Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut, prieteni !

 

Imi cer scuze pentru absenta mea fortuita de pe acest topic atat de drag noua –

provocata de niste necazuri familiale - dar, daca tot suntem la capitolul “familie si veterani”,

sa speram ca timpul va vindeca orice suparare...

Revenind: credeam ca Asociatia Motociclistilor Veterani din Romania se conduce dupa principii democratice,

dar si cele ale echidistantei si echilibrului...

 

DEMOCRATIA:

Aici s-a dovedit ca minima implicare si “bine ca organizeaza altii”... sunt la mare cautare...

 

ECHIDISTANTA:

Nu mi-a venit sa cred ca aceia care au fost de acord ca “intalnirea de legenda” din luna aceasta

sa se desfasoare intr-o locatie cat mai apropiata de “centrul tarii” au “uitat”

pentru ce au votat... Astfel incat, de exemplu, veteranii care vin de la Suceava

sunt nevoiti sa faca cel putin dublul distantei fata de cei care vin din Bucuresti...

 

ECHILIBRU:

Nu cred ca mai sunt printre noi seniori care trebuie sa demonstreze ca sunt motociclisti adevarati...

Sunt convins ca sunt veterani care au condus – pe ploaie – intr-o etapa,

sute sau chiar mii de kilometri...

Dar acum nu vad rostul transformarii unei intalniri de placere intr-o tortura.

Nu ne zoreste nimeni si ar fi mult mai “echilibrata” amanarea intalnirii

pentru zile cu vreme splendida de septembrie, chiar in weekendul 19-20, daca nu ma insel...

(Aici ar trebui sa isi puna cuvantul cei care au posibilitatea sa afle un “Timp probabil” cat mai apropiat de realitate...

Cei care lucreaza la “meteo” pe un aeroport, de exemplu)...

 

IN PRIVINTA TRESELOR:

De acord cu “blazonul” prezentat spre fabricare, dar cu un unic si important amendament:

SA SE RENUNTE LA LINIILE MARO AIURITOARE din interiorul V-urilor. Ce este simplu e mai elegant si bun.

Inteleg ca graficianul a tinut sa le faca “mai vizibile”, ca in cazul literelor, dar, repet,

in cazul “liniilor”, aceasta “subliniere” creeaza confuzie.

Aici este necesar sa il atentionez pe dl Constantin ca cifrele - inca in stadiu de executie,

(unde domnia sa ar putea ajuta cu un "banut" confentionat din metal la Monetaria Statului)

reprezinta anul in care fiecare dintre noi a obtinut categoria A conform datelor din permisul de conducere.

Deci, textul personalizat se va citi: motociclist DIN ANUL 19**

Multa sanatate si la multi kilometri frumosi !

Sa auzim numai de bine !

 

Presedinte AMOVERO,

Dan Nastase

 

Apartenenta la Asociatia Motociclistilor Veterani din Romania – AMOVERO

nu implicaniciun fel de activitate impusa.

Esenta motociclistului se pastreaza: Am personalite, sunt liber si independent !

 

ACORDAREA TRESELOR:

LA CERERE, PE BAZA PERMISULUI DE CONDUCERE si al TALONULUI motocicletei conduse in prezent

acte care se vor verifica de o comisie de validare.

 

10 ani de activitate legala - una tresa.

20 ani de activitate - doua trese

30 ani de activitate - 3 trese.

40 - 49 de ani ani de activitate - 4 trese.

50 de ani si peste de activitate moto - 5 trese.

 

Deasupra tresei-treselor se va mentiona individual - in limba engleza pentru recunoastere internationala -

anul corespunzator obtinerii permisului de conducere: Motorcyclist since 19**

Mesaj completat

Pentru a inlatura eventualele confuzii:

ESTE VORBA DE VETERANI CARE AU FOST SI INCA SUNT "LA PUPITRU".

