Sari la conținut

Remorci Moto


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 74
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Daca are cum sa tina direct cuiul de remorcare 100 kg (minim) mobra + sistemul propriu-zis... ar merge. Si de asemenea suspensiile masinii :cheers: Ce ar mai fi de cercetat e cu cat iese motorul in afara masinii, stanga-dreapta, sa nu te incomodeze la mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am tot luat remorci de moto din cehia.

 

cui/axa knott, super usoare, super stabile, calitate super.

 

poze:

http://picasaweb.google.com/lucian.n/CLung...808313547809986

 

eu am luat cam 6 bucati pana acum si nu am avut probleme.

 

calitatea nu se compara cu cele din romania. sunt facute mult mai bine, sunt usoare, undeva la 100kg.

 

pret: undeva la 650euro, fara tva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai adresa e simpla, www.vapp.cz

 

dar eu sunt reprezentatul lor in Romania.

 

Dar nu prea aduc remorci de Moto pt ca nu sunt profitabile. Am adus doar pt mine si prieteni. Aduc in schimb remorci mai mari pt transport autoturisme, marfa, etc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Pt cei ce n-au remorca dar au masini eftine gen supernova (obligatoriu hayon) si vor sa transporte 1 sg motor.. o idee... (e adevarat a trebuit sa scot aripa spate a motorului si sa compresez nitzel suspensia spate cu o chinga cu cric) http://picasaweb.google.com/bogdan.andora/...223088471022770

 

Pt cei ce n-au remorca dar au masini eftine gen supernova (obligatoriu hayon) si vor sa transporte 1 sg motor.. o idee... (e adevarat a trebuit sa scot aripa spate a motorului si sa compresez nitzel suspensia spate cu o chinga cu cric) http://picasaweb.google.com/bogdan.andora/...223088471022770

 

 

aaa.. si bineinteles bancheta spate ramine acasa:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut .

 

Producem multe tipuri de remorci pentru moto si atv.Pentru informatii tel 0745616913. web www.remorcata.ro

post-45584-1243187181_thumb.jpg

post-45584-1243187203_thumb.jpg

post-45584-1243187214_thumb.jpg

Editat de 250
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Am vazut pe la Practiker/Baumax ceva remorci in jur de 2500 lei, Pongratz sau Stema, cu podeaua dintr-un fel de lemn. si-a luat cineva de-astea, merita, sunt bune? am vazut ca au latime 110 cm, rog pe cineva sa ma lamureasca, incap 3 motoare sau doar 2? ma refer desigur la cele cu lungime de aprox 2 metri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pe la Practiker/Baumax ceva remorci in jur de 2500 lei, Pongratz sau Stema, cu podeaua dintr-un fel de lemn. si-a luat cineva de-astea, merita, sunt bune? am vazut ca au latime 110 cm, rog pe cineva sa ma lamureasca, incap 3 motoare sau doar 2? ma refer desigur la cele cu lungime de aprox 2 metri.

Am eu remorca marca Stema, tip MT0751/HU1, chitul pentru transportul de motocicleta (pe care trebuie sa-l cumperi separat) este pentru doua motociclete dar din experienta iti spun ca incap trei motociclete, de enduro bineinteles. In rest..... eu o am de 4 ani si nu am avut probleme cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...