Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

LISTA MOTOCICLISTILOR VETERANI ACTIVI

1. Constantin Turcanu - Buc. - 4 trese cu romb si stea.

2. Dan Nastase - Bucuresti - 4 trese cu romb si stea.

3. Doru BMW - Buc. ...

4. Sorin Avram - Buc ...

5. Bill - ...

6. Kato - Arad - 2 trese cu romb.

7. Dorumaster - Buc. - Propus pentru 3 trese. (Asteptam actele...).

8. Whitewolf - Buc. ...

9. Calaretul - Buc. - Propus pentru 3 trese. (Asteptam actele...).

10. Adrian - Buc. ...

11. aliance-steel - Gabriel George Furtuna - Buc. - 2 trese.

12. Biker Nelu - Miclos Ioan - V. Dornei - 3 trese cu triunghi.

13. Sorin Popescu - Buc. - 3 trese cu romb.

14. Dan Rosca - Buc. - 2 trese.

15. Sorin Marian Gruesc - Buc. - 3 trese cu romb.

16. Otravel - Suceava - Ciornei Constantin - Suceava - 2 trese.

17. ROBY Indianu - Kerekes Robert Albert - Bistrita Nasaud - 2 trese.

18. Valentin Lehmann - Berlin - 3 trese cu triungi.

19. Angi - Angelo Brezoianu - 1 tresa.

20. florad - Florin Radulescu B - Aripa Tanara.

21. Doru1900 - Ionescu Teodor - Buc. - 3 trese cu triunghi.

22. thvlad - Ionescu Vlad Alexandru - 2 trese.

23. Bogdan Harea - Buc. - 3 trese cu romb.

24. Cicloburu - Ovidiu Vasile Maries - Buc. - 1 tresa.

25. jean taxi (Dan) - Buc. ...

26. Sorin - Buc. Aripa tanara.

27. Oldbiker Johan - Ioan Claus - Iasi - 3 trese cu romb.

28. Hellryder - Buc. ...

29. enduristul - Dan Popescu - Bucuresti - 2 trese cu triunghi.

 

Domnii care s-au inscris pana acum pe lista veteranilor

si cei care o vor face in continuare sunt invitati sa adauge permisele de conducere,

certificatele de inmatriculare fotocopiate (avand grija sa nu apara datele prea personale, codul numeric, adresa etc)

si propria evaluare pentru trese si kilometri in vederea validarii.

 

Va rugam semnalati orice eventuala inadverdenta aparuta.

 

Lucianggg - Bine ati venit !

Multa sanatate tatalui tau !

 

In afara de aminitiri, povestiri, poze si intalniri locale -

sa nu uitam ca acesta este un topic unde se pune la cale

si un Raliu al Veteranilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Doua chestii vreau sa precizez: prima, ce a mai importanta : ADMINul sa ia pozele cu documentele oficiale jos de pe site si sa stearga continutul PUR PRIVAT din ele pentru ca se poate ajunge la alte chestii. Unele poze sunt blurate dar altele chiar nu.

Doi: vreau si eu de curiozitate mai multe informatii despre doamna MARIA. Cine e si ...cum de e ea cea mai in varsta.

In rest asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu scuze pentru intarziere. Merit vreo 2,5 trese, iar ca numar de km nu pot aprecia; in orice caz, nu cred ca am depasit 100.000. Daca ar fi si triunghiuri cu mai putin de 3 colturi, poate ca unul din ala as merita.

post-13533-1237215192_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu scuze pentru intarziere. Merit vreo 2,5 trese, iar ca numar de km nu pot aprecia; in orice caz, nu cred ca am depasit 100.000. Daca ar fi si triunghiuri cu mai putin de 3 colturi, poate ca unul din ala as merita.

Sorine, parca era cu nr intreg, tie ti-a dat cu virgula ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorine, parca era cu nr intreg, tie ti-a dat cu virgula ?

 

:rolleyes: pai iaca se face comanda speciala: 2,5 trese si un triunghi cu 2 laturi. Sa nu ma luati in serios :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In loc sa se planifice plimbari si distractii, se fac liste si se calculeaza trese :kiss: . Fara suparare, dar voi sunteti veterani sau pensionari?