SA fim iubiti !

post-882-1252144200_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e sa va hotariti repejor in privinta intilnirii, adica daca se va mai tine saptamina viitoare sau nu. Cum nu mai suntem liceeni si avem familii, un program pentru un week-end lipsa de acasa, se planifica cu ceva timp inainte.

Astept hotarirea voastra.

 

Pentru a inlatura eventualele confuzii:

ESTE VORBA DE VETERANI CARE AU FOST SI INCA SUNT "LA PUPITRU".

Dane, poti fi mai explicit ?

Editat de ReluOlaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Majoritatea dintre noi ne-am facut planuri cu intalnirea pe week-ul care vine,nu mai spun de gazda noastra care ne asteapta cu camerele rezervate de multi dintre noi.Eu raman cu votul ptr saptamana care vine,oricum ar fi vremea. Ptr trese banuiesc ca exista lista cu vechimea fiecaruia si numarul de trese care i se cuvin. Oricum ptr orice eventualitate mai las datele aci. Legal infiintat ca motociclist 1984! deci 2 trese :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Relu Olaru:

 

STATUTUL VETERANILOR ACTIVI DIN ROMANIA

 

„Merite avem fiecare individual pentru efortul (placut dealtfel)

de a acumula ani si kilometri in sa, in conditii meteo nefavorabile uneori.

Experienta acumulata de noi poate duce la o recunoastere din partea comunitatii moto din Romania.

Recunoastere la care, cu siguranta, vor aspira si alti membrii ai comunitatii. Daca nu prin scolile moto

sau legislatia rutiera, macar prin exemplul propriu sa imbunatatim dezastruosul palmares

de care ne lamentam pe forumuri si nu numai.

Speram ca numarul motociclistilor de-o vara sa creasca in favoarea celor de-o viata"

 

Sunt motociclisti si motociclisti...

Pentru unii, mersul pe motor este o dorinta, o amintire, un simplu moft sau un trend.

Pentru altii este o pasiune, iar pentru foarte putini dintre noi - un mod de viata.

 

In acceptiunea majoritatii motociclistilor care sustin acest topic

TRESA DE VETERAN ACTIV este un semn distinctiv meritoriu – crescator

acordat pentru fiecare 10 ani de conducere legala a motocicletei.

Aceste insemne nu sunt obligatorii si se acorda, la cerere, in baza permisului de conducere

si a talonului de inmatriculare valabile.

 

ACORDAREA TRESELOR:

 

10 ani de activitate - o tresa.

20 ani de activitate - doua trese

30 ani de activitate - 3 trese.

40 - 49 de ani ani de activitate - 4 trese.

50 de ani si peste de activitate moto - 5 trese.

Deasupra tresei-treselor se va mentiona individual

anul corespunzator obtinerii permisului de conducere: Motorcyclist since 19...

 

Continuarea activitatii pe acest forum:

 

1. Continuarea inscrierilor, inclusiv validarea veteranilor activi

care au postat fotocopiile (carnet + talon) atestand vechimea si activitatea la zi a titularilor.

In cazurile exceptionale, cand se poate dovedi activitatea la zi cu martori,

se accepta doar prezentarea permisului de conducere valabil.

Motociclistii care din diferite motive nu pot dovedi calitatea de veteran activ

vor fi considerati veterani simpatizanti, sau , dupa caz, decani de varsta.

 

2. Gasirea unei modalitati concrete de a coopta veteranii din toata tara.

 

3. Stabilirea unui loc de intalnire a seniorilor din Bucuresti.

 

4. Realizarea si acordarea treselor in formula finala.

 

5. Stabilirea unui loc din tara - unde cand si cum sa facem "O intalnire de legenda"

adunare anuala a Asociatiei Motociclistilor Veterani din Romania - AMOVERO.

 

Dupa cum remarcati, pentru VETERANII ACTIVI: baza se pune pe continuitatea activitatii moto

de la obtinerea permisului pana in prezent, nu numai doar pe varsta actuala a a motociclistului.

