Sari la conținut

Coltul enduristilor - bune si rele


Soso
 Share

Coltul enduristilor, radiografie pe 2008  

158 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 72
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

e ok.

Subscriu la ce zice si @KETEMEU ar trebui 2 moderatori.

In rest imi pare foarte bine cum e structurat.

Iar de pleznit lumea - nu mi se pare ca ai exagerat cumva. Sunt multi carcotasi, atat pe forum cat si in viata reala.

Editat de MacLeod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@dcsan... topicul in cauza avea caracter comercial, iar userul care a postat a primit de la mine recomandarea sa posteze in discutia deja deschisa pe tema suspensiilor, sau la topicul dedicat magazinelor de profil. asa cum am mai spus diversilor "revolutionari" si pe privat, regulile sunt aceleasi pt toti, indiferent de cate grade are fiecare. cat despre intrebarea de care zici ducule, las comentariile pentru voi, insa nu pe acest topic.

@borosescu...nu ai suparat pe nimeni, chiar asta e ideea , sa vedem ce probleme sunt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar fi foarte interesant daca initiatorul unui topic ar putea sa revina asupra lui si sa aduca mici modificari(asa cum este in situatia mea topicul legat de cursa)..apar mereu lucruri noi(sau lucruri pe care am uitat sa le mentionez)..in rest cum spuneam e cea mai "curata " sectiune..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

coltul e destul de OK, de fiecare data cand intru am ce citi si ce vedea , dar ... same problem!

 

soso... nu am avut tangenta cu el dar din cate am observat e un om dintrun cuvant daca ai gresit tiai luat-o, nici nu vreau ca sa plece e bun admin insa... il rog sa nu se supere daca vede acest post.... as vrea

 

sa nu mai fie topor... sa fie loc si de egal cand da warn-uri si ban!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@silent control...nu ma supar, insa apreciez ca recunosti justetea sanctiunilor.tot timpul va fi loc de interpretari, nu ai cum sa fii multumit cand primesti pedepse.tot timpul incercam sa fim atenti si la context si la imaginea de ansamblu.

@atillas...daca se modifica posturi anterioare, la care s-a raspuns deja, discutia ulterioara poate sa apara fara legatura.eventual da-mi pe PM ce ai vrea sa modifici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il gasesc destul de OK ! Sunt multe persoane aflate la inceput care isi exprima opinia, de cele mai multe ori ... gresita, dar asta e ! Trebuie sa invete si ei ! In rest ... numai de bine, avand in vedere ca deja se stiu ,,veteranii", care stiu ce spun aici !

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

La sectiunea de Enduro-Touring & Adventure (si scriu aceste randuri si in calitate de moderator acolo) as dori ca topicurile posesorilor de motociclete sa fie grupate dupa modelul comunitatilor regionale.

In genul :

 

APRILIA

Pegaso 600/650

 

BMW

F650Gs, R1200Gs/Adv, F800Gs

 

HONDA

XL600/650/700V Transalp, NX650 Dominator, NXR650/XRV750 Africa Twin

 

KTM

Lc4 (Enduro, Adventure), LC8 950/990

 

SUZUKI

DR 600/650/800, XF650 Freewind, VStrom 650/1000

 

YAMAHA

XT/TENERE 600/660, XTZ750 SuperTenere

 

 

Pentru ca sectiunea topicurilor importante ocupa mult spatiu si anumite topicuri interesante ajung sa dispara destul de repede din prim-plan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La sectiunea de Enduro-Touring & Adventure (si scriu aceste randuri si in calitate de moderator acolo) as dori ca topicurile posesorilor de motociclete sa fie grupate dupa modelul comunitatilor regionale.

In genul :

 

APRILIA

Pegaso 600/650

 

BMW

F650Gs, R1200Gs/Adv, F800Gs

 

HONDA

XL600/650/700V Transalp, NX650 Dominator, NXR650/XRV750 Africa Twin

 

KTM

Lc4 (Enduro, Adventure), LC8 950/990

 

SUZUKI

DR 600/650/800, XF650 Freewind, VStrom 650/1000

 

YAMAHA

XT/TENERE 600/660, XTZ750 SuperTenere

 

 

Pentru ca sectiunea topicurilor importante ocupa mult spatiu si anumite topicuri interesante ajung sa dispara destul de repede din prim-plan.

 

gogule! uitasi xr650r la honda :friends:

 

on-topic: Este foarte bine cum este acum...imi place.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
gogule! uitasi xr650r la honda :friends:

 

Pai am trecut acolo modelele care au acum topic dedicat.

XR650R este un hit in devenire si sunt sigur de treaba asta.

Pe masura ce numarul posesorilor va creste, unul va face acest topic si, odata cu evolutia sa, va veni si promovarea la "topicuri importante".

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am trecut acolo modelele care au acum topic dedicat.

XR650R este un hit in devenire si sunt sigur de treaba asta.

Pe masura ce numarul posesorilor va creste, unul va face acest topic si, odata cu evolutia sa, va veni si promovarea la "topicuri importante".

 

 

pai e topic! nu l-am deschis eu?? daca tot faci gaura cu honde, baga si xr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... pai ce bah, 'onda ixer e' motocicleta ? :-L ;) :P

 

:friends:

He he, văz că nici Kawa KLE/KLR nu-s motociclete. Și io care credeam că mi-am luat mobră enduro/touring (sau dual purpose, ma rog...)... :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La sectiunea de Enduro-Touring & Adventure (si scriu aceste randuri si in calitate de moderator acolo) as dori ca topicurile posesorilor de motociclete sa fie grupate dupa modelul comunitatilor regionale.

