Sari la conținut

Ofer Ajutor Recuperare Bazin


1n$4n3
 Share

Postări Recomandate

Postez aici pentru ca nu stiu unde in alta parte as putea posta acest anunt...

 

Tot mergand, aproape zilnic, la bazin la Lia Manoliu, ca un om sanatos ce sunt, cu greu am observat ca pe langa mine, in vestiar, mai sunt si persoane care se misca cu dificultate si ulterior am realizat ca asta se datora ca urmare a unor probleme ortopedice... Mi-am dat astfel seama ca, poate totusi as putea cumva sa-i ajut... Astfel prima persoana cu care am intrat in contact s-a dovedit a fii un frate motociclist care suferea la nivelul articulatiei genunchiului datorita unui accident petrecut pe doua roti... :burnout: Dupa ce am facut cunostiinta, printre altele am aflat ca la indrumarea medicului, el vine si plateste, ca orice om un abonament pentru accesul la bazin, pentru a urma astfel un program de recuperare. M-am oferit ca pentru lunile urmatoare sa-i fac eu rost, gratuit de abonamente, eu avand oarece facilitati in obtinerea acestora.

 

Astfel, orice alta persoana, motociclist, automobilist, schior, bibliotecar, electrician s.a.m.d., din Bucuresti sau care are posibilitatea sa ajunga in timpul programului de acces la complexul Lia Manoliu, care citeste acest topic si care are nevoie de recuperare fizica, care sa includa si mersul la bazin, ma poate contacta pentru a obtine gratuit abonament pentru acces bazin.

 

Nu este nevoie sa-mi prezinte niciun certificat medical sau astfel de hartii, am incredere.

 

Daca este nevoie si de insotitor, ofer abonament si pentru acesta. Mentionez ca la bazinul olimpic cu adancime ~2.5m se inoata pe culoare delimitate, dar se poate face lejer recuperare pe culoarele laterale. Ambientul este civilizat, curat. Aveti acces la vestiare supravegheate, dusuri cu apa calda, toalete s.a.m.d...

 

Programul de acces la bazin: Luni - Vineri 20:30 - 21:30 / Sambata 14:30 - 15:30

 

Contact: 0722.374.681 sau znaipar2002 (Y!Messenger)

 

Seara placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Instructor de inot se poate gasi ? Incepand de pe la sfarsitul lui martie, ca pana atunci munca ma tine departe...

In mod clar nu dispun de skilul necesar unui bazin de 2,5m (nu pot spune ca stiu sa inot chiar daca plutesc nitel sau fac niste metri in apa sarata )

 

sunt dispus sa achit toate costurile, nu e o problema.

 

Motivatia e duala - sa ajung sa folosesc marea calumea cand mai ajung acolo si 2. - eliminarea unor probleme ramase dupa ce m-am inpachetat acum un an si ceva, eveniment cu ocazia caruia s-au dus vre-o 3 vertebre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Instructor de inot se poate gasi ? Incepand de pe la sfarsitul lui martie, ca pana atunci munca ma tine departe...

In mod clar nu dispun de skilul necesar unui bazin de 2,5m (nu pot spune ca stiu sa inot chiar daca plutesc nitel sau fac niste metri in apa sarata )

 

sunt dispus sa achit toate costurile, nu e o problema.

 

Motivatia e duala - sa ajung sa folosesc marea calumea cand mai ajung acolo si 2. - eliminarea unor probleme ramase dupa ce m-am inpachetat acum un an si ceva, eveniment cu ocazia caruia s-au dus vre-o 3 vertebre

 

Salut! Sunt 2-3 instructori pe acolo care am vazut ca se ocupa si de adulti... O sa incerc cat de curand sa fac rost de date de contact. Am intrebat acum ~1 luna o domnisoara instructoare cat costa o sedinta si mi-a spus ca 40RON... E cam multicel, dar poate la restul este mai ieftin... Cum fac rost de datele de contact, ti le trimit.

 

Vara, incepand cu luna ...Mai parca, orele se tin in bazinul de afara, bazin care pe culoarele laterale are o adancime ~1.5 m.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, de curiozitate, cat mai e un abonament acolo? Am facut cativa ani polo, m-am lasat si acum as vrea sa-mi mai destind oasele ce au luat forma scaunului de birou.

 

PS: felicitari pentru initiativa.