Altfel - dupa varsta - poti sa te declari veteran moto si sa fi condus in toata viata ta doar un sezon

in '900-toamna...

 

De aceea - inscrierile se fac pe baza carnetului de conducrere si a talonului.

In cazurile exceptionale, cand se poate dovedi activitatea la zi cu martori,

se accepta doar prezentarea permisului de conducere valabil.

 

KATO ARAD:

 

Votezi cum doresti, este o asociatie libera.

Tin sa subliniez, insa, ca Tismana ramane acolo si mai frumoasa pe un timp frumos

decat pe furtuna, diluviu si frig.

In loc de legenda... o sa ne facem de "poveste"...

Mesaj completat

Kato:

Pentru acordarea treselor trebuie sa prezinti permisul de conducere

si talonul - valabile si in original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok cu talonul si permisul.Intrebarea e daca iar trebuie sa le scanam pe topic sau ramane numai sa le prezentam la adunare? Cu data intalnirii ma supun majoritatii,daca se v-a schimba.Numai bine si lui Dan Nastase ai sustinerea mea,macar sufleteasca daca nu altcum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane,

Eu NU pot face parte din asociatia asta pentru ca nu mai am motocicleta. Si chiar daca o sa-mi iau in curind, prefer sa ma vad in continuare cu prietenii de 2 roti si sa nu ma complic justificind nu stiu cui ce am facut, cit am mers, unde , cum, etc.... Scuza-ma, dar mi se pare cel putin o copilarie :wacko:

Nu ma intereseaza trese, lauri, TV, reportaje, etc... Ce ma intereseaza e sa-mi vad in continuare prietenii, si-i voi vedea si fara "asociatii"....

Imi pare sincer rau ca ai avut probleme, dar asta nu inseamna ca poti veni cu citeva zile inainte de eveniment sa-l dai peste cap. Ori intrai pe net citeva minute in ultima luna si propuneai altceva, ori lasa-l asa cum s-au chinuit altii timp de citeva saptamini sa-l faca. In ultima instanta, nu-ti convine, nu vii !

Sau poate intilnirea asta aprtine "asociatiei" si-mi ceri talon la intrare ? Daca-i asa, macar spune-mi sa stiu ca n-am ce cauta acolo, sa nu bat 600 km aiurea.

Editat de ReluOlaru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, prieteni !

 

Imi cer scuze pentru absenta mea fortuita de pe acest topic atat de drag noua –

provocata de niste necazuri familiale - dar, daca tot suntem la capitolul “familie si veterani”,

sa speram ca timpul va vindeca orice suparare...

Revenind: credeam ca Asociatia Motociclistilor Veterani din Romania se conduce dupa principii democratice,

dar si cele ale echidistantei si echilibrului...

 

D-le Nastase,

nu prea inteleg rostul acestor dadaceli, sau v-ati suparat ca mai au si altii initiative, lasti oamenii sa se intalneasca unde vor si cand vor, chiar daca nu v-au cerut voie. Daca nu vreti sa veniti din cauza vremii sau din alte motive,nu-i nici o problema, orcum nu s-a plans nimeni de absenta dvs. de pe acest topic si daca reveneati dupa intalnire cred ca era mai bine.

Si eu credeam ca ASVR se conduce dupa principii democratice mai ales in absenta presedintelui.

Un veteran oarecare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Emblema este OK!

Dar va trebui schimbat anual cifra.

Costul cand se achita? Cred ca ar trebui fiecare sa se inscrie cu categoria de emblema ( nr de trese).

Eu , una cu 4 trese.

De ce trebuie schimbata anual cifra?

Se schimba anul cind ti-ai luat permisul ? :wacko:

Mesaj completat

Doamnelor ,Domnisoarelor si Domnilor,

 

Acum ceva vreme, i-am cerut lui Dan Nastase adresele de e-mail ale celor 4 participanti din zona Brasovului, carora le-am trimis un mail aducindu-le aminte de faptul ca s-au oferit sa faca diligentele necesare organizarii celei de-a doua intilniri a Veteranilor , in zona Brasovului.

