Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Mai... voi ati inebunit de tot? ce-i cu atitudinea asta? ma asteptam la mai mult de la voi. pentru limbaj cred ca meritati AMANDOI cel putin cate un warn daca nu si mai mult de la un admin.... sincer, nu ma asteptam sa citesc asa ceva pe banditmania.

 

enjoy... daca mai puteti... :(

 

De acord cu tine desi te-ai sesizat cam tarziu si te face putin partinitor(sper sa ma insel)...pt a primi ceva de la admin trebuie sa dati report pt ca meritam mai ales ca exista si topic de off topic(10x to lady D).

 

Imi cer scuze banditosilor pt balacareala(desi nu simt ca ar fi fost vina mea) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mi-am facut de lucru azi si am fost la ambulanta sa-mi dau jos parbrizul si sa mai bag niste burete in el ca zbarnaia ca dracu pe la 3-5k ture. fix unde mergi prin oras cand nu vrei sa faci zgomot.

si cu parbrizu dat jos am zis sa fac o tura, ca tot ma bate gandu sa il dezbrac.

pentru care n-ati incercat ambele variante va zic ca o sa fiti surprinsi, simteam ca la 60 ma trage de umeri mai tare decat la 120 in spatele parbrizului. eu am si parbrizul putin mai inalt, MRA. pana acum doar il injuram in draci ca imi da o tona de zgomot si vant in casca si cam atat. cand am prins 100 fara el mi se parea enorma diferenta, aveam un dulap pe piept care ma impingea in spate. foarte dubios. in schimb, in casca era superb, nu mai bubia nimic, nu ma tragea de cap, foarte placut. am mai mers inainte cu un zephyr naked dar nu tineam minte sa simti atat de bine vantul, m-am gandit si ca poate carena si fara parbriz tot arunca destul aer in sus.

ce mi s-a mai parut misto era sa vad asfaltul din fata fara parbriz, chiar iti da alta senzatie cand mergi.

in acelasi timp, banditu din 2004 carenat fara parbiz arata incredibil de dubios. cam ca un gilera dna :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care aveti niste capace de pipe de bujii ... platesc. cele care opresc intrarea apei (la ploaie, spre exemplu). macar 2 mi-ar fi bune, daca nu toate 4 ...

 

asa arata, daca va intrebati care e ... elementul 19.

post-18065-0-50198900-1345147132_thumb.jpg

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care imi da-ti o solutie sa deschid imbusul de jos de la telescop fara pistol pneumatic.Unu am reusit dar al doilea nici cum nu vrea.

 

 

Daca nu ai incercat, da-i cu degripant WD40, lasa-l o zi sa actioneze, apoi incearca. Mai era o solutie cu incalzitul pieselor parca (ai grija sa nu fie ceva de plastic/cauciuc pe acolo).

 

Spor la treaba!

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

99 :D

 

de la ce vine kult? ca am mai tot auzit..

 

porecle date de nemti

 

Kult (94-99) de la faptul ca Banditul a devenit un "cult-bike" in Germania si UK, adica are ceva aparte.

Pop (00-04) de la faptul ca era populara

Neo (05-06) de la nou

Evo (07-) de la faptul ca a trecut pe racire lichida

 

 

englezii le spun: mkI, mhII, mkIII si mkIV

Editat de MotoRocker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cineva interesat de mansoane originale de bandit(stare buna),maneta de frana(stare buna) si maneta ambreaj(este rupta bila din capat dar o am si pe ea)? mai am si suporti de top-case givi(fara placa)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai am si suporti de top-case givi(fara placa)?

 

Scuze ca ma "leg" si eu de anuntul tau .. o placa am eu, e noua, nepusa, cumparata si nu s-a potrivit. Arata asa: http://www.louis.de/_305e6b0c6e68485f1a0bc3e00bd0e8ad06/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=510&wgr=230&list_total=14&anzeige=0&page=1&artnr_gr=10023465 Pe a mea scrie Kappa .. desi arata la fel! Pret negociabil .. sa spunem un 80 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos frumos nenea cosmin.

intrebare ... in treapta a 6-a la aprox 6000 de turatii aveam 120. Imi patineaza cumva ambreaju. Eu parca asa tin minte din posturile voastre mai vechi ca acolo ar cam trebui sa fie. Am tras si eu weekendu asta o cheia si m-am intors de dn1. :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumos frumos nenea cosmin.

intrebare ... in treapta a 6-a la aprox 6000 de turatii aveam 120. Imi patineaza cumva ambreaju. Eu parca asa tin minte din posturile voastre mai vechi ca acolo ar cam trebui sa fie. Am tras si eu weekendu asta o cheia si m-am intors de dn1. :bounce:

 

 

Confirm. A 6-a ai 120 la ora la 6k ture. Apropo. Nu cumva ai motul 5100 15w50? Ca si eu am o senzatie de patinaj artistic cu uleiul asta. Sau mi s-o fi uzat si mie ambreajul :scratch:

 

Cosmine, recunosc ca ma cam roade invidia si pt felul cum iti arata banditu si pt fuga de acasa.

