Sari la conținut

Lumanari


Hellryder
 Share

Postări Recomandate

Si eu sper sa ajung.

Fantana este exact vizavi de Teatrul National - pe partea opusa bd-lui Magheru. Este o piata in care in mijloc e fantana cu diametru de aprox.5-10m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insist! Care este locul exact???!?!? :friends:

 

 

Si eu sper sa ajung.

Fantana este exact vizavi de Teatrul National - pe partea opusa bd-lui Magheru. Este o piata in care in mijloc e fantana cu diametru de aprox.5-10m

 

acolo e si arhitectura... oricum te stiu eu (ne-am cunoscut la mizil parca) si te racolez daca te vad prin zona...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc o intrebare: cei cu enduro (acest gen de moto face fata mai bune carosabilului umed) veniti cu motoarele?

Eu as veni cu moto. Este o distanta mica si m-as risca sa vin chiar si la -4 -5 grade cu ea, asa ca sa stie lumea ca suntem o comunitate de motociclisti.

 

 

Prezent la ora fixata!!!

 

Katemeule zi-mi daca ne vedem acolo sau ne intalnim innainte pe undeva!!!

Io vin calare!!! :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.pulafashion.com/index2.html

n-o sa fim doar noi...

@hellrider: stiai ceva de asta sau e doar coincidenta?

 

Acum o vad si eu. Am aflat de la un prieten care a fost acolo la Revolutie ca el si cativa camarazi de-ai lui vor sa faca acest gest, sa se duca la ora 20 la Universitate sa aprinda lumanari pentru prieteni de-ai lor care nu mai sunt printre noi.

 

Eu m-am gandit atunci ca nu doar ei trebuie sa lase un semn al amintirii lor pentru cei care au murit ci si noi toti cei care beneficiem acum de pe urma lor.

 

Probabil ca cineva are prieteni pe site-ul cu pricina si se incearca acelasi gen de promovare, dar in cadrul unui grup mai mare de oameni. Este o initiativa laudabila din partea celor care s-au gandit la ea, eu nu imi asum nici un fel de merit ci doar va intreb daca vreti sa fiti alaturi de mine si de ROMANII care vor veni maine seara la fantana de la Piata Universitatii.

 

Si da, este fantana din fata Arhitecturii, este vis-a-vis de Teatrul National, este locul unde au murit studentii la Revolutie, este locul unde "golanii" au oprit reinstalarea comunismului cu fata umana in ianuarie 1990. Este singura fantana de la Universitate. ACOLO mergem sa aprindem o lumanare.

 

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare bine ca-i am langa mine pe parintii mei...mai greu le este parintzilor care-i vetzi vedea cu lacrimi in ochi!

 

p.s.

EU CRED CA SE MERITA MAI MULT DE 5 MINUTE, NU ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum o vad si eu. Am aflat de la un prieten care a fost acolo la Revolutie ca el si cativa camarazi de-ai lui vor sa faca acest gest, sa se duca la ora 20 la Universitate sa aprinda lumanari pentru prieteni de-ai lor care nu mai sunt printre noi.

 

Eu m-am gandit atunci ca nu doar ei trebuie sa lase un semn al amintirii lor pentru cei care au murit ci si noi toti cei care beneficiem acum de pe urma lor.

 

Probabil ca cineva are prieteni pe site-ul cu pricina si se incearca acelasi gen de promovare, dar in cadrul unui grup mai mare de oameni. Este o initiativa laudabila din partea celor care s-au gandit la ea, eu nu imi asum nici un fel de merit ci doar va intreb daca vreti sa fiti alaturi de mine si de ROMANII care vor veni maine seara la fantana de la Piata Universitatii.

 

Si da, este fantana din fata Arhitecturii, este vis-a-vis de Teatrul National, este locul unde au murit studentii la Revolutie, este locul unde "golanii" au oprit reinstalarea comunismului cu fata umana in ianuarie 1990. Este singura fantana de la Universitate. ACOLO mergem sa aprindem o lumanare.

 

Radu

 

nu te-am acuzat ca ai vrea sa-ti asumi niste merite... oricum, fara tine nush cati se gandeau sa faca gestul asta... eram doar curios daca-l stii pe Dragos Bucurenci, cel care a lansat ideea pe site-ul respectiv...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te-am acuzat ca ai vrea sa-ti asumi niste merite... oricum, fara tine nush cati se gandeau sa faca gestul asta... eram doar curios daca-l stii pe Dragos Bucurenci, cel care a lansat ideea pe site-ul respectiv...

 

Stai linistit Rontz, n-am luat-o ca pe o acuzatie! :friends: Am vrut doar sa nu se inteleaga gresit. Nu il cunosc pe Dragos Bucurenci, am un prieten pe care il cheama Serban de la care am aflat chestia asta.

 

R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si da, este fantana din fata Arhitecturii, este vis-a-vis de Teatrul National, este locul unde au murit studentii la Revolutie, este locul unde "golanii" au oprit reinstalarea comunismului cu fata umana in ianuarie 1990. Este singura fantana de la Universitate. ACOLO mergem sa aprindem o lumanare

 

am o vaga impresie ca golanii au facut o treaba proasta daca nea nelu a domnit linistit 11 ani din astia 16, iar alti 4 ani i s-a tinut locul cald.

s-ar putea sa vin diseara, totusi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am ramas fara cuvinte... pacat ca doar putini dintre bucuresteni isi mai aduc aminte si cinstesc memoria celor care au murit... si au fost 1104 oameni.... :friends:

 

:friends: :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Printre mii de reclame luminoase si zambetele fade,... printre mii de luminite ce-si pisa lumina in cel mai pervers mod posibil pe ruinele capitalei,... am pus si eu o luminita calda pe un petec neprihanit de zapada.

 

Timisoara , Bucuresti... :friends: :friends: :friends:

post-4842-1135325748_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...