Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

bai baieti nu mai postati acte personale pe un site public. trimiteti-le lui dan in cazul in care sunt necesare dar nici asa nu e in regula. macar stergeti datele ce pot conduce la identificare.

 

Si eu am atras atentia demult(in pag.3), nu este in regula sa postati sau sa aiba cineva intr-o banca particulara, datele dvs. personale(chiar si trunchiate).

Din acest motiv nici eu si nici altii pe care-i stiu nu postam asa ceva. Prefer sa ma inscriu cand ne vom intalni, sper ca ne vom intalni cat de curand.

 

O zi buna!

Editat de TheLegend
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, multi seniori considera ca se pot numi „veterani activi”

doar pentru ca au o varsta sau vechime in carnet, trecand sub tacere faptul

ca nu au si continuitatea necesara in conducerea motocicletei

pentru dobandirea acestui apelativ meritoriu.

O prima verificare "pe teren" o va constitui intalnirea de la Slanic

iar lista se va definitiva cu ocazia "Intalnirii de legenda".

 

Cu toata stima si respectul pentru varsta lor:

cei care nu vor putea face dovada pe teren a activitatii lor moto la zi

se vor transfera din lista "veteranilor activi".

 

Sa auzim numai de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, multi seniori considera ca se pot numi „veterani activi”

doar pentru ca au o varsta sau vechime in carnet, trecand sub tacere faptul

ca nu au si continuitatea necesara in conducerea motocicletei

pentru dobandirea acestui apelativ meritoriu.

O prima verificare "pe teren" o va constitui intalnirea de la Slanic

iar lista se va definitiva cu ocazia "Intalnirii de legenda".

 

Cu toata stima si respectul pentru varsta lor:

cei care nu vor putea face dovada pe teren a activitatii lor moto la zi

se vor transfera din lista "veteranilor activi".

 

Sa auzim numai de bine !

Putem sa dam linkuri catre You Tube prin care sa demonstram ca suntem activi?Sau cine nu vine la Slanic nu e considerat activ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform Statutului

Apartenenta la Asociatia Motociclistilor Veterani din Romania – AMOVERO

nu implica niciun fel de activitate impusa.

 

Avand in vedere ca se organizeaza aici

prima intalnire pregatitoare la Slanic Prahova avand ca obiectiv declarat:

1. Cunoasterea si Organizarea grupului

2. Stabilirea "intalnirii de legenda"

 

Consideram de la sine inteles ca participarea titularilor macar la una dintre aceste intalniri

este in afara de putirintza o chestiune de minim bun-simt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ar fi bine sa ne intalnim duminica la Marsul motociclistilor organizat de Autoshow ?

Ar trebui sa stabilim un loc de intalnire sa mergem impreuna

Corect.Hai sa stabilim un loc unde sa ne astepte dl Dan Nastase cu un baner. eu zic sa fie pe la 10:00 ca la 10:30 se formeaza coloana oficiala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricare manifestatie reprezentand o grupare

este organizata de grupul, clubul sau asociatia respectiva.

Pana atunci - fiecare motociclist se exprima in nume propriu.

 

Sa auzim numai de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dan are dreptate pana nu stabilim ceva concret fiecare sa se exprime in nume propriu si numai cand ne vom intalni de comun acord putem stabili ceva sau nu! pana atunci nu consider oportun sa ne alipim de diverse alte manifestatii organizate de altcineva,decat in nume propriu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dan are dreptate pana nu stabilim ceva concret fiecare sa se exprime in nume propriu si numai cand ne vom intalni de comun acord putem stabili ceva sau nu! pana atunci nu consider oportun sa ne alipim de diverse alte manifestatii organizate de altcineva,decat in nume propriu.

 

Eu ma gandeam sa ne intalnim si sa ne cunoastem nu sa stabilim ceva concret

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate face cineva o sintetizare? Data, locatie, conditii, cine vine, etc...

...sa citesc 50 de pagini!! :P

M-as baga si eu, e loc?

 

te iau cu mine la cort daca nu mai sunt locuri...anunt:inchiriez 2 locuri la cort,negociabil,saltea sa-si duca fiecare :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te iau cu mine la cort daca nu mai sunt locuri...anunt:inchiriez 2 locuri la cort,negociabil,saltea sa-si duca fiecare :huh:

Am cort, saltea, aragaz, gratar, etc... apoi nu sunt pretentios, imi plac mai mult popasurile in natura la un foc de tabara, cu o bere-n fata. Multumesc totusi, pt invitatie! M-ar interesa o descriere a intregii actiuni, pare tentanta, eu nu ma consider veteran cu toate ca prima motocicleta am avuto la 16 ani(rt 125). Doresc in schimb sa fac cunostiinta cu forumistii "pe sosea, la un drum impreuna", motiv pt care am cerut acea sintetizare. E drept ca putem merge si separat, dar n-ar mai fii placerea drumului impreuna. Posibil ca descrierea evenimentului sa atraga mai multi participanti, sa nu lasam loc de regrete pt cei care vor vedea doar pozele, ulterior...

Poate organizatorii sa vina cu detalii, mai ales ca initiativa a aparut de ceva vreme. Cer scuze, nu am citit tot topicul!

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kato si eu sunt adeptul cortului ,sa tinem legatura daca vrei putem face drumul impreuna avand in vedere ca plec din resita ,ne putem intalni la deva de exemplu .....asfalt uscat! :P

 

 

cristi 57 bucuros sa te regasesc si pe tine,ne putem intalni pe drum,tot la cort si eu....mai tinem legatura ....asfalt uscat :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dlor, a trecut o saptamana de la oferta cu Slanic. Au confirmat, sper serios, participarea 8 persoane, veterani. Am spus ca fac rezervarea daca cel putin jumatate isi exprima acordul ( lista cuprinde min 30). Nu mai pot astepta.

Voi face totusi astazi rezervarea. Cei inscrisi si corespunzator sponsorizati la cazare sunt: Dan Nastase, Bogdan Harea, rdf, sorin56ro2001, ivanpedala, traian222, mustaciosu2007, DoruBMW. Si eu.

Si pentru locuri la hotel si pentru masa era bine de stiut un nr. de persoane. Pentru 9, nu stiu daca cei de acolo se complica cu reducerile.

...puteti conta si pe prezenta mea!...as vrea doar sa stiu in final unde ne intilnim si cind!.. :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut veterani

ma alatur si eu, Viorel -Stefanesti

am permis de mobra din 1977 si A din 1981, am avut un TS de 250,

1983 am facut cununia civila pe motor au fost aproape 20 de motoare , Relu Olaru honda rosie , tiberu troia un kavasaki negru ,nea Vasile cu un royal sandu chioru cu un cz si multi alti.

acum am o honda de 750 vf ,iar baiatul are un suzuki de 500,

stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

am aterizat si eu ca o boare in aceasta seara de la Horezu.

bineinteles cu mizeriile autostrazii Pit-Buc unde am pierdut uleiul de la masina, un VW BULLI.

dar sa trecem la doua roti.

S-a propus o locatie la Slanic de PH.(adica Philadelphia).

sunt de acord dar eu cu cine VOTEZ.

as primi cu draga inima cateva cuvinte de punere la curent din partea onorabililor KATO si SORIN 56. cu multumiri anticipate. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor,

am aterizat si eu ca o boare in aceasta seara de la Horezu.

bineinteles cu mizeriile autostrazii Pit-Buc unde am pierdut uleiul de la masina, un VW BULLI.

dar sa trecem la doua roti.

S-a propus o locatie la Slanic de PH.(adica Philadelphia).

sunt de acord dar eu cu cine VOTEZ.

as primi cu draga inima cateva cuvinte de punere la curent din partea onorabililor KATO si SORIN 56. cu multumiri anticipate. :D

 

Salutare domnule Sorin,dupa cate vazui la profil! Nu stiu ce ti-as putea spune vizavi de informatiile cerute.Se stie locatia,se stiu preturile,cine vrea vine cu cortul.Eu unul m-am bagat la cort.KawaSan alias Sandu de la Resita vine si el cu cortul si mai sunt careva pe aici.Voi pleca sambata dimineata(sper din tot sufletul sa nu fie probleme)voi face jonctiunea cu Sorin la Deva si de acolo ata spre BV,Slanic.Daca ma voi vorbi si cu Giv(Florian)poate vom pleca impreuna.Sa auzim numai de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

as primi cu draga inima cateva cuvinte de punere la curent din partea onorabililor KATO si SORIN 56. cu multumiri anticipate. :D

 

Bine ai venit tizule! :)

 

Ne vedem joi la "birou"? Daca nu vorovim la telefon.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Continuam inscrierile, inclusiv validarea veteranilor activi

care au postat fotocopiile - carnet + talon

(evitand expunerea codului numeric personal sau adresa completa)

atestand vechimea si activitatea la zi a titularilor.

Bine v-am găsit!

Kato, să-ți fie la obraz că nu mi-ai zis Âşi mie de acest topic

Cum vorbim de femei, puteam vorbi Âşi de veterani...

AtaÂşez cele două acte

Dar cu părere de rău vă informez că habar nu am câți km am făcut pe două roți :D

De activ, sunt chiar prea activ

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare domnule Sorin,dupa cate vazui la profil! Nu stiu ce ti-as putea spune vizavi de informatiile cerute.Se stie locatia,se stiu preturile,cine vrea vine cu cortul.Eu unul m-am bagat la cort.KawaSan alias Sandu de la Resita vine si el cu cortul si mai sunt careva pe aici.Voi pleca sambata dimineata(sper din tot sufletul sa nu fie probleme)voi face jonctiunea cu Sorin la Deva si de acolo ata spre BV,Slanic.Daca ma voi vorbi si cu Giv(Florian)poate vom pleca impreuna.Sa auzim numai de bine!

 

Cand era mai exact intalnirea de la Slanic ? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...