Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

GSF600 @1080p

 

 

Anul trecut dupa ce am vazut filmuletul respectiv mi s-a pus pata pe Bandit...

Mi-am luat unul exact ca in film... 600N din 1997 negru... si parbriz mic negru

Imi place foarte mult saua si ma bate gandul foarte tare la una modificata.

 

 

Scuze de offtopic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

am si eu un super bandit de 650 blak edition din 2006 cu abs fata spate toba sport giannelli cu silencer in stare ca noua si il vand la un super pret 2450 euro s au l as schimba cu un cros de 250 cmc dupa 2006 yamaha s au honda.

pt cei interesati 0747 870791 si am multe poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,am si eu nevoie de un capac stanga motor si coarnele(ghidonul) pentru bandit 600 '97

astept pm

multumesc

 

Vb cu spn pt ghidon spune-i pt cine iti trebuie ca sunt sanse mari sa il iei moka.. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal am eu saito sunt bune numai ca s-a modificat diametrul manerul la cele incalzite sunt putin mai groase(din cauza nichelinei bobonate) si ma cam deranjeaza putin primele degete la manete nu imi ajung ca inainte cu cele originale in rest sunt ok .

Montaju se face cu un releu de protectie si o siguranta pe +.

Stima!

 

a si uitasem am un amic care si-a cumparat oadata cu mine de la louis si nu le-a mai montat pt ca a vandut motocicleta!Cred ca le vinde SAITO de la louis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am patit o chestie cam ciudata...am schimbat sambata uleiul..toate bune si frumoase.acum am sesizat ca nu o mai pot scoate in neutru din treapta 1, foarte greu din a 2 a cand sunt pe loc.pana acum mergea brici.are vreo legatura cu faptul ca am impresia ca am pus cam mult ulei ( adica am depasit cu mult F-ul de la ochiul magic...este chiar plin )?Sa fie de la cablul de ambreiaj ?cand trag de maneta ( motorul fiind oprit ) se aude un zgomot jos la capac ( nu stiu sigur daca pana acum se auzea ). Poate s-a mai lovit cineva de problema asta.

Bafta..si hai la plimbare cat mai este vremea buna..ca era cam pustiu la arc astazi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. verifica daca , cursa levierului de schimbat viteza nu e obturat, eventual scoate pedala si reajusteaza.

2. verifica daca ambreiajul decupleaza complet, daca nu reajusteaza cf manual :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Am patit o chestie cam ciudata...am schimbat sambata uleiul..toate bune si frumoase.acum am sesizat ca nu o mai pot scoate in neutru din treapta 1, foarte greu din a 2 a cand sunt pe loc.pana acum mergea brici.are vreo legatura cu faptul ca am impresia ca am pus cam mult ulei ( adica am depasit cu mult F-ul de la ochiul magic...este chiar plin )?Sa fie de la cablul de ambreiaj ?cand trag de maneta ( motorul fiind oprit ) se aude un zgomot jos la capac ( nu stiu sigur daca pana acum se auzea ). Poate s-a mai lovit cineva de problema asta.

Bafta..si hai la plimbare cat mai este vremea buna..ca era cam pustiu la arc astazi

Pun pariu ca nu are nici o treaba, cu faptul ca ai pus prea mult ulei..vezi ce se intampla cu sunetul ala..

Uleiul il scoti cu doua paie de la mecdonalds..nu mai stiu cine m-a invatat asta, dar parca tot de aici :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pățit la fel când am băgat Repsol synt 10w40,găseam foarte greu N-ul și aveam un zgomot la ambreiaj.Am rezolvat schimbând uleiul,,Motorex synt 10w60.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pățit la fel când am băgat Repsol synt 10w40,găseam foarte greu N-ul și aveam un zgomot la ambreiaj.Am rezolvat schimbând uleiul,,Motorex synt 10w60.

 

Foarte tare. Repsol am bagat si eu. ideea este ca pana acum tot Repsol am avut si am facut 6000 km fara probleme.

 

Cred ca trebuie sa ma gandesc la un alt schimb :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ați avut Repsol.Dar Motorex ați avut?Dacă nu... Eu am scris ceea ce am pățit.Nu avea rost să bag 15W pentru că la rece nu sunt probleme cum nu sunt nici la cald la mobra mea atât că nu îi place Repsol.Am 10 ani de mecanică practicată ca meserie și din experiența vă spun că există diferențe majore de calitate între mărci la uleiuri.

 

Repsolul este foarte ieftin.La mine s-a adeverit că ieftin nu înseamnă bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

10w60 ? .. nu e cam extrem ? ( bine bine , nu va luati de mine cu 20w50 :P ) . N-am avut repsol , dar daca vreti mai ieftin si bun Valvoline rulez. Io ma simt bine si cu Ipone si cu Motul, niciodata cu Castrol.

 

Ar mai merge o plimbare lunga inainte de iarna .. una sa tina de cald alaturi de vinul fiert din Ianuarie.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am GSF650/2005.

am cautat in manual dar nu am dat de raspunsul la intrebarea mea: Ce inseamna mersul pe rezerva (benzina din rezervor) din momentul aprinderii pe afisaj ca a intrat in zona aia. Din acel moment, mai am in rezervor 4L. Exista vreun robinet care trebuie comutat (la gs500 era asa)? Acum 2 zile cred ca am mers pe "aburi" si din stropii picati din miscare. Parca nu avea benzina, nu se mai tura deloc...mergea doar pe miros de banzina. La benzinarie am putut pune doar 16L.

