Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Si eu a trebuit sa revopsesc cadrul prin 08-09 din pricina unei tavaleli si am ales sa-l fac electrostatic(ca-i mai groasa vopseaua,rezista mai mult si se prinde mai bine) ideea e ca pe langa sablare trebuie mascate cu "scoci" de hartie locurile unde intra rulmentii de la axul jugurilor si dupa vopsire trebuiesc refacute toate gaurile de filet(cu cel potrivit logic).si am uitat ..la serie la fel ca altfel nu o sa se mai inteleaga nimic

 

Alte sfaturi: - sa-l vopsesti cat mai repede dupa sablare(eu l-am tinut vro 2 luni pana am gasit vopsire in camp electrostatic

 

si nu era indicat)

_ai grija ce vopsea iti alegi pt ca la mine s-a cam dus luciul dupa vro 3 ani si arata cam sters.

Spor la treaba

problema e ca eu am si cateva fisuri pe cadru ( scaritele din spate) am gasit sa il sudez dar un pret foarte mare pentru 2 suduri
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu l-am atins pe al meu de două ori ( o dată în bordură si o dată intr-un prag) Âşi l-am crapat de fiecare dată. Dar s-a remediat imediat hahaha.gif.

 

 

Ma bucur ca l-ai remediat si ca nu a fost ceva grav. Dar cred ca totul a tinut de neatentia ta. In rest sa nu mai ai parte de aceste incidente minore ca e pacat de motoras saracul. Eu tin mult la al meu bandit, nu e zi sa nu il vad, acum ca e pus la pastrare si e undeeva la curte, la garaj. Dar vine el si primavara........

 

Dand click aici !

 

Multumesc peentru adresa lui Darian. Voi ajunge cu siguranta la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu siguranță a ținut de neatenția mea, recunosc. ne_nau.gif Avand în dotare mai multe tipuri de moto, de fiecare data s-a întamplat după ce am descălecat dupa enduro.

Fiecare pe anumite tipuri de drum.

 

Oricum vreau acum să fac ceva modificări in acest "sezon" calduros.

 

-voi schimba bug spoilerul ( cu cel de mai sus)

-voi inlocui radiatorul de ulei ( asta pentru o obsesie de a mea) cu unul de 1200

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma gandeam sa imi schimb radiatorul cu unul mai mare de pe 1200,ca am auzit ca ar raci mai bine.gasisem pe ebay unul aftermarket la 100 euro,acuma urmeaza sa vad ce fac.Nu stiti pe cineva care sa lucreze cu fibra de sticla?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma gandeam sa imi schimb radiatorul cu unul mai mare de pe 1200,ca am auzit ca ar raci mai bine.gasisem pe ebay unul aftermarket la 100 euro,acuma urmeaza sa vad ce fac.Nu stiti pe cineva care sa lucreze cu fibra de sticla?

 

Unul de 1200 kult am comandat eu de pe Ebay cu conducte cu tot. Cunosc pe cineva care lucreaza in fibra de sticla in PloieÂşti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

paul90> pt ce cauti lucrator in fibra de sticla? pt bugspoiler si aripi radiator?

Si pe mine ma interseaza... arata f fain!

 

Oare astea vin cu tot chitul de montaj? Eu nu inteleg ce intra in 39E.

http://www.ricambiweiss.de/product_info.php/language/en/info/p556_DR434-RADIATOR-COVER-SIDE-COVER-SUZUKI-BANDIT-600.html/XTCsid/12s5q6p4c5clfu2dft6s4o3jo6

 

Oare ce proiectoare se pot monta? Pret? Magazin?

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-am pus si eu un radiator marit de gsxr dar nu arata la fel de elegant ca cel de bandit...sau ca cele aftermarket (duble) am vazut pe la englezi...(cat cel de b12 numai ca e dublu ca grosime) :wink:

Editat de Lordgrec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radiatorul de 1200 am inteles ca e mai mare. Nu schimba aspectul motocicletei? Merge legat la aceleasi conducte? Am si eu o mica problema la radiator. Da pe la o legatura insa stiu de la baiatul, de la care am luat motorul ca ar fi o fisura, se rezolva cu o mica ssudura in argon. O voi face, insa e tentant un radiator mai mare ca face racirea mai bine. Problema e ca nu stiu prea multe despre acest aspect. Modifica cu ceva dateele tehnice?

Vamultumesc ca ma suportati, sunt si eu la inceput in ale motoarelor si o sa va mai plictisesc cu intrebarile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radiatorul de 1200 am inteles ca e mai mare. Nu schimba aspectul motocicletei? Merge legat la aceleasi conducte? Am si eu o mica problema la radiator. Da pe la o legatura insa stiu de la baiatul, de la care am luat motorul ca ar fi o fisura, se rezolva cu o mica ssudura in argon. O voi face, insa e tentant un radiator mai mare ca face racirea mai bine. Problema e ca nu stiu prea multe despre acest aspect. Modifica cu ceva dateele tehnice?

Vamultumesc ca ma suportati, sunt si eu la inceput in ale motoarelor si o sa va mai plictisesc cu intrebarile.

 

 

Radiatorul de B1200 este cu 2 elementi in plus si cu cate 1 cm mai lat stanga-dreapta, deci nu schimba designul in urat deloc.

