Sari la conținut

Motociclistul pescar


-DINU
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 870
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu practic pescuitul sportiv (adica masor pestele si il eliberez) !!!!!!!

 

urmatoare poza o frumusete de biban (care a fost eliberat)

 

Stiu :blink: dar mi-am adus amine de Tulcea si de ce peste bun se face acolo :blink:

 

PS. Chiar e foarte frumos bibanul :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri, pe langa bucuresti.. tocmai cand era sa plec acasa..

 

amandoi au fost eliberati in mediul lor.

Frumoase exemplare, dar zi-ne si noua unde i-ai prins mai exact .. nu mai fi asa secretos :unsure:

 

Am fost si eu pe Arges si abia a miscat de 2 ori, dar nimic.

 

 

O cunostinta a fost sambata pe Magura, cam pe la vreo 31 KM de Bucuresti spre Giurgiu si a prins cam 10 KG de crap si caras. Pretul e de 100 lei/zi/pers

Editat de YipMan44
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase exemplare, dar zi-ne si noua unde i-ai prins mai exact .. nu mai fi asa secretos :laugh:

 

Am fost si eu pe Arges si abia a miscat de 2 ori, dar nimic.

 

 

O cunostinta a fost sambata pe Magura, cam pe la vreo 31 KM de Bucuresti spre Giurgiu si a prins cam 10 KG de crap si caras. Pretul e de 100 lei/zi/pers

 

 

Ne convoca seful saptamana viitoare la o partida de pescuit, chiar ne intrebam unde sa mergem. :rolleyes:

 

Imi puteti recomanda si alta balta? Ma gandeam sa-i fac o oferta mai stufoasa si el sa aleaga..( el face cinste pentru toata firma) ;)

Editat de Black_horse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne convoca seful saptamana viitoare la o partida de pescuit, chiar ne intrebam unde sa mergem. :rolleyes:

 

Imi puteti recomanda si alta balta? Ma gandeam sa-i fac o oferta mai stufoasa si el sa aleaga..( el face cinste pentru toata firma) :laugh:

Ce vreti sa prindeti ? Sau mai bine zis ce scule aveti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne convoca seful saptamana viitoare la o partida de pescuit, chiar ne intrebam unde sa mergem. :rolleyes:

 

Imi puteti recomanda si alta balta? Ma gandeam sa-i fac o oferta mai stufoasa si el sa aleaga..( el face cinste pentru toata firma) :laugh:

 

Recomand darvari daca plateste seful.. discutati inainte cu omul. mai merge la GOSTILELE..

 

eu am fost la o balta fara pescari, nici caras nu este. f rar se mai prinde salau.. este langa movilita. scrie balta pescuit sportiv.

 

deasemenea am fost la o balta frumoasa, la mara vlasiei, unde trebuie sa ai grija. sunt vreo 4 balti.. ideea este sa te duci la Moara Vlasiei, balta de rapitor. Are mult bradis, eu nu am prins nimic acolo, dar are o padurice frumoasa.. nu prea e bine sa faci gratar acolo insa.

 

Tot la Moara Vlasiei este si balta de crap.. mari capturi poti vedea acolo daca ai bulan. Este catch & release si costa 50 lei de persoana.

 

fir intins

Editat de libelula
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari frati "Mincinosi".

Crapar si.. mai nou amator de rapitor.

Il prind, pozez, pup si... eliberez.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P.S. Am si ceva poze dar nu le gasesc acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne convoca seful saptamana viitoare la o partida de pescuit, chiar ne intrebam unde sa mergem. :rolleyes:

 

Imi puteti recomanda si alta balta? Ma gandeam sa-i fac o oferta mai stufoasa si el sa aleaga..( el face cinste pentru toata firma) :laugh:

 

 

 

Poate te ajuta acest link de Balti

 

Fire-ntinse !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oho ... Pai daca sunteti asa amatori ca mine va fac invitatie la concursul european de stiuca :rolleyes: Un mic amanunt! Se tine in Suedia la sfarsitul lunii septembrie. Oricum e o varianta mai ieftina ca "delta dunarii' cea curentata si trasa prin strecuratorile fomistilor si braconierilor.

 

Cine doreste detalii PM me.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oho ... Pai daca sunteti asa amatori ca mine va fac invitatie la concursul european de stiuca :rolleyes: Un mic amanunt! Se tine in Suedia la sfarsitul lunii septembrie. Oricum e o varianta mai ieftina ca "delta dunarii' cea curentata si trasa prin strecuratorile fomistilor si braconierilor.

 

Cine doreste detalii PM me.