Nu am primit nici un raspuns din partea lor, drept urmare , am fost de acord cu propunerea lui Ivan de a ne vedea la Tismana.

Personal sunt satul de chestii gen "hai sa face" dar fa tu , "hai sa mergem" du-te tu. si asa mai departe.

Sa-i fim recunoscatori lui Ivan ca a avut aceasta initiativa si sa-i multumim , nu sa-l incurcam acum, dupa ce omul a facut toate aranjamentele necesare.

Cit despre cei care vor participa, sunt unii activi , iar altii nu, asta insa nu cred ca trebuie sa insemne ca-i excludem dintre noi.

OK , nu vor primi trese, dar au tot dreptul sa participe, sa-si intilneasca prietenii , si de ce sa n-o spunem , sa-i ispitim sa se reintoarca in rindul motociclistilor activi.

 

Cid despre anul care va fi pe trese voi incerca sa-i dau lui Bogdan Harea un model.

Mesaj completat

De ce trebuie schimbata anual cifra?

Se schimba anul cind ti-ai luat permisul ? :)

Mesaj completat

Doamnelor ,Domnisoarelor si Domnilor,

 

Acum ceva vreme, i-am cerut lui Dan Nastase adresele de e-mail ale celor 4 participanti din zona Brasovului, carora le-am trimis un mail aducindu-le aminte de faptul ca s-au oferit sa faca diligentele necesare organizarii celei de-a doua intilniri a Veteranilor , in zona Brasovului.

Nu am primit nici un raspuns din partea lor, drept urmare , am fost de acord cu propunerea lui Ivan de a ne vedea la Tismana.

Personal sunt satul de chestii gen "hai sa face" dar fa tu , "hai sa mergem" du-te tu. si asa mai departe.

Sa-i fim recunoscatori lui Ivan ca a avut aceasta initiativa si sa-i multumim , nu sa-l incurcam acum, dupa ce omul a facut toate aranjamentele necesare.

Cit despre cei care vor participa, sunt unii activi , iar altii nu, asta insa nu cred ca trebuie sa insemne ca-i excludem dintre noi.

OK , nu vor primi trese, dar au tot dreptul sa participe, sa-si intilneasca prietenii , si de ce sa n-o spunem , sa-i ispitim sa se reintoarca in rindul motociclistilor activi.

 

Cit despre anul care va fi pe trese voi incerca sa-i dau lui Bogdan Harea un model.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate KATO ARAD,

Toti veteranii prezenti la intrunirea preliminara de la Slanic stiu ca acele doua trese ti se cuvin pe drept.

Serios, vorbind: nici vorba de alte formalitati.

Intr-un viitor cat mai apropiat vom acorda si niste brevete pentru aceste insemne distinctive...

 

Draga Relu,

Spre marea mea bucurie, ai intrat pe “Veteranii adunarea!” si abia asteptam sa ne vedem -

tinand seama de anii nostri trecuti si petrecuti pe motor...

Poti oricand sa amesteci istoria cu prezentul si faptele cu dorintele, dar activitatea in cadrul AMOVERO

nu se face pe baza de prietenie, ci conform statului asociatiei.

Activitatile “adiacente”... sunt la liber !

 

Dle johann (Ioan Cizmas),

Sunt convins ca lumea nu se invarte dupa mine, dar...

Prezent sau nu, viu sau mort, Dan Nastase in cei 41 de ani de motociclism a dovedit prin forte proprii,

fara putinta de tagada, ca nu este un simplu "plimbator de tinichea"...

Chiar si initierea si sustinerea acestui topic o confirma, iar titulatura de presedinte

nu am cerut-o niciodata, majoritatea mi-a acordat-o.

Am folosit-o acum pentru prima data, pentru a sublinia justetea celor constatate.