In genul :

 

APRILIA

Pegaso 600/650

 

BMW

F650Gs, R1200Gs/Adv, F800Gs

 

HONDA

XL600/650/700V Transalp, NX650 Dominator, NXR650/XRV750 Africa Twin

 

KTM

Lc4 (Enduro, Adventure), LC8 950/990

 

SUZUKI

DR 600/650/800, XF650 Freewind, VStrom 650/1000

 

YAMAHA

XT/TENERE 600/660, XTZ750 SuperTenere

 

 

Pentru ca sectiunea topicurilor importante ocupa mult spatiu si anumite topicuri interesante ajung sa dispara destul de repede din prim-plan.

Asta suna mai mult a sectiune "Motociclete Enduro-Touring/Dual-Purpose/Street-Enduro" decat a colt de enduristi. Personal nu imi place in mod special ideea asta.

 

Cat despre seciunea ET&A, propun sa lasam sticky doar topicurile despre motociclete, eventual sa dam jos topicul de KTM LC4 (imi cer scuze posesorilor de astfel de motoare, dar e asa putin trafic pe threadul ala incat ocupa loc degeaba sus).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel cum a mai spus cineva, si eu de ceva vreme ma uit doar pe acest topic. Mi se pare super ok. Adica am gasit cam tot ce am avut nevoie atunci cand am cautat. Daca nu am gasit am sunat pe la contactele date si tot am aflat.

Despre ''off topic'', Soso, n-ai ce sa faci, ca banuiesc ca nu ai saptej'de ochi, paishpe maini si sapte calculatoare sa poti urmari tot... Ar trebui sa fim si noi mai atenti la subiectele discutate si macar sa nu ne apucam sa ne tragem suturi ''voalate sau nu''.

La urma urmei cred ca toata lumea care are un interes sau altul sa intre pe ''coltu' enduristilor''e pasionata de ceva legat de moto (1 :friends: , 2, 4 sau mai multe roti) si asta cred ca e super ok. Banuiesc ca altfel nu am fi de acord sa ne organizam, uneori, in cete de zeci, chiar sute de oameni. Cei ce nu se incadreaza in aceasta ''sleahta'' io unu sunt de acord sa fie ''toporizati''.

 

A...

Si printre altele, si din cauza acestui topic am trecut definitiv la enduro :bounce:. Am stat un weekend intreg pe el si luni eram 100% hotarat.

 

Spor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La sectiunea de Enduro-Touring & Adventure (si scriu aceste randuri si in calitate de moderator acolo) as dori ca topicurile posesorilor de motociclete sa fie grupate dupa modelul comunitatilor regionale.

In genul :

 

APRILIA

Pegaso 600/650

 

BMW

F650Gs, R1200Gs/Adv, F800Gs

 

HONDA

XL600/650/700V Transalp, NX650 Dominator, NXR650/XRV750 Africa Twin

 

KTM

Lc4 (Enduro, Adventure), LC8 950/990

 

SUZUKI

DR 600/650/800, XF650 Freewind, VStrom 650/1000

 

YAMAHA

XT/TENERE 600/660, XTZ750 SuperTenere

 

 

Pentru ca sectiunea topicurilor importante ocupa mult spatiu si anumite topicuri interesante ajung sa dispara destul de repede din prim-plan.

 

:bounce: Mi se pare o idee foarte buna. S-ar reduce din carnatul ala mare de topicuri importante. In felul asta ar fi doar 6-7 categorii.

Poate tot la sectiunea "importante" ar trebui bagat si topicul de cauciucuri.

Si tot la categoria enduro-touring ar fi interesanta o sectiune de "Plimbari si poze enduro-touring". In categoria asta ma gandesc ca se pot stabili plimbari enduro-touring dar se pot pune si poze. Faci propunerea de plimbare si pe acelasi topic pui si pozele, ar exista o continuitate. In felul asta n-ar mai trebui doua categorii, una de propuneri si una de poze de la plimbari. Acum, propunerile si pozele din plimbarile enduro-touring sunt imprastiate peste tot si cred c-ar fi mai bine sa fie toate la un loc.

 

Numai bine :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ideea topicurilor stiky de la enduro touring consta in "permanentizarea" discutiilor pe marginea unui model cu multi posesori.am urmarit o perioada subforumul si am pus stampila pe topicurile cu multe postari si a care se scrie frecvent. nu este nici o problema sa fie lasate libere, sa se autosustina pe prima pagina, dar am considerat ca e mai bine asa.

nu as vrea sa separam pe marci discutiile, cred ca se polarizeaza inutil topicurile.

@pasbogdan....nu se justifica un subforum doar pentru cauciucuri,uleiuri si filtre.totusi, e posibil sa apara o zona de service/tehnic si DIY unde sa fie incluse si subiectele propuse de tine.

Editat de Soso
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propunere legata de coltzul domnului Popescu: redenumirea thread-urilor de BMW:

 

BMW F650 - modelul vechi, pe carburatie, 1993-2000

BMW F650 - modelul mai noi, pe injectie, 2000-2007

 

...sau variatiuni pe tema (ex: "BMW F650/carburatie"). Momentan sunt cam varza denumirile. De asemenea, cred ca ar trebui amandoua aduse sus (pe moment unu-i sticky, celalalt nu).

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...