascultat !

 

 

asta nu stiam ca se poate, da nu`i bai ca am notat si incerc sa aplic :goodposting:

 

pacat ca leo scapat din reviewuri la mcn 1150gs adv`u ... mare pacat, tare imi place stilu lor :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Iar de calarit eu am calarit toate 3 motocicletele, spre deosebire de tine care habar nu ai de diferenta intre un GS standard si un Adventure. Calareste-l intii, si dupa aia da-ti cu parerea, te rog."

 

Mai dar credeam ca pe aici se aduna oameni seriosi nu adolescenti loviti de febra imperecherii.

Chiar nu iti poti impune punctul de vedere fara sa-ti porcaiesti interlocutorul ce cele mai felurite invective?

 

Iar pentru cei ce doresc sfaturi pertinente fara a avea parte de o lectie de superioritare ieftina din partea interlocutorului folositi va rog advrider.com.

Editat de marcone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uleiul de care spuneam este VALVOLINE 10W40 4T

 

in legatura cu semicuzinetii ARTIZANALI .......... tin sa te anunt ca din cauza uzurii , ambielajul a trebuit rectificat si biela la fel; asa ca din aceasta cauza NU AVEAM CUM sa gasesc semicuzineti originali de HONDA la dimensiunea respectiva (am cautat pe www.motoparts.fr) erau 3 tipuri de semicuzineti cota 1 , cota 2, cota 3 (pana si cota 3 era prea subtire). Ambielajul nou era la pretul aproximativ 300 euro si bieal 70 euro, semicuzinetii 34 euro + taxa de expediere. Asa ca dupa parerea mea nu merita sa ii comand. :)

 

Pana la urma am decis sa bag ulei MOTOREX 10W40, pe care l-am comandat de pe www.motozone.ro

daca mai ai ceva de adaugat la ideiile mele astept sa imi scri :D

 

Si te miri ca te-a lasat motorul? E primul motor de Transalp de care aud ca a fost desfacut. Cu tot respectul pune si tu ceva de calitate: Mobile, Motul sau Repsol. :)[

Editat de claudiuro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari,

 

Mi-a disparut piulita care fixeaza ghidonul (in partea centrala). Cred ca e de 30.

Aveti cumva sau stiti de unde pot gasi?

 

 

Dau multa bere (valuri valuri :D )....numai sa o vad din nou mergand :)

 

Mersi mult

 

uuupppssss.......am incercat sa postez in grupul de Honda Dominator.....dar se pare ca nu mi-a prea iesit....srry... :)

 

E o piulita de Dominator din 94 btw

 

Multam

 

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gospodina, da astea au antrenament, in timp ce ridica motorul de jos, face si o oala de ciorba la copii si spala si doua funii de rufe...asa ca nu mai compara gospodinele cu motociclistii...:)

Editat de plescoi rulz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stinge-te frate!pacat de tine

 

La ce te referi ? Cum adica sa ma sting ? Sa mor ... sau ce vrei sa spui ? De ce consideri ca este pacat de mine ?

Fii putin mai explicit, altfel inteleg altceva !

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce te referi ? Cum adica sa ma sting ? Sa mor ... sau ce vrei sa spui ? De ce consideri ca este pacat de mine ?

Fii putin mai explicit, altfel inteleg altceva !

 

:)

 

:D Petrica, ce-i cu tine omule? Te-ai :)

Cred ca omul vroia sa spuna sa nu te mai "aprinzi" asa (si aici NU ma refer la a lua foc :( ). Sa nu mai pui asa patima. Cred ca asta vroia sa zica.

 

Hai calmeaza-te. Nu-ti doreste nimeni sa mori.

 

 

...................m-ai "omorat" :duel:

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

:D Petrica, ce-i cu tine omule? Te-ai :D

Cred ca omul vroia sa spuna sa nu te mai "aprinzi" asa (si aici NU ma refer la a lua foc :D ). Sa nu mai pui asa patima. Cred ca asta vroia sa zica.

 

Hai calmeaza-te. Nu-ti doreste nimeni sa mori.

 

 

...................m-ai "omorat"

 

Nu mah, n'am nimic ! Sunt integru la cap ... inca, dar mi-a sunat un pic ciudat ceea ce a scris @bill ! Daca imi zicea pe shleau ,,... mai du-te in p.i.z.d.a. ma'tii ..." intelegeam si nu ma atacam, dar chestia asta cu ,,stinge-te" sau ,,e pacat de tine" ... nu stiu ?! ... ma afectat putin ! Cu adica ,,e pacat de mine" ? In ce sens ?

Nu am nimic cu @bill ! M-am intalnit cu el de 1 mai in Vama si i-am vazut mobra la intrunirea de la Bacau, pare om serios ! Din cauza asta sunt putin contrariat ....... auzi ... ,,stinge-te" ! :)

Daca ,,stinge-te" = ,,domoleste-te", atunci e OK ! M-am potolit ! Dar sper ca nu a fost vre'un gand macabru !

 

 

Baieti,pana una alta plec la Koln,la INTERMOT,cu vechiul si credinciosul meu Varadero.Mi-am luat cateva zile de concediu si abia astept sa imprastii frunzele toamnei.Ma bucur ca puneti atata pasiune in ce spuneti.Sunteti cu totii motociclisti adevarati,si va respect in egala masura.Petrica, ma indoiesc ca ai sa urasti marca BMW,sau vreo alta marca de motociclete(esti prea virusat!!!si indragostit iremediabil de tot ce inseamna 2 roti)Daca fac poze la INTERMOT,va prezint noutatile de acolo.Intre timp,ma gandesc si la ce voi face ,si eu sunt bolnav de motociclism si vreau sa urc Calimanul cu motorul....printre altele...

 

Nu Dane, nu urasc marca BMW ! Am zis ca ,,o sa incep sa urasc aceasta marca din cauza proprietarilor lor si nu din cauza motocicletelor in sine" ! Asta pentru ca marea majoritate a posesorilor de BMW, nu vad altceva decat ... BMW.

Drept dovada, motocicleta visurilor mele ... umede, este BMW R1200R. Asa ca nu ma puteti lua ca anti-BMW-ist !

 

Bafta si drum bun la INTERMOT !

 

P.S. Poate au scos astia de la KTM, modelul 690Adventure ? Daca il vezi te rog sa-l tragi in poza ! Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3. bill mama ai grija cum pui accentul pe cuvinte ca in bucuresti oamnei sunt mai iuti la minte nu asa de odihniti ca la voi in moldova

 

"she'i zas!? di shi graiesti la jeneral? nu tza'i moale!?" :)

 

 

4.danoprea unde a mers si urcat ktm lui mae si adv meu a mers si o varadero a lui viorel fara probleme

daca vrei moto nou repet ia una la care sa.ti placa mai ales culorile si "abtipildurile"

 

da, da... culori, abtipilduri si daca a aparut in vreo' doua-trei filme de marketing cu atat mai bine!!! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...