 

Drumuri bune sa aveti!

:cheers:

Editat de sorinbogdan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ulei am pus 10w40 motorex. Acuma eu oricum nu vreau sa gonesc cu el pe la 150 ca ma fac dreacu vela de la 130 in sus. Eram doar curios daca cam asa ar trebui sa fie raportul km/h-rpm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cineva interesat de mansoane originale de bandit(stare buna),maneta de frana(stare buna) si maneta ambreaj(este rupta bila din capat dar o am si pe ea)? mai am si suporti de top-case givi(fara placa)?

ti-ai pus ceva tuning pe el?/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.din pacate am fost nevoit sa renunt la bandit.cand il aveam doar i-am schimbat mansoanele cu unele din silicon(10019938-codul de pe louis).(daca ramanea la mine erau in plan ceva modificari..) :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banditu la plimbare prin Praga, cautand iesirea spre Austria. :D

post-35709-0-94994900-1345535859_thumb.jpg

 

Banditu si Monsterica intr-o poza artistica...in fundal vedem Charles Bridge...acolo unde au loc toate intalnirile nocture intre nenea Bond si diverse dudui spioni :)))

post-35709-0-71842400-1345535939_thumb.jpg

 

Duamne, Duamne cat se mai plimba omul asta!! La mai mult prietene. Dak ai de cand sa mai pleci pala la 1 oct prin tara te rog anunta si tu k eu planuiam sa ies cateva zile, dar n-am cu cine! Asfalt uscat si carburant ieftin!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duamne, Duamne cat se mai plimba omul asta!! La mai mult prietene. Dak ai de cand sa mai pleci pala la 1 oct prin tara te rog anunta si tu k eu planuiam sa ies cateva zile, dar n-am cu cine! Asfalt uscat si carburant ieftin!!

 

Anul asta nu cred ca mai ies pe undeva cu banditu. concediu asta a fost destul de costisitor pentru noi, mai ales ca in vreo doua luni tre sa-mi gasesc apartament sa ma mut. deci, banutii se vor duce in alte directii. Oricum, vorbeam cu mandra duminica seara, cand am ajuns acasa si am desfacut o bere, ca, daca ne ajuta Dumnezeu, la anu' poate reusim sa dam o fuga pana in Scotia, unde sa stam vreo 5-10 zile si apoi retur. Excursie programata pentru o luna intreaga, aka 30 de zile. Deocamdata e la stadiu de proiect, dar...sa speram ca astrenele ne surand si nu se caca pe ele de ras =))) Dar...oferta de plimbare pe anul asta ramane valabila, si daca reusesc sa "fur" un weekend, iti dau un semn. Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors si eu din meditatia de o saptamana - 3300 km . consum intre 5% unde am mers cu 60-90 , si 6.5%. Miar-ul e genial la drum lung plin de bagaje alea alea.

 

Asta e traseul.

 

Si 2 poze.

post-46846-0-50395700-1345553935_thumb.jpg

 

post-46846-0-60789800-1345554320_thumb.jpg

 

post-46846-0-91113400-1345554747_thumb.jpg

 

 

post-46846-0-68947000-1345554866_thumb.jpg

Ultima e la fostele vile lui Tito in Kupari langa Dubrovnic.

Editat de arw357
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am intors si eu din meditatia de o saptamana - 3300 km . consum intre 5% unde am mers cu 60-90 , si 6.5%. Miar-ul e genial la drum lung plin de bagaje alea alea.

 

Asta e traseul.

 

Si 2 poze.

post-46846-0-50395700-1345553935_thumb.jpg

 

post-46846-0-60789800-1345554320_thumb.jpg

 

post-46846-0-91113400-1345554747_thumb.jpg

 

 

post-46846-0-68947000-1345554866_thumb.jpg

Ultima e la fostele vile lui Tito in Kupari langa Dubrovnic.

 

 

Frumos, batrane!!! Asa-i sta bine Banditului...mancand kilometri si amintiri! Junioru meu a papat, incarcat cu toate cele, intre 4,2 si 5,5%. La cat mai multe astfel de plimbari si evadari ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...