Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

On topic : o sa vin si eu cu taica-miu si cu inca 2 prieteni de-ai lui la intrunirea veteranilor.Toti 3 sunt "veterani pe moto" :rolleyes:

Tata are permis moto din 04.62,ceilalti doi prieteni de-ai lui unul din '70 si ceva si unul din '86...

Cred ca o sa fie chiar interesant

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost 6 motoare pe traseul :

Buc - Giurgiu - Ruse - Giurgiu - Ghimpati - Mihailesti - Buc. ..... o zi superba cu o companie

super formata in majoritate din VETERANI...

 

@ Doru BMW - te dai cu TINERETUL :rolleyes: .... pana la Slanic nu este distanta mai mare decat pana la Ruse .... daca

o sa spui ceva de CURBE -sa stii ca pe Ghimpati sunt CURBE si sosea SUPER .....

Editat de DORUMASTER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar chestia asta e ceva originala si imi place.Daca se generalizeaza la nivel de tara cred ca v-a fi ceva interesant.Pot poate sa intru in vorba cu unul ca mine la vre-o intrunire mai usor daca-i vad tresele.Poate vom lega prietenii mai usor,vom avea aceleasi subiecte de discutat.E un exemplu doar.Asa cum se deosebesc diferite cluburi din tara de moto,asa ne vom putea recunoaste si noi.Putem generaliza chestia asta la nivel national si propune A.M.R-ului ideea. Drum bun Dorule in week.Sa auzim de bine! Mai veniti cu propuneri,idei.

 

 

* good point!

in fond, nu toti veteranii au parul alb :cheers:

si nici nu poarta toti ochelari (numa' unii :rolleyes: ).

e un semn bun de recunoastere si mai mult de atat poate fi (ocazional) si amuleta, decoratie, capriciu sau semn distinctiv. (cum unii poarta tatuaje..., de ce nu trese?)

 

diplomele ar putea fi date, parerea mea, pentru activitati curente. de ex. la intrunire se pot organiza concursuri si castigatorii sa primeasca premiu & diploma. daca va stiti intre voi foarte bine si va cunoasteti activitatea indelungata ca si motociclisti, atunci se pot da diplome de merit pentru "intreaga activitate", ...insa pregatiti-va si pentru surprize. pot aparea veterani de care nu ati stiut si pe care nu-i cunoaste nimeni pe forum si sa va ia toate diplomele la fatza locului :)

 

Da, se poate trage pe dreapta la vreo 30-40 de metri, fara sa incurcam traficul.

 

* ooof! nu puteai sa dai si tu, bre, un semn in direct!? ...ca mergeam si io sa-mi aleg un martisor de la Ruse :)

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost 6 motoare pe traseul :

Buc - Giurgiu - Ruse - Giurgiu - Ghimpati - Mihailesti - Buc. ..... o zi superba cu o companie

super formata in majoritate din VETERANI...

 

@ Doru BMW - te dai cu TINERETUL :) .... pana la Slanic nu este distanta mai mare decat pana la Ruse .... daca

o sa spui ceva de CURBE -sa stii ca pe Ghimpati sunt CURBE si sosea SUPER .....

 

:rolleyes: La Multi Ani cu sanatate Dorule,acum la venerabila varsta de 50 ani.Numai bine, cati mai multi kilometri pe motocicleta si tot ceea ce-ti doresti tu! :cheers:

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

40 de ani de moto de toate soiurile

din care 35 pe BMW...

 

post-882-1236003829_thumb.jpg

1974 - Primul meu BMW - "Sniffy" (Campionul).

 

post-882-1236003859_thumb.jpg

1984 - "Condor 1000" - BMW-ul cu motor de Wartburg.

 

post-882-1236003874_thumb.jpg

1996 - "Asul de Cupa" - BMW R 1100 RS.

 

post-882-1236003885_thumb.jpg

2000 - "Asul de Caro" (Red Baron). BMW K 100 RS

 

post-882-1236004391_thumb.jpg

2006 - "Universal Soldiers" - Turul Tarii (2.200 km in 48 de ore). BMW R 1200 GS.

 

post-882-1236004538_thumb.jpg

2007 - "Big Blue" BMW K 1200 RS.

 

post-882-1236004562_thumb.jpg

2008 - "Reliable" - BMW R 1200 R.

 

post-882-1236004607_thumb.jpg

post-882-1236004819_thumb.jpg

post-882-1236004937_thumb.jpg

 

Imi cer scuze pentru calitatea fotografiilor

dar mai ales pentru ca de aici lipsesc "o seama de motoare"

si multe, multe amintiri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scoala dane lasa amintirile pentru cand n-o sa mai poti, constantin are 70 de ani si umbla. treci la plimbare!

@kato - multumesc dar nu e ziua mea. in apr. fac 51, unde-or fi zburat nu stiu, cred ca am pierdut vreo 30, de asta merg cu tineretul hahaha

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......deci tu erai cu bmw-ul cu motor de wartburg.....

am auzit de voi - cica erau vreo 3 bmw-uri pe crangasi/turda/constructorilor - din care unul era cu motor de wartburg; te-am vazut o singura data si m-am speriat de cat de lat era.....cred era prin `86-`87.....

