Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

Va rog sa nu comentati initialele numarului de inmatriculare de la "perfuzica"(MYD-"motociclist sau miner idiot si dement" sau ce v-o mai veni pe limba)fiindca deja au facut-o altii inainte! :cheers:

 

Io nu o sa rad de numar dar....Renaullt 1600 GTI Turbo Sport.... Moahahahaha :cheers: :D

 

Care pleaca Sambata dimineata din Bucuresti?Eu cu Dan (rfd) si cu altii planuim o inalnire in jur de 8:00 la al doi-lea Petrom din Militari la iesirea spre autostrada.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

- suna-ma si pe mine ... nu merge r4f sa-ti gasesc nr. de tel. ...

 

Maine in jur de ora 16.00 (sper...) ies si eu din Bucuresti. Din pacate mai devreme nu pot. Asa ca mai pastrati o gura de vin si pentru mine ca ajung la masa de seara. Sa ne vedem cu bine!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere felicitari tuturor seniorilor cu spirit constructiv !

 

Va dau si eu o tema de cercetare pentru cand vom fi mai intelepti

si nu atat de grabiti:

 

INSIGNA personalizata cu anul obtinerii permisului in grad A:

 

post-882-1252656893_thumb.jpg

 

Sanatate, toate cele bune,

La multi kilometri frumosi,

Sa ne vedem sanatosi si calare !

 

Salut vartos de veteran !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru idee si initiativa! :cheers:

Acum citeva minute am venit de la Tismana unde deja avem un prim veteran (@Doru 1900)deja cazat,care a luat masa si l-am cinstit cu-o bere!Miine dupa ora 11,30-12,00 voi ateriza acolo si va astept,vinul este la rece,papica fierbe-n oale,sala de mese si camerele curate va asteapta!

Postez mai jos poza primului sosit,cu berea aferenta,alaturi de motorul lui si coaja mea de masina,cea care m-a ajutat la carausie pentru acest eveniment!...

Va rog sa nu comentati initialele numarului de inmatriculare de la "perfuzica"(MYD-"motociclist sau miner idiot si dement" sau ce v-o mai veni pe limba)fiindca deja au facut-o altii inainte! :cheers:

 

Salut,

Acum e absolut sigur ca pot si eu sa particip.

Sosesc in seara asta pe la 9.

Am sunat acum la receptie la hotel Tismana si am facut o rezervare pt o camera dubla. Doamna zicea ca pt azi e ok, dar pt maine nu e chiar sigur pt. ca ai facut tu ceva rezervari. Sper ca se poate aranja si pt maine noapte...

Multumesc,

Dan- Cluj

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincere felicitari tuturor seniorilor cu spirit constructiv !

 

Va dau si eu o tema de cercetare pentru cand vom fi mai intelepti

si nu atat de grabiti:

 

INSIGNA personalizata cu anul obtinerii permisului in grad A:

 

post-882-1252656893_thumb.jpg

 

Sanatate, toate cele bune,

La multi kilometri frumosi,

Sa ne vedem sanatosi si calare !

 

Salut vartos de veteran !

Frumoasa inscriptie.

Abia asteptam sa le faci. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns acasa mult mai devreme decit preconizasem,intreg si cu aminitri dintre cele mai placute!

Va multumesc pentru participare si astept confirmarile ca toti au ajuns intregi si nevatamati pe la casele lor!

Pentru inceput deschid pofta celor care n-au venit cu vreo citeva poze...apoi va las pe voi sa invadati topicul!

post-2215-1252842756_thumb.jpg

post-2215-1252842826_thumb.jpg

post-2215-1252842912_thumb.jpg

post-2215-1252842972_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns acasa mult mai devreme decit preconizasem,intreg si cu aminitri dintre cele mai placute!

Va multumesc pentru participare si astept confirmarile ca toti au ajuns intregi si nevatamati pe la casele lor!

Pentru inceput deschid pofta celor care n-au venit cu vreo citeva poze...apoi va las pe voi sa invadati topicul!

asteptam o dare de seama :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si noi (Eu ,Cici si Sorin) de vreo 20 de minute.Ce sa spun.Mi-a placut foarte mult si-mi pare rau ca va voi revedea doar la anul.Nu am crezut ca ma voi simti atat de bine.Am ras tot timpul.Nu , nu doar din cauza vinului(Ivane,ala cu D pe dop e super)

Asteptam poze si filme.Poop you all. :cheers:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am ajuns pe la 2 pm pe drum l-am depanat putin pe troia si cu alte ajutoare ajunse in zona sarit lant si a avut noroc ! parasit moto intr-o benzinarie troia a plecat mai departe cu un ktm 900 trebuia sa ajunga urgent in bucuresti ! iar eu pe drum am pierdut capacul de plastic de pe partea stanga ! asa ca deja caut ceva de xl sa potrivesc macar! asta este varianta scurta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu acasa pe la sase fara un sfert. Drumul a fost foarte frumos, doar doi-trei km de ploaie la intrarea in Pitesti dar nu de speriat.

Sper ca toata lumea a ajuns cu bine.

