Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

multi din astia mai obositi, asa ca noi, si-au luat cruisere, daca vrei sa faci intalnire anuala cred ca trebuie sa fie intr-un loc usor accesibil pe asfalt. asa ca variante- cheia, voineasa...mai bagati si voi. loc de intalnire permanent adica bodega? e una pe dn1 am vazut, organizeaza fel de fel de evenimente. in rest, eu nu sunt adeptul motociclismului de cafenea. locul motociclistului e pe drum. mai e varianta daca o considerati fezabila, sa punem mana de la mana, sa cumparam noi un teren la dn1 sau undeva si sa facem noi acolo o spelunca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

multi din astia mai obositi, asa ca noi, si-au luat cruisere, daca vrei sa faci intalnire anuala cred ca trebuie sa fie intr-un loc usor accesibil pe asfalt. asa ca variante- cheia, voineasa...mai bagati si voi. loc de intalnire permanent adica bodega? e una pe dn1 am vazut, organizeaza fel de fel de evenimente. in rest, eu nu sunt adeptul motociclismului de cafenea. locul motociclistului e pe drum. mai e varianta daca o considerati fezabila, sa punem mana de la mana, sa cumparam noi un teren la dn1 sau undeva si sa facem noi acolo o spelunca.

 

Eu ma bag. :lol:

Astept propuneri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multi din astia mai obositi, asa ca noi, si-au luat cruisere, daca vrei sa faci intalnire anuala cred ca trebuie sa fie intr-un loc usor accesibil pe asfalt. asa ca variante- cheia, voineasa...mai bagati si voi. loc de intalnire permanent adica bodega? e una pe dn1 am vazut, organizeaza fel de fel de evenimente. in rest, eu nu sunt adeptul motociclismului de cafenea. locul motociclistului e pe drum. mai e varianta daca o considerati fezabila, sa punem mana de la mana, sa cumparam noi un teren la dn1 sau undeva si sa facem noi acolo o spelunca.

 

:lol: Chestia cu cumparatul terenului m-a amuzat putin,maine poimaine vom fi si actionari la spelunca ,,Motociclistul veteran".In fine,locul ca si punct de intalnire al nostru ar fi ok de gasit undeva prin centrul tarii ca sa nu fie asa drum mult pentru cei aflati in diferite colturi de tara.Pe mine nu ma deranjeaza o iesire de pe asfalt drum de tara sa fie,dar nu poteca de padure.Sa fie pe la mijlocul anului sau de ce nu undeva unde e vre-o intrunire a motociclistilor traditionala conform calendarului anual.O pancarta acolo ad-hoc se poate face,gen coltul veteranilor sa ne putem identifica mai usor.Prima intalnire se poate ,cum am mai spus in postarile anterioare, sa aiba loc la Cluj la Seth on Fire de la campingul Eldorado.Daca voi bucurestenii va puteti intalni mai repede si pune tara la cale postati aici sa auzim si noi cei din provincie.Bine ai veni domnule Sorin printre noi.Sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Chestia cu cumparatul terenului m-a amuzat putin,maine poimaine vom fi si actionari la spelunca ,,Motociclistul veteran".In fine,locul ca si punct de intalnire al nostru ar fi ok de gasit undeva prin centrul tarii ca sa nu fie asa drum mult pentru cei aflati in diferite colturi de tara.Pe mine nu ma deranjeaza o iesire de pe asfalt drum de tara sa fie,dar nu poteca de padure.Sa fie pe la mijlocul anului sau de ce nu undeva unde e vre-o intrunire a motociclistilor traditionala conform calendarului anual.O pancarta acolo ad-hoc se poate face,gen coltul veteranilor sa ne putem identifica mai usor.Prima intalnire se poate ,cum am mai spus in postarile anterioare, sa aiba loc la Cluj la Seth on Fire de la campingul Eldorado.Daca voi bucurestenii va puteti intalni mai repede si pune tara la cale postati aici sa auzim si noi cei din provincie.Bine ai veni domnule Sorin printre noi.Sanatate!

 

Bine ca am venit si bine ca de multi ani tocesc asfaltul Bucurestiului si a altor localitati din tara, mai putin strainezia.

mai multe detalii cand ne vedem darar Domnu' cat mai repede !

sa fii sanatos si tu tinerelule !

eu as fi de acord daca i-mi permiteti sa mai dau sfoara in tara (ALTE JUDETE) ca sa stie lumea, si sa se duca vestea.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* am sa incerc sa-l "trag" pe taica-miu la intalnirea veteranilor de anul asta. el nu e pe forum, nici nu mai merge pe motor de ani buni, dar pasiunea ramane (in oase, in gene, in visele noastre uneori).

cand s-a urcat pe chopperul meu (acum doi ani) a zis, hmmm! ce-i trotineta asta?! ...auzi, trotineta! :lol:)

 

idei nu pot sa am, ca nu-s in lista voastra, da' pot sa ajut, daca e nevoie, cu ce e nevoie... Imi place ca se organizeaza grupul asta, al veteranilor, cred ca toti vom avea de castigat (si tineri si mai putini tineri) din initiatva voastra.

 

pun si poze cu doua dintre motoretele "purtate" de tata. au fost mai multe, da' numai fotografiile astea le-am gasit deocamdata. Deprin '67-'70.

post-17655-1236439671_thumb.jpg

post-17655-1236439675_thumb.jpg

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva foto vechi ale mele cand in bucuresti era o singura gasca

 

Daca nu ma insel , a doua poza e de la faimosul nostru loc de intilnire , parcarea de la "Casa Alba".

Corect ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, Doru

 

Nu, motocicleta este adusa de mine anul trecut din Jermanica.

 

La multi kilometri frumosi

 

post-882-1235748386_thumb.jpg post-882-1235748405_thumb.jpg post-882-1235748418_thumb.jpg

 

Salutare! Hop si eu!

Felicitari Dane pt. topic!

Cind scrii ceva despre excursia ta cu noul BMW din MĂźnchen la Bucuresti?

Uite ca atasesz si dovezile necesare.

Cele bune!

post-28037-1236452688_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa este cu prima honda de enduro din bucuresti care printr-un concurs fericit am obtinut-o in 1984.

 

concurs de inprejurari tata lucra demult afara

 

 

Pun si eu ce poze am.

Se recunoaste cineva ?

 

asa este cu prima honda de enduro din bucuresti care printr-un concurs fericit am obtinut-o in 1984.

 

concurs de inprejurari tata lucra demult afara

 

 

Pun si eu ce poze am.

Se recunoaste cineva ?

 

 

Pun si eu ce poze am.

Se recunoaste cineva ?

post-41462-1236533604_thumb.jpg

Editat de rfd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai treceti un "veterinar" acolo,spun asta pt ca inca mai oblojesc ranile cailor batrani: IJ,MZ,AWO. Ioan Claus Iasi ,prin "75 desfaceam motoare de Mobra la lumanare ca "mitraliatul" ne stingea lumina noaptea,prin 79 m-am saturat sa mai dau spaga la militieni si am luat permis. Am condus si avut c-am tot ce avea doua roti incepand de la carutul de aragaz. De km nu am ce sa va zic pt ca ma uitam doar pana unde se duce acul de kilometraj iar fotografii nu am pt ca nu stiu daca politia mai are arhiva militiei cu pozele de radar. Dar poate am sa gasesc si niste poze mai recente. Inca sunt viu si conduc un "56 bijuterit nemteste chopparit romaneste. Planuri de viitor, sa traiesc. Mai am si un MZ ES de chopperit pt concursul anului,si un alt proiect pt anul viitor. LA MULTI ANI tuturor motociclistelor de pe forum. Cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit, Sorin ! Gruescu ?!

 

E GRUESC! specific ardelenesc.

Numele initial normal ca era GRUESCU, dar austro-ungarii au ciopartit numele romanesti, cu terminatia "escu", "eanu", sau "aru" taiind ultima litera de la urma, astfel ca in Ardeal se intalnesc azi nume ca: Iacobesc, Calinesc, Dobresc, Muntean, Rogojean, Morar, Pacurar, etc.

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti intalnire permanenta, sugestia mea e sa n-o faceti saptamanal. O data la doua saptamani cred ca e mai bine. Fiind o intalnire cu oameni relativ putini, exista riscul ca o intalnire saptamanala sa devina putin plictisitoare.

 

Daca am permisul doar de 10 ani, am voie sa intru si eu la juniori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE !

VOTAM PENTRU TRESE:

 

5 - 9 ani de activitate moto: Veterani - Aripa tanara: "V"-ul cu aripi.

10 ani de activitate - 1 tresa.

 

Hai ca acum am vazut si eu lista. In cazul asta, ma incadrez si eu in grupul vostru :D

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit, Sorin ! Gruescu ?!

 

Domnii care s-au inscris pana acum pe lista veteranilor

si cei care o vor face in continuare sunt invitati sa adaugee permisele de conducere,

certificatele de inmatriculare si propunerea personala pentru trese in vederea validarii.

Succes in continuare !

 

1. Dan Nastase - Bucuresti.

2. Constantin - Buc.

3. Doru BMW - Buc.

4. Sorin Avram - Buc

5. Bill - ...

6. Kato - Arad

7. Dorumaster - Buc.

8. Whitewolf - Buc.

9. Calaretul - Buc.

10. Adrian - Buc.

11 aliance-steel - Buc.

12. Biker Nelu - V. - Dornei.

13. Sorin Popescu - Buc. (13 cu noroc !).

14. Dan Rosca - Buc.

15. Sorin Marian G. - Buc.

16. Otravel - SV

Editat de otravel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut ! Cu voia Dvs. ma adaug si eu pe lista. Asa cum bine spunea pe o pagina anterioara "oldbiker johan" sunt si eu un "veterinar de comuniste" din Bucuresti, pasionat de restaurari si reparatii, insa intotdeauna deschis la noutati. Poate unii motoristi din Bucuresti isi amintesc de atelierul meu mecanic din zona Opera-Podul Eroilor. Km. facuti nu-i cunosc exact, mai rar imi functiona kilometrajul la motoarele pe care le-am avut. Sper sa ne vedem si sa ne cunoastem la marea intrunire care se pune la cale.

Numai bine ! Asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE !

 

Bogdan Harea,

florad,

jean taxi,

Sorin (aripa tanara),

Doru 1900,

Oldbiker Johan,

Ioan Claus,

thvlad,

sunt invitati sa se treaca pe lista.

 

1. Dan Nastase - Bucuresti - Validat 4 trese cu romb. Propus pentru stea.

2. Constantin - Buc. - Validat 4 trese cu romb. Propus pentru stea.

3. Doru BMW - Buc. ...

4. Sorin Avram - Buc ... "actele vorbesteee !"

5. Bill - ...

6. Kato - Arad - Validat 2 trese.

7. Dorumaster - Buc. - Propus pentru 3 trese.(Asteptam actele...).

8. Whitewolf - Buc. ...

9. Calaretul - Buc. - Propus pentru 3 trese.

10. Adrian - Buc. (Hai, cu actele, Adi ! ...)

11. aliance-steel - Buc. ...

12. Biker Nelu - V. Dornei. ...

13. Sorin Popescu - Buc. - Validat 3 trese.

14. Dan Rosca - Buc. - Validat 2 trese.

15. Sorin Marian Gruesc - Buc. ...

16. Otravel - SV. ...

17. ROBY Indianu - Kerekes Robert Albert - Bistrita Nasaud - Validat 2 trese.

18. Valentin Lehmann - Berlin - Validat 3 trese.

19. Angi - Angelo Brezoianu - Validat 1 tresa.

 

Domnii care s-au inscris pana acum pe lista veteranilor

si cei care o vor face in continuare sunt invitati sa adauge permisele de conducere,

certificatele de inmatriculare fotocopiate si evaluarea personala pentru trese in vederea validarii.

 

Va rugam semnalati orice eventuala inadverdenta aparuta.

 

White Wolf: Foarte buna propunerea pentru Brasov !

Succes in continuare !

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE !

 

Bogdan Harea,

florad,

jean taxi,

Sorin (aripa tanara),

Doru 1900,

Oldbiker Johan,

Ioan Claus,

thvlad,

sunt invitati sa se treaca pe lista.

 

1. Dan Nastase - Bucuresti - Validat 4 trese cu romb. Propus pentru stea.

2. Constantin - Buc. - Validat 4 trese cu romb. Propus pentru stea.

3. Doru BMW - Buc. ...

4. Sorin Avram - Buc ... "actele vorbesteee !"

5. Bill - ...

6. Kato - Arad - Validat 2 trese.

7. Dorumaster - Buc. - Propus pentru 3 trese.(Asteptam actele...).

8. Whitewolf - Buc. ...

9. Calaretul - Buc. - Propus pentru 3 trese.

10. Adrian - Buc. (Hai, cu actele, Adi ! ...)

11. aliance-steel - Buc. ...

12. Biker Nelu - V. Dornei. ...

13. Sorin Popescu - Buc. - Validat 3 trese.

14. Dan Rosca - Buc. - Validat 2 trese.

15. Sorin Marian Gruesc - Buc. ...

16. Otravel - SV. ...

17. ROBY Indianu - Kerekes Robert Albert - Bistrita Nasaud - Validat 2 trese.

18. Valentin Lehmann - Berlin - Validat 3 trese.

19. Angi - Angelo Brezoianu - Validat 1 tresa.

 

Domnii care s-au inscris pana acum pe lista veteranilor

si cei care o vor face in continuare sunt invitati sa adauge permisele de conducere,

certificatele de inmatriculare fotocopiate si evaluarea personala pentru trese in vederea validarii.

 

Va rugam semnalati orice eventuala inadverdenta aparuta.

 

White Wolf: Foarte buna propunerea pentru Brasov !

Succes in continuare !

Iata si dovada!!

permis.pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE !

 

Bogdan Harea,

florad,

jean taxi,

Sorin (aripa tanara),

Doru 1900,

Oldbiker Johan,

Ioan Claus,

thvlad,

sunt invitati sa se treaca pe lista.

 

1. Dan Nastase - Bucuresti - Validat 4 trese cu romb. Propus pentru stea.

2. Constantin - Buc. - Validat 4 trese cu romb. Propus pentru stea.

3. Doru BMW - Buc. ...

4. Sorin Avram - Buc ... "actele vorbesteee !"

5. Bill - ...

6. Kato - Arad - Validat 2 trese.

7. Dorumaster - Buc. - Propus pentru 3 trese.(Asteptam actele...).

8. Whitewolf - Buc. ...

9. Calaretul - Buc. - Propus pentru 3 trese.

10. Adrian - Buc. (Hai, cu actele, Adi ! ...)

11. aliance-steel - Buc. ...

12. Biker Nelu - V. Dornei. ...

13. Sorin Popescu - Buc. - Validat 3 trese.

14. Dan Rosca - Buc. - Validat 2 trese.

15. Sorin Marian Gruesc - Buc. ...

16. Otravel - Ciornei Constantin - Suceava - Validat 2 trese.

17. ROBY Indianu - Kerekes Robert Albert - Bistrita Nasaud - Validat 2 trese.

18. Valentin Lehmann - Berlin - Validat 3 trese.

19. Angi - Angelo Brezoianu - Validat 1 tresa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...