Sari la conținut

Accident in Timis


suzuki75
 Share

Postări Recomandate

Sunt de aceeasi parere cu tine. Si nu am inteles niciodata de ce, pe astfel de imbecili, ii numesc jurnalistii, motociclisti!!! Nu avea permis, nu este motociclist! E doar un infractor! ATAT!

Problema e ca DEX-ul defineste ca motociclist o persoana care conduce o motocicleta, nu o persoana care conduce legal o motocicleta, si pentru ca titlul de articol in ziar sa fie mai spectaculos se zice ca "Un motociclist a..." nu "Un infractor care se dadea pe motocicleta a...". In fond cam la fel se intampla si cu termenul de sofer, si rar se da lumea pe tramvai fara permis ca sa apara stiri mirobolante de genul "Un vatman cam baut a incercat sa faca weelie ca pe motocicleta si nu i-a iesit decat o amarata de deraiere..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 126
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Incercand sa citesc tot ce s-a scris despre toata nenorocirea asta,mi-au fugit gandurile la ziua cand mi-am luat permisul de profesionist ,acum 25 ani,cand multi dintre cei implicati in accidente cu morti ,nici nu se nascusera.Sincer ,chiar daca o sa ma injurati,cred in continuare ca acest regulament care reglementeaza circulatia pe dr.publice, asortat cu cinstea si corectitudinea din Romania ,nu isi atinge scopul.Incalcit,alambicat greu de retinut si interpretat nu face decat sa dezvolte o morisca imensa in care intra conducatorul auto,pietonul,politia,procuratura,justitia,medicina legala ,asiguratorii,spitalele,cimitirele in care nu se toaca altceva decat bani.Din pacate cel care are dreptate ,ramane cu paguba sau cu mortul lui si durerea aferenta.Prefer fraza "reducerea vitezei pana la limita evitarii oricarui pericol" in locul libertatii (inconstientei) unora care fac ce vor ,fara frica.Abia atunci cand vom avea frica in momentul in care incalcam legea ,vom putea spune ca traim in oarecare siguranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

articolele astea doua nu au ce cauta pe acest forum. infractorul-cu cele doua-trei-patru infractiuni( fara permis,fara inmatriculare,ultraj,fuga.etc )are tangenta cu motociclismul cata tangenta au avut teroristii de la WTC 9/11 cu aviatia.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt de aceeasi parere cu tine. Si nu am inteles niciodata de ce, pe astfel de imbecili, ii numesc jurnalistii, motociclisti!!! Nu avea permis, nu este motociclist! E doar un infractor! ATAT!

 

cu sau fara plastic roz..care e diferenta?? crezi ca jaloanele din poligon m-au ajutat la ceva???sau ca respect viteza,dubla linie continua,semaforul;toate astea cand se pot forta????

crezi ca ne luam ss-uri sa mergem cu 50 precum masinile??crezi ca imi pasa ca un cocalar a dat peste altul....cand treci strada tre sa te uiti atent pt ca chiar daca este mai mic decat o masina tot nu f***....ce vina are saracul cocalar ca tre sa sa te lupti cu birocratia din tara noastra sa iei un permis sau sa inmatriculezi un motor....eu am renuntat demult...prefer sa nu opresc si sa imi intorc numarul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca ar fi fost al 15-lea copil ce urma sa se nasca ,al familiei respective,nu mi se pare corect sa comentam acest lucru.De fapt au fost omorati doi oameni ,nu unul.Atata timp cat nici o lege nu interzice sau limiteaza nr de nasteri ,cred ca se exagereaza.Putea foarte bine sa fie primul.Este mai usor sa arunci cu noroi decat sa vezi cum stau lucrurile,de fapt.Am vrut doar sa-i raspund unui "motociclist".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu sau fara plastic roz..care e diferenta?? crezi ca jaloanele din poligon m-au ajutat la ceva???sau ca respect viteza,dubla linie continua,semaforul;toate astea cand se pot forta????

crezi ca ne luam ss-uri sa mergem cu 50 precum masinile??crezi ca imi pasa ca un cocalar a dat peste altul....cand treci strada tre sa te uiti atent pt ca chiar daca este mai mic decat o masina tot nu f***....ce vina are saracul cocalar ca tre sa sa te lupti cu birocratia din tara noastra sa iei un permis sau sa inmatriculezi un motor....eu am renuntat demult...prefer sa nu opresc si sa imi intorc numarul...

Asa e, bre. Pai de ce naiba sa respecti legea? Doar fraerii asculta de niste hartii, zeii asculta de propriile interese. Pai ce daca ai ucis un om? Ce vina ai tu ca tre' sa te lupti cu toata birocratia asta pentru a ucide pe cineva? Mai bine tragi, te urci pe zmeu si pleci. Fir-ar al dreq de legi care te impiedica sa faci ce vrea muschii tai.