 

felicitari si la mai mare !!!

asfalt uscat !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scoala dane lasa amintirile pentru cand n-o sa mai poti, constantin are 70 de ani si umbla. treci la plimbare!

@kato - multumesc dar nu e ziua mea. in apr. fac 51, unde-or fi zburat nu stiu, cred ca am pierdut vreo 30, de asta merg cu tineretul hahaha

 

user.gif

Today's Birthdays calen.gif 24 members are celebrating their birthday today

Iulian(22), DORUMASTER(50), SadBJ(25), zundi(35), PISTRUIATUL(37), Sc0OTeR(21), sue(32), NEMO(26), rzv(22), saf(29), virgil(42), traffic_man_fm(34), satana pe mobra(1), chopster(29), cripple(22), purice87(22), mihai_2b3(28), Wild Hog(41), wishmaster29(29), trafficman(34), attila.imre(39), padr3(22), andr3itta(24), bestbike.ro(25) Forthcoming Calendar Events within the next 40 days calen.gif There are no forthcoming calendar eventsInseamna ca au gresit astia de la forum...dar cred ca e vorba de DORUMASTER,nu?

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

40 de ani de moto de toate soiurile

din care 35 pe BMW...

......

 

Imi cer scuze pentru calitatea fotografiilor

dar mai ales pentru ca de aici lipsesc "o seama de motoare"

si multe, multe amintiri...

 

* hehe! mai rar asa motociclist statornic si fidel! :cheers:

e drept, ca nemtii fac masinarii nemuritoare, dar si pilotii lor dovedesc un atasament puternic...

 

felicitari, domnule draga!

si multumiri pentru o "tura" de istorie (in imagini, de data asta) pe care n-au reusit prea multi s-o schimbe, vad.

 

hai, mai adunati ceva veterani! ...cred ca tre' sa-l scot din barlog pe taica-miu, hmm..! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor si domnilor

multumiri pentru apecieri.

Veterani, va asteptam cu poze si povestiri

dar mai ales cu inscriei si idei pentru "Parada Veteranilor".

:rolleyes:

 

post-882-1236089203_thumb.jpg

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor si domnilor

multumiri pentru apecieri.

Veterani, va asteptam cu poze si povestiri

dar mai ales cu inscriei si idei pentru "Parada Veteranilor".

:rolleyes:

 

post-882-1236089203_thumb.jpg

:cheers:

Dane,nu esti cumva tu asta?

post-23049-1236102589_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar nou pe aici, dar sant vechi motociclist, am vorbit si cu nastase dan chiar azi,el m-a incurajat sa intru in acest site dar m-am hotarat de curand sa o fac. adica azi ! atat deocamdata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe la vara fac si eu 5 ani de moto.

48000km desi in ultimul an am facut doar 1000.

putina experienta de circuit + un minitur de europa sper sa conteze la "admiterea" mea in aripa tanara.

si daca imi iau baterie la monster vin si eu la plimbare.

 

Poza e la iesirea de sub MontBlanc spre franta. Motorul e monster de 600, primul. fata e sotia.

post-144-1236118998_thumb.jpg

Editat de sorin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor.An armata,n-am alergat dupa grade,respectiv trese.Nu-mi placeau lucrurile fortate.Dar acum daca e la liber,parca ami surade ideea.Acum am emotii,ca sunt la limita.Am de 19 ani cat.A. Ma ancadrez si eu la clasa veterani sau numai de la anu intru in drepturi.Felicitari pentru ideea in sine de a organiza acest eveniment.Sper sa pot onora si eu cu prezenta.Respectele mele pentru toti ce ati scris anaintea mea in acest topic.Postez si eu cateva poze din "evolutia microbului moto"

post-36568-1236122223_thumb.jpg

post-36568-1236122242_thumb.jpg

post-36568-1236122258_thumb.jpg

post-36568-1236122277_thumb.jpg

post-36568-1236122296_thumb.jpg

post-36568-1236122491_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fratilor.An armata,n-am alergat dupa grade,respectiv trese.Nu-mi placeau lucrurile fortate.Dar acum daca e la liber,parca ami surade ideea.Acum am emotii,ca sunt la limita.Am de 19 ani cat.A. Ma ancadrez si eu la clasa veterani sau numai de la anu intru in drepturi.Felicitari pentru ideea in sine de a organiza acest eveniment.Sper sa pot onora si eu cu prezenta.Respectele mele pentru toti ce ati scris anaintea mea in acest topic.Postez si eu cateva poze din "evolutia microbului moto"

 

Salutare si bine ai venit printre noi!Incet incet facem o mica armata :ok: .Un sfat prietenesc:Nu mai scrie la inceputul cuvantului cu ,,i" din ,,a". Acesta se pune doar in cuvant,la incepututul cuvantului se merge pe vechea scriere :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...