Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Incerc sa postez o lista a celor inscrisi numai pe forum pina in prezent:

-Enduristul-2pers.

-TopGun-1pers.

-Doru Master-2pers.

-Bogdan Harea-2pers.

-AdrianP-2pers.

-Sorin Sforaila-1pers.( :) )

-Sorin Avram-2pers.

-Doru1900-1pers.(cu data de 10.09)

-RFD-2pers.

-Relu Olaru-(poate 2 pers.,siguranta 95%ca vor veni)

-Traian222-1pers.

Aici nu am enumerat pe cei din radio-tv si localnicii din judet care m-au contactat telefonic sau personel!

Panimaiu?

*Imi cer scuze daca am omis pe cineva sau am trecut ceva eronat,motiv pentru care astept sa fiu certat,ca sa pot indrepta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mi-am luat plasticul de la Politie.In 21 septembrie e prima infatisare. Asadar voi fi si eu prezent la intrunire daca totul v-a fi bine pana atunci.Cum spuneam,nu stiu cu cine voi veni,chiar daca vom fi 2 persoane locuri vor fi banuiesc.Ivane fa provizii de un vin bun,muzica pregatita.Speram sa iasa bine si sa nu ne imprastiem iarasi ca la Slanic.Numai bine tuturor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca cea mai mare intalnire moto de anul acesta, la Faak am See - Austria, are loc in perioada 8 - 13 .09. 09, nu putem ajunge decat duminica, 13. 09. 09. Speram, pe la pranz, sa mai gasim participanti.

Drumul de la Arad pe Simeria - Petrosani - Tg Jiu, care il facem duminica, sper sa fie acceptabil.

Propun ca participantii sa decida, sambata, in cadrul unei Adunari, asupra activitatii viitoare. Sa se faca ceva scris la care sa avem acces cei intarziati sau care nu putem participa.

Cum am mai propus, Bogdan Harea cel ordonat, sa fie Secretarul General al Motoveteranilor si sa aiba aceste evidente minime.

Ivan, multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca cea mai mare intalnire moto de anul acesta, la Faak am See - Austria, are loc in perioada 8 - 13 .09. 09, nu putem ajunge decat duminica, 13. 09. 09. Speram, pe la pranz, sa mai gasim participanti.

Drumul de la Arad pe Simeria - Petrosani - Tg Jiu, care il facem duminica, sper sa fie acceptabil.

Propun ca participantii sa decida, sambata, in cadrul unei Adunari, asupra activitatii viitoare. Sa se faca ceva scris la care sa avem acces cei intarziati sau care nu putem participa.

Cum am mai propus, Bogdan Harea cel ordonat, sa fie Secretarul General al Motoveteranilor si sa aiba aceste evidente minime.

Ivan, multumim!

Salutare domnule Constantin! Dupa cat imi aduc aminte de anul trecut cand am facut o portiune de drum dintr-o tura Petrosani-Targu Jiu,drumul ca si calitate lasa de dorit pe valea Jiului.Va propun daca tot veniti din Arad varianta Timisoara-Resita-Anina-Ibalnita,de unde faceti jonctiunea cu E70,intrati in Herculane, pe valea Cernei cat tine si apoi ajungeti la Tismana.Drumul este ca distanta cam tot acelasi ca si pe la Deva-Simeria-Petrosani-Tg JIu,dar difera calitatea asfaltului cu mult.La fel si numarul de masini in trafic cu mult redus pe acest tronson de drum.Fara TIR-uri .Nu mai zic portiunea Resita-Anina,de vis,atat ca si asfalt cat si ca peisaj.Poate Ivan v-a poate informa de portiunea de drum Petrosani-Tismana mai bine.Drum bun!

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseul Petrosani-Tg.Jiu-Tismana este destul de bun ca si stare a drumului,cu mici zone pe defileul Jiului unde se lucreaza.

Am facut acest traseu acum vreo doua saptamini si in afara de citeva zone cu putina aratura in loc de asfalt,pot spune ca este bun.

Atentie la radare in zona Bumbesti-Jiu si intrarea-iesirea din Tg-Jiu!