 

A, daca nu te-ai prins, mi-e scarba de rahati d-astia care se cred deasupra legii si care au impresia ca ei sunt prea meseriasi pentru a asculta de regulile tarii respective.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu sau fara plastic roz..care e diferenta?? crezi ca jaloanele din poligon m-au ajutat la ceva???sau ca respect viteza,dubla linie continua,semaforul;toate astea cand se pot forta????

crezi ca ne luam ss-uri sa mergem cu 50 precum masinile??crezi ca imi pasa ca un cocalar a dat peste altul....cand treci strada tre sa te uiti atent pt ca chiar daca este mai mic decat o masina tot nu f***....ce vina are saracul cocalar ca tre sa sa te lupti cu birocratia din tara noastra sa iei un permis sau sa inmatriculezi un motor....eu am renuntat demult...prefer sa nu opresc si sa imi intorc numarul...

 

hai ca deja ma dezgusti cu tupeul tau.ce sa zic de jaloane...pai daca este atat de usor sa obti un permis de categoria A,de ce nu il ai in mana? :D aaa stai ca tu esti genul ala de persoane care dau 2 ani la rand de A si nu trece de sala :) .mdea e foarte greu sa invetzi niste semne si o legislatie dar in schimb e foarte usor sa mergi printre niste jaloane :crack: ...e o sa fie foarte usor sa mergi si sa nu acorzi prioritate la prima intersectie si sa dea unul peste tine si sa nu sti ce s-a intamplat...

si cine merge cu viteza mai mare decat limita admisa o face pe carca lui dar daca crezi ca majoritatea isi cumpara motoare de viteza ca sa mearga cu 200 prin oras te inseli. :)

hai ai grija de tine si sper ca in viitor sa nu vad vre-un topic nou ca ai omorat pe cineva sau ca te-ai dus pe lumea ailalta DOMNU' CARE NU RESPECTA LEGEA CA E MAI PRESUS DE EA :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu sau fara plastic roz..care e diferenta?? crezi ca jaloanele din poligon m-au ajutat la ceva???sau ca respect viteza,dubla linie continua,semaforul;toate astea cand se pot forta????

crezi ca ne luam ss-uri sa mergem cu 50 precum masinile??crezi ca imi pasa ca un cocalar a dat peste altul....cand treci strada tre sa te uiti atent pt ca chiar daca este mai mic decat o masina tot nu f***....ce vina are saracul cocalar ca tre sa sa te lupti cu birocratia din tara noastra sa iei un permis sau sa inmatriculezi un motor....eu am renuntat demult...prefer sa nu opresc si sa imi intorc numarul...

 

Vezi ca a mai avut unu` gandirea asta acum cam un an si ceva si l-am cules faramat de pe Virtutii... si nu e caz singular ... eu zic sa stai in banca ta si sa nu-l superi pe Barbos ca nu stii de unde sare `epurele .... parerea mea....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca a mai avut unu` gandirea asta acum cam un an si ceva si l-am cules faramat de pe Virtutii... si nu e caz singular ... eu zic sa stai in banca ta si sa nu-l superi pe Barbos ca nu stii de unde sare `epurele .... parerea mea....

Cum sunt si multe cazuri in care unii fara permis merg mai bine decat unii cu... si nu sunt cazuri singulare. Diferenta este ca unii au voie sa circule pe drumurile publice, iar ceilalti nu...

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cate reguli a incalcat "omul" asta (desi nu merita sa i se spuna asa) si e inca liber sa mai comita si alte infractiuni .. chiar atat de corupti sa fim???

Nu-i neaparat vorba de coruptie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sunt si multe cazuri in care unii fara permis merg mai bine decat unii cu... si nu sunt cazuri singulare. Diferenta este ca unii au voie sa circule pe drumurile publice, iar ceilalti nu...

 

Da, sunt de acord ca unii merg mai bine fara decat altii cu. Ba chiar stiu pe cineva care a reusit sa pupe asfaltu de 2 ori fara permis. E un maestru recunoscut pe plan international la el pe palier :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sunt si multe cazuri in care unii fara permis merg mai bine decat unii cu... si nu sunt cazuri singulare. Diferenta este ca unii au voie sa circule pe drumurile publice, iar ceilalti nu...

 

Nu ma incanta cu nimic comparatia asta... si stii ff bine la ce ma refer ... prosti sunt si cu si fara ... Dementul de pe 30.11.09 de pe Petricani, Dumnezeu sa-l ierte, am aflat (nu stiu daca e adevarat) ca se lauda prietenilor ca el vrea sa moara intr-un SL sau SLK sau Dumnezeu cu mila Mercedes sa fie ... si in d`ala a murit ... iti sta mintea... asa ca revin la afirmatia ca traim intr-o tara superba!!! Pacat ca e locuita....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sunt si multe cazuri in care unii fara permis merg mai bine decat unii cu... si nu sunt cazuri singulare. Diferenta este ca unii au voie sa circule pe drumurile publice, iar ceilalti nu...

tu cum indraznesti sa vb ma infractorule, care nu demult te-ai imprastiat fara permis. ar trebui sa te dea afara de aici, ca nu meriti sa postezi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu cum indraznesti sa vb ma infractorule, care nu demult te-ai imprastiat fara permis. ar trebui sa te dea afara de aici, ca nu meriti sa postezi.

