Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai grija primii km pt ca este o alta senzatie,pana te obisnuiesti.

 

:ok:

 

Si sa ai grija ca de la noul amortizor, nu numai ca o sa se incline singura, dar iti va pune si genunchiul jos. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

 

Si sa ai grija ca de la noul amortizor, nu numai ca o sa se incline singura, dar iti va pune si genunchiul jos. :laugh:

Uauu... super!!! si cu cel vechi am reusit sa o inclin de tot numa senzatia nu era foarte placuta si nu aveam incredere in motocicleta.... nu stiti vre-un amortizor spate de bandit 1200?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

 

Si sa ai grija ca de la noul amortizor, nu numai ca o sa se incline singura, dar iti va pune si genunchiul jos. :laugh:

 

Nu fii si tu rau acum.;)

 

Uauu... super!!! si cu cel vechi am reusit sa o inclin de tot numa senzatia nu era foarte placuta si nu aveam incredere in motocicleta.... nu stiti vre-un amortizor spate de bandit 1200?!

 

Poti cauta si de alt tip de motor nu neaparat de bandit.Sa imi spui si mie cum ai reusit sa o inclini de tot, ce secrete folosesti, eu unul nu am reusit "de tot".

Editat de Bandit600
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti cauta si de alt tip de motor nu neaparat de bandit.Sa imi spui si mie cum ai reusit sa o inclini de tot, ce secrete folosesti, eu unul nu am reusit "de tot".

pai "de tot" pana unde ma lasat cauciucul de pe spate adica pe marginea exterioara, bine probabil dak era un cauciuc de pista cum am avut pe un zx6r se mai lasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aparent eu nu sunt prea dornic sa o aplec pana la capat. o am de vreo 8k km deja si abia ieri mi-a dat jos cnarida chicken strips-urile pe cheia. asta in timp ce eu mergeam melc in spate, departe de el, cu varadero lui :-s

dupa curbe am facut o mica greseala si am urcat pana la muntele rosu. zic greseala pentru ca de la coborare si pana acu a inceput iar sa-mi zbarnaie ca dracu toata carena intre 5-6k ture...

care mai sunteti semicarenati si aveti problema asta? eu deja am desfacut-o toata si am bagat burete peste tot pe unde am putut.

in alta oridine de idei, o sa-mi fac banditu N

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aparent eu nu sunt prea dornic sa o aplec pana la capat. o am de vreo 8k km deja si abia ieri mi-a dat jos cnarida chicken strips-urile pe cheia. asta in timp ce eu mergeam melc in spate, departe de el, cu varadero lui :-s

dupa curbe am facut o mica greseala si am urcat pana la muntele rosu. zic greseala pentru ca de la coborare si pana acu a inceput iar sa-mi zbarnaie ca dracu toata carena intre 5-6k ture...

care mai sunteti semicarenati si aveti problema asta? eu deja am desfacut-o toata si am bagat burete peste tot pe unde am putut.

in alta oridine de idei, o sa-mi fac banditu N

 

Nu am inteles mai nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat ! .Fara sa se supere alti banditi dar mie nici S nu mi-l place de nici o culoare, Banditului ii sta bine naked, eu am pus un geam de carbon pe care il folosesc doar la drumuri extraurbane si da il pun de cate ori am un drum de genul.Pana la urma fiecare cu gusturile lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urat ! .Fara sa se supere alti banditi dar mie nici S nu mi-l place de nici o culoare, Banditului ii sta bine naked, eu am pus un geam de carbon pe care il folosesc doar la drumuri extraurbane si da il pun de cate ori am un drum de genul.Pana la urma fiecare cu gusturile lui.

apoi gusturi gusturi...da nu facem bandiul chopper ca deja ne batem joc de inginerii japonezi...de ce nu a pus pe un R1 coarnele si spatarul acela si sa se dea pe circuit cu ea...cred ca era super...sa fim seriosi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare isi modifica motocicleta pentru confortul propriu. Asa cum eu mi-am pus ghidon enduro si kit de inaltare, asa si-a modificat-o si nenea ala. Pentru confortul lui. Mie nu mi se pare ca arata chiar atat de rau. Nu mi-as face asa ceva la banditul meu, dar, recunosc ca e...special. nu stiu daca arata bine sau nu, e altfel. Si da...sistemul de bagaje este superb si se integreaza foarte bine in linia motocicletei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am inteles mai nimic.

 

daca erai semicarenat si iti flencaneau carenele te-ai fi prins instant :))

bazaie ca dracu, tre sa le desfac iar sa le umplu de bureti.

drumu spre muntele rosu era enduro, am dat cu furca de capat de cateva ori :(

 

si da, banditul ala era la misto, in 90 de pagini cu poze nu a mai fost nimic la nivelul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singurul defect al banditului sunt franele, mai exact etrieri.Nu stiu daca acestia s-au imbunatatit la modelele mai noi.Daca nu era un model fiabil nu s-ar fi facut de vreo 30ani incoace.Am vazut la unguri la Tesco un Bandit cu vreo 240mii km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiecare isi modifica motocicleta pentru confortul propriu. Asa cum eu mi-am pus ghidon enduro si kit de inaltare, asa si-a modificat-o si nenea ala. Pentru confortul lui. Mie nu mi se pare ca arata chiar atat de rau. Nu mi-as face asa ceva la banditul meu, dar, recunosc ca e...special. nu stiu daca arata bine sau nu, e altfel. Si da...sistemul de bagaje este superb si se integreaza foarte bine in linia motocicletei.

arata ca draqu cosmine...ala nu mai e bandit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam asa e, franele sunt foarte enervante. s-a discutat pe aici care ar fi cel mai bun/simplu/eficient upgrade?

 

Alta furca, am cautat eu vreo cateva luni etriere asemantoare dar nu pusca nimic, nici macar cele de la modelul 00 nu se mai potrivesc, nu am pe nimeni cu bandit mai nou de 00 ca sa pot spune daca franele sunt imbunatatite sau nu, dar cred ca sunt la fel.Suzukiurile in general stau mai prost cu franele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...