Am fost intotdeauna un om principial si drept. Cele sustinute corect de mine sunt niste concluzii de bun-simt

si demne de luat in seama... de oamenii demni.

 

In rest... totul e democratic si se pune la vot !

Mesaj completat

MOTOVETERANI DIN ROMANIA,

..............VOTATI !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor!

Am fugit din delegatie mai devreme cu citeva zile pentru a mai rezolva cite ceva,fiindca is singurul care se ocupa efectiv de "Tismana" si cind intru aici,ce vad?! :) Deja au inceput divergentele,ba ca va ploua ( http://vremea.kappa.ro/gorj/tismana.html ),ba ca tresele is la dreapta si trebuiau cu verde ca sa aiba trecere la semafoare,ba ca io-s mai veteran ca tine si drepturile mele is mai egale decit ale tale,sau ca distanta pina aici este inegala pentru viitorii participanti...Si ma opresc aici!Opriti-va si voi!Intorceti-va cu ceva vreme in urma si vedeti ca intrasem intr-un con de umbra totala si ne dadeam coate ce vom face...cind vom face...care va face...?!Daca am venit cu ideea si locatia actuala,am facut-o ca sa salvez situatia,iar ceea ce am facut pina acum am facut doar din pasiune.Stau foarte rau cu banii,dar nu am cerut ajutorul nimanui,fiindca cei care au incercat sa organizeze vreodata ceva,poate au observat ca fara bani nu poti misca nimic.Nu stau nici io linga locatie,ca sa merg sa vorbesc,sa rezolv cite ceva,trebuie sa parcurg vreo 60-80km dus...si trebuie sa ma si reintorc,...telefoanele,timpul si injuraturile muierii care ramine de multe ori doar cu motanul si dulaul nu cred ca pot fi contabilizate si rasplatite...dar asta este,consider normal ce am incercat sa fac!Iar daca exista voci razlete care vor locatie insorita,in centrul tarii pentru ca distanta sa fie egala pentru toti participantii,vor trese aurite si plachete de onoare,nu cred ca io-s persoana care poate rezolva situatia.Fac doar atit cit am promis,atit cit pot...si cine doreste sa vina este binevenit si primit cum se cuvine.Oare la cite intruniri nu ati fost si pe drum sau acolo cite-o ploaie timpita nu a stricat placerea?De distante nici nu mai vorbesc...Dar nimeni nu a crapat din asta...Haideti sa judecam matur,asa cum ne place sa credem ca sintem si sa ne vedem atiti citi putem,acolo unde fortuiti am hotarit!Zilele viitoare voi continua procesul de organizare,indiferent de voci...iar de joi pina duminica sint asteptati la Tismana toti acei care au o virsta inaintata in buletin si un permis valid categoria "A" in buzunar,cu motoare sau masini,cu muieri sau amante,singuri sau cu copiii sau prietenii mai tineri!Nu facem intruniri selective,care sa elimine participarea cuiva,asa ca nu va mai bociti ca babele si pregatiti plecarea.Nu de altceva,dar umblu de nebun cu o durere de coloana insuportabila si nu am chef sa crap cu sufletul neimpacat ca n-ati venit sau cei care au venit au fost nemultumiti...Daca exista cineva care renunta la deplasare,nu ma voi supara...vreau doar sa stiu ca sa pot aprecia cit mai exact consumatia si stabilimentul.In ultima instanta,daca nu va mai convine,adun in doua zile toti oltenii si facem intrunirea chiar si fara purtatori de trese...motociclisti sa fie!Apropos de trese,felicitari Bogdane,a iesit ceva frumos...si ca sa inchidem gurile rele,as propune ca acele V-uri sa fie 5 la toata lumea,daca s-ar putea reflectorizante si cu scai pe dos,inscriptia de veteran la fel pentru toti si sa difere doar banutul cu anul obtinerii categoriei "A".Asa nu s-ar mai ciomagi lumea dupa V-uri! :P In felul acesta ar exista un singur model,simplu de confectionat si monezile ar putea fi facute dupa aceea.Doar am zis,n-am dat cu paru'... ;)

Miine merg la Tismana,o sa revin cu noi detalii...dar le-astept si pe-ale voastre!