Peste munte in schimb,adica Herculane-Baia de Arama-Tismana,drumul este bun,dar ca timp de deplasare (media orara)

va fi mult peste cea anterioara fiindca traseul este foarte virajat,cu pante si zone circulate de animale nesupravegheate,copii,...etc.

Sfatul meu este ca daca nu va grabiti si aveti timp de pierdut,veniti pe Herculane,aveti ce vedea!

In cazul in care va roade dorul de a va intilni mai repede cu amicii veterani,alegeti defileul Jiului.

Pentru cei care vin dinspre Bucuresti,recomand ruta Pitesti-Rm.Vilcea-Tg-Jiu,unde starea drumului este foarte buna!

Pe partea Craiova-Filiasi-Tg-Jiu,de la Tintareni-Tg-Jiu drumul este varza,il recomand numai unor enduristi cu capre tari!

Cine insista sa vina pe Craiova,poate alege varianta pe Tg-Carbunesti,cu drum bun si zone pitoresti,fara radare...

Despre drumuri si variante de a ajunge la Tismana voi povesti in preajma intrunirii,cu mai multe detalii pentru cei care le vor solicita. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e vorba despre o intrunire foarte interesanta dar consider ca ar fi mult mai bine mediatizata si inteleasa daca ati face un topic nou pentru ca foarte multi nu au rabdarea sa citeasca 96 de pagini pentru a afla despre ce e vorba.

Cu stima

Toni - A24

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca e vorba despre o intrunire foarte interesanta dar consider ca ar fi mult mai bine mediatizata si inteleasa daca ati face un topic nou pentru ca foarte multi nu au rabdarea sa citeasca 96 de pagini pentru a afla despre ce e vorba.

Cu stima

Toni - A24

Toni,nu-i cazul de un topic nou.E destul de mediatizat si asta,faptul ca are peste 46000 de vizite spune totul. Asta e al nostru si cu asta mergem mai departe. Te asteptam la Tismana :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal Mobile Radio, adica walkie talkie in norma europeana. E bine sa le avem la noi fiind destul de multi. Nu ne mai plimbam sa batem la usile camerelor, sa ne cautam, etc.... :)

Cred ca-i o gluma,nu cu walkie-urile aste. Banuiesc ca se v-a face un program bine stabilit cu orele de masa,sedinta,discoteca,baut,deh :) ,asta ramane la liber.Mai grija asta sa o am:Gusteru catre Potarniche,RECEPTIE....beeep,beeep,la masa adunarea,RECEPTIE :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca-i o gluma,nu cu walkie-urile aste. Banuiesc ca se v-a face un program bine stabilit cu orele de masa,sedinta,discoteca,baut,deh :) ,asta ramane la liber.Mai grija asta sa o am:Gusteru catre Potarniche,RECEPTIE....beeep,beeep,la masa adunarea,RECEPTIE :)

Nui o gluma Kato, ca doar va duceti in misiune,,,,Roger,,,,Roger,,sa vina Ivan sa ne dea sa mincam : si sa bem Roger ,,,nu mai pot de ris,,,lasa ti-ma sa ma culc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nui o gluma Kato, ca doar va duceti in misiune,,,,Roger,,,,Roger,,sa vina Ivan sa ne dea sa mincam : si sa bem Roger ,,,nu mai pot de ris,,,lasa ti-ma sa ma culc :)

In final,prin viu grai o sa anuntam toate evenimentele de acolo,eventual o hartie acolo pe usa cu un program.Somn usor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toni,nu-i cazul de un topic nou.E destul de mediatizat si asta,faptul ca are peste 46000 de vizite spune totul. Asta e al nostru si cu asta mergem mai departe. Te asteptam la Tismana :)

Pentru cine a urmarit topicul de la inceput, zi de zi, e ok dar cine nu a avut atat timp la dispozitie va ramane lipsit de informatie. Referindu-ma strict la adunarea de la Tismana, eu a trebuit sa pierd foarte mult timp ca sa gasesc pagina unde erau informatiile utile pentru aceasta adunare si acum daca vreau sa revad pagina pentru ca atunci nu mi-am notat numere de telefon pentru cazare, trebuie sa caut iar pagina deci sa pierd iar timp. Imi mentin parerea ca un topic nou ar fi mult, mult mai util. Parerea mea.