@ Dan Nastase: Banuiesc ca te-ai oprit pe undeva, m-am tot uitat in oglinzi, am oprit si in prima benzinarie pe autostrada dar nu ai mai aparut. Speram sa ne luam "la revedere", dar o fac pe aceasta cale.

Deasemenea salut inca o data pe toti PRIETENII, mai noi sau mai vechi, cu care am petrecut acest weekend minunat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns la 18.30, ceva ploaie pe drum in rest fara evenimente.

 

A fost o intrunire de poveste cu oameni minunati intr-un decor de basm.

Asteptam cu nerabdare urmatoarea intrunire cat mai curand posibil.

 

 

Pentru Ivan.........JOS PALARIA :cheers:

 

Pentru poze am deschis topic nou in Poze - Fotografii de la intruniri moto...

Editat de DORUMASTER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tismana 9.00am - Tg. Jiu - Rm. Valcea - Curtea de Arges( si Vidraru) /ploaie/- Campu Lung/ploaie/ - Targoviste - Bucuresti 5.05 pm.

Ivane iti doresc sanatate si o avere mare cat sufletul tau ! Felicitari ![/size]

Editat de DejaVu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tismana 9.00am - Tg. Jiu - Rm. Valcea - Curtea de Arges( si Vidraru) /ploaie/- Campu Lung/ploaie/ - Targoviste - Bucuresti 5.05 pm.

Ivane iti doresc sanatate si o avere mare cat sufletul tau ! Felicitari ![/size]

:cheers: Cum zicea cineva: Dupa noi potopul! Peste tot ploaie,inclusiv la Arad,chiar cand am intrat pe usa a inceput ploaia.Langa Anina norii s-au risipit in alte zari lasand asfaltul doar plouat cand am trecut pe acolo.Multumim Celui se sus ca a avut grija de noi si nu in ultimul rand lui Ivan ptr efortul depus in organizare.Multumesc participantilor.Multumesc lui Johann ptr companie la drum,lui Toni iarasi ptr plimbarea la Tg Jiu si nu numai,lui Nicu si Nelu caci in sfarsit am putut comunica si noi dupa atatea amanari de la diferite intruniri.Sper ca am mai castigat cativa prieteni pe langa cei vechi cu ocazia acestei revederi.Pozele si filmele o sa le pun in zilele astea.Am sa-l rog pe copil sa faca un slideshow de la intrunire.Sper sa iasa ceva.Numai bine tuturor!

Editat de kato_arad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci.... plecat pe la 09.00, oprit la Arcani la o cafea, apoi.... mâncat în dos ca pe Zambilica...

Valea Sohodolului, Cheile lu' ante-numitu'....frumos, n-am făcut poze, că am zis că tot pe acolo mă întorc...dat de vale din ce în ce mai îngustă, miros de pădure, apa Sohodolului...miam-miam.... oare ce-o fi mai sus... hai că mai merg 3 km. drumu' se împute... what dă fac (Âşi eu, de...)....drumul părăseÂşte albia, începe să se cocoațe în serpentine, hai că aici nu pot să întorc (maxim 3 m, cu râpă la greu), ajung la o bifurcație, o remorcă forestiră cu cațaua olteneasă (aka legată de oiÂşte... scuzați gazde, da' asta fu realitatea, asta fu... );

-"Hai să trăieÂşti (că era Âşi un creÂştin acolo), iese undeva drumu' ăsta ?"

-"Păi la Valea de PeÂşti, la Uricani"

-"ÂŞi-i bun drumu', n-are rupturi, bolovani?"

-"Trec maÂşini dom'le"

-"Mult de mers?"

-" 'f-o 6 km, sus la bifircație o iei la dreapta!"

....Ăucu-te de aÂşa veste, nu mai trebuia să mă întorc....

Ajung la intersecție, trifurcație, stg Vf Arcanu, înapoi Cheile Sohodolului....înainte Câmpu lui Neag.....în 200 de m încep niÂşte curbe în ac de păr, d-alea cu 2-3m diferență de nivel, înguste, fără marjă de figuri. după vre-o alte 3-400m aÂşa, ziceai că-i un dâmb.....Âşi începe DEZASTRU MONDIAL:

un drum de max 4m lățime, de pământ roÂşu, cu rosături de torenți în zig-zag, cu aliniamente de 2-300m, ață, cu o pantă de zicei că-i pârtia de la Postăvaru

...Câtă ..uie mi-am dat eu însumi mie personal,că m-am aruncat cu capu' înainte, fără să mă uit înainte...

...Imposibil de oprit, dak kazi, te opreÂşti josîn vale... frână a I-a, picior mângâiat pe frână, mâna acolo, să fie... MAX BULAN că era perfect uscat, altfel...NO CHANCE

Făcut poze la bază, să-mi treacă de sperietură...

În rest: Câmpu lui Neag ( 12.00)....PetroÂşani .....Tg Jiu (frumoasă valea Jiului !) ....Rm Vâlcea... etc Ajuns la 20.00, cu tot cu pauza de masă de 1 h la Horezu, 2-3 pauze de țigară pe drum....itsi-bitsi pishu ploicică din Drăganu la PiteÂşti...

