Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

legenda e criminala ;)

 

PS: sa inteleg ca , clasa te prinde, F-ul nu e chiar ce iti trebuie...probabil un ktm era mai potrivit :D

 

mah... nu ma intelegeti gresit. f-ul e beton in oras - dar nu m-as duce la drum lung cu ea din motive de fiabilitate evident.

nu sunt fan monocilindru, cred ca ma voi opri aici cu clasa asta...

e peste bandit in oras, in afara insa sunt convins ca e sub.

e sub bandit si la fiabilitate. e fun... ca un tractorash asa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca un mono racit cu lichid se incinge mai tare decat un cvadicilindru racit cu aer,deviltry

eliadar, in oras crede ma ca daca mergeai mai mult cu f ul, ti se ura de schimbat viteze si de cutia dura

are o plaja foarte ingusta de turatii

bandit ul e mai user friendly

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca un mono racit cu lichid se incinge mai tare decat un cvadicilindru racit cu aer,deviltry

eliadar, in oras crede ma ca daca mergeai mai mult cu f ul, ti se ura de schimbat viteze si de cutia dura

are o plaja foarte ingusta de turatii

bandit ul e mai user friendly

 

cutia e mai pretentioasa, adevarat si motorul nu e elastic deloc... nu se compara cu o japoneza clar.

dar este mai manevrabila si mai rezistenta la drumurile din bucuresti. mai tractorash cum ziceam ;))

e un motor mai de nisa, spre deosebire de bandit care este un motor cu multe valente si face cam tot ce vrei tu sa faca chiar daca unele chestii nu le face perfect...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar la fiabilitate chiar nu cred ca e sub bandit

 

nu e sub bandit... e MULT sub bandit =))

are vicii de proiectare si bube (pe care posesorii le numesc boli)

am aflat de exemplu ca ansamblul manetei de ambreiaj e proiectat prost si se rupe aiurea - boala lor- contactul se intrerupe in mers - boala lor - senzorul de la frana spate e muci - boala lor - (si stai ca mai sunt...)

la bandit nu stiu sa aiba o boala a lui... l-am folosit 2 ani si in afara de amortizorul spate si rulmentii roata fata nu am schimbat nimic la el...

(basca ca banditul era din 95 iar bmw-ul este din 96...)

la bmw am schimbat si discurile (ambele) si amortizorul spate si TOTI rulmentii... care-s mai fiabile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acuma na, nu e un motor prost ca i-ai schimbat discurile da' eu nu-s fan enduro-touring de felul meu ;)

ma gindeam si eu sa-mi iau si un enduro de 250 la < 1000 euro, doar ca motor de f.utai. efectiv genu' de motor pe care sa-l bag in toate hirtoapele, sa-l spal o data pe an si sa nu cheluiesc pe el decit benzina si ulei :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hei.

Revin la subeictul tabu cauciucuri. Asa cum scriam acu ceva vreme de "oferta" unui concitadin de a cumpara de la el un Z6 spate cu 200 de ron, trecand prin mai multe "oferte" de la diversi de pe forum care vand gume second undeva la 300-350 de ron perechea, absolut intamplator am gasit la un nene in Zalau la o vulcanizare o SINGURA pereche de cauciucuri moto. Uzura minima, pereche, dimensiunea care imi trebuie, la minunatul pret de 150 de ron ( ambele). O problema ar fi ca sunt Dunlop Qualifier RR (race replica), dot 2009. Le va manca pe paine taurul meu, insa voi savura fiecare curba si fiecare metru de frana in deplina siguranta.

Va urez bafta asemeni mie in a va incalta motoarele, asta desigur daca nu va permiteti gume noi. Cautam alaltaieri seara si pt al meu cea mai ieftina pereche era ceva Conti la 896 ron. E ceva diferenta.

O sa fac poze cu cauciucurile respective dupa ce le pun sus insa nu mai devreme de sfarsitul saptamanii, din lipsa de timp.

Enjoy responsably

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca un mono racit cu lichid se incinge mai tare decat un cvadicilindru racit cu aer,deviltry

eliadar, in oras crede ma ca daca mergeai mai mult cu f ul, ti se ura de schimbat viteze si de cutia dura

are o plaja foarte ingusta de turatii

bandit ul e mai user friendly

 

 

Trust me, it does. F-ul ala, mai avea putin si gateam pe el. Cu banditul meu am mers toata vara pe caldurile alea, si nu am sitit caldura mai mare de la el (decat de la temperatura exterioara).

