Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu preconizasem sa stau mai mult de o ora...doua, dar uite ca neprevazutul a facut sa ramin peste noapte aci, sa imi intilnesc citiva prieteni si sa plec abia in dimineata urmatoare. Sper ca data viitoare sa stationez mai mult, cu toate ca nu ma excita deloc Bucuresti-ul asta! Daca n-ar fi copiii si prietenii de-aci, cred ca as ocoli capitala prin Bulgaria! :drink:

Oricum, sper sa ne mai vedem anul asta la una mica! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu preconizasem sa stau mai mult de o ora...doua, dar uite ca neprevazutul a facut sa ramin peste noapte aci, sa imi intilnesc citiva prieteni si sa plec abia in dimineata urmatoare. Sper ca data viitoare sa stationez mai mult, cu toate ca nu ma excita deloc Bucuresti-ul asta! Daca n-ar fi copiii si prietenii de-aci, cred ca as ocoli capitala prin Bulgaria! :drink:

Oricum, sper sa ne mai vedem anul asta la una mica! :laugh:

 

Unde?!, Cand!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A patra intalnire a motoveteranilor, si nu numai, din Bucuresti, Sala Polivalenta.

 

Am sosit pe la 18:15. Pustiu, nici urma de motociclete. Am zis ca or fi in parc, am dat o tura, NIMIC. Daca tot am venit m-am asezat la o masa sa beau o bere, fara alcool, NU AVEAU. Am luat o mirinda. Hopa a mai aparut cineva, incepe lumea sa soseasca .... Ne-am strans 9 noua. Am facut pozele de rigoare si ne-a lipsit, ca si data trecuta, Dan Nastase. Ne este dor de Dan si doare! (Era si un cantec, Nu?)

 

PS: Lupoaica m-a apostrofat, ca joi pot sa vin devreme acasa ca sa merg la intalnirea cu motociclistii de la Polivalenta. Are dreptate, trebuie sa mai vin si eu inca o data pe saptamana mai devreme, sa compensez. Voi incerca !

 

Si iata pozele .....

post-51941-1282252411_thumb.jpgpost-51941-1282252430_thumb.jpg

post-51941-1282252444_thumb.jpgpost-51941-1282252465_thumb.jpg

post-51941-1282252488_thumb.jpgpost-51941-1282252505_thumb.jpg

post-51941-1282252522_thumb.jpgpost-51941-1282252535_thumb.jpg

post-51941-1282252548_thumb.jpgpost-51941-1282252562_thumb.jpg

post-51941-1282252681_thumb.jpgpost-51941-1282252693_thumb.jpg

post-51941-1282252711_thumb.jpgpost-51941-1282252728_thumb.jpg

post-51941-1282252745_thumb.jpgpost-51941-1282252760_thumb.jpg

post-51941-1282252776_thumb.jpgpost-51941-1282252793_thumb.jpg

post-51941-1282252809_thumb.jpgpost-51941-1282252831_thumb.jpg

post-51941-1282252848_thumb.jpgpost-51941-1282252863_thumb.jpg

post-51941-1282252885_thumb.jpgpost-51941-1282252905_thumb.jpg

post-51941-1282252921_thumb.jpgpost-51941-1282252937_thumb.jpg

post-51941-1282252957_thumb.jpgpost-51941-1282252976_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi ,tovarasi si pretini", din pacate probleme grave de zugraveala, nu mi-au permis sa fiu alaturi de domniile voastre de data asta, desi as fi venit cu placere. Cred ca mi-ar fi stat mai bine la terasa la povesti decat aici cu praf si moloz. Dupa furtuna apare si soarele...Sper ca macar saptamana viitoare, sa semnez PREZENT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mai inainte de asta

Stefane ma omori ! Sunt in zugraveala de doua saptamani ...asta-i dreptate !? Am palmele finutze pline de bataturi, buzunarele goale. Crezi ca imi fac bine imaginile astea ? Sa fiti sanatosi, fiecare la randul lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stefane ma omori ! Sunt in zugraveala de doua saptamani ...asta-i dreptate !? Am palmele finutze pline de bataturi, buzunarele goale. Crezi ca imi fac bine imaginile astea ? Sa fiti sanatosi, fiecare la randul lui.

Da...se pare ca in Drumul Taberei lumea zugraveste iar prin alte zone lumea se distreaza.Lasa ca ne razbunam noi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va mai spun ca aseara am fost la "o capra" la protap, condimentata de niste lautari adevarati care au cintat la "rece", la "Fintina dintre plopi", iar in seara asta m-am destrabalat pe muzica lui Cristi Minculescu si a trupei Iris?! Ar fi o nesimtire din partea mea sa mai pun si poze! :laugh:

Daca n-ar trebui micsorate, fiindca vad ca nu mai "inghite" mai mari de 1MB, fiti siguri ca as fi un mare nesimtit (am vreo 100 poze bestiale!). ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa va mai spun ca aseara am fost la "o capra" la protap, condimentata de niste lautari adevarati care au cintat la "rece", la "Fintina dintre plopi", iar in seara asta m-am destrabalat pe muzica lui Cristi Minculescu si a trupei Iris?! Ar fi o nesimtire din partea mea sa mai pun si poze! :laugh:

Daca n-ar trebui micsorate, fiindca vad ca nu mai "inghite" mai mari de 1MB, fiti siguri ca as fi un mare nesimtit (am vreo 100 poze bestiale!). ;)

Cateva poze nu ar strica, macar sa ne bucuram de bucuria ta. In alta ordine de idei, se zvonea ceva de o noua intalnire...anul asta. Propun sa ne intalnim pe 10--12 septembrie in Rasnov, campingul de la poalele cetatii. Ar fi la indemana tuturor. E o locatie frumoasa, cu posibilitati de plimbare prin zona. Moeciu, Poiana Brasov etc. Este intalnirea celor de la Kronstadt Bikers, ocazie cu care ne putem strange din nou anul asta si sa campam acolo sau in alta locatie.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateva poze nu ar strica, macar sa ne bucuram de bucuria ta. In alta ordine de idei, se zvonea ceva de o noua intalnire...anul asta. Propun sa ne intalnim pe 10--12 septembrie in Rasnov, campingul de la poalele cetatii. Ar fi la indemana tuturor. E o locatie frumoasa, cu posibilitati de plimbare prin zona. Moeciu, Poiana Brasov etc. Este intalnirea celor de la Kronstadt Bikers, ocazie cu care ne putem strange din nou anul asta si sa campam acolo sau in alta locatie.

 

10-12 sept. la munte si la cort?

Ce echipament ai? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ia terminati cu 10-12 septembrie ca eu nu termin zugraveala.Bagati si voi mai spre 20 septembrie asa.Si Angi are dreptate.Cu cortul la munte in perioada aia.....poate la mare. :P

Ivane sa-ti fie de bine da vorba lui fast arrow ,fara poze e irelevant

 

iar in seara asta m-am destrabalat pe muzica lui Cristi Minculescu si a trupei Iris

defineste "destrabalat" :P

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform DEX-ului, m-am cam desfrinat, dezmatat sau distrat fara "frontiere", fara sa tin cont ca nu mai am 20 ani si in jur era lume cit cuprinde! Culmea este ca si muierea mea, care nu-i o adepta infocata a genului rock, s-a simtit bine si si-a uitat pentru citeva ore virsta din buletin!

Despre poze, cu lacrimi in ochi, anunt oficial ca nu le pot posta fiindca nu le pot micsora. Daca cineva se ofera voluntar s-o faca sau imi trimite vreun programel simplu (ca pentru unu' senil si care n-are timp prea mult de pierdut cu ghidusiile pe calculator), o voi face cu mare drag. Am un program foarte elaborat, unul chiar de profesionisti as putea spune, primit de la un fotograf de meserie, program in care ma incurc fiindca are foarte multe optiuni si variante de modificare a pozelor. Si nu prea imi arde mie de postat poze, fiindca vad ca motociclismu' punct ro merge ca acu' 5-6 ani cind m-am logat! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conform DEX-ului, m-am cam desfrinat, dezmatat sau distrat fara "frontiere", fara sa tin cont ca nu mai am 20 ani si in jur era lume cit cuprinde! Culmea este ca si muierea mea, care nu-i o adepta infocata a genului rock, s-a simtit bine si si-a uitat pentru citeva ore virsta din buletin!

Despre poze, cu lacrimi in ochi, anunt oficial ca nu le pot posta fiindca nu le pot micsora. Daca cineva se ofera voluntar s-o faca sau imi trimite vreun programel simplu (ca pentru unu' senil si care n-are timp prea mult de pierdut cu ghidusiile pe calculator), o voi face cu mare drag. Am un program foarte elaborat, unul chiar de profesionisti as putea spune, primit de la un fotograf de meserie, program in care ma incurc fiindca are foarte multe optiuni si variante de modificare a pozelor. Si nu prea imi arde mie de postat poze, fiindca vad ca motociclismu' punct ro merge ca acu' 5-6 ani cind m-am logat! :P

 

 

ivane trimitemi mailul tau si cred ca poy sa-ti trimit eu programul ca e mic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inteleg ca nu prea merge la cort. Eu personal nu am cort, dar ne putem caza pe undeva pe la vreo pensiune, cred ca sunt destule prin zona. Eu o sa ma duc chiar si numai pentru o zi. Daca mai sunt amatori...ne vedem acolo, atunci. Nu stiu cum o fi fost capra aia dar o pastrama de oaie cu must, e belea. Pastrama asta de oaie ar fi binevenita la masa noastra la viitoarea intalnire. Ma aude cineva ...!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, eu cu sotia mergem la Rasnov, de vineri seara pana duminica, dar nu la cort. Am rezervat o camera la pensiunea cea mai apropiata de campingul unde se tine intrunirea.

Hai, care va mai bagati?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da "sagetica", am auzit de "problema caprei" inecata in must, dar aici intervin mai multe probleme, pentru rezolvarea carora este necesara prezenta si implicarea mai multor persoane, io unul singur fiind depasit! Nu exclud varianta, dar am nevoie de ajutor si bani! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da "sagetica", am auzit de "problema caprei" inecata in must, dar aici intervin mai multe probleme, pentru rezolvarea carora este necesara prezenta si implicarea mai multor persoane, io unul singur fiind depasit! Nu exclud varianta, dar am nevoie de ajutor si bani! :P
Nu e usor sa organizezi asa ceva, tu stii cel mai bine. Daca apare vreo varianta iti putem da un avans si restul cand venim, doar sa ne spui cat ne costa. se poate achizitiona o oaie, doua ( tinere, pasite in viata anul asta) si pregati o pastrama minunata la gratar cu mamaliguta. Vinisor vechi se va gasi...caci sunt multi gospodari care vor sa mai faca si ei un ban. Am o reteta minunata pentru pastrama, nu da gres, doar sa mi-o ceri.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE VETERANI !

 

Rog frumos pe cei care au oarecere "trecere" pe la "Plaiul Foii"

sa faca demersurile necesare (incepand, fireste, cu o "cercetare" amanuntita aici:

 

http://www.turistinfo.ro/plaiul_foii/cazar...hus-c25403.html

 

Sunt convins ca, Senorii Motociclisti din Romania merita o adunare de "clasa" cu calitifative maxime !

 

Asteptam aici amanunte interesante si, de ce nu, cat mai curand o adunare AMOVERO :P

 

Salut vartos de veteran !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...