Sari la conținut

Antrenament Mare Touring Pe 1 Dec. Sponsorizat Buc-tulcea Si Retur


Constantin
 Share

Postări Recomandate

Pe 1 decembrie propun Antrenament Mare Touring pe traseul Bucuresti - Tulcea si retur, cca 600 km.

La calatoriile lungi moto se intilnesc veriatii mari de clima astfel ca un antrenament in aceasta perioada este indicat pentru cei care vor calatori spre nord.

Spre exemplu anul acesta in primavara m-a plouat torential toata Austria si Germania dar fiind pregatit cu cele necesare nu a fost nici-o problema.

 

Deplasarea este sponsorizata de INVENTA- Agentie de Proprietate Intelectuala si se deconteaza carburantul.

 

PROGRAM

Intilnirea la statia benzina Mol, Bdul Corneliu Coposu ( 200 m de la Magazinul Unirea spre str. Calarasi) la ora 9,00.

Plecarea la ora 9,15. Intirziatii ne ajung pina la Tulcea.

Intilnirea la Tulcea , Parcare Hotel Delta la ora 13,30 - 15,00.

Plecarea din Tulcea la ora 15,00. Sosirea in Bucuresti la ora 19,00.

Se poate merge pe Urziceni - Slobozia - Hirsova - Tulcea sau pe Autostrada - Slobozia - Hirsova - Tulcea.

 

Amatorii rog comunicati aici; de asemenea propuneri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si eu vreau sa vin. Dar vreau sa stiu cum facem cu benzina...

Alimentam o data la MOL de la Udriste si de acolo pana la Tulcea nu mai oprim. Nu de alta dar sunt putine motociclete cu autonomia asta. Mie mi-ar trebui sa alimentez la plecare si o data pe drum...

Pot tine constant 80-90.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vremea anuntata pe net arata ploaie joi si vineri iar simbata soare. Translatam antrenamentul pentru simbata.

 

 

Un numar de tel ceva? sper sa nu fie vreo gluma..nu de alta, dar eu ma pregatesc ptr sambata...!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ramine pentru simbata ora 9,00 la Mol Calarasi.

Alimentam la Mol si la iesirea din Hirsova ( dupa 200 km) la dus.

Precum vedeti s-a estimat o viteza medie de 75 km/h ceea ce nu este putin. Cei care se distanteaza ne asteapta la locurile de alimentare ( iesire Hirsova, Parcare Hotel Delta, Tulcea iesire Petrom, iesire Hirsova)

Este Antrenament Mare Touring, tip expeditie, nu plimbare in parc; deci luati ceva de ploaie; rulati calm fiindca 600 km obosesc.

La plecare Mol schimbam nr. telefoane intre noi.

Pentru organizare este bine de comunicat aici participantii.

Avind in vedere traseul estimam ca necesar sa se poata rula cu cca 20 - 30 km peste limita legala peste tot.

Cei mai ponderati ne ajung la Tulcea.

 

Asteptam inscrieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun, daca cei ponderati ajung la Tulcea mai tarziu, intrucat eu nu vreau sa depasesc 90 la ora, cu fac cu alimentarea la Harsova, platesc eu si iti dau bonul tie dup-aia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 1 decembrie propun Antrenament Mare Touring pe traseul Bucuresti - Tulcea si retur, cca 600 km.

La calatoriile lungi moto se intilnesc veriatii mari de clima astfel ca un antrenament in aceasta perioada este indicat pentru cei care vor calatori spre nord.

Spre exemplu anul acesta in primavara m-a plouat torential toata Austria si Germania dar fiind pregatit cu cele necesare nu a fost nici-o problema.

 

Deplasarea este sponsorizata de INVENTA- Agentie de Proprietate Intelectuala si se deconteaza carburantul.

 

PROGRAM

Intilnirea la statia benzina Mol, Bdul Corneliu Coposu ( 200 m de la Magazinul Unirea spre str. Calarasi) la ora 9,00.

Plecarea la ora 9,15. Intirziatii ne ajung pina la Tulcea.

Intilnirea la Tulcea , Parcare Hotel Delta la ora 13,30 - 15,00.

Plecarea din Tulcea la ora 15,00. Sosirea in Bucuresti la ora 19,00.

Se poate merge pe Urziceni - Slobozia - Hirsova - Tulcea sau pe Autostrada - Slobozia - Hirsova - Tulcea.

 

Amatorii rog comunicati aici; de asemenea propuneri.

 

Remarcabila inititiativa.

Dar INVENTA- Agentie de Proprietate Intelectuala, ce castiga?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

-Salut Costi - frumoasa initiativa - daca organizai pentru duminica ( se

anunta timp frumos ) as fi venit si eu . Din pacate sambata

nu sunt in Bucuresti .

 

Va doresc asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...