Si,si...si ne mandrim cu asta :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma refeream la cei tineri intradevar scuze ! noi cei mai in varsta cred ca avem ceea ce se cheama experienta dar si cei tineri compenseaza cu cu reflexele si dorinta de a fi in frunte e normal ! generatii diferite !consider ca e normal sa se discute si noi am fost la fel la timpul nostru tineri si nelinistiti .dar deja am vorbit mult scuze daca am deranjat pe cineva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mai grav decat faptul ca ne credem tineri. Pur si simplu am dat in mintea copiilor. E ceva rau in asta?

 

E perioada fireasca,incepem sa facem colectie de masinute si soldatei...ne pregatim de o a doua copilarie.Ne uitam dupa fete tinere,vrem sa demonstram ca mai putem si cateodata mai avem si noroc :kiss: . Cine nu-si zice de multe ori:sa fiu de 20 ani acum dar sa am mintea de acum.Am vrea noi...Tineretea nu inseamna neaparat ca sa fii tanar fizic,daca spiritual nu esti.Am vazut si vad tineri mult mai ,,batrani,, ca si noi.Pur si simplu fara vlaga in ei.Nu stiu sa comunice,nu se stiu distra,debusolati,etc.Cine-i de vina pentru aceasta stare de fapt?Nu are rost sa disecam aici subiectul caci sant multe de spus.Poate noi intre noi sa mai comunicam intr-o stare de asa zisa normalitate.Poate ca si varsta care o avem si pasiunea comuna ne leaga.Nu contest ca nu ma duc si eu cu tinerii de obicei,caci cei de varsta mea pe mobre sant pasari rare pe aici.Si ma adaptez deocamdata.Nu e nicio problema zic ca de demonstrat nu demonstram nimica.Nu facem ceea ce facem sa demonstram ceva,facem ca ne place.Nu consider asta un fapt de vitejie si nici nu vreau sa fiu privit ca un ciudat.Fac ce-mi place si mi se rupe de ce zice oricare.Pana nu deranjez pe nimeni cu nimic ma consider un om care respecta si am pretentia sa fiu respectat ,oricare ar fi ipostaza in care apar.Tanar spiritual vreau sa raman cat pot.Cu toate ca toti avem greutati si probleme mai ales in perioada asta incercam sa le gestionam cum si cat putem.Fericirea noastra depinde in primul rand de noi si nu de ce zice lumea.Om fiind ca si voi vreau sa ma simt tanar cat pot...voi nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Pur si simplu am dat in mintea copiilor. E ceva rau in asta?

 

* personal, cred ca-i un avantaj :kiss:

Sorine, cand te prind, te brodez! (aduc io acul, tu firul auriu) :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E perioada fireasca,incepem sa facem colectie de masinute si soldatei...ne pregatim de o a doua copilarie.Ne uitam dupa fete tinere,vrem sa demonstram ca mai putem si cateodata mai avem si noroc :kiss: . Cine nu-si zice de multe ori:sa fiu de 20 ani acum dar sa am mintea de acum.Am vrea noi...Tineretea nu inseamna neaparat ca sa fii tanar fizic,daca spiritual nu esti.Am vazut si vad tineri mult mai ,,batrani,, ca si noi.Pur si simplu fara vlaga in ei.Nu stiu sa comunice,nu se stiu distra,debusolati,etc.Cine-i de vina pentru aceasta stare de fapt?Nu are rost sa disecam aici subiectul caci sant multe de spus.Poate noi intre noi sa mai comunicam intr-o stare de asa zisa normalitate.Poate ca si varsta care o avem si pasiunea comuna ne leaga.Nu contest ca nu ma duc si eu cu tinerii de obicei,caci cei de varsta mea pe mobre sant pasari rare pe aici.Si ma adaptez deocamdata.Nu e nicio problema zic ca de demonstrat nu demonstram nimica.Nu facem ceea ce facem sa demonstram ceva,facem ca ne place.Nu consider asta un fapt de vitejie si nici nu vreau sa fiu privit ca un ciudat.Fac ce-mi place si mi se rupe de ce zice oricare.Pana nu deranjez pe nimeni cu nimic ma consider un om care respecta si am pretentia sa fiu respectat ,oricare ar fi ipostaza in care apar.Tanar spiritual vreau sa raman cat pot.Cu toate ca toti avem greutati si probleme mai ales in perioada asta incercam sa le gestionam cum si cat putem.Fericirea noastra depinde in primul rand de noi si nu de ce zice lumea.Om fiind ca si voi vreau sa ma simt tanar cat pot...voi nu?

