Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Ce belea e tortu :) pot spune ca arata chiar delicios :laugh:) la multi ani inca o data man!!!!

Merci!

Arata si a fost, a ramas foar o bucata din codita:))

 

LA MULTI ANI!

Hai ca si eu acum o saptamana am schimbat prefixu' la 4 ...

Imbatranim...

Numa' bine

cu 4, oho, si eu ma gandeam c-am imbatranit c-am ajuns la sfert de secol. :)

LA MULTI ANI SI TIE!

 

La multi ani omule! Scuze de intarziere!

merci man, npc!

 

 

PS: cine n-are pretina motociclista sa-si gaseacsa, ca ia uite ce miso e ;)

Mesaj completat

HAHAHAHA!!!!! acum am vazut poza atasata.

 

Ala cu Guzzi ii zice aluia cu BMW: " Uite, o Guzzi cu țâțele lăsate!"

:wacko:

Mesaj completat

La multi ani men! Sa nu ai probleme cu banditul si nici banditul cu tine. Nice cake.

merci si sa te auda dumnezoul mobrelor!

 

La multi ani! si sa ne trimiti poze din 25 in 25 de ani cel putin pana la 250...

Sa vedem cu o sa arate banditul atunci...

Sper ca nu ai bagat cutitul in cauciuc!

Merci!

Sa stii ce initial nu vroiam sa-l tai

Editat de MotoRocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

merci!

 

In incinta Auchan Titan (care e mai degraba in Ozana) e un magazin cu tot felul de stickere si au si d-astea.

 

Eu o sa-mi fac unele mai misto (de cand zic...), ca deh, is grafician, dar pana atunci le-am pus pe alea...in decembrie :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani !

 

"...despre vechiul bandit(ref. kult) se zice ca ar fi indestructibil, deci ne astept ca si acesta sa fie la fel" - Review revista moto la lansarea noilor modele de bandit(revista ne-romanesca)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Macke - mai multe detalii despre aia osutadoujdemii km ! ?

 

Nu am .. e de vanzare pe mobile, la 234 mii de km, dar spunea ca are motor nou de 60 de mii

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=140706368

 

Neuer Motor mit 61.663 km montiert • Inkl. 60.000 km .. etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani !

 

"...despre vechiul bandit(ref. kult) se zice ca ar fi indestructibil, deci ne astept ca si acesta sa fie la fel"

fencs!

deci ar trebui ca la 52 ani tot banditu' asta sa apara pe tort :(

 

LMA!!!

MS! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, nu am patit pana acum sa ramana blocata in viteza, sa sara din viteza sau sa schimbe dificil, sigura chestie care am observat-o e "silentiozitatea" schimbarii vitezelor cu diferite marci de ulei . Nu sunt un expert, dar ma indoiesc ca problema e ambreiajul, incerca sa afli raspunsul problemei prin eliminare.

 

 

multumesc mult...o sa ma apuc joi de ea sa vad ce si cum...sper sa rezolv ceva :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani si de la mine, azi este si ziua unui prieten..Deci ma pregatesc de baut :D

O sa inchin un pahar si pt. tine :D

 

Buey, banditul in fata mea este un tanc indestructibil :( asta, atata timp cat ii dai ce-ti cere(si nu cere mult)

 

Countdown: 10 Days left

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorbisem cu One sa-i dau ei topcase-ul dar vad ca nu mai da nici un semn de viata.

 

deci este din nou disponibil publicului larg, cu posibilitate de confectionare de suport pt. Pop sau Kult (pentru cine n-are).

 

nu fiti gay, luati topcase. sincer n-as putea sa ma despart de al meu la drumuri lungi si nu stiu cum de am trait fara.

 

vezi semnatura pt. detalii.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arpopos de astea.... am pus ochii pe cadrul din setul din care face parte si alurackul pe care l-am luat anu' trecut.

 

nou e 200 euro, dar stiu niste baieti pe prelungirea ghencea care lucreaza frumos cu sudura in argon, daca mi-l fac dupa schitele astuia pana in 100 euro il iau de la ei, daca nu....il iau nou.

 

cutii - frate-miu cand si-a cumparat choappera avea niste cutii Givi E21 pe ea care merg binisor pe care le-a dat jos si inca nu le-a vandut. Imi mai trebuie si-o placa pt topcase Givi care sa mearga pe rackul meu si un topcase Givi SH si gata! Alti bani, alta distractie, alt motiv de strans din buci :(

 

Ideea e ca vreau sa scap de grija furtului, a ploii si mai ales a legaturilor de facut in fiecare dimineata pentru excursia din vara si oricat nu inghit eu cutiile de plastic nu pot sa neg cat de utile si superioare sunt coburilor textile + ca cutiile astea sun subtirele si nu fac banditul sa arate ca un magar in afganistan.