Are aceleasi prinderi, dar nu si aceleasi conducte. ATENTIE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radiatorul de B1200 este cu 2 elementi in plus si cu cate 1 cm mai lat stanga-dreapta, deci nu schimba designul in urat deloc.

Are aceleasi prinderi, dar nu si aceleasi conducte. ATENTIE!

 

prinderile de sus sunt la fel dar din cate am vazut cadrul de B12 are 2 gheare de sustinere si sub radiator pe cand cadrul de B6 are doar una.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cautam pe cineva care sa lucreze cu fibra pt ca vreau sa imi fac o sea monopost :wink:,daca isi pune careva radiator side cover sa puneti poze ca m-ar cam interesa cum arata

Editat de paul90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cautam pe cineva care sa lucreze cu fibra pt ca vreau sa imi fac o sea monopost :wink:,daca isi pune careva radiator side cover sa puneti poze ca m-ar cam interesa cum arata

 

 

De ce nu ii tai tu codita si o inlocuiesti cu ceva mai misto? (gsxr k7, r6 etc). Calin parca zicea si de coada de monster ca ar cadea bine. Banditul kult mi se pare foarte misto la partea rezervor cadru si motor dar partea din spate (coada adica) mi se pare oribila pentru ca au facut-o foarte lata.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai initial m-am gandit la asta,sa o inlocuiesc cu una de gsxr 1000 08-09 sau de cbr 1000rr 04-05,da m-am gandit mai bine ca o sa vreau sa mai fac si ture mai lungi si nu o sa mai pot pune bagaje,asa mai bine imi fac seau monopost(cea de rezerva)

 

post-27379-0-91995900-1321875411_thumb.jpg ceva de genu o sa arate

 

oare as putea face ceva cu blocu motor sa-i dau un polish sau ceva,sa straluceasca un pic?

Editat de paul90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa o inlocuiesc cu una de gsxr 1000 08-09 sau de cbr 1000rr 04-05 [...] vreau sa mai fac si ture mai lungi si nu o sa mai pot pune bagaje

:what:

eventual cu un buton care sa scoata o sa super-confortabila si pentru pasager...ca nah, mai scoti si fata la o plimbare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai initial m-am gandit la asta,sa o inlocuiesc cu una de gsxr 1000 08-09 sau de cbr 1000rr 04-05,da m-am gandit mai bine ca o sa vreau sa mai fac si ture mai lungi si nu o sa mai pot pune bagaje,asa mai bine imi fac seau monopost(cea de rezerva)

 

post-27379-0-91995900-1321875411_thumb.jpg ceva de genu o sa arate

 

oare as putea face ceva cu blocu motor sa-i dau un polish sau ceva,sa straluceasca un pic?

 

 

Ai putea sa incerci de exemplu cu o codita de bandit 05-06 pt ca e ceva mai ascutita si e si confortabila (continua, nu din 2 bucati). Or mai fi si altele care se potrivesc la ce vrei tu dar mie asta imi vine in minte :drink: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai initial m-am gandit la asta,sa o inlocuiesc cu una de gsxr 1000 08-09 sau de cbr 1000rr 04-05,da m-am gandit mai bine ca o sa vreau sa mai fac si ture mai lungi si nu o sa mai pot pune bagaje,asa mai bine imi fac seau monopost(cea de rezerva)

 

post-27379-0-91995900-1321875411_thumb.jpg ceva de genu o sa arate

 

oare as putea face ceva cu blocu motor sa-i dau un polish sau ceva,sa straluceasca un pic?

vezi ca sunt "capace" pt partea din spate la sha pe ebay

http://www.ebay.co.uk/itm/Suzuki-Bandit-Seat-Tail-Cover-Black-07-09-/180686514294?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item2a11c16876

faci tu un refine search si o sa gasesti mia ieftin ...asta e primul care mi-a picat in mana

ia si pt modelul tau

http://www.ebay.co.uk/itm/Suzuki-Bandit-GSF-600-1200-1996-Rear-Seat-Cowl-Black-MADE-ENGLAND-/310355846291?pt=Motorcycles_Parts_Accessories&hash=item4842a66493

Editat de KMIHAI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Stefane pe acest forum ! Felicitari pentru achizitie arata baietilor munca depusa acolo , sa te bucuri de motoras si sa ai grija de ea.

Cu stima Marius fostul parinte al bijuteriei tale.(repet aratale munca mea pt ca merita)

Stima si respect pt voi ceilalti de la un fost motociclist din pacate. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am gandit si la varianta cu capacul monopost de cumparat,dar de moment ce am seaua ies mai ieftin facand-o din fibra(120 lei fibra +intaritor+rasina) si ce mai costa facutupost-27379-0-41181700-1321902919_thumb.jpg scuzati calitate pozei

Editat de paul90
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam de urare Marius. O sa le arat baietilor munca depusa de tine precum si continuarea pe care o sa o fac eu. In rest multa bafta pentru tine si nu fi trist. Vei reveni printre noi. Si sa mai stii ca mototrul va fi pe maini super. Multa bafta in ceea ce vei face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am gandit si la varianta cu capacul monopost de cumparat,dar de moment ce am seaua ies mai ieftin facand-o din fibra(120 lei fibra +intaritor+rasina) si ce mai costa facutupost-27379-0-41181700-1321902919_thumb.jpg scuzati calitate pozei

Paul asteptam pozee :) eu momentan il am pe un raft :banana: :burnout:

Editat de Ovi_zd3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...