 

nu imi dai si mie niste detalii despre Suedia? Locatie, data exacta.. etc. De obicei nu particip la concursuri, dar ma intereseaza locatia si ceva detalii legate de locatie, drum, cum se ajunge acolo..

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt amatoare dar doar de pescuit sportiv. Mai nou ma pasioneaza pescuitul de crap insa... nu mai gasesc locuri cum erau odata... Care imi poate spune o balta langa Bucuresti unde se poate da la crap? Ca vreau sa il duc si pe tata de ziua lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vreti sa prindeti ? Sau mai bine zis ce scule aveti ?

 

Ceva imi spune ca nu conteaza ce o sa prindem, o sa fie ceva mai mult gratar si bauta pentru majoritatea, orice e bine venit numai sa miste.

 

 

Recomand darvari daca plateste seful.. discutati inainte cu omul. mai merge la GOSTILELE..

 

eu am fost la o balta fara pescari, nici caras nu este. f rar se mai prinde salau.. este langa movilita. scrie balta pescuit sportiv.

 

deasemenea am fost la o balta frumoasa, la mara vlasiei, unde trebuie sa ai grija. sunt vreo 4 balti.. ideea este sa te duci la Moara Vlasiei, balta de rapitor. Are mult bradis, eu nu am prins nimic acolo, dar are o padurice frumoasa.. nu prea e bine sa faci gratar acolo insa.

 

Tot la Moara Vlasiei este si balta de crap.. mari capturi poti vedea acolo daca ai bulan. Este catch & release si costa 50 lei de persoana.

 

fir intins

 

Nu imi convine, si nici sefului care-i evreu nu cred ca o sa-i convina sa dea drumul la peste :laugh: Mergem sa ne distram .. dar nu strica si o mancare de peste ;)

 

Poate te ajuta acest link de Balti

 

Fire-ntinse !

 

 

Multumesc mult.. cu asta ies la inaintare ;)

 

 

Fire intinse si voua :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt amatoare dar doar de pescuit sportiv. Mai nou ma pasioneaza pescuitul de crap insa... nu mai gasesc locuri cum erau odata... Care imi poate spune o balta langa Bucuresti unde se poate da la crap? Ca vreau sa il duc si pe tata de ziua lui...

Crap se gaseste la Dunare din belsug, la balti nu e acelasi lucru. Gasesti multe locuri faine langa Braila si Galti. Si in delta, bineinteles.

La crap trebuie sa ai mare rabdare dar rezultatele asteptarii sunt pe masura.

 

Iti s[un un secret in succesul pescuitului la crap: MAMALIGA chioara: apa + malai. Nu arome, nu boiles, nu alte prostii. Mamaliga e sfanta si chiar si crapii din Cehia sunt mari amatori, cu toate ca aici mamliga nu s-a inventat inca... :rolleyes: Dau clasa pescarilor cehotei cu mamaliga mea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O aveam pe bunica care imi face cea mai buna momeala din malai, tarate de grau si ou crud .. era magica :rolleyes:

Si tu nu mai poti face acum? SAu nu asta era ideea... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt amatoare dar doar de pescuit sportiv. Mai nou ma pasioneaza pescuitul de crap insa... nu mai gasesc locuri cum erau odata... Care imi poate spune o balta langa Bucuresti unde se poate da la crap? Ca vreau sa il duc si pe tata de ziua lui...

 

Cea mai buna balta de langa bucuresti si cu pret decent pentru crap e moara vlasiei 2. Ai succes garantat acolo cu pufuleti cu aroma de vanilie.

 

nu imi dai si mie niste detalii despre Suedia? Locatie, data exacta.. etc. De obicei nu particip la concursuri, dar ma intereseaza locatia si ceva detalii legate de locatie, drum, cum se ajunge acolo..

 

multumesc

Se numeste Västervik e in sudul suediei .

 

Transportul pana la tabara de pescuit se face pe cont propriu.

 

Se poate merge cu masina personala direct pana in Västervik sau se poate merge cu avionul pana in Stockholm si de acolo aveti doua optiuni: autobuz pana in Västervick sau inchiriati o masina. Distanta este de aproximativ 300 de km intre Stockholm si Västervik.

 

Daca ati optat sa inchiriati o masina si sa conduceti dumneavoastra, fiti atenti la viteza cu care conduceti, pe drum sunt amplasate multe radare fixe, majoritatea fiind presemnalizate cu ceva timp inainte.

 

Perioada este ultima saptamana din luna septembrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

na ca aici ma bag si eu .... desi prea multa lume buna pe aici ..adica prinde si elibereaza ...doar suntem pescari ...adica ...stiti voi ..eu macar recunosc ca daca il prind nu prea il eliberez ... fir intins si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...