Sari la conținut

Honda Cb500 - Home


CrisLuca
 Share

Postări Recomandate

Nu am gasit oglinzi...plus ca prinderile mele sunt de 8 ,nu de 10 ,cum sunt standard ,o sa merg la un magazin de scootere poate gasesc ceva .

gasisem de 10 f nice ,dar 89 bucata :P,prea mult ptr buzunaru meu de student.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu am gasit oglinzi...plus ca prinderile mele sunt de 8 ,nu de 10 ,cum sunt standard ,o sa merg la un magazin de scootere poate gasesc ceva .

gasisem de 10 f nice ,dar 89 bucata :P,prea mult ptr buzunaru meu de student.

Atunci tot la kronau poti sa dai comanda sa iti aduca de pe louis asa ceva http://www.louis.de/_200b5ec0e936d352c2399...tnr_gr=10028161

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai 7100 e doar 195 RON la 4 litri, pana la 230 RON normal ca iti mai da si un spray ieftin si tot ies in castig, unul de uns lantul e mai scump si nu intra in diferenta. Iar la CB merge foarte bine 5100 care e doar 130 RON si se schimba tot la 6000 km.

Mesaj completat

 

Adaugire: bidonul de 4 litri de 7100 e 168 RON la importator.

Am fost chiar la importator la Cavar Center parca ii spune, acolo in curtea aia in spate. Deci ...inseamna ca m-au facut !? Chiar nu aveam nevoie de spryul ala in plus. In ultimul timp spal si mai bine cu motorina (cu diferenta de bani spalam lantul tot sezonul cred), pot sa imi permit sa torn 1 l de motorina pe lant. Il frec un pic cu periuta de dnti si apoi il usuc cu o carpa curata si folosesc Motul cu teflon pt uns. Nu stiu ce sa cred...cu uleiul. Nu stiu ce benzina bagati, dar va asigur ca de la OMV carera 100 e super, se simte ca motorul trage bine si nu sunt diferente la ei de la o alimentare la alta. Am tras concluzia, fie ca nu prea umbla la benzina, fie ca o fac mai subtire si nu ma nimeresc eu atunci acolo.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ThunderByte : super,am dat comanda de ele ,

Ciudat pt. ca am cautat cu tipu de la ei ,direct pe louise ,si nu gasisem decat de scootere cu prindere de 8 mm .

Asa sunt si ale mele de le am acum .

Daca ar avea si astia de la louis ... o versiune in engleza,ar fi super .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@MAIL4MAN,

 

Foloseste http://translate.google.com si da-i la sursa German si la destinatie Romana, e destul de ok. Pentru ca afecteaza functionalitatea site-ului translate-ul ala, intra in paralel si cu site-ul simplu.

 

A, si mai vezi ca aia zic pentru oglinzile astea Race & Show only. Nu prea am idee ce inseamna asta... :P

 

Daca-s bune, zi-mi, ca si eu tre' sa-mi pun o pereche de oglinzi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

folosesc de fel frengly.com ,e mai bun .

O sa iti zic,pe saptamana care vine tb sa le primesc,sau asa ar trebuii .

Mesaj completat

Mda...oglina e doar Stanga ,dreapta nu o au ,si nu o mai produc cred.deci am anulat comanda si sunt in cautarea altei oglinzi ,stanga si dreapta :P

Mesaj completat

omg =))

 

http://www.okazii.ro/catalog/34839985/hond...00.html#galerie

Mesaj completat

uitati-va la comment ,sau forum ,cum sa ii spun mai bine .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

folosesc de fel frengly.com ,e mai bun .

O sa iti zic,pe saptamana care vine tb sa le primesc,sau asa ar trebuii .

Mesaj completat

Mda...oglina e doar Stanga ,dreapta nu o au ,si nu o mai produc cred.deci am anulat comanda si sunt in cautarea altei oglinzi ,stanga si dreapta :)

Mesaj completat

omg =))

 

http://www.okazii.ro/catalog/34839985/hond...00.html#galerie

Mesaj completat

uitati-va la comment ,sau forum ,cum sa ii spun mai bine .

 

Ha! Comentariile alea fac toti banii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as fi interesat de o intalnire cu mai multi CB-isti.

Aveti chef de o mica adunare ? ca pana acum de cand intru eu pe forumul asta n-am reusit sa ajung la niciuna, asta daca s-or fi facut :)

Macar cativa de prin Bucuresti daca sunt ?

Eu ma bag!!Am inteles ca se indreapta vremea de vineri(25.06),asa ca hai sa facem o gasca de cb-isti si nu numai si sa mergem la plimbare

Mesaj completat

Salut,

Sant destul de nou pe acest forum si vreau sa-mi fac noi prieteni si tovarasi de calatorie.

Am un cb 500 din 98 si m-ar tenta o plimbare in gasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma bag!!Am inteles ca se indreapta vremea de vineri(25.06),asa ca hai sa facem o gasca de cb-isti si nu numai si sa mergem la plimbare

Mesaj completat

Salut,

Sant destul de nou pe acest forum si vreau sa-mi fac noi prieteni si tovarasi de calatorie.

Am un cb 500 din 98 si m-ar tenta o plimbare in gasca.

 

Pai poate ne strangem vineri sau sambata sa facem un drum mai scurt pe langa Bucuresti.

Da-mi add sa vorbim mai direct: yahooID: sir_iancu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai poate ne strangem vineri sau sambata sa facem un drum mai scurt pe langa Bucuresti.

Da-mi add sa vorbim mai direct: yahooID: sir_iancu

mihailfratea@yahoo.com

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cati km sunt dus intors ?

cat stai ?

plecam sambata daca e si ne intoarcem duminica ?

M-as baga si eu !

 

eu asa vreau, sa plec sambata dupa-amiaza si sa revin duminica.

din bv sunt vreo 370 km dus-intotrs, dar din bucuresti...vreo 700

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal mi-am pierdut "surubul", nu stiu cum sa -i spun altfel, din capatul manetei de acceleratie, daca are cineva de vanzare...., sau sa imi spuna cum se numeste...MS anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Daca ar fi sa va cumparati un CB500 acum la ce v-ati uita si cam ce an ati alege?

Cam cati km face un astfel de motor pe an? se poate jongla cu km-trajul?

 

imi place modelul si cred ca e foarte buna pentru incepatori ... iar pretul mi se pare bun!

cred ca este fiabila fiind honda... se gasesc piese usor? ca pret de intretinere o incadrati la buna,mediu sau ridicate?

 

multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Daca ar fi sa va cumparati un CB500 acum la ce v-ati uita si cam ce an ati alege?

Cam cati km face un astfel de motor pe an? se poate jongla cu km-trajul?

 

imi place modelul si cred ca e foarte buna pentru incepatori ... iar pretul mi se pare bun!

cred ca este fiabila fiind honda... se gasesc piese usor? ca pret de intretinere o incadrati la buna,mediu sau ridicate?

 

multumesc!

CB-urile nu au bube, ca orice honda releul de incarcare si rulmentul de ambreiaj au niste neajunsuri. Daca motorul a fost intretinut bine se vede, daca nu ai sa observi imediat asta. Daca vrei sa iti iei, asculta motorul sa nu aibe batai, in rest nu prea are ce sa se intample, la consumabile poti sa mai arunci un ochi(placutze, lant, cauciucuri, etc). Ca an as recomanda dupa 97, motivul, sunt echipate cu frane brembo si disc pe spate, franele fac intradevar o diferenta imensa.

 

E destul de ok pentru in incepator, doar ca fatza de gs, gpz mi se pare mai greut un pic, deci atentie ...

Fiabilitate are destula, iar preturile is ok, ar putea fi usor incadrata in categoria mediu spre buna :smoke:

Mesaj completat

Sal mi-am pierdut "surubul", nu stiu cum sa -i spun altfel, din capatul manetei de acceleratie, daca are cineva de vanzare...., sau sa imi spuna cum se numeste...MS anticipat!

Surubul care tine capatul de ghidon ??? Doar surubul e vreo 3 euro, iar captul de ghidon e vreo 20 de euro, preturi honda OEM.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

As vrea sa-mi schimb semnalizarile la CB dar nu prea gasesc ce caut.

Caut semnalizari mai mici decat cele originale (dar nu din alea minuscule), de culoare alba, cu bec (nu cu leduri).... in genul celor din imagine.

 

Daca ati vazut pe undeva, din intamplare .... multumesc anticipat pt informatii

post-39386-1277896213_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...