Asfalt uscat si numai sub roti! :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea,

frumoasa si respectabila initiativa de infiintare a asociatiei veteranilor si a intrunirilor de legenda. Doresc sa particip si eu la astfel de actiuni dar m-ati bagat complet in ceatza si am urmatoarele nelamuriri:

1.AMOVERO are personalitate juridica, este legal infiintata sau urmeaza de acum incolo?

2.Daca deja are personalitate juridica, unde pot sa citesc statutul si eventualele regulamente?

3.Ca sa devin membru trebuie sa-mi scanez permisul si certificatul de inmatriculare si sa le afisez public aici (personal nu mi se pare o idee prea buna) sau trebuie sa ma prezint cu ele in original intr-un loc anume?

4.Dupa ce am pierdut foarte mult timp cautand in cele 100 de pagini ale acestui post ca sa aflu locul, data si alte amanunte despre adunarea de la Tismana, acum nici macar nu stiu daca se tine. Deci, se tine sau am sanse mari sa fac 1100 km dus-intors aiurea?

5.Daca se tine adunarea de la Tismana, e una oficiala a AMOVERO sau e o adunare a unor prieteni care vor sa se vada si sa se plimbe pur si simplu?

Va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine.

Cu stima

Toni - A24

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adunarea se va tine in mod sigur!Este si cred ca asa va ramine o intrunire a motociclistilor hodorogiti de vreme din Romania!Dar nu senili! :)

Daca pina acum asociatia nu are inca un statut,nu este oficial inscrisa,ietc...ietc...asta tine doar de formalitati,dar ea exista!Dovada este ca noi sintem cei care o formam,care i-am dat viata si care o vom duce mai departe...mostenire copiilor nostri si nu numai!

Lista viitorilor participanti ramine deschisa!

P.S. Miine merg sa comand pastravii,care mai vrea o portie? :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adunarea se va tine in mod sigur!Este si cred ca asa va ramine o intrunire a motociclistilor hodorogiti de vreme din Romania!Dar nu senili! :P

Daca pina acum asociatia nu are inca un statut,nu este oficial inscrisa,ietc...ietc...asta tine doar de formalitati,dar ea exista!Dovada este ca noi sintem cei care o formam,care i-am dat viata si care o vom duce mai departe...mostenire copiilor nostri si nu numai!

Lista viitorilor participanti ramine deschisa!

P.S. Miine merg sa comand pastravii,care mai vrea o portie? :wacko:

Ivane,

 

Multam, dar mai intii s-o gust pe prima.

Ne vedem simbata. :)

Ai zis ceva si de muzica parca ? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea,

frumoasa si respectabila initiativa de infiintare a asociatiei veteranilor si a intrunirilor de legenda. Doresc sa particip si eu la astfel de actiuni dar m-ati bagat complet in ceatza si am urmatoarele nelamuriri:

1.AMOVERO are personalitate juridica, este legal infiintata sau urmeaza de acum incolo?

2.Daca deja are personalitate juridica, unde pot sa citesc statutul si eventualele regulamente?

3.Ca sa devin membru trebuie sa-mi scanez permisul si certificatul de inmatriculare si sa le afisez public aici (personal nu mi se pare o idee prea buna) sau trebuie sa ma prezint cu ele in original intr-un loc anume?

4.Dupa ce am pierdut foarte mult timp cautand in cele 100 de pagini ale acestui post ca sa aflu locul, data si alte amanunte despre adunarea de la Tismana, acum nici macar nu stiu daca se tine. Deci, se tine sau am sanse mari sa fac 1100 km dus-intors aiurea?