Imi pare foarte rau ca nu am putut sa vin la prima adunare a veteranilor si mi-ar placea sa pot sa vin macar de data asta dar trebuie sa fiu sigur ca voi avea un minim de conditii de cazare.

S-auzim numai de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Toni:

Toate detaliile despre intrunire le gasesti in posturile mele,cu doar citeva pagini in urma,nefiind cazul sa citesti toate cele ~100 pagini.Exista cu max.5-6 pagini in urma numere de telefon,adrese,detalii despre cazare,despre trasee de urmat pentru a ajunge...iar daca timpul nu-ti permite sa citesti,lasa-mi un numar de telefon si te voi suna si-ti voi raspunde la toate intrebarile legate de intrunirea de la Tismana! :)

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trece detaliile la semnatura ca sa vaza tot romanul ce si cum.Apoi le scoti dupa 14 Septembrie.

Nu ma pricep,asta una la mina...si nici timp si interes sa invat nu mai am fiindca plec in delegatie pentru o saptamina tooooocmai la marea cea mare,timp in care nu-mi voi mai baga nasul pe-aci...asa ca orice nelamurire are cineva referitoare la intrunire,o putem rezolva doar telefonic! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce date, exceptând scan-ul plasticului ce dovedeÂşte "veteraniatul", are nevoie onor comitetu' pentru înscriere de participant... :D

De abia aÂştept o masă rotundă cu tema "Cine câÂştigă în lupta prostată vs Âşa enduro" .... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce date, exceptând scan-ul plasticului ce dovedeÂşte "veteraniatul", are nevoie onor comitetu' pentru înscriere de participant... :D

De abia aÂştept o masă rotundă cu tema "Cine câÂştigă în lupta prostată vs Âşa enduro" .... :D

Atunci esti asteptat pentru a lua cuvintul si a ne destainui din tainele "rezistentei" tale pe saua multiplelor capre pe care le-ai calarit! :D

Iar aia cu plasticul,ramine s-o definitiveze altii,daca s-o vrea!Io nu insist,prefer sa fiu perceput de colegii din trafic mereu ca un incepator...si stiu io de ce zic asta! :D

Ce zici,te-nscriu pentru Tismana? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am venit de la Deva , la inceputul lui august . Mi s-a zis in Hunedoara sa o iau prin Silvani . Drumul a fost bun si peisajele frumoase . La Hateg , putin stricat , dupa care drumul e bun pana la iesirea din defileu , de la iesire din defileu pana la Tg. Jiu avea asfaltul prost , crapat . Saptamana asta am venit iar din Gorj . Pana la Turceni asfaltul e bun (nou) , dupa incep cateva semafoare si sunt petice pana aproape de Rovinari . De la Rovinari se iese direct spre Tismana . DRUM BUN si ASFALT USCAT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci esti asteptat pentru a lua cuvintul si a ne destainui din tainele \"rezistentei\" tale pe saua multiplelor capre pe care le-ai calarit! :D

Iar aia cu plasticul,ramine s-o definitiveze altii,daca s-o vrea!Io nu insist,prefer sa fiu perceput de colegii din trafic mereu ca un incepator...si stiu io de ce zic asta! :D

Ce zici,te-nscriu pentru Tismana? :D

Servind patria :D sub formă de gardă în data de 13.o9, prezența 11.09-12.09 este confirmată, rămâne să fiu convingător Âşi să transfer garda cuiva....

dacă nu, sparg asfalt la greu, bericesc uÂşor

PS: 1 loc, administratorul casei a zis să pup mâna că mă lasă... :D

Editat de nflt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Servind patria :D sub formă de gardă în data de 13.o9, prezența 11.09-12.09 este confirmată, rămâne să fiu convingător Âşi să transfer garda cuiva....

dacă nu, sparg asfalt la greu, bericesc uÂşor

PS: 1 loc, administratorul casei a zis să pup mâna că mă lasă... :D

 

ferice de tine ... ai stiut sa-l cresti :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista un progrm?.... sau ne intalnim si vedem noi ce facem acolo

:D Pana la urma cred ca ne vom face de cap ad hoc...cazare,masa si... :D :D Astept si eu in final o oarecare ,,programa"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...