 

si poze cu sistemul si cutiile montate pe banditi

 

Quick-Lock-Seitentraeger_EVO_Suzuki_GSF650_09.jpg

 

kft_05_210_20000__b1301329972-7654.jpg

 

6b671345c8336f5e911367454de6eb35_4.jpg

 

2024-500x600.jpg

post-9738-1303271166_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Banditosul argintiu
...

PS: cine n-are pretina motociclista sa-si gaseacsa, ca ia uite ce miso e :(

Mesaj completat

HAHAHAHA!!!!! acum am vazut poza atasata.

 

Ala cu Guzzi ii zice aluia cu BMW: " Uite, o Guzzi cu țâțele lăsate!"

Mersi, MotoRocker.

Urare:

Toti banditii si banditosii sa traim, cu tot ceea ce implica aceasta calitate, aceea de BANDITI MANIACI.

 

PS: E faina faza cu Guzzistu' si cu beemvistu' , nu-i asa?

 

O mai pun odata, sa vada toti.

Bine-nteles cu traducerea de rigoare: " MOAAMA, UITE O GUZZI CU TZATELE LASATE !! - no further comments.

 

Pioza asta mi-o trimis-o frate-miu de ziua mea, in 10 aprilie....

 

Numa' bine tuturor.

post-48736-1303274611_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

LMA! celor vinovati :(

 

Si-a pus careva filtru de aer K&N pe Bandit 650?

Cum se simte? Ceva extraordinar? Merita doar daca ai evac aftermarchet?

 

Ma apropii de 12mii km si ma gandesc la niscai cadouri pentru Bandit.

- Filtru aer K&N;

- bujii NGK Iridium;

si daca Iepurasul se indura,

- o evacuare Leo Vince :D))

 

Inca odata LMA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arpopos de astea.... am pus ochii pe cadrul din setul din care face parte si alurackul pe care l-am luat anu' trecut.

 

nou e 200 euro, dar stiu niste baieti pe prelungirea ghencea care lucreaza frumos cu sudura in argon, daca mi-l fac dupa schitele astuia pana in 100 euro il iau de la ei, daca nu....il iau nou.

 

Salut vreau si eu sa fac la "baietii tai" partea din dreapta pentru Alu Rack. Stii cumva cat ar costa sau cum putem sa facem ? Eventual daca ai nevoie il pot oferi pe al meu complet drept model pentru a fi copiat de baieti (daca ajuta cu ceva). Mie imi trebuie doar cel din dreapta, doar fierul. Importatnt e sa fie de aceeasi grosime pentru ca altfel nu se prind bine lateralele Givi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

LMA! celor vinovati :(

 

Si-a pus careva filtru de aer K&N pe Bandit 650?

Cum se simte? Ceva extraordinar? Merita doar daca ai evac aftermarchet?

 

Inca odata LMA!

 

 

Salutare!

 

Eu am filtru de aer DNA, adica tot sport, un fel de k&n. Ce pot sa zic este ca la rece motoreta trage ca scuterul, in schimb se schimba sunetul daca ai toba aftermarket (yoshimura in cazul meu :D ). Daca se incalzeste pe la 50 de grade trage normal, ba mai mult, am observat o usoara imbunatatire in plaja 7k - 12k ture (sau mi s-o parea mie).

 

kmihai recomanda dyno jet stage kit la toata afacerea (evacuare sport -> filtru sport -> stage kit)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut vreau si eu sa fac la "baietii tai" partea din dreapta pentru Alu Rack. Stii cumva cat ar costa sau cum putem sa facem ? Eventual daca ai nevoie il pot oferi pe al meu complet drept model pentru a fi copiat de baieti (daca ajuta cu ceva). Mie imi trebuie doar cel din dreapta, doar fierul. Importatnt e sa fie de aceeasi grosime pentru ca altfel nu se prind bine lateralele Givi.

 

Salve! Nu mi-au dat pretul ot ca nu le-am dat schita, tre sa ma duc acolo cu schita printata si cu mobra.

Ar fi perfect daca ai cumva side-carrierul, chiar daca e doare unul. Dar ce s-a intamplat cu celalalt? E SW-Motech si al tau nu?

 

PS: daca imi zic ca face mai mult de 100 de euro mi le iau din magazin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai se poate si fara dynojet stage 1 numai ca o sa-si dea in bot la turatii pana in 5.000....

 

 

Mie-mi da in bot intre 4500 si 5000, dar numai cand e uleiul pana in 50 de grade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...