Perfect de acord cu ceea ce ai scris, felicitari pt modul tau de a gandi! Acum, as vrea sa spun si eu ceva, cu riscul de a nu fi pe placul multor dintre cei interesati de acest Club al Veteranilor.., am ajuns la concluzia (dupa o indelungata gandire :rolleyes: ), ca nu te poti numi veteran daca nu ai macar 20 ani vechime (eu am 13 ani, si spun asta sa nu se inteleaga ca imi creez vreun avantaj), deci, haidem sa facem Aripa Tanara a Veteranilor cu cei care au pana in 20 ani vechime, iar cei care au peste 20 ani vechime sa fie Veterani cu acte in regula, sa zic asa, inca ceva, pt a fi primit in Aripa Tanara ar trebui ca o conditie principala sa ai cel putin 10 ani activitate, ma rog, asta e umila mea parere, un lucru pt mine e cert, nu vreau tresa pt doar 13 ani moto si sunt de acord sa fiu in Aripa Tanara, daca sunt acceptat, iar chestia cu 5 ani vechime.., asta nu e vechime deloc si nu ar trebui sa avem in Aripa tanara pe nimeni sub 10 ani activitate! Este doar o parere si as dori sa nu fie luata de catre nimeni dintre d-voastra la modul personal, va salut pe toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum spunea d-l constantin odata cu trecerea timpului unii cred ca au niste merite (poate au) ce trebuie recunoscute de comunitate. in cazul de fata, parca ar fi impartirea certificatelor de revolutionar dupa dec 89 - care a fost, care n-a fost...etc. nu vad altul in afara de dan nastase care sa merite recunoasterea comunitatii moto, al a facut performanta sprtiva la acea vreme, indiferent ce insemna asta, acela era standardul. restul s-au plimbat si s-au distrat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu mai multe informatii despre doamna MARIA. Cine e si ...cum de e cea mai in varsta. In rest asfalt uscat tuturor!

Nu a afirmat nimeni ca doamna ar fi cea mai... Am spus doar ca merita distinsa !

Sper sa mai apara aici si sa ne onoreze cu prezenta multi alti motociclisti Decani de Varsta...

post-882-1237281730_thumb.jpg

 

Nu facem ceea ce facem sa demonstram ceva,facem ca ne place.Nu consider asta un fapt de vitejie si nici nu vreau sa fiu privit ca un ciudat.Fac ce-mi place si mi se rupe de ce zice oricare.Pana nu deranjez pe nimeni cu nimic ma consider un om care respecta si am pretentia sa fiu respectat ,oricare ar fi ipostaza in care apar.Tanar spiritual vreau sa raman cat pot.Cu toate ca toti avem greutati si probleme mai ales in perioada asta incercam sa le gestionam cum si cat putem.Fericirea noastra depinde in primul rand de noi si nu de ce zice lumea.Om fiind ca si voi vreau sa ma simt tanar cat pot...voi nu?

