Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

Esti pui mic, kiddo!! Am luat geaca a doua zi dupa ce m-am hotarat ca vreau motor, apoi casca, apoi motorul, am dat de A si B in acelasi timp, am luat A-ul, am picat B-ul de doua ori (n-am avut in viata mea emotii la vreun examen.. decat atunci.. :P ), si abia dupa cateva luni de salivat pe langa offizier am putut sa merg cu el.. o luna, dup'aia mi-a picat releul de incarcare.. :laugh: Am stat cu el in service doua luni, ca era iarna (nu aveam nici un fel de relatii/cunostinte moto, asa ca l-am lasat la bavarezi, ca aveam probleme si cu contactul), apoi am inceput sa-l scot in lume.. dupa f'o sase luni de cand il luasem.. :)

 

 

:o tareeee si eu mi-am luat casca cu vreo o luna inainte sa-mi iau motorul, radeau prietenii de mine, "da rotile cand ti le cumperi?" iar motorul l-am luat ca am gasit un pret bun la el. cat despre B il am de vreo 5 ani asa ca sper sa conteze un pic de exeperienta cu toate ca nu-s 2 roti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bre...telefonul meu nu a sunat deloc. Nu am nici un miss call.

 

inseamna ca sunt intr-o zi d'aia in care cifrele imi sunt straine :P

oricum, daca insa nu te-ai dus dupa filtru, ia-mi si mie te rog unul si ne vedem deseara !

 

 

Multumesc !

 

am verificat acum, l-am notat gresit !

acu' te sun !

Editat de memyselfandI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni , am si eu o rugaminte la toti.

am facut azi poze la bmveu si ma gandeam sa il dau da nu am idee la ce suma sa il dau.

atasez ceva poze cu el si astept sa va spuneti opinia si,,,, fara menajamente.

pls

 

si inca ceva.

el e in perfecta stare de functionare si cu motoru facut in urma unor cox-uri de anu trecut :laugh:

schimbat totul in motor , respectiv segmenti... piston ....camasa pistonului.

merge si se comporta foarte bine. acum astept critici sau.... :P

post-41259-1242317471_thumb.jpg

post-41259-1242317500_thumb.jpg

post-41259-1242317514_thumb.jpg

post-41259-1242317527_thumb.jpg

post-41259-1242317537_thumb.jpg

post-41259-1242317560_thumb.jpg

post-41259-1242317581_thumb.jpg

post-41259-1242317606_thumb.jpg

post-41259-1242317633_thumb.jpg

post-41259-1242317654_thumb.jpg

post-41259-1242317675_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca sunt intr-o zi d'aia in care cifrele imi sunt straine :P

oricum, daca insa nu te-ai dus dupa filtru, ia-mi si mie te rog unul si ne vedem deseara !

 

 

Multumesc !

 

am verificat acum, l-am notat gresit !

acu' te sun !

 

Hai mah sa-ti ridici buretele!:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut azi poze la bmveu si ma gandeam sa il dau da nu am idee la ce suma sa il dau.

atasez ceva poze cu el si astept sa va spuneti opinia si,,,, fara menajamente.

pls

 

daca iei 1800-1900 pe motor e foarte bine..numai sa gasesti pe cineva cine apreciaza valizele.. motorul fara valize si topcase nu merita mai mult de 1700 eur..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

up

 

baga si tu un ochi la sectiunea "bursa" si vezi cu cat se mai dau ST-urile.

pe de alta parte, daca tot i-ai facut motoru' de ce-l mai dai ? :P

 

 

bafta !

 

2000euro ar fi teoretic un pret corect, pe criza asta insa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unu nu l-as da la 2000 mai ales daca e in stare buna. Mai bine mai stai un pic sa treaca criza. Acum cu siguranta o sa iei mai putin pe el.

Ca idee...eu am dat 3300 Euro pe al meu. F 650 din 99 cu 30000 km (reali / nereali..nu conteaza).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu,ca a mea e mai mare si cea mai tare. Si o dau cu 10.000 de £. Gizas. Credeam ca e un topic unde nu se incep tiganiile. Fiecare o pretuieste altfel. Si motocicleta idem. Sanatate la toti si toate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de aprecieri.

adevarul e ca e criza si nu putem schimba cu nimik asta deocamdata.

mie mi se pusese sa imi iau un bmw mult mai mare si sa il dau pe asta al meu dar se pare nu am pret si se pare ca am sa ies la pensie cu el . :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor, mi-am relocat si eu releul, l-am scos afara la aer, ca si 3in1, iar dupa un test aseara ma declar foarte multumit; nu se mai incinge ca inainte (pot tine mana pe el fara sa miroase a gratar). Aseara erau cam 15 grade si am mers cu viteza mica 40-60 km/h pe o distanta de 50 km.