 

in decembrie am dat 2 milioane pentru 12 intrari. pe ianuarie nu mi-am luat pentru ca a fost extrem de frig afara iar in februarie nu am putut sa ajung.

 

in principiu se merita pentru ca apa e ok si oamenii civilizati.

partea proasta e ca e program strict de la 8:30 la 9:30. daca ai intarziat trebuie sa te multumesti doar cu timpul ramas. daca nu ai putut sa vii intr-o zi ai pierdut-o. nu poti sa recuperezi alta data. in conditiile astea cele 12 intrari pot deveni mult mai putine.

 

mai demult mergeam la Floreasca. acolo puteai sa vii ori dimineata (e drept ca foarte devreme) ori seara. intr-o luna puteai sa iti faci cele 12 intrari cand vroiai, fara sa te conditioneze. cred ca si la bani sunt un pic mai jos decat la Lia Manoliu. dar acum ce sa faci. mergi unde e mai aproape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postez aici pentru ca nu stiu unde in alta parte as putea posta acest anunt...

 

Tot mergand, aproape zilnic, la bazin la Lia Manoliu, ca un om sanatos ce sunt, cu greu am observat ca pe langa mine, in vestiar, mai sunt si persoane care se misca cu dificultate si ulterior am realizat ca asta se datora ca urmare a unor probleme ortopedice... Mi-am dat astfel seama ca, poate totusi as putea cumva sa-i ajut... Astfel prima persoana cu care am intrat in contact s-a dovedit a fii un frate motociclist care suferea la nivelul articulatiei genunchiului datorita unui accident petrecut pe doua roti... :burnout: Dupa ce am facut cunostiinta, printre altele am aflat ca la indrumarea medicului, el vine si plateste, ca orice om un abonament pentru accesul la bazin, pentru a urma astfel un program de recuperare. M-am oferit ca pentru lunile urmatoare sa-i fac eu rost, gratuit de abonamente, eu avand oarece facilitati in obtinerea acestora.

 

Astfel, orice alta persoana, motociclist, automobilist, schior, bibliotecar, electrician s.a.m.d., din Bucuresti sau care are posibilitatea sa ajunga in timpul programului de acces la complexul Lia Manoliu, care citeste acest topic si care are nevoie de recuperare fizica, care sa includa si mersul la bazin, ma poate contacta pentru a obtine gratuit abonament pentru acces bazin.

 

Nu este nevoie sa-mi prezinte niciun certificat medical sau astfel de hartii, am incredere.

 

Daca este nevoie si de insotitor, ofer abonament si pentru acesta. Mentionez ca la bazinul olimpic cu adancime ~2.5m se inoata pe culoare delimitate, dar se poate face lejer recuperare pe culoarele laterale. Ambientul este civilizat, curat. Aveti acces la vestiare supravegheate, dusuri cu apa calda, toalete s.a.m.d...

 

Programul de acces la bazin: Luni - Vineri 20:30 - 21:30 / Sambata 14:30 - 15:30

 

Contact: 0722.374.681 sau znaipar2002 (Y!Messenger)

 

Seara placuta!

 

 

 

oare unde mai puteam vedea un astfel de anunt ??? decat aici ??? nu imi vine sa cred ca mai exista si oameni de genu asta in tara asta ..... felicitari si tot respectul ... numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

 

am citit intamplator anuntul tau. Eu am o glezna bulita destul de rau si la 9 luni dupa accident inca nu m-am recuperat cum trebuie. Eu merg la sala (bicileta, steper) si la bazin la IDM dar recuperare adevarata am facut doar post operator (mai precis post ghips) si as mai incerca sa fac ceva recuperare in apa. Eu merg la IDM dar nu am vre-un instructor sau medic care sa ma indrume ce sa fac. La Lia Manoliu exista asa ceva sau ideea ta era doar sa venim sa innotam.

 

Multumesc anticipat pentru raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multzam de raspunsul prompt!

Ma interesa mai mult un terapeut ca bazin se gaseste, oricum esti de laudat pentru gestul frumos.

Multumesc inca odata dar las locul unora care poate nu isi permit sau stau mai aproape (eu stau in Drumul Taberei).

 

Bafta, man!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Postez aici pentru ca nu stiu unde in alta parte as putea posta acest anunt...

