Sari la conținut

Accident mortal Galati


ady2inkubus
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 108
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Triste,foarte triste vestile astea.Nu pot sa spun ce lovitura pentru familiile celor doi pentru prieteni,colegi.Eu personal am participat cu prietenii mei din Arad la 2 inmormantari de genul asta,de pe urma accidentelor de motocicicleta.La unul dintre ei pusei casca pe sicriu.De fapt au fost 3 accidente mortale la Arad anul trecut pe langa altele mai putin grave.Toate din cauza lor.Viteza,neatentie,pierdera controlului motocicletei in viteza.Tineri toti 3.Faceti ceva si incetati cu terebilismele astea.Motociclismul nu e o joaca.Numai daca v-a uitati in ochii celor care vor jeli si vor plange la capatul celor morti veti intelege cata durere au lasat in urma lor. Acum adunati-va mergeti si pomeniti moartea lor.Puneti o lumanare la locul accidentului,adunati-va si aduceti un omagiu familiilor indurerete.Vorbiti-va si faceti ceea ce v-a sta in putiinta ca fiti cu drepturi egale in trafic. Sincere condleante familiilor indurerete.Fie-le tarana usoara si Dumnezeu sa-i ierte!

 

Bine ai grait(scris), la fel anu asta din pacate am avut si neplacuta experienta de a vedea pe viu un prieten murind, un preot nu l a vazut si nu i a acordat prioritate.....dar si el avea in oras in plin trafic peste 130-140 daca ar fi avut nu 50 ci 80 el ar fi fost acum in viata

 

RIP :crack: :blink: :blink: p

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

odihneasca-se in pace...... aproape ca nici nu stiu ce sa urez .... si nici nu se va putea spune vreodata ce spui supravietuitorului( sotie sau iubita ... ).....

 

 

 

condoleante familiei :crack: :blink: :blink: si tarie maxima sa aiba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

celor care or sa umple topicul cu polemici le urez sa se abtina

Editat de tiranspider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

draga ady2inkubus ne stim de ceva vreme si sunt uimit ca faci anunturi legate de lucruri care ne dor cu atat mai mult pe noi cei din comunitatea din galati dar in care strecori mici erori

 

adi sau aditza se afla cu motocicleta sa impreuna cu inca o fata (fara detalii) pe drumul lung dintre braila si galati.

in dreptul unei parcari de tiruri acesta a incercat sa intre in depsirea unui tir care tocmai semnalizase regulamentar pt a intra in parcare si in momenul depasirii a fost acrosat de tir, motocicleta s-a lovit de parapet iar el de de remorca tirului. in urma accidentului adi a murit pe loc datorita undei hemoragii puternice iar fata a supravietuit dar pana in momentul de fata stiu ca are o fractura de bazin si era in stare de soc.

parcarea are o camera de supraveghere care a inregistrat intregul eveniment. cei care au fost la fata locului pot da mai multe detalii

aceste detalii le-am primit de la o persoana care se afla la locul accidentului pt ca eu eram in drum spre galati la 100 de km distanta

 

oricum important e ca o sa ne lipseasca prezenta sa. era un motociclist tanar foarte talentat

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace

Editat de alek_6boabe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost acolo ajunsa la 30 de min dupa accident dupa ce inainte fusesem la spital unde tipa(nu era sotia)era la stabilizare in stare de soc dar nimic f grav decat acea fractura de bazin...modul cum s-a produs l-a zis alex,e corect,probabil(si dupa cate il stiu si il stiu bine pt ca am avut cateva drmuri de tulcea pe curbe)si viteza pt ca,chiar eu i-am zis adita posedatu in ce hal se dadea pe curbe....pacat....era un pilot extrem de bun,al naibii de bun...culmea ironiei ca vroia sa se lase de motoare pt ca urma sa-i nasca sotia si zicea ca el nu se poate stapani niciodata cand iese pe 2 roti..nu era primul motor,a mai avut un suzuki...am sperat pana in ultima clipa ca nu e el....chiar si cand am ajuns acolo...RIP man,si nu uita adunam gasca in cer poate acolo avem un circuit sa scoatem dracii din noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

riscurile pe care le implica motociclismul sunt uriase... experienta pare inutila in tara asta unde exista atatea riscuri.

Sa ii fie tarana usoara ... sper ca e intr-un loc mai bun acum...condoleante familiei si celor apropiati.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

riscurile pe care le implica motociclismul sunt uriase... experienta pare inutila in tara asta unde exista atatea riscuri.

Sa ii fie tarana usoara ... sper ca e intr-un loc mai bun acum...condoleante familiei si celor apropiati.

