Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Deocamdata chiar de intalnire este vorba. Despre grade, trese si fireturi mai vorbim. Iar un criteriu care-mi vine in cap acum, peste vechimea pe 2 roti, este si nr de puncte de penalizare din carnet, sau nr de amenzi adunate in ultimi, sa zicem, 10 ani, sau nr de acidente in care ai fost implicat de la facerea lumii si pana in prezent. Asta ca sa mai agit putin spiritele si pt a face diferenta intre motociclisti de o vara si motociclisti de o viata, cum bine zicea cineva mai sus.

Editat de bogdan_harea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deosebita stima pt veterani insa cred ca s-a exagerat putin . era vorba initial de o intalnire intre cei cu o mai vasta experienta in ce priveste condusul motocicletelor .

observ ca doriti sa va dati grade de acum...

la mai mare va doresc la toti

 

nu vreau sa provoc pe nimeni si n-am sa raspund la rautate...

 

Nu cred ca e careva obligat sa poarte medalii, trese sau orice alt fel de chestii "aurite". Mai e un nene pe aici care este impotriva treburilor de acest gen si sincer, chiar daca aveam 40 de ani de mobra, nici eu nu cred ca vreau "grade". Pentru mine nu asta e scopul intrarii in acest grup. Pe mine ma intereseaza doar plimbarile si intalnirile. Poate mai invat si eu ceva din experienta "pustanilor"......................sau poate invata ei ceva de la mine :D .............glumesc :D . Si pe langa asta, sper ca voi cunoaste oameni cu adevarat deosebiti. Daca nu, ma voi retrage.

 

Numai bine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Angi

2. Dorumaster

3. Bogdan Harea

4. Dan Rosca .......(voi ajunge abia pe la 20,00 )

 

Daca exista veterani care nu au mobra pregatita pentru intalnirea de azi, cred ca foarte bine pot ajunge si pe 4 roti sau pasagerul unuia dintre cei care vin calare. Important e sa fim cat mai multi, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la toata lumea

 

Sunt DISPERAT

ca nu am cu ce venii la Bikers pt. ca motorul meu este la tara. :)

 

Tizule, ne vedem pa seara pe la 19.30 la "birou" si de acolo plecam spre Otopeni.

Io viu cu conserva, ca sunt racit si ma doare in gat :D , desi mobra e in perfecta stare.

In caz de nevoie 0723252241.

 

Iaca si dovada:

 

 

:D

Permis___talon.doc

Foto.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

mai adaugati 2 Sorin la Otopeanu 19.30-20.00 astazi 12-03-09

 

1. Angi

2. Dorumaster

3. Bogdan Harea

4. Dan Rosca .......(voi ajunge abia pe la 20,00 )

5. Sorin 56.ro

6. A.TW. Sorin

 

lista ramane deschisa. va rugam poftiti. de va adunati. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vă salut din nou!

AtaÂşez Âşi eu poza documentelor, cu mențiunea că talonul este încă model vechi (gri), deci în acest moment n-aÂş putea circula cu motocicleta proprie, dacă ar fi funcțională, dar ea este demontată complet Âşi o aÂşteaptă o recondiționare completă.

 

 

Toate bune! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci sa inteleg ca facurati o intrunire aseara si ati hotarat sa ramana secreta.Caci altfel ati fi postat careva vre-o propozitie macar aci cum a fost la intrunire.Nu mai zic de poze...parca a promis careva ca o sa faca o poza de ,,familie''...deci care ia initiativa si ne spune cum au decurs ,,ostilitatile" aseara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles din intalnirea de aseara ca e o problema cu aceasta poza. Am incercat s-o photoshopez, nu mi-a reusit mai decat mult decat atat.

 

* sa va fie de bine!

cam "misterioasa" intalnirea, ...se pare :friends:

 

Deci sa inteleg ca facurati o intrunire aseara si ati hotarat sa ramana secreta.Caci altfel ati fi postat careva vre-o propozitie macar aci cum a fost la intrunire.Nu mai zic de poze...parca a promis careva ca o sa faca o poza de ,,familie''...deci care ia initiativa si ne spune cum au decurs ,,ostilitatile" aseara?

 

* lasa, kato draga, ca si eu sunt ochelarista, ...poate n-am vazut bine. or fi pus poze, ia sa mai sterg ochelarii o data :cheers:)

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi aceasta este LISTA MOTOCICLISTILOR VETERANI ACTIVI,

propun sa i se acorde doamnei Maria Berta Stoia - din Brasov - (permis A din 1953) titlul

Decan de Varsta - 4 trese, cu romb si stea. Toata stima !

 

1. Constantin Turcanu - Buc. - 4 trese cu romb si stea.

2. Dan Nastase - Bucuresti - 4 trese cu romb si stea.

3. Doru BMW - Buc. ...

4. Sorin Avram - Buc ...

5. Bill - ...

6. Kato - Arad - 2 trese cu romb.

7. Dorumaster - Buc. - Propus pentru 3 trese. (Asteptam actele...).

8. Whitewolf - Buc. ...

9. Calaretul - Buc. - Propus pentru 3 trese. (Asteptam actele...).

10. Adrian - Buc. ...

11. aliance-steel - Gabriel George Furtuna - Buc. - 2 trese

12. Biker Nelu - Miclos Ioan - V. Dornei - 3 trese cu triunghi.

13. Sorin Popescu - Buc. - 3 trese cu romb.

14. Dan Rosca - Buc. - 2 trese.

15. Sorin Marian Gruesc - Buc. - 3 trese cu romb.

16. Otravel - Suceava - Ciornei Constantin - Suceava - 2 trese.

17. ROBY Indianu - Kerekes Robert Albert - Bistrita Nasaud - 2 trese.

18. Valentin Lehmann - Berlin - 3 trese cu triungi.

19. Angi - Angelo Brezoianu - 1 tresa.

20. florad - Florin Radulescu B - Aripa Tanara.