5.Daca se tine adunarea de la Tismana, e una oficiala a AMOVERO sau e o adunare a unor prieteni care vor sa se vada si sa se plimbe pur si simplu?

Va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine.

Cu stima

Toni - A24

 

Dupa atatea intrebari am impresia ca vreti sa ocupati vreo functie in AMOVERO. Ce conteaza ce adunare e si cine o organizeaza, in definitiv toti motociclistii avem acelasi tel, sa ne plimbam, sa ne intalnim cat mai multi, sa cunoastem oameni si locuri si sa ne facem prieteni.

Hai noroc :wacko:

Mesaj completat

ar...

. Cele sustinute corect de mine sunt niste concluzii de bun-simt

si demne de luat in seama... de oamenii demni.

 

D-;e Nastase,

Vedeti ca-i jigniti pe toti cei care nu fac cum ziceti dvs. si se intalnesc la Tismana.

Sau poate veniti si dvs.???

Editat de Johann
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic

ma cam zgârie pe retina acest "Dl."

 

sunt în Germania din "86

în acesti ani, am facut cunostinta cu multi, chiar foarte multi motociclisti

între motociclisti NU EXISTA "Dl." ci toti sunt per "tu"

indiferent de-i unu' începator sau altul veteran

indiferent de-i unu' maturator sau altu' magistrat

... si asta-n Germania, unde astia-s foarte gomosi ...

 

mai lasati-ma cu aceasta forma "Dl." ca nu încadreaza, fratilor, cu motociclismul

 

 

my two cents

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic

ma cam zgârie pe retina acest "Dl."

mai lasati-ma cu aceasta forma "Dl." ca nu încadreaza, fratilor, cu motociclismul

Bine punctat...accept si sustin ideea,mai ales prin faptul ca stiu ca "domnii" au soferi personali,vile,elicoptere si cei care totusi "baicaresc" n-au aere!Stiu si citeva cazuri cu "vinturi" dar asta nu se pune! ;)

Iar Dan Nastase stiu ca prin "vocea" cuiva de-aici (nu dau numele,dar el se stie) isi confirmase prezenta!Sper sa nu fiu dezamagit.La fel cum nu vreau la rindul meu sa-l dezamagesc pe directorul hotelului care mi-a acceptat solicitarea fara aconto,fara caramizi de bani si plocoane...omul fiind la rindul lui un pasionat moto,cam de virsta noastra,adica ceva mai "sarit" de tinerete...Vreau sa va zic faptul ca omul a refuzat o oferta de cazare si masa cu plata anticipata,pentru un grup de peste 50 persoane,fiind prezent si io la discutie,omul punind miscarea noastra pe primul plan.Chiar acum citeva minute am discutat la telefon din nou cu directorul si acesta m-a rugat sa-i reconfirm numarul de persoane fiindca se fac presiuni asupra lui ca sa primeasca totusi in locatie un grup masiv (stiu ca in zona chefuiesc mai-marii politici,oamenii cu traista groasa si obrazul la fel,pentru care citeva sute de lei nu conteaza).Repet,am reconfirmat numarul de 40-50 locuri si sper ca nu voi ramine sa fluier singur a paguba in mijlocul platoului din Tismana! :P

Fug la Tismana,fiindca a stat ploaia si trebuiesc arvuniti pastravii! :wacko:

Astept confirmarile voastre si pentru cei care deja s-au inscris si nu vor nega voi considera ca vor fi prezenti! :)

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ma invoieste seful poate va fac si eu o vizita,daca nu se va supara nimeni,dar nu promit nimic,ptr.ca nu-mi place sa promit si sa nu ma tin de promisiune,daca nu pot asta e,alta data.

Cu toate ca nu am citit toate 100 de pagini decat pe sarite.

Editat de DAN IERNIE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea,

frumoasa si respectabila initiativa de infiintare a asociatiei veteranilor si a intrunirilor de legenda. Doresc sa particip si eu la astfel de actiuni dar m-ati bagat complet in ceatza si am urmatoarele nelamuriri: ...