 

Tot mergand, aproape zilnic, la bazin la Lia Manoliu, ca un om sanatos ce sunt, cu greu am observat ca pe langa mine, in vestiar, mai sunt si persoane care se misca cu dificultate si ulterior am realizat ca asta se datora ca urmare a unor probleme ortopedice... Mi-am dat astfel seama ca, poate totusi as putea cumva sa-i ajut... Astfel prima persoana cu care am intrat in contact s-a dovedit a fii un frate motociclist care suferea la nivelul articulatiei genunchiului datorita unui accident petrecut pe doua roti... :friends: Dupa ce am facut cunostiinta, printre altele am aflat ca la indrumarea medicului, el vine si plateste, ca orice om un abonament pentru accesul la bazin, pentru a urma astfel un program de recuperare. M-am oferit ca pentru lunile urmatoare sa-i fac eu rost, gratuit de abonamente, eu avand oarece facilitati in obtinerea acestora.

 

Astfel, orice alta persoana, motociclist, automobilist, schior, bibliotecar, electrician s.a.m.d., din Bucuresti sau care are posibilitatea sa ajunga in timpul programului de acces la complexul Lia Manoliu, care citeste acest topic si care are nevoie de recuperare fizica, care sa includa si mersul la bazin, ma poate contacta pentru a obtine gratuit abonament pentru acces bazin.

 

Nu este nevoie sa-mi prezinte niciun certificat medical sau astfel de hartii, am incredere.

 

Daca este nevoie si de insotitor, ofer abonament si pentru acesta. Mentionez ca la bazinul olimpic cu adancime ~2.5m se inoata pe culoare delimitate, dar se poate face lejer recuperare pe culoarele laterale. Ambientul este civilizat, curat. Aveti acces la vestiare supravegheate, dusuri cu apa calda, toalete s.a.m.d...

 

Programul de acces la bazin: Luni - Vineri 20:30 - 21:30 / Sambata 14:30 - 15:30

 

Contact: 0722.374.681 sau znaipar2002 (Y!Messenger)

 

Seara placuta!

 

 

 

............................

 

jos palaria mestere.

se pare ca mai exista si OAMENI printre noi..!

 

in alta ordine de idei, cum de mic nu mi-a placut cartea m-am facut fotograf.

astfdel incat daca ai nevoie de ceva in sensu' artistic al cuvintului pozar, iti stau la dispozitie cu cea mai mare placere.

 

 

andrei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salut,

ma numesc Cristi, nu am avut accident cu moto in schimb bunicul meu mi-a lasat mostenire o spondilita (in loc de case si terenuri) care de multe ori ma impiedica sa merg cu motorul, am facut ceva recuperare (aqvagimnastica) si stiu ce trebuie sa fac si cum, dar din cauza situatie actuale nu mai pot merge la terapeut(extrem de scump), deci daca ma poti ajuta sa merg mai departe la recuperare in bazin raman recunoscator si la prima intalnire dau si berea(a se citi cico daca esti cu masina :friends: ).

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut,

ma numesc Cristi, nu am avut accident cu moto in schimb bunicul meu mi-a lasat mostenire o spondilita (in loc de case si terenuri) care de multe ori ma impiedica sa merg cu motorul, am facut ceva recuperare (aqvagimnastica) si stiu ce trebuie sa fac si cum, dar din cauza situatie actuale nu mai pot merge la terapeut(extrem de scump), deci daca ma poti ajuta sa merg mai departe la recuperare in bazin raman recunoscator si la prima intalnire dau si berea(a se citi cico daca esti cu masina :kiss: ).

Multumesc anticipat

 

Datorita faptului da intru destul de rar - din pacate munca ma topeste, va rog cei care vreti abonamente contactati-ma pe messenger sau telefon. Sunt sanse mai mari asa sa ne putem sincroniza. Imi pare rau pentru afectiunea ta :rolleyes: Din pacate aceasta este viata - cu bune si rele. Astept un semn de la tine deci, pe messenger sau pe telefon si ne vom intalni negresit. Salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Tin intai de toate sa-mi cer scuze fata de un domn de aici pe care l-am tot amanat :rolleyes: Am fost mai mult decat prins la serviciu (gen 08:00-23:00 ar cam fi orarul meu de lucru in ultima perioada) si nu am reusit sa ajung sa ne intalnim... Sper sa imi permita timpul sa ajung. Ca idee, cine se poate deplasa, biroul meu este pe Bd. Unirii 72 si cel mai important, noul numar la care ma puteti gasi: 0767.293.239. (rog sa-l treaca un moderator pe prima pagina)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...