 

Si, da, F-ul e super, si intr-adevar are alte valente decat banditul: E mai inalt, de unde si putin mai confortabil (desi mie nici pe bandit nu-mi ajung picioarele pe pamant ;) ) si poti sa mergi cu el si mai pe offroad (daca ii echipat si cu gumele care trebuie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Logic ar fi ca monocilindrul sa se incalzeasca mai tare. Probabil de-asta e si racit cu apa ;).

Banditul are 4 cilindri mai mici, f-ul are un singur cilindru de capacitate aproape egala, insa la bandit se disipa mai usor caldura degajata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut fratilor, caut coturile sau coatele de la carburatoare la motor (cele din cauciuc) unde le gasesc si la ce preturi? Mersi mult. Acum trebe' sa imi pun banditul "la rand" sa intru si eu in comunitatea voastra si am sa pun poze cu el.

 

Mesaj completat

Salut fratilor, caut coturile sau coatele de la carburatoare la motor (cele din cauciuc) unde le gasesc si la ce preturi? Mersi mult. Acum trebe' sa imi pun banditul "la rand" sa intru si eu in comunitatea voastra si am sa pun poze cu el.

 

Scuze, pentru model gsf 600 s bandit din 2000

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut fratilor, caut coturile sau coatele de la carburatoare la motor (cele din cauciuc) unde le gasesc si la ce preturi? Mersi mult. Acum trebe' sa imi pun banditul "la rand" sa intru si eu in comunitatea voastra si am sa pun poze cu el.

 

Mesaj completat

 

 

Scuze, pentru model gsf 600 s bandit din 2000

 

http://www.louis.de/_1050c41b11380c3563410...tnr_gr=10042870

 

 

poate te ajuta, dar din pacate nu au pt bandit.

 

http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-...000-127396.html

 

Asta e dat la dezmembrat, poate are ce iti trebuie tie!

Bafta!

Editat de sorinbogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate nu stiati: Bandit Helmets!

http://www.helmetshop.de/newoxeshop3.0.3/w...2489d2084b67b5/

Daca stiati si eu sunt ultima gaina coapta care afla, imi cer scuze )

 

Am vrut sa cumpar eu una .. mai exact asta :

xxblack_p1.jpg

Tot ce pot sa va spun e ca este incredibil de usoara. parca nu o ai pe cap + vizibilitate nema in lateral + cool factor imens.

Editat de arw357
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.louis.de/_1050c41b11380c3563410...tnr_gr=10042870

 

 

poate te ajuta, dar din pacate nu au pt bandit.

 

http://www.bikeshop.ro/accesorii/anunturi-...000-127396.html

 

Asta e dat la dezmembrat, poate are ce iti trebuie tie!

Bafta!

 

Mersi mult de tot dar l-am sunat pe baiat si are motor de gsx-r 750 din '95 pe el si imi spunea ca nici de la gsx-f nu potrivesc iar eu ma gandesc, ca nici cele de pe louis nu merg deoarece ale mele au o forma destul de ciudata. Nu stiu ce sa mai fac, unde sa mai caut ca am incercat la originale si costa 160 Ron bucata... nu prea imi place suma asta.

Editat de iiccee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe am gasit la un baiat din Carei care cica are mai multe piese de tot felul. Ce bine imi pareabia astept sa se faca frumos afara ca tre' sa ma duc cu el dar oricum nu sunt foarte nerabdator pt. ca zic astia de la vremuri ca ploua si ninge pana pe saptamana ai'lalta, asa ca inca va treui sa mai visez nitel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deoarece vreau sa am autonomie sa nu mai depind de service...

ce cheie de filtru e buna pt kultul meu?

http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/988

sau

http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/1351 (ca model)

 

daca raspunsul vostru este a doua varianta cunoasteti nr. de mm?

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce senzorul dracului are frana spate?

 

nu e un senzor mecanic simplu ca ala de la bandit, e un senzor pizdit ca un fel de sonda, legat de presiune uleiului ceva de genul asta.

si da motorul se incinge naspa. desi e racit pe apa in oras dupa 20 de min merge ventilatorul non stop. cred ca am sa-i adaptez si un radiator de ulei...

azi am prins un drum pe candiano popescu (drum in lucru in Bucuresti, pietruit etc) si m-am simtit ca in raliul Dakkar ;)

 

legat de discuri Caline eu am mers 2 ani cu Banditul si avea discurile bune, l-am vandut cu discurile inca in parametrii. TOATE f-urile pe care le-am vazut (cand cautam sa cumpar) aveau discurile duse...

o sa-i pun contact mecanic la frana spate de la o japoneza si am sa-i schimb si contactul cu un contact de japoneza... sa vad cum mai vorbeste germana cu ochii mici :D

 

altfel e haios ca face galagie si imi fac loc masinile :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...