5.Daca se tine adunarea de la Tismana, e una oficiala a AMOVERO sau e o adunare a unor prieteni care vor sa se vada si sa se plimbe pur si simplu? Va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine.

Cu stima

Toni - A24

 

Draga Toni,

Pana cand majoritatea membrilor AMOVERO nu vor confirma prin vot si participare,

intalnirea de la Tismana ramane o adunare de prieteni, indiferent de frig, grindina sau vijelie...

Multumim lui Ivan Pedala pentru efortul depus.

 

VETERANII, DESTEPTAREA !

URGENT:

 

Conform listei validate la intalnirea de la Slanic

votam aici pentru prima INTALNIRE DE LEGENDA a motociclistilor veterani-activi din Romania.

 

Fiecare motoveteran este invitat sa isi exprime opinia personala.

 

Lista Motoveteranilor Activi prezenti la Slanic Prahova 16. 05. 09

 

1. Ion Ghionoiu A 48

2. Constantin Turcanu A 44

3. Constantin Buzila A 42

4. Dan Nastase A 41

5. Gheorghe Strajeru A 41

6. Gheorghe Axente A 39

7. Gheorghe Oncescu A 38

8. Tiberiu Troia A 36

9. Gheorghe Constantin A 35

10. Vasile Piciu A 35

11. Nicolae Anghel A 34

12. Octav Lica A 33

13. Traian Mandrea A 33

14. Vlad Haralambie A 33

15. Ioan Brateanu A 32

16. Teodor Ionescu A 31

17. Dan Olaru A 31

18. Ion Ivanoiu A 30

19. Damian Pacurar A 28

20. Adrian Mijaica A 28

21. Doru Lefterache A 28

22. Viorel Balcu A 28

23. Bogdan Harea A 28

24. Sorin Gruesc A 27

25. Aurelian Doana A 27

26. Sorin Avram A 26

27. Lipan D. A 26

28. Dan Rosca A 25

29. Constantin Gligor A 25

30. Sorin Vatamaniuc A 25

31. Nanut Pantelimon A 25

32. Gerhard Cleaskel A 25

33. Daniil Chelsoi A 24

34. Daniel Petre A 23

35. Ioan Miclos A 23

36. Cristian Radulescu A 22

37. Mihai Bira A 22

38. Sorin Popa A 22

39. Marian Popescu A 22

40. Gabriel Furtuna A 22

41. Buturuga Giurgea A 22

42. Constantin Ciornei A 21

43. Adrian Cioata A 20

44. Dan Popescu A 19

45. Robert Kerekes A 19

46. Sorin Boghiu A 19

47. Petrica Duta A 19

48. Adrian Papacica A 19

49. Daniel Patrascu A 16

50. Alberto Zaharia A 15

51. Mircea Craciunescu A 14

52. Daniel Gheorghiu A 12

53. Angelo Brezoianu A 10

54. Stefanita Barbuia A 10

 

Sa auzim numai de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sotia mea s-ar putea sa nu poata veni (niste vertebre cervicale si-au luat nasul la purtare), iar raspunsul exact nu-l aflu decat peste 2-3 zile. Asa ca voi plati oricum camera de 2 persoane rezervata deja, sa nu ne mai complicam cu alte socoteli si aranjamente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doresc sa fiu inregistrat in AMOVERO , motociclist din anul 1984,am colindat tara in lung si lat cu motocicletele mele, desigur cu accidente la activ dar usoare, fara oase rupte etc... , in contiunare calare pe caii teutoni. Atasez copiile necesare !

Mesaj completat

Doresc sa fiu inregistrat in AMOVERO , motociclist din anul 1984,am colindat tara in lung si lat cu motocicletele mele, desigur cu accidente la activ dar usoare, fara oase rupte etc... , in contiunare calare pe caii teutoni. Atasez copiile necesare !

post-13799-1252237960_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...