:scratch:

Am spus si o mai spun cum zici si tu...dar aici nu e vorba de tara, e vorba de noi pentru ca ne expunem inutil de multe ori,pentru ce?pentru o curba luata cu genunchiul si noi nu vedem cum e soseaua dincolo (nisip,ulei,coloana de masini,etc)nu merita riscul asta.Ce demonstram ?Motociclismul se poate trai si altfel.Ca si fapt divers cei 3 care au murit la Arad anul trecut au avut sportive,respectiv R6,R1 si Gixxer.Oare de ce? De ce nu se accidenteaza un choperist mortal sau un endurist?Totul depinde de noi si incheietura mainii stangi.Stati si reflectati putin si intrebati-va daca merita.Vreti adrenalina,mergeti pe circuit.Strada nu e loc de asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am spus si o mai spun cum zici si tu...dar aici nu e vorba de tara, e vorba de noi pentru ca ne expunem inutil de multe ori,pentru ce?pentru o curba luata cu genunchiul si noi nu vedem cum e soseaua dincolo (nisip,ulei,coloana de masini,etc)nu merita riscul asta.Ce demonstram ?Motociclismul se poate trai si altfel.Ca si fapt divers cei 3 care au murit la Arad anul trecut au avut sportive,respectiv R6,R1 si Gixxer.Oare de ce? De ce nu se accidenteaza un choperist mortal sau un endurist?Totul depinde de noi si incheietura mainii stangi.Stati si reflectati putin si intrebati-va daca merita.Vreti adrenalina,mergeti pe circuit.Strada nu e loc de asa ceva.

 

de ce "incheietura mainii stangi"? :scratch:

 

foarte trist, odihneasca-se in pace.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am spus si o mai spun cum zici si tu...dar aici nu e vorba de tara, e vorba de noi pentru ca ne expunem inutil de multe ori,pentru ce?pentru o curba luata cu genunchiul si noi nu vedem cum e soseaua dincolo (nisip,ulei,coloana de masini,etc)nu merita riscul asta.Ce demonstram ?Motociclismul se poate trai si altfel.Ca si fapt divers cei 3 care au murit la Arad anul trecut au avut sportive,respectiv R6,R1 si Gixxer.Oare de ce? De ce nu se accidenteaza un choperist mortal sau un endurist?Totul depinde de noi si incheietura mainii stangi.Stati si reflectati putin si intrebati-va daca merita.Vreti adrenalina,mergeti pe circuit.Strada nu e loc de asa ceva.

foarte bine spus ...cel mai bun post pe care l-am citit in ultima vreme pe forumul asta ...se vede ca este spus de un om in toata firea ,cu capul pe umeri :P :lol: :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu conteaza ce tip de motocicleta ai...au murit si cu choppere ! e chestia de om si de soarta :scratch: pana la urma gazul e la tine...tu iti faci singur soarta :lol: RIP ptr cel care ne-a parasit...pacat ca se grabesc sa plece :P :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avea un an jumate pe motor si in jur de 30 000 km.Asta se poate numi experienta?

Din toamna voia sa vanda motorul din pacate nu a gasit client altfel era acum in viata.

Si,cum spunea si Ivy,tocmai de asta voia sa-l vanda pt ca stia ca nu se poate stapani sa bage mana in gaz.Sotia nu se urca in spate nici inainte de a ramane insarcinata,ii era frica.

Am mers cu el si cand era incepator si dupa, cand,credea el,ca a acumulat ceva experienta.

Ar trebui sa invatam ceva din toate aceste nenorociri care se intampla cu apropiatii nostrii.

Dumnezeu sa-l odihneasca,avea doar 32 de ani si o viata intreaga inainte.

Editat de rapa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace :scratch: :lol: :P

Am vb cu cineva la telefon care se afla la 3 masini in spatele lor atunci cand s-a intamplat nenorocirea,se pare ca moto era in depasire in momentul cand camionul a facut stanga fara sa se asigure .

Sa-i fie tarana usoara. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca :scratch: :lol:

 

Ca si fapt divers cei 3 care au murit la Arad anul trecut au avut sportive,respectiv R6,R1 si Gixxer.Oare de ce? De ce nu se accidenteaza un choperist mortal sau un endurist?Totul depinde de noi si incheietura mainii stangi.

Fara a fi nepoliticos, nu vad relevanta frazei respective. Faptul ca sint R6, R1 si Gixxer e ca si cum ai zice ca la noi cad mig-uri. Pai astea le avem, daca aveam altele, cadeau altele. Se moare de la bicicleta la tir. Au murit si choperisti si enduristi destui.

Faptul ca se moare mai des pe moto de viteza e foarte explicabil: In primul rind motociclistii vitezisti merg mai repede. Dai de gaz, motorul incepe sa urle, cifrele se invirt pe bord, schimbi in sus si repeti operatia. In foarte putin timp ajungi la o viteza suficient de mare incit sa fie prea mare pentru conditiile existente. Motociclistii vitezisti sint altfel de oameni.Altfel n-ar mai fi motociclisti vitezisti. In al 2-lea rind, exista un cerc vicios: Ca sa-ti dai seama cit de putin stii, iti trebuie ceva experienta. Multora li se termina norocul inainte sa ajunga sa o capete. In al 3-lea rind, o moto de viteza e pretentioasa. Masa mica, putere mare, pozitie diferita, comenzi diferite (gaz rapid, frine puternice, etc). Cu faptul ca totul depinde de noi si de incheietura miinii, asta e o chestie zic eu subiectiva si acum 5 ani as fi fost convins ca asa e. Dupa niste masini care m-au ratat in niste pozitii in care chiar nu aveam ce le face, adica eram oprit pe la treceri sau asteptam sa intru sau alte din astea, si ceva pete de ulei,nisip,.sint convins ca e doar partial adevarat. Daca baiatului i-a virat tirul prin fata, suficient de aproape, doar bafta il scapa.