21. Doru1900 - Ionescu Teodor - Buc. - 3 trese cu triunghi.

22. thvlad - Ionescu Vlad Alexandru - 2 trese.

23. Bogdan Harea - Buc. - 3 trese cu romb.

24. Cicloburu - Ovidiu Vasile Maries - Buc. - 1 tresa.

25. jean taxi (Dan) - Buc.

26. Sorin - Buc. Aripa tanara.

27. Oldbiker Johan ...

28. Ioan Claus ...

29. Hellryder - Buc. ...

 

Domnii care s-au inscris pana acum pe lista veteranilor

si cei care o vor face in continuare sunt invitati sa adauge permisele de conducere,

certificatele de inmatriculare fotocopiate (avand grija sa nu apara datele prea personale, codul numeric, adresa etc)

si propria evaluare pentru trese si kilometri in vederea validarii.

 

Va rugam semnalati orice eventuala inadverdenta aparuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La intalnire am fost 7 "pensionari". N-am stabilit nimic deoarece am zis sa facem asta cand ne-om strange mai multi. Pur si simplu am stat la texte de tot felul. Poze a facut DoruMaster, asa ca el e singurul care poate aduce "dovada".

Poate data viitoare, cand si daca o mai fi asta, reusim sa ne strangem ceva mai multi. Ar fi frumos.

Intrebarea mea catre mai marii grupului este cum ramane pe viitor? Ne vedem saptamanal, la doua saptamani, o data pe luna sau pe an?

 

 

Numai bine :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnii care s-au inscris pana acum pe lista veteranilor

si cei care o vor face in continuare sunt invitati sa adauge permisele de conducere,

certificatele de inmatriculare fotocopiate (avand grija sa nu apara datele prea personale, codul numeric, adresa etc)

si propria evaluare pentru trese si kilometri in vederea validarii.

 

Va rugam semnalati orice eventuala inadverdenta aparuta.[/b]

Rog pe cei ce se ocupa de lista sa faca o modificare, Oldbiker_johan sau Ioan Claus este aceiasi persoana se putea vedea din istoricul meu ca motociclist. Toate bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara i-am aratat tatalui meu topicul: A zis: "mergem si noi"?

Tatal meu este posesor de "A" din 1956 , dar din pacate, nu poate sa mai conduca mobra sau masina . I-au dat lacrimile cand a vazut in curtea casei de la tara 2 Kawe gemene: a mea si a fratelui meu. Nici ca pasager nu cred ca poate sa mearga...

O sa caute niste poze din "anii de glorie" si eu am sa le postez aici.

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O data pe luna cred ca este suficient. Mai des intervine plictiseala, mai ales ca nu sant foarte multi interesati si activi. Dorule POZELE!!!

 

Sincer, chiar daca prima intalnire nu a fost chiar asa de "animata", eu sunt mai pozitiv vizavi de subiectul asta. Mie mi se pare prea "departe" o data pe luna. Eu as zice macar o data la doua saptamani si nu neaparat de fiecare data in Otopeni. Adica, putem face intalniri de weekend si pe la munte sau mare. Adica, putem stabili din timp aici si spre ex. data viitoare ne putem vedea la nu stiu ce bodega de pe la munte........................sau mare..............sau de pe oriunde...................spre ex. mosia lui A.TW. :cheers: . Ideea mea este ca trebuie sa facem intalnirea asta cat mai atractiva. N-as vrea sa ne rezumam doar la o "fasaiala" o data pe luna si o intrunire o data pe an. Hai mah "mosilor", hai sa luam taloanele de pensie in dinti, sa bagam gaz in "mobre", sa ne intalnim si sa incercam sa devenim prieteni............sau macar amici.....................sau CAMARAZI :friends:

Editat de Angi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ,

Ma numesc Dan Popescu si am calarit inca din burta lui mama.Tata a fost ciclist de performanta si mare amator de motociclete.Mama a mers pe motor cu mine in burta pana cand era in 4 luni.Apoi m-am nascut si am avut pe rand tricicleta bicicleta Pegas,apoi Sputnik.Pe la 14 ani cand tata a avut un accident cu Jawa de a facut-o bucati eu calaream mobra uni prieten de-al lui prin cartier.Tata a vandut Java si si-a luat un scuter Manet.Va dati seama ce fericit eram.La 17 ani mi-a luat o Mobra cu care am mers fara carnet pana am plecat in armata.Cand m-am eliberat ,am dat examen si am luat A-ul. Se intampla in 1990.Au trecut deci 19 ani decand merg legal si ma propun la doua trese.Despre km facuti...nu stiu ce sa zic.Mergeam zilnic cu motorul la servici cand era cald.Iesiri in afara Bucurestiului nu au fost multe pana la revolutie.Nu am avut un motor cu care sa plec fara frica ca raman in pana pe undeva.Cred ca nu am mai mult de 4000 de km/an deci in mare asa...cam 70.000 KM

O sa pun poze cu tata in tinerete pe motoarele care le-a avut,apoi cu mine dar mai intai trebuie sa le scanez.

Iata si actele mele.Motorul e luat pe firma si am acoperit inclusiv numele firmei.La intalnire vi le arat in original.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...