 

Cum procedez sa consum toata benzina din rezervor in cazul in care raman pe drum in situatia asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uleiul il scoti cu doua paie de la mecdonalds..nu mai stiu cine m-a invatat asta, dar parca tot de aici :))

 

eu eu :grinbandit: ...2 paie de la mec, mufate...tragi cu gura pana sus, pui dejtu sa creezi vid, si ii dai drumu inapoi in bidon...faci de cateva ori asta si scoti destul.

asa estem noi romanii...cand n-avem scule, improvizam :bounce:

 

ideea e sa nu tragi in gura, care are un gust... :sick:

 

dar nu cred ca problema ta e de la prea mult ulei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate gandul de mult timp sa dau banditul si sa-mi iau un z1000..ce stiti despre ele..oricum si daca imi iau tot bandit o sa pun stikere pe el..e prea tare numele..si chiar motorul in sine..te atasezi tare de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate gandul de mult timp sa dau banditul si sa-mi iau un z1000..ce stiti despre ele..oricum si daca imi iau tot bandit o sa pun stikere pe el..e prea tare numele..si chiar motorul in sine..te atasezi tare de el.

 

Man eu m-am dat pe un Z750 si pot sa zic ca m-am simtit execrabil in comparatie cu banditul. Parca vrea sa dea jos cu tine. E prea scurta, pozitia lasa de dorit. In afara de look nu cred ca are ceva peste bandit (si asta in functie de gusturi). Ia-ti B12 :D mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am GSF650/2005.

am cautat in manual dar nu am dat de raspunsul la intrebarea mea: Ce inseamna mersul pe rezerva (benzina din rezervor) din momentul aprinderii pe afisaj ca a intrat in zona aia. Din acel moment, mai am in rezervor 4L. Exista vreun robinet care trebuie comutat (la gs500 era asa)? Acum 2 zile cred ca am mers pe "aburi" si din stropii picati din miscare. Parca nu avea benzina, nu se mai tura deloc...mergea doar pe miros de banzina. La benzinarie am putut pune doar 16L.

 

Cum procedez sa consum toata benzina din rezervor in cazul in care raman pe drum in situatia asta?

Nu are robinet!

 

Din momentul in care se aprinde rezerva mai ai ~ 4L ..

 

Daca ai bagat in rezervor toata pompa e posibil sa incapa doar 16L (e o explicatie de ce ti au intrat doar 16L), dar daca arunci de sus trece de 20L.

 

Ai trib A si B, cand intra pe rezerva selectezi de la 0 un trip si daca ai consum in oras de 8L/100km (de exemplu cum aveam eu ) cu 4L faci 50 km , iti ei o marja de eroare de 10 km si nu faci cu rezerva in oras mai mult de 40 km , eu asa faceam :D

Editat de gabi88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu eu :grinbandit: ...2 paie de la mec, mufate...tragi cu gura pana sus, pui dejtu sa creezi vid, si ii dai drumu inapoi in bidon...faci de cateva ori asta si scoti destul.

asa estem noi romanii...cand n-avem scule, improvizam :bounce:

 

ideea e sa nu tragi in gura, care are un gust... :sick:

 

dar nu cred ca problema ta e de la prea mult ulei

 

 

Merci pentru pont , dar am reusit cu un furtunel foarte subtire. Am scos ceva ulei si am facut probe. Merge iarasi ca inainte.Ciudata chestie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci pentru pont , dar am reusit cu un furtunel foarte subtire. Am scos ceva ulei si am facut probe. Merge iarasi ca inainte.Ciudata chestie.

 

mai, nu e ciudata.. e chiar foarte logica! dace e prea mult ulei pompa nu-l trage pe tot si ramane si balteste in locuri in care nu ar trebui in baia de ulei, pe patoul superior al supapelor... in motor sunt destule piese in miscare care trebuie sa aiba spatiu de manevra.(ansamblul biela, arborele cotit, axa cu came...) si care la fiecare tura de motor lovesc suprafata uleiului...

 

la masina mea chiar scrie pe busonul de ulei sa nu depasesti sub nici o forma nivelul maxim!!! nu scrie sa nu mergi cu mai putin... zice doar ca strici motorul daca e prea mult!

 

oricum, bine ca ai rezolvat-o

 

enjoy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine.acuma depinde si daca spal motoru si lantu(cu motorina) cand dau cu apa imi mai ajung urme de motorina pe disc si daca uit sa il sterg urmatoarele 2-3 zile n-am frana pe spate. Pana acum in 17000 km am schimbat eu doua seturi de placute pe fata dar nici unul pe spate. Cand am verificat ultima oara mai mergeau linistit. Chestia e ca franez foarte mult cu fata si doar in cazuri de franare de urgenta cu spatele,cateodata uit de spate. Stiu ca nu e bine asa,ca in mod normal trebuie franat cu ambele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...