 

PS: La următoarea întâlnire, poate organizăm întreceri de bivuac, să nu mai existe doar CEI MAI la superlativ, să alegem Âşi, eventual, cel mai beat, cel mai fraier păcălit, cel mai norocos..... variante la greu :cheers:

 

Poze, bonus una de acum o săptămână, la o câmpenească tovărăÂşească, pe ploaie, la Azuga...

post-106-1252876259_thumb.jpg

post-106-1252876282_thumb.jpg

post-106-1252876301_thumb.jpg

post-106-1252876318_thumb.jpg

post-106-1252876336_thumb.jpg

post-106-1252876351_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi rulam pe doua roti intr-o tara plina de carcotasi am sa incerc sa fac opinie separata.

ORGANIZARE PERFECTA, oameni deosebiti pe care-i leaga o pasiune comuna au reusit sa se adune la Tismana.

Multumesc Ivan, a fost perfect.

Am ajuns in Cluj aseara la ora 22 dupa ce am parcurs Valea Cernei spre nord pe langa Lacul Cerna si am iesit la Campul lui Neag. Un traseu enduro superb de vreo 100 de km pe care-l recomand tuturor celor ce au cauciucuri cu crampoane.

Sa ne vedem cu bine la urmatoarea intalnire.

Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca datorita vremii raportata la distanta , nu am putut veni . Ma bucur ca v-ati intalnit iar , mai ales ca zona este atat de frumoasa . Pacat ca vremea a fost asa urata ! Va urez ca urmatoarea intalnire sa aiba parte de o vreme frumoasa , sa fie prezenti mai multi din adevaratii motociclisti veterani si sa fim sanatosi ! ASFALT USCAT !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu cu bine acasa la 15,30 un pic obosit dar cu sufletul impacat. Totul ok: cazare, masa si drumul bun pana acolo. Multumiri lui Ivan pentru efortul depus. Multumiri dl. Director si fetelor din echipa dansului, pentru gazduire si munca depusa. Multa sanatate tuturor participantilor si sper sa am si la anul un tacam la masa domniilor voastre.

Mesaj completat

Am ajuns si eu cu bine acasa la 15,30 un pic obosit dar cu sufletul impacat. Totul ok: cazare, masa si drumul bun pana acolo. Multumiri lui Ivan pentru efortul depus. Multumiri dl. Director si fetelor din echipa dansului, pentru gazduire si munca depusa. Multa sanatate tuturor participantilor si sper sa am si la anul un tacam la masa domniilor voastre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna idee Dane....

Mare placere sa va cunoastem (eu si Carmen) pe tine si pe Ileana...

 

Avand in vedere ca unii din cei prezenti la Tismana nu intra pe forum,

cei care-i cunosc sa le treaca numele.....

 

36\Doru\Bucuresti\Dorumaster

41\Octav\Bucuresti

 

 

Sa ne revedem cu bine cat mai curand...

 

Liviu M...ai inteles gresit....vremea la intrunire a fost absolut superba...

ploaia a aparut doar la intoarcere de la intrunire.....pacat ca nu ai venit...

next time..

Editat de DORUMASTER
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind Dane vezi ca intre nr.47 si 48 ai ratat un "aviator" care se poate supara...si-apoi,continui cu:

-48/nonu_grasu'/ticleni-gorj/cz250sport (nu intra pe net);

-49/ivan_pedala/balteni-gorj/cz250-350sport si bmw f 650.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rind Dane vezi ca intre nr.47 si 48 ai ratat un "aviator" care se poate supara...

 

N-am ratat, dar era o problema de unghi nefavorabil. Sper ca nu se supara...

Cand se posteaza celelalte poze de grup, ca au fost mai multe, cu "distributii" diferite, voi numerota doar persoanele care nu se vad pe asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toata stima pentru doamnele (forever young) - care au venit la intalnirea de laTismana !

Sincere felicitari organizatorilor si tuturor celor care au contribuit la reusita acestei intruniri

a veteranilor motociclisti !

Si nu in ultimul rand, bravos natiune - hodorogilor si imberbilor care au venit calare.

La manastire ! Sorry: La mai mare !

Haita de zurbagii... purtatori de trese !

 

La intoarcere:

@AdrianP:

Multumesc pentru prilejul de a ma simti in continuare tanar, pentru acel “dog fight” autentic,

o veritabila “viteza in coasta” antrenanta.

O adevarata “cursa de urmarire” Gladius 650 versus VFR 800 !...

Cand s-a ajuns la “faultarile” nemiloase si continue ale liniilor albe de pe asfalt -

am considerat imperios necesar ca nu e cazul sa transformam distractia amicala

sau “duelul intre gentlemani” intr-o “bataie cu ghioage”...

...Cand a inceput ploaia am pierdut o groaza de timp cu echiparea anti- “averse locale”,

iar la Km 38 am mai oprit iarasi pentru dezechiparea “velei” anti-ploaie...

Adrian P, inca o data: Multam fain pentru “partida de dublu” de pe Dealul Negru.

 

Salut vartos de veteran !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...