:kiss:

 

Perfect de acord cu ceea ce ai scris, felicitari pt modul tau de a gandi! Acum, as vrea sa spun si eu ceva, cu riscul de a nu fi pe placul multor dintre cei interesati de acest Club al Veteranilor.., am ajuns la concluzia (dupa o indelungata gandire :moto: ), ca nu te poti numi veteran daca nu ai macar 20 ani vechime (eu am 13 ani, si spun asta sa nu se inteleaga ca imi creez vreun avantaj), deci, haidem sa facem Aripa Tanara a Veteranilor cu cei care au pana in 20 ani vechime, iar cei care au peste 20 ani vechime sa fie Veterani cu acte in regula, sa zic asa, inca ceva, pt a fi primit in Aripa Tanara ar trebui ca o conditie principala sa ai cel putin 10 ani activitate, ma rog, asta e umila mea parere, un lucru pt mine e cert, nu vreau tresa pt doar 13 ani moto si sunt de acord sa fiu in Aripa Tanara, daca sunt acceptat, iar chestia cu 5 ani vechime.., asta nu e vechime deloc si nu ar trebui sa avem in Aripa tanara pe nimeni sub 10 ani activitate! Este doar o parere si as dori sa nu fie luata de catre nimeni dintre d-voastra la modul personal, va salut pe toti.

Perfect de acord cu tine, Dane, dar...

Majoritatea decide !

 

cum spunea d-l constantin odata cu trecerea timpului unii cred ca au niste merite (poate au) ce trebuie recunoscute de comunitate. in cazul de fata, parca ar fi impartirea certificatelor de revolutionar dupa dec 89 - care a fost, care n-a fost...etc. nu vad altul in afara de dan nastase care sa merite recunoasterea comunitatii moto, al a facut performanta sprtiva la acea vreme, indiferent ce insemna asta, acela era standardul. restul s-au plimbat si s-au distrat.

Dorule,

Aici se evidentiaza simplul fapt ca am reusit sa ne plimbam cu motocicletele decenii bune !...

Asta a fost si este "politica noastra".

Multumesc pentru apreciere, dar sunt sigur ca in Romania sunt multi veterani motociclisti

care au facut cu mult mai multa activitate sportiva ca mine.

Cinste lor !

 

Adevar graiest Dorule. Mie-mi ajung amintirile din tinerete si multumesc lui Dumnezeu ca pot inca merge pe motor. Sper s-o pot duce asa, mult si bine :rolleyes:

Bogdane,

Nu cred ca alearga cineva dupa trese...

Sa spunem ca aici...

"Veteranii se rasfatza" !

 

LISTA MOTOCICLISTILOR VETERANI ACTIVI

1. Constantin Turcanu - Buc. - 4 trese cu romb si stea.

2. Dan Nastase - Bucuresti - 4 trese cu romb si stea.

3. Doru BMW - Buc. ...

4. Sorin Avram - Buc. - 2 trese cu triunghi.

5. Bill - ...

6. Kato - Arad - 2 trese cu romb.

7. Dorumaster - Buc. - Propus pentru 3 trese. (Asteptam actele...).

8. Whitewolf - Buc. ...

9. Calaretul - Buc. - Propus pentru 3 trese. (Asteptam actele...).

10. Adrian - Buc. ...

11. aliance-steel - Gabriel George Furtuna - Buc. - 2 trese.

12. Biker Nelu - Miclos Ioan - V. Dornei - 3 trese cu triunghi.

13. Sorin Popescu - Buc. - 3 trese cu romb.

14. Dan Rosca - Buc. - 2 trese.

15. Sorin Marian Gruesc - Buc. - 3 trese cu romb.

16. Otravel - Suceava - Ciornei Constantin - Suceava - 2 trese.

17. ROBY Indianu - Kerekes Robert Albert - Bistrita Nasaud - 2 trese.

18. Valentin Lehmann - Berlin - 3 trese cu triungi.

19. Angi - Angelo Brezoianu - 1 tresa.

20. florad - Florin Radulescu B - Aripa Tanara.

21. Doru1900 - Ionescu Teodor - Buc. - 3 trese cu triunghi.

22. thvlad - Ionescu Vlad Alexandru - 2 trese.

23. Bogdan Harea - Buc. - 3 trese cu romb.

24. Cicloburu - Ovidiu Vasile Maries - Buc. - 1 tresa.

25. jean taxi (Dan) - Buc. - Propus pentru 1 tresa.

26. Sorin - Buc. Aripa tanara.

27. Oldbiker Johan - Ioan Claus - Iasi - 3 trese cu romb.

28. Hellryder - Buc. ...

29. enduristul - Dan Popescu - Bucuresti - 2 trese cu triunghi.