CALOMNIEEE !!! :finger:

 

Ca sa fiu infractor trebuie sa dovedesti ca am savarsit o infractiune :kali: nu vreau sa redeschid subiectul.

 

Da, sunt de acord ca unii merg mai bine fara decat altii cu. Ba chiar stiu pe cineva care a reusit sa pupe asfaltu de 2 ori fara permis. E un maestru recunoscut pe plan international la el pe palier :)

 

:kick: o data mai exact :D

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Brate ai dreptate, daca te-ai imprastiat fara permis nu te face infractor.

Daca te-ai imprastiat si n-ai avut permis iar tu te-ai urcat pe motor , asta te face altceva. Nu spun cuvinte urate.

Pacat ca sunt multi ca tine care au acelasi fel de gandire.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa plec acum din tara. Fix in aceasta secunda.

dute tare....ca miroase a batran....ce vreme naspa asera nu am putut sa ii dau mai mult de 180 prin buc...cre ca ma incomoda pasagera =))=))=))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fiu infractor trebuie sa dovedesti ca am savarsit o infractiune :) nu vreau sa redeschid subiectul.

si te-ai amagit mult singur pana sa ajungi sa crezi asta ? pacat de tine ca esti tanar. adios, ca nu cred ca ne mai auzim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si te-ai amagit mult singur pana sa ajungi sa crezi asta ? pacat de tine ca esti tanar. adios, ca nu cred ca ne mai auzim.

O seara placuta.

Editat de Weeman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dute tare....ca miroase a batran....ce vreme naspa asera nu am putut sa ii dau mai mult de 180 prin buc...cre ca ma incomoda pasagera =))=))=))

 

Si asta cu cbr-u, nu? Cu R6-le cred ca ajungeai pe luna :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma incanta cu nimic comparatia asta... si stii ff bine la ce ma refer ... prosti sunt si cu si fara ... Dementul de pe 30.11.09 de pe Petricani, Dumnezeu sa-l ierte, am aflat (nu stiu daca e adevarat) ca se lauda prietenilor ca el vrea sa moara intr-un SL sau SLK sau Dumnezeu cu mila Mercedes sa fie ... si in d`ala a murit ... iti sta mintea... asa ca revin la afirmatia ca traim intr-o tara superba!!! Pacat ca e locuita....

 

ce ar fi sa nu mai citezi vorbe aiurea mai ales daca sunt spuse despre un baiat care a murit. ai facut cateva lucruri demne de apreciat pt motociclisti dar nu vb despre oameni pe care nu ii cunosti. multumesc

 

PS: http://www.uzr.ro/tag/r-i-p-marius-nebunu/

Editat de costin_hammer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ar fi sa nu mai citezi vorbe aiurea mai ales daca sunt spuse despre un baiat care a murit. ai facut cateva lucruri demne de apreciat pt motociclisti dar nu vb despre oameni pe care nu ii cunosti. multumesc

 

PS: http://www.uzr.ro/tag/r-i-p-marius-nebunu/

 

Amice inseamna ca tu nu stii sa faci diferenta intre domeniul public si dreptul la imagine. Atata timp cat niste vorbe sunt urlate pe domeniu public DE CATRE ALTE PERSOANE nu ma intereseaza ca persoana care le-a spus sau nu a decedat. Judeca si tu cu capul atunci cand vrei sa-mi dai peste ochi ca, banuiesc!, ca ai aflat intre timp ca nu ma impresioneaza despre o persoana decedata cine a fost sau cat de bun a fost. In cazul de fata am libertatea sa relatez ce vreau eu atata timp cat acei prieteni ai lui, tovarasi etc. la fel ca si tine nu pareau deloc impresionati si isi dadeau aere de cunoscatori. Asa ca iti voi ierta replica negandita si spusa la nervi in incercarea ta de a ma acuza pe mine nevoalat ca vreau sa-i pangaresc imaginea. Despre morti numai de bine insa prostia se plateste.... si culmea e ca in trafic se plateste CRUNT! Si mai platesc si altii pentru ea. Dar hai sa nu deviem in replicile celebre de genu` "a fost un baiat excelent etc samd" ca nu isi au locul. Populatia din Bucuresti va continua sa fie necoplanara cu privire la accidentele mortale in care sunt implicate minim doua autoturisme, mai ales cand impactul este frontal si se intampla in miezul zilei la o ora de varf a traficului rutier. Iar mai ales daca TU nu ai fost acolo sa vezi ce era ai cele mai putine drepturi sa vorbesti sau sa-mi faci mie observatii legat de cele ce spun!

 

EOF ca devenim offtopic.

 

P.S: In cazul in care nu ai inteles, evenimentul nefericit in care a fost implicat prietenul tau a devenit un fel de "caz-scoala". Impaca-te cu ideea.... Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...