Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Poate sa imi spuna si mie cineva daca se potriveste codita de la Bandit-ul de 250 sau 400 la cel de 600. Am un Bandit de 600 din 1996 si astazi l-am trantit, imi trebuie cateva piese, dar cea mai importanta este partea dreapta a coditei. Pe langa codita mai am nevoie de ghidon, oglinzi si semnalizatoare spate, dar astea nu e nevoie sa fie de Bandit. Daca stiti ceva de vanzare va rog un PM. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Banditu a fost la munte (prin zona Pucioasa). Fun 100% pe serpentine :P cauciucurile noi m-au facut sa ma bucur de fiecare viraj. Superb!

 

PS: Pentru banditii din Bucuresti, daca va intereseaza o plimbarica scurta prin apropierea casei, drumul spre complexul Snagov este demential. Asfaltul ca in palma, sosea foarte larga si plin de viraje care mai de care mai provocatoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Helau.

Tocmai m-am inotrs si eu de la inca o tura, 237 km, pe defileul Crisului Repede, Piatra Craiului etc. Peisaj minunat , drum bun, eu, gagica si motorul.

Superb, motorul s-a prezentat exemplar ca de obicei.

Aaaaah, in sfarsit simt ca e vara.

Drumuri bune la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai fost ars la poponeata? :P

astia sunt destul de gay ca tocmai mi-au inlocuit automat cuv c*r cu poponeata....

:P

Da, sa traiesti Mihai, ma gandeam ca o sa apari si tu. Cand am scris ca a inceput vara ma asteptam la un comentariu de genul asta. Ei bine, aici a fost cam innorat azi, deci nu m-a ars la popo. Insa am omorat cam 11111111111121382398729485234523 muste si gandaci, atat cu viziera cat si cu geaca. Deci, a venit vara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am bagat si eu dar sambata cu un amic cam 250km si la fel parca eram terminatorul insectelor...dar am observat ca se gasesc in benzinarii servetele umede in pachete mici care sterg viziera ami repede ca la motogp.

cauciucurile cumparate in toamna au fost testate si pilot road 2CT rocks...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am bagat si eu dar sambata cu un amic cam 250km si la fel parca eram terminatorul insectelor...dar am observat ca se gasesc in benzinarii servetele umede in pachete mici care sterg viziera ami repede ca la motogp.

cauciucurile cumparate in toamna au fost testate si pilot road 2CT rocks...

 

Servetele d-astea folosesc si eu :moron:

 

Cat despre pedala: http://www.technologystudent.com/equip1/heat3.htm

 

Am emotii, mai am 4 zile pana iau permisul :P

 

Si hai cu saua sa ne arda la poponeata :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: Pentru banditii din Bucuresti, daca va intereseaza o plimbarica scurta prin apropierea casei, drumul spre complexul Snagov este demential. Asfaltul ca in palma, sosea foarte larga si plin de viraje care mai de care mai provocatoare.

Pui un google maps mic sa ne facem o idee? Mersi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditu a fost la munte (prin zona Pucioasa). Fun 100% pe serpentine :P cauciucurile noi m-au facut sa ma bucur de fiecare viraj. Superb!

 

fusei si eu plecat de paste, in principiu DN3 Buc-Lehliu-Calarasi si inapoi.

chiar ca gumele noi te fac sa te bucuri de fiecare viraj, le-am dat cap si-am atins si cu varfurile la bocanci :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ma laud si eu!

Am fost in Bulgaria, intr-o localitate incantatoare [nu va spun ca dati gramada :P ] si am facut Pasul Troian.

Frumos, serpuit alene, jumatatea sudica perfecta, partea nordica in schimb, cam rupta.

... si nu se compara cu Transfagarasanul nici ca dificultate, nici ca dif de nivel si nici ca peisaj... dar e un drum placut, IMO.

 

Eu nu mi-am permis 2 anvelope noi, doar una, pe fata... Chiar si asa, cata bucurie pot aduce niste anvelope noi!

Mi-am pus Road Pilot 3... au amprenta foarte interesanta. Pot spune si eu ca acum am directie :P)

 

Bafta

post-11483-1303824053_thumb.jpg

post-11483-1303824085_thumb.jpg

post-11483-1303824097_thumb.jpg

post-11483-1303824105_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditu a fost la munte (prin zona Pucioasa). Fun 100% pe serpentine :P cauciucurile noi m-au facut sa ma bucur de fiecare viraj. Superb!

 

PS: Pentru banditii din Bucuresti, daca va intereseaza o plimbarica scurta prin apropierea casei, drumul spre complexul Snagov este demential. Asfaltul ca in palma, sosea foarte larga si plin de viraje care mai de care mai provocatoare.