 

Insa mi-e foarte teama ca daca il ud sa nu raman cu mobra in ploaie. E cineva care are releul afaar si a mers pe ploaie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosmin. El a intrat cu mine intr-un vad de rau care trecea peste roata din fata. A mea mobra a inghitit apa si s-a oprit. A lui, cu tot cu releu relocat, a trecut fara probleme, desi releul i-a stat destul de mult timp in apa raului.

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eu o sa il las unde este. Merg mult in enduro si mai dau mobra de pamant sau trec prin apa d munte f rece si nu stiu ca il ajuta. Ma gandesc ca stie neamtu de ce nu l-a pus afara la aer si intemperii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cosmin. El a intrat cu mine intr-un vad de rau care trecea peste roata din fata. A mea mobra a inghitit apa si s-a oprit. A lui, cu tot cu releu relocat, a trecut fara probleme, desi releul i-a stat destul de mult timp in apa raului.

 

poate te referi la Cosmin care mi-a vandut mie motorul, e unu negru cu nr XNK, poate aflati de la el cum e cu releul afara, are userul cosminst2008

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eu o sa il las unde este. Merg mult in enduro si mai dau mobra de pamant sau trec prin apa d munte f rece si nu stiu ca il ajuta. Ma gandesc ca stie neamtu de ce nu l-a pus afara la aer si intemperii

 

Pai stie neamtu. Dar s-a gandit mai bine cand a facut GS-ul si la pus jos in scut. In principiu acolo se uda cel mai tare. La F800 e pus cam pe unde l-a pus 3in1 doar ca in alta pozitie. Deci tot la udeala. Mi-e in schimb sa nu fi schimbat releul intre timp si sa-l fi facut water proof de au avut incredere sa-l puna acolo. Eu vreau sa-l pun in carena fata in partea din stanga a farului deasupra claxonului langa pian. Acolo bate destul vant si e si mai protejat de intemperii. Nu stiu inca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate te referi la Cosmin care mi-a vandut mie motorul, e unu negru cu nr XNK, poate aflati de la el cum e cu releul afara, are userul cosminst2008

deci tu esti cel care a mostenit toba aia misto :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai stie neamtu. Dar s-a gandit mai bine cand a facut GS-ul si la pus jos in scut. In principiu acolo se uda cel mai tare. La F800 e pus cam pe unde l-a pus 3in1 doar ca in alta pozitie. Deci tot la udeala. Mi-e in schimb sa nu fi schimbat releul intre timp si sa-l fi facut water proof de au avut incredere sa-l puna acolo. Eu vreau sa-l pun in carena fata in partea din stanga a farului deasupra claxonului langa pian. Acolo bate destul vant si e si mai protejat de intemperii. Nu stiu inca.

 

bre', tre sa te lungesti cu firele ca sa ajungi pana acolo !

ori eu asta am vrut sa evit, sa ma apuc sa inadesc fire.

am mers pe ploaie si n-are nici pe dracu, deocamdata !

 

 

 

bafta !

 

ps: sunt multi care s-au plans ca li s-a ars releu sub sa de la supraincalzire, in schimb nimanui ( din cate stiu eu ) nu i s-a stricat de la apa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre', tre sa te lungesti cu firele ca sa ajungi pana acolo !

ori eu asta am vrut sa evit, sa ma apuc sa inadesc fire.

am mers pe ploaie si n-are nici pe dracu, deocamdata !

 

 

 

bafta !

 

ps: sunt multi care s-au plans ca li s-a ars releu sub sa de la supraincalzire, in schimb nimanui ( din cate stiu eu ) nu i s-a stricat de la apa.

 

De acord cu tine nenea. E adevarat ca pana acum rapoartele arata o schinbare in bine dupa relocarea obectului.

 

Oricum in scut nu-l bagam ca eu am rahatul ala de plastic by default. La geseu e de metal macar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers pe ploaie si n-are nici pe dracu, deocamdata !

 

3in1, ms ptr raspuns

 

--------------------------------

 

Am vazut o chestie care merita implementata, o mini canistra de benzina (http://angerman.net/f650/mod-images/msr-bottle.jpg):

msr-bottle.jpg

 

Si asa parca lipsea ceva in zona aia :P

 

!!! vedeti ca si mobra aia din poza are releul relocat, deci cam toti fac asta

Editat de andro_cd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut o chestie care merita implementata, o mini canistra de benzina (http://angerman.net/f650/mod-images/msr-bottle.jpg):

msr-bottle.jpg

 

/index.php?...336&st=1270

Asta din ultima poza de la mine nu-i de benzina,dar tot pentru lichide este!O montez cind merg prin locuri "secate" si umplu un termos de un litru cu ce vrea buza mea sa bea! :P

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...