Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

Si acum chinui pasagera? N-am inteles niciodata cum ai ramas fara scarita, eu pana in prezent nu am reusit sa rup niciuna, si am rupt o gramada de chestii la vaca.

 

Daca lasatul acasa se numeste chinuit... da o chinui. Rucsacii in schimb nu se supara.

 

EU am rupt-o foarte misto. Nu la cazaturi ci atunci cand o trageam de spate sa ies din parcare. Am agatat un parlit de stalp si a tras invers de ea... din interior spre exterior. Armaturile alea nu sunt decat pentru impact invers.

 

scarita o voi comanda de pe motorworks.co.uk sau ebay.

 

sa-i zici si mie cat a fost si de unde. eu mi-am batut capul si nu am reusit sa gasesc. poate nu l-am batut destul. Daca gasesti pereche si sunt mai ieftine anunta-ma si poate ne lipim la comanda.

 

astazi m-am despartit de motocicleta mea. desi in ultima vreme din cauza finantelor si a problemelor aparute la ea m-am consumat foarte mult si mai tot timpul eram suparat pe ea despartirea a fost oarecum grea.

 

Imi pare rau sa aud dar pe de alta parte te-a scapat de problemele cu finante. Sa fie intr-un ceas bun si sunt sigur ca te intorci pe 2 roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ma despart si eu de GS-ul meu, daca intereseaza pe cineva vorbim pe PM.

2001, 42 000 Km, top case original, windshield Ztechnik, aripa noroi joasa, cric central, consumbabile la zi inclusiv baterie, simeringuri si kit lant.

 

2000 Euro.

 

post-37979-1283972977_thumb.jpg post-37979-1283973011_thumb.jpg post-37979-1283973028_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma despart si eu de GS-ul meu, daca intereseaza pe cineva vorbim pe PM.

2001, 42 000 Km, top case original, windshield Ztechnik, aripa noroi joasa, cric central, consumbabile la zi inclusiv baterie, simeringuri si kit lant.

 

2000 Euro.

 

post-37979-1283972977_thumb.jpg post-37979-1283973011_thumb.jpg post-37979-1283973028_thumb.jpg

 

Un f 650 din 96 si ceva bani???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?showtopic=291524

Darian este taticul seilor, am vazut citeva lucrari de-ale lui si il recomand! :hurt:

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut ocazia sa-l cunosc personal pe David, tipul care a "conceput" filmarile despre Bmw F650.

Acesta s-a aflat intr-o scurta vizita in Romania, unde a avut planuit o excursie de zece zile cu motorul meu.Cu o luna inainte, am pregatit temeinic mobreta, schimbat lichid de frana, lichid racire, carb, bujii, etc; totusi ceva nu mergea bine...se mai oprea in mers sau imi scadea turatia, in general cand motorul era rece(chiar daca il tineam 4-6 min cu socul tras).Problema a fost de la rezistorii din interiorul piesei nr 3 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=12&fg=05

 

a mai reglat culbutorii...

 

Acum motorul merge impecabil, ca la 26.000 km, cand l-am luat.

 

Recunosc, vina este a mea, dat fiind faptul ca fac mentenanta motocicletei destul de haotic.

 

Mi-a trimis un link despre cum trebuie facute reviziile la diferiti nr de km http://faq.f650.com/FAQs/F650Log.pdf

Editat de flor!n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi veni un mos de 80 de ani, calare pe a sa dacie.Accident doar, nimic special :moron:

ar mai fi si acest site http://www.motomike.eu/mike/vehicle/16256

userul danubius (timisoara) si inca vreo alti cativa (un baiat din cj si-a deschis o afacere frumoasa cu piese si produse louis dar am uitat site-ul, e f asemanator cu motomike).

Mesaj completat

Salut,

Sunt posesor al unui F650 din '96 care, dupa aprox. 60 000 km, cere alte garnituri+piese din cauciuc care au cam imbatranit. Unde pot sa gasesc asa ceva, la un pret rezonabil?

ar mai fi si acest site http://www.motomike.eu/mike/vehicle/16256

userul danubius (timisoara) si inca vreo alti cativa (un baiat din cj si-a deschis o afacere frumoasa cu piese si produse louis dar am uitat site-ul, e f asemanator cu motomike).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scriu pentru un prieten de-al meu:

 

-are un Bmw, modelul pe carburatie si-mi spune ca uleiul nu ii ajunge in motor, decat vreo 500-800 ml.

-zice ca motorul a fost desfacut bucati, spalat, curatat, si ceva filtru de pe cadru a desfacut si l-a curatat si pe ala, iar cand toarna ulei sus in cadru, nu ii intra mai mult de 1 L si deja da pe afara.

 

Din cauza acestui lucru, i s-au dus cuzinetii si a trebuit sa ii inlocuiasca. Ca idee, din ce imi dau eu seama, uleiul nu-si face circuitul complet. Undeva, ceva, obtureaza, ma gandesc?

Daca bine retin, imi spunea ca a desfacut ceva furtun gros de ulei, care intra in motor, iar cand toarna sus ulei, acolo nu ii ajunge.

Tot el zice ca una dintre pompele de ulei (???) e putin zgariata, dar nu crede (spera) ca e de acolo problema.

 

Ceva sugestii?

 

 

Mesaj completat

Mai zice el, ca la sita de pe furtunul de ulei, care iese (sau intra )in cadru, a gasit ceva mizerie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fi-ti-ar BMW tau pe injectie......

Frumosule, Bmw-ul meu e pe injectie, :D problema e ca omu baga ulei in cadru si in mai putin de 10 sec. ii da la supraplin :moron:

Ii intra ffff foarte putin..ca si cum ar avea un dop, ceva de genu'.

Astept sa ma sune maine sa vad ce a mai rezolvat.

P.S. E vorba de Eci Cap de bou

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumosule, Bmw-ul meu e pe injectie, :D problema e ca omu baga ulei in cadru si in mai putin de 10 sec. ii da la supraplin :moron:

Ii intra ffff foarte putin..ca si cum ar avea un dop, ceva de genu'.

Astept sa ma sune maine sa vad ce a mai rezolvat.

P.S. E vorba de Eci Cap de bou

Nu stiu unde ai tu supraplin, ca eu nu am la motorul meu..

BMW-ul are 2 pompe de ulei..unul pt. ungere (1) si unul pt. a pompa uleiul din baia de ulei inapoi in cadru (14).. in baia de ulei nu ajunge ulei numai dupa ce prima pompa face ungerea..Daca desfaci in timpul mersului dopul de la cadru si se intoarce ulei in cadru inseamna ca e ok, prima face ungere si a doua pompa are ce sa pompeze inapoi..

post-5301-1284582579_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Supraplin insemnand ca da afara dupa niciun litru de ulei turnat in cadru.

 

Oricum, multumesc pentru raspuns.

Am mai aflat si eu un lucru..F650 are doua pompe de ulei :moron:

Editat de yzulyka
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...