 

Retur puteti alege Gruiu -> pe langa Manastirea Caldarusani -> Moara Vlasiei -> Balotesti -> Tunari -> Pipera etc.

Drum foarte bun, portiuni numai bune pentru viteza si trafic auto redus.

Recomand :P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am stat eu azi...la munca... tot n-aveam ce face si am zis sa-mi fac un calcul de consum la mobra. am fost socat sa descopar ca la 240 km (portiuni de serpentine si portiuni de DN unde am mers si cu 180-190), banditu meu a consumat doar 11 l de benzina :moron: ceea ce mie mi-a iesit undeva la 5,unpic%. sunt super mandru de descoperirea asta. DAR!!! o data cu aceasta descoperire, am aflat si ca am contoru de kilometraj defect :P) cand am aintrat in bucuresti, mie pe bord imi arata ca am facut doar 160 km, iar la celelalte mobre cu care am fost, le arata 240 km =)))))))) ori e contoru defect, ori la bandit km sunt mai lungi decat la alte mobre =)))))))

Mesaj completat

Am stat eu azi...la munca... tot n-aveam ce face si am zis sa-mi fac un calcul de consum la mobra. am fost socat sa descopar ca la 240 km (portiuni de serpentine si portiuni de DN unde am mers si cu 180-190), banditu meu a consumat doar 11 l de benzina :D ceea ce mie mi-a iesit undeva la 5,unpic%. sunt super mandru de descoperirea asta. DAR!!! o data cu aceasta descoperire, am aflat si ca am contoru de kilometraj defect :P) cand am aintrat in bucuresti, mie pe bord imi arata ca am facut doar 160 km, iar la celelalte mobre cu care am fost, le arata 240 km =)))))))) ori e contoru defect, ori la bandit km sunt mai lungi decat la alte mobre =)))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in periaoda asta am facut doar 135 km :P pe drumul spre Rosiorii de Vede (Teleorman) si inapoi, dar m-am dixtrat un pic pe putinele viraje si m-am bucurat de relativa caldura de afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie pe bord imi arata ca am facut doar 160 km, iar la celelalte mobre cu care am fost, le arata 240 km

 

Ia un coleg cu tine, fa in paralel cativa km si fii atent in bord in mod regulat. ori contorizeaza mai "lent" ori pierde din "semnal" si atunci e electrica treaba :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia un coleg cu tine, fa in paralel cativa km si fii atent in bord in mod regulat. ori contorizeaza mai "lent" ori pierde din "semnal" si atunci e electrica treaba :P

 

chiar azi o sa fac asa. dar, ce am uitat sa mentionez :P anul trecut, am dus mobra la spalatorie, am pus jetu pe ea si cand am plecat de acolo kilometrajul o luase razna :moron: adica, acum, ca sa merg constant cu 60km/h, mie in bord tre sa-mi arate un joc intre 43-47 km/h (adica clipesc cifrele 43-47-43-47-43-47)... probabil ca de acolo se trage si problema de mai sus. plus ca, daca pe bord imi arata 110-125 inseamna ca am o viteza de aproape 180 km/h :-S....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar azi o sa fac asa. dar, ce am uitat sa mentionez :P anul trecut, am dus mobra la spalatorie, am pus jetu pe ea si cand am plecat de acolo kilometrajul o luase razna :moron: adica, acum, ca sa merg constant cu 60km/h, mie in bord tre sa-mi arate un joc intre 43-47 km/h (adica clipesc cifrele 43-47-43-47-43-47)... probabil ca de acolo se trage si problema de mai sus. plus ca, daca pe bord imi arata 110-125 inseamna ca am o viteza de aproape 180 km/h :-S....

si faci calculele in mers? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am facut si eu vreo 700 km , da cu masina :P

 

cosmine faci un pret bun pt bord pana nu il dau :P)

 

nu e bun bordu tau ca e S...eu am N :P la tine se prinde de carena, la mine de furca...:D

 

Dar da-mi un pret pentru etrierii de frana fata-spate si discutam :moron:

Editat de cosminst2008
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. De ieri sunt fericitul posesor al unui Bandit 400 din 96 rosu.

La cat trebuie sa fie reglat relantiul iarna-vara ?

Cine se pricepe la ele sa le mestereasca mai subtire ?

O curatire si sincronizare de carburi unde pot face?

Inlocuirea anvelopelor unde se poate realiza mai aproape de zona Voluntari-ilfov sau colentina ?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...