Cit despre datul pe circuit, suna frumos dar in realitate oamenii isi cumpara motoare noi si le leaga cu sirma ca n-au bani de intretinere. E pacat, e trist, dar cam asta e situatia.

Asfalt uscat si multi km[/h] fara incidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP, DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA!

 

 

Am spus si o mai spun cum zici si tu...dar aici nu e vorba de tara, e vorba de noi pentru ca ne expunem inutil de multe ori,pentru ce?pentru o curba luata cu genunchiul si noi nu vedem cum e soseaua dincolo (nisip,ulei,coloana de masini,etc)nu merita riscul asta.Ce demonstram ?Motociclismul se poate trai si altfel.Ca si fapt divers cei 3 care au murit la Arad anul trecut au avut sportive,respectiv R6,R1 si Gixxer.Oare de ce? De ce nu se accidenteaza un choperist mortal sau un endurist?Totul depinde de noi si incheietura mainii stangi.Stati si reflectati putin si intrebati-va daca merita.Vreti adrenalina,mergeti pe circuit.Strada nu e loc de asa ceva.

 

SORRY DAR TREBUIE SA TE CONTRAZIC!

NU MOTORU SAU FELUL CUM TRAGI DE GAZ CONTEAZA CI NOROCUL CARE-L AI IN TRAFIC!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP, DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA!

 

 

 

 

SORRY DAR TREBUIE SA TE CONTRAZIC!

NU MOTORU SAU FELUL CUM TRAGI DE GAZ CONTEAZA CI NOROCUL CARE-L AI IN TRAFIC!

 

 

 

hai ca si asta cu norocu` nu prea merge...eo unul nu cred in noroc....dar nici cum a spus kato ...e vorba de tine si de cei din jur...poti sa ai tu r1 sau intruder ...daca vine gigi cu dacia si te ia in plin ...asta nu inseamna ca ai murit...de ce? ..ca ai avut r1...daca erai chopperist sau endurist nu mureai ...e o mare porcarie...depinde foarte mult de tine si cat de constient esti cand te urci in sa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP, DUMNEZEU SA-L ODIHNEASCA!

 

 

 

 

SORRY DAR TREBUIE SA TE CONTRAZIC!

NU MOTORU SAU FELUL CUM TRAGI DE GAZ CONTEAZA CI NOROCUL CARE-L AI IN TRAFIC!

 

Ai dreptate, norocul joaca un rol important dar sa zici ca nu conteaza felul in care tragi de gaz... e cale lunga! E adevarat ca mai mor si chopperisti si enduristi, e clar, dar raportul acestora fata de decedatii vitezisti e mult, mult mai mic. E ca si cum ai spune ca poti muri si in pat uitandu-te la Cartoon Network. Asa este, poti muri si asa dar nu asta conteaza ci sansele ca acest lucru sa se intample care sunt enorm de mult mai mici decat mersul pe vitezan.

In primul rand felul cum tragi de gaz e factorul decisiv in contributia unui accident. Multe din accidentele care se intampla din vina celuilalt pot fi evitate cu un pic de conduita preventiva. E adevarat, si eu cand am luat Thundercat-ul m-am gandit la andrenalina care-o ofera dar dupa cate accidente si Rip-uri am vazut pe sectiunea asta pot spune ca m-am linistit rau tare, ma gandesc de "n" ori inainte sa trag de gaz si pun in calcule multe variabile din care cea mai importanta este cea a familiei care ma asteapta acasa dupa fiecare iesire. Important este sa nu fim egoisti pentru o doza de andrenalina ci sa ne gandim si la cei care ar putea ramane in urma noastra sa ne planga si sunt sigur ca nimeni nu-si doreste asa ceva.

Numai bine si Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace :scratch: :lol: :P

Am vb cu cineva la telefon care se afla la 3 masini in spatele lor atunci cand s-a intamplat nenorocirea,se pare ca moto era in depasire in momentul cand camionul a facut stanga fara sa se asigure .

Sa-i fie tarana usoara. :D

este si va fi prietenul nostru...grav e ca e al 2lea prieten motociclist pierdut in 2 luni(10.12.2008-manu)un soc....dar camionul semnaliza...a facut manevra regulamentar....ceasul rau pisica neagra....si chiar daca avea 30 000 km mergea extrem de bine...si culmea niciodata nu l-am vazut cu pasager....oare sa fie si asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...