 

Domnii care s-au inscris pana acum pe lista veteranilor

si cei care o vor face in continuare sunt invitati sa adauge permisele de conducere,

certificatele de inmatriculare fotocopiate (avand grija sa nu apara datele prea personale, codul numeric, adresa etc)

si propria evaluare pentru trese si kilometri in vederea validarii.

 

Va rugam semnalati orice eventuala inadverdenta aparuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He, he, croitorasa cea viteaza. Accept doar daca ai 30 de ani vechime in broderie (3 trese).

 

* da! la broderie ma incadrez. prima mea "lucrare" a fost pe o fatza de perna, roz! (ceva floricele...) :kiss:

 

daca pot sa am o preferinta, nu vreau trese, vreau un loc in "atash", la voi, la Veterani...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Perfect de acord cu ceea ce ai scris, felicitari pt modul tau de a gandi! Acum, as vrea sa spun si eu ceva, cu riscul de a nu fi pe placul multor dintre cei interesati de acest Club al Veteranilor.., am ajuns la concluzia (dupa o indelungata gandire :kiss: ), ca nu te poti numi veteran daca nu ai macar 20 ani vechime (eu am 13 ani, si spun asta sa nu se inteleaga ca imi creez vreun avantaj), deci, haidem sa facem Aripa Tanara a Veteranilor cu cei care au pana in 20 ani vechime, iar cei care au peste 20 ani vechime sa fie Veterani cu acte in regula, sa zic asa, inca ceva, pt a fi primit in Aripa Tanara ar trebui ca o conditie principala sa ai cel putin 10 ani activitate, ma rog, asta e umila mea parere, un lucru pt mine e cert, nu vreau tresa pt doar 13 ani moto si sunt de acord sa fiu in Aripa Tanara, daca sunt acceptat, iar chestia cu 5 ani vechime.., asta nu e vechime deloc si nu ar trebui sa avem in Aripa tanara pe nimeni sub 10 ani activitate! Este doar o parere si as dori sa nu fie luata de catre nimeni dintre d-voastra la modul personal, va salut pe toti.

De acord si eu, dar majoritatea decide.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord si eu, dar majoritatea decide.

Eu sunt veteran,am decis la veterani.Cei din aripa tanara daca vor sa-si faca separat ceva au libera initiativa. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa multe cautari am gasit cateva poze din perioada studentiei (1981), cand lucram la prima motocicleta cumparata dezmembrata si pe care am adus-o la viata. Atelierul era acasa. Mopedul cu care se plimba sotia in 1989 este facut tot acasa, din piese cumparate de Minimobra, CZ, Dacia 1300, Trabant si fabricatie proprie.

post-8769-1237304636_thumb.png

post-8769-1237304662_thumb.jpg

post-8769-1237304690_thumb.png

post-8769-1237304822_thumb.jpg

post-8769-1237304850_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara i-am aratat tatalui meu topicul: A zis: "mergem si noi"?

Tatal meu este posesor de "A" din 1956 , dar din pacate, nu poate sa mai conduca mobra sau masina . I-au dat lacrimile cand a vazut in curtea casei de la tara 2 Kawe gemene: a mea si a fratelui meu. Nici ca pasager nu cred ca poate sa mearga...

O sa caute niste poze din "anii de glorie" si eu am sa le postez aici.

Cu maxim respect, INTREBARE: Putem sa venim si noi cu tatal nostru la intrunire? De specificat faptul ca tata poate sa mearga pe mobra, dar nu pe drum public ( chestie de reflexe )

cred ca este cel mai "varsnic" motorist in viata. :kiss: ( evident de pe acest forum ) BAFTA!

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa multe cautari am gasit cateva poze din perioada studentiei (1981), cand lucram la prima motocicleta cumparata dezmembrata si pe care am adus-o la viata. Atelierul era acasa. Mopedul cu care se plimba sotia in 1989 este facut tot acasa, din piese cumparate de Minimobra, CZ, Dacia 1300, Trabant si fabricatie proprie.

:rolleyes: PRO-LINK